Quiévrain in het Dendermondse Noyon in het Dendermondse Pierre Coppens met snelste pieper uit St.-Denis Michaël en Dimitri bekeerden 'peter André' tot de duivensport iBj DUIVENSPORT 28 - 29.6.1990 - De Voorpost 4 ..iuM.M; Gilbert Temmerman, Paul Wauters, Karei Rochtus, Armand De Smedt, Louis Van den Abbeele, Antoon Van den nest, Alois Van Geyte, Adolf Van den Abbeele Te Zele-Huivelde won «zegekaper» Gilbert Temmerman bij de jonge duiven de vlucht en zette 20 prijzen van 24 duiven op de uitslag. Vroege duiven voor Hugo Van Overloop (2e en 3e), de ge broeders Roels met de 5e en 7e prijs de eerste serie. Ook nog in de top Gaston Colman, Gilbert D'heer, Frans Van Dae- le, die aan de 39e 'prijs zijn drie duiven op de uitslag zette en de fietserie won. Bij de oude duiven noemde het topkwin- tet Louis D'Hondt, De Backer-Vehent, Alois Temmerman, Adolf Heirweg. Bij de jaarlingen klokte Gilbert Temmer man de le en 2e prijs voor De Backer- Vehent, Louis Dhondt, Gregoire Boc- klandt, Adolf Heirweg (6e, 7e, 8e, en 10e en de beste series. In het Samenspel Lebbeke juichte Paul Wauters, terecht, om een knappe overwinning bij de jonge duiven van 981 kandidaten. Vroege duiven voor Fran cois Vermeiren (2e en 8e), Frans Van den Abbeele, Damiaan Pissens (4e, 5e, 11e en 12e), Pieter Stallaert, Frans Cleemput, Frans Ravijts, Richard De Feyter. Aan de 38e prijs won Francois Vermeiren de eerste bonserie. Aan de 42e prijs ging de tweede naar Frans Ravijts. Femand De Proft won de eerste van drie aangeduid aan de 131e prijs. Pierre Bijl was de laureaat van de oude duiven vlucht voor Frans Van den Abbee le (2e, 5e, 13e), Francois Vermeiren, Ludo Van Belle, Pierre Van der Schrieck, Alfons De Mulder, Jan Saerens, Dami aan Pissens, B. Blommaert, D. Van den Abbeele en Frans Van Langenhove. De eerste bonserie werd aan de 22e prijs gewonnen door Paul Van Nieuwenhove en de tweede ging aan de 29e prijs naar winnaar Pierre Bijl. Damiaan Pissens wint aan de 50e prijs de eerste van drie aangeduid. In Buggenhout Den Belg mikte Karei Rochtus in de roos bij de jonge duiven voor Eddy Van Damme, Jean Tilburgh, Roger Van Doorslaer, J. Van Haesen- donck, Jan Wouters (6e, 7e en 11e), Rene en zn De Man, Raf Bijl. Aan de 15e prijs de eerste bonserie voor J. Van Haesendonck en de tweede voor Rene en zn De Man. Bij de oude duiven de topdrie Frans Maes, Raf Bijl en Roger Van Doorslaer. Bij de jaarlingen won Bijl voor K. Van Haesendonck en Roger Van Doorslaer. Te Berlare won Armand De Smedt de vlucht bij de jonge duiven voor Kris Steeman (2e, 3e, 15e, 18e, 19e, 25e, 45e of 7 prijzen van 10 duiven. Vroege duiven voor Gilbert Vergeylen, Van malderen - Merckx, Frans Heirman, Gustaaf Arbijn, Johny Van den Heuvel, Cesar Dauwe en Francois De Smedt. Bij de oude duiven won Rudv Kerre voor kris Steeman en Erwin De Grauwe. In de reeks jaarlingen mikte Kris Steeman in de roos voor Cesar Dauwe (2e en 4e), Armand De Smedt, Rudy Kerre en Frans Heirman. Te Denderbelle ging de hoofdprijs bij de jonge duiven naar Louis Van den Abbeele voor Jean Baekens en provinci aal voorzitter Marcel Van den Driessche, die aan de 4le prijs zelfs een aangeduide serie. Geen tandem meer maar nu een goede start met een eigen hok. Jozef Debbaut klokte de 4e, 6e, 7e, 8e als vroegste aangiften. Vroege duiven voor Danny Van Keer, Armand Rochtus, Fran cois Robberecht. De oude duiven vlucht voor Omer Quisquater, Francois Robbe recht, Guido Van der Poten, Jozef Deb baut (5e, 6e, 7e, 9e), Jozef Boelens en Arthur Hofman. Jules Huyck klokte de snelste jaarduif en werd gevolgd door Omer Quisquater, Jozef Temmerman, Jozef Boelens, Arthur Hofman, Jozef Debbaut (6e en 7e), Petrus Pieters, Oscar Van den Bossche. In het Vierverbond Dendermonde scoorde Antoon Van den nest het hoogst met daarbij nog de 7e prijs. Petrus Casteur nam de eerste accessiet voor zijn rekening. Willy Geerinck klokte met de 3e en 6e prijs ook twee duiven in de toptien. Kopprijzen voor A en C De Brabander, Alfons Buerms, Christiaan Van Uytvanck, Spanoghe en zoon Emiel Louis, Heli De Vriendt. Aan de 21e prijs won Rudy Doms de eerste serie. De tweede ging naar Dierick inze. De eerste serie van drie onaangeduid ging naar Alfons en Julien Spanoghe. Alfons Buerms won de eerste serie van drie aangeduid en aan de 133e prijs won Andre De W'aele de eerste van vier aan geduid. Met een gedubbelde jaarling scoort Christian Van Uytvanck twee keer het hoogst. Vroege oude duiven voor Alfons Cool, Leopold De Ridder, Karei Ost, Benoit Comelis, A en zn Van Exter- gem, Willy Geerinck, Andre De Waele, Jozef Claessens en Patrick De Backer. Aan de 14e prijs won Ieopold Deridder de eerste bonserie en een prijs verder ging de tweede naar Christiaan Van Uytfanck. Jean Becqué won de eerste van drie aangeduid. Bij de jaarlinen ereplaatsen voor Leopold De Ridder, Remy Comelis, Willy Geerinck. Aan de 7e prijs won winnaar Christ Van Uytfanck de tweede serie. De uitblinkersrol was voor Karei Oost (5e, 6e, 11e, 15e of eerste serie van twee en veteraneman, Patrick De Bac ker. In de Verenigde Vrienden te Moerze- ke klokte .Alois Van Geyte de snelste jonge duif en ook nog de achtste prijs. In de top van de klassering werd het goede weer gemaakt door Willy Vercauteren, Hubert Ost (3e en 5e), Thierens - Ost 4e, 7e, 16e en eerste serie), Francois Coen, Joseph Quintelier, Frank Van Haute. Re ne Willaert won aan de 51e prijs der eerste serie van drie aangeduid. Frank Van Hautte zette aan de 89e prijs de eerste van vier aangeduid achter zijn naam. Bij de oude duiven was William Van Driessche de uitblinker met de le, 3e, 7e prijs en beste series met de eerste drie afgegeven duiven. Vroege prijzen voor Maurits Peelman, Henri Delcart, Frans Van Riet, Paul Van Haver, Petrus Berg mans. Een hoofdprijs voor Thierens-Wilgenhof bij de jaarlingen die werd gevolgd dor William Van Driessche, Benoit De Sae- ger, Maurits Peelman, Paul Van Haver, Frank Van Haute, Wilfried Rottiers, Nor- bert Thierens, Frans Van Riet, Petrus Bergmans. De winnaar won aan de 13e prijs ook de eerste serie. Te Schoonaarde haalde Adolf Van den Abbeele de top bij de jonge duiven voor Remi Opdorp (2e en 3e), Rene Poppe (4e en 10e), Patrick Hillaert (5e, 8e, 9e), Prosper Wesemael, Omer Luycks. Fred dy Moerman won aan de 14e prijs de eerste serie. Bij de oude duiven de le, 3e, 10e, 12e of 4 op 4 voor Hippoliet Van de Velde. Vroege duiven voor Maurits De Groeve, Jozef De Brouwer, Norbert en Alain Bastiaens, gebroeders Heirman, Eddy Govaert, Odette Van der Linden. Remi Van Malderen mikte in de roos bij de jaarlingen voor Norbert en Alain Bas tiaens, Jozef De Brouwer, Jozef Dierick, Jean Christiaens, Eddy Govaert, Eric De Mey, Odette Van der Linden en Jean Christiaens. BENO Duivensport. Michael en Dimitri leerden André de duivensport kennen (da) André Lauwereys woont bijna onder de kerktoren van Erpe. Van zijn kleinkinde ren kreeg hij een duif, afkomstig van Hugo Matthieu uit Aalst. Dat is bijna drie jaar geleden en ondertussen is André gegroeid, onder het waakzaam oog van zijn kleinkinderen, tot een fel gewaar deerde melker. Voorlopig beperkt hij zich nog tot Quiévrain en Noyon, dat neemt echter niet weg dat hij zich voor de fond zou interesseren. Vorig jaar haalde hij behoorlijke resulta ten maar voorlopig is een tweede plaats op een wekelijkse Quiévrainvlucht een hoogtepunt. Voor hem is een goede duf gewoon een duif die prijzen vliegt. Hr vindt dat de meeste liefhebbers veel te veel resultaten verlangen. We kunnende natuur niet wegcijferen, meent hij. Ik hou ervan om gewoon de duiven te zien neerstrijken. Dat doet me wat... André begon een hok te bouwen ui voorlopig materiaal, wat echter in drie jaar tijd uitgegroeid is tot een volwaard^ stevig hok. De indeling is voor hem van groot belang wegens de dagelijkse kar weitjes die er moeten gebeuren. (da) Hengelen. Na het hengelkampioenschap van Groot-Hamme werd de vis nauwkeurig gewogen (droog) (vh) In het Verbond Baardegem - Bug genhout mikte Pierre Coppens in de roos bij de jonge duiven voor Charel Geerinck, die 9 duiven van 123 op de uitslag zette. Verder Van Winckel - Van Herreweghe, Van den Berghe, Albert Callaert, Francois Dewolf (6e en 7e), Edward Temmerman (9e en 10e), Ed- mond De Kerpel (11e en 12e). Een overwinning bij de oude duiven voor Patrick Van der Cruyssen voor Julien Cool en Charel Geerinck. Met de 4e, 6e, 7e was Frans Van Extergem goed voor de eerste bonserie. Met de 5e en 10e prijs won Obus - Vergauwen de tweede bonse rie. Vroege duiven voor Antoon Buslot, Adolf Desmedt. Frans Van Extergem won aan de 37e prijs ook de eerste serie van vier aangeduid. Bij de jaarlingen een zege voor Antoon Buslot met de derde prijs er bovenop. Kopprijzen voor Van Noten - Paredaens, G. Lissens, Charel Geerinck, Arnold Wauters, Edward Tem merman, Frans Van Extergem, Oktaaf Van de Moortel. Met de 10e en 11e prijs won Adolf De Smedt de eerste bonserie. Arnold Wauters won de tweede en de eerste van vier aangeduid werd gewon nen door Charel Geerinck. BENO Duivensport. André Lauwereys bouwde zelf zijn hok (da) Elsje De Boeck, Theo Van Elsuweghe, Antoine en zoon De Corte Jozef Boeman Hengelen. Op de Hamse gemeentelijke visvijver Meulebroeck werd het kampioenschap betwist. Guy Windey van de Sportshopvissers (Se van links) is de nieuwe titelhouder met 14,6 kg. (vh) In het Negenverbond had de bonserie- vlucht voor jonge duiven plaats en Elsje De Boeck klokte de snelste pieper van de 2883 ingekorfde duifjes. Vroege duiven voor Hendrik Cnapelinckx, Jean Van Muylder, Louis Vermeulen, Van Riet - Van Gucht, Raymond Smekens, Petrus Van Walle, Francois De Smedt, Frans Van Coleyens, Gustaaf Flips, Jan De Bondt. Aan de 52' prijs won Richard Ijdens de eerste bonserie. Frans Van Acolyen won aan de 82' prijs de tweede serie. Jean Van Mulder won de eerste van drie aangeduid aan de 286' prijs, Richard Ijdens won de tweede aan de 363' prijs. De topserie, vier aangeduid, stond aan de 498' prijs achter de naam van Adolf Desmedt en de gebroeders wonnen de tweede van vier aangeduid aan de 591' prijs. Bij de oude duiven speelde Jozef Debbaut zich in de kijker met de 1', 2' en 6' prijs en de eerste bonserie. Vroege duiven voor Rudy Kers- sebeeck, Kurt Maes (4e, 7e, lie of twee de bonserie van twee aan geduid en eerste van drie aangeduid), Louis Van Vossel, Emiel Van den Abbeele, Frans De Bonedt, Julien Cool. Bij de jaarlingen de le en 5e prijs voor Jozef Debbaut. Marcel Muys speelde sterk met de 7e, 14e, 27e prijs of de eerste bonserie van twee en de eerste van drie aangeduid. Kopprijzen voor Jozef Van Extergem, Frans Van Acoleyn, Louis Vanvossel, Sylvain Ver- straeten, Frans De Bondt, Jules Spies- sens, Francois Reyniers, Jean Becque. Te Berlare-Zele speelde Theo Van El suweghe sterk met zijn jonge duiven of als aanloop de le, 2e, 4e, 5e, 13e, 17e en de eerste series, maar ook 18 prijzen van 26 duiven. Vroege duiven voor de ge broeders Van Laere (3e en lie), Gilbert Van den Hof (6e en 8e), Leo Smekens, Cyriel Van Hecke, Luc Quintelier, Ray mond Goossens. Bij de oude een over winning voor Luc De Maesschalck voor Dierickx-Visschers, gebroeders Van Lae re (3e en 4e en eerste serie), Gilbert Van den Hof (5e en 7e), Petrus Seymortier (6e, 10e, 11e), Schiettecat - Collewaert. Bij de jaarse de le en 7e en ook de eerste serie voor de gebroeders Van Laere en verder kopduiven voor Leon Seymortier. Gilbert Van den Hof (3e en 10e), Luc De Maesschalck, Pensaert-Neus (5e en 8e), Schiettecat - Collewaert, Dierickx - Vis- schers. Te Zele-Huivelde blijven Antoine en Gert De Corte elkeen verbazen met de resultaten van hun jonge duiven. 40 in de korven en 29 prijzen maar ze begin nen met de le, 2e, 3e, 4e, 8e, 9e, 12e. 13e, 14e, 20e of tien duiven in de top twintig. De eerste serie werd door Aimé Fiers gewonnen met de 6e, 10e, en 11e. Vroege duiven voor Roger Van Garsse, Hippoliet Haentjens. Aimé Fiers won aan de 49e prijs ook de fiets. Bij de oude duiven stonden De Backer - Verhent op voor Hector Vercauteren. Willy Ge- Itmeyer scoorde hoog met de 3e, 4e, 7e en eerste serie. De Corte en zn 5e en 6e en ook nog Marcel De Schoemaecker en Van Doorslaer-Christiaens vooraan. Bij de jaarlingen won Roger Van Garsse voor Willyt Geltmeyer (2e, 7e, 9e), De Corte en zn (3e, 5e, 6e en eerste serie), Roger Dhauwe, Gustaaf Van Holewinckel. Te Buggenhout Opstal speelde Jozef Boeman sterk met de le, 2e, 4e, 7e vroegste aangiften. Van Israel - Coppens wonnen de 3e en 9e en kopprijzen voor Ludy Vermoesen, Rene en zn De Man. Leonard Saerens, Paul Van Malderen, Obus - Vergauwen, Frits Buys (12e en 13e). Aan de 18e prijs wonnen Obus Vergauwen de eerste bonserie. De twee de ging aan de 28e prijs naar Petrus en zoon Van Steen. Paul Van Malderen won de eerste bonserie van drie aangedud. Bij de oude duiven de le en 3e voor Obus - Vergauwen en verder Van Israel - Cop pens. Bij de jaarse won Adolf De Smedt voor obus - Vergauwen en Raf Bijl. BENO

De Voorpost | 1990 | | pagina 28