Met de wielersport doorheen Klein-Brabant, Schelde- en Vaartland Vrije Liefhebberskoersen te Hingene Rayonsclub Bornem met pak en zak naar de Vlaamse Ardennen 30 - 29.6.1990 - De Voorpost De eerste van Geert Joos, de negende van Steven Van Aken, de 101e van Greg Moens De weekkoersen zijn voor onze jongens gunstig geweest. Zo won Geert Joos zijn allereerste seizoenbloemen in Kruibeke. Met zijn tweede plaats in Bornem was hij, samen met Greg Moens (die het pleit won in Schellebelle zijn 101e zege in zijn wielerloopbaan) onze beste vertegen woordiger Patrick Van Buggenhout deed het ook-lang niet slecht: 5e (Krui beke) en 8e (Neerlinter-Heide). Rik Hof- mans vinden wij als 3e in Bornem waar Robby Brys, Gunter Nauwelaers, Her man Van Lent en Chris Blommaert als 5e, 8e, 12e en 18e eindigden. Danny Vereist werd 8e (Koningshooikt) Chris Van Dijck (28e Oostende) Kris De Block (2e Perk, waar Kurt D'Hont als 7e door de finish ging. Patrick Adriaenssens was in Schellebelle, de laatste 20e) prijswin naar En in Meerhout - Zittaert was het voor Steven Van Aken na een zware wedstrijd de gemakkelijkste taak ter we reld om zijn medevluchter Baeten te vloeren. Tom Steels leider nationale zegelijst juniores Afgesloten na de wedstrijden van dins dag 19 juni prijkt Tom Steels met 14 over winningen afgetekend aan de leiding Steven Van Aken volgt met negen bloe mentuilen samen met Mario Heyvaert op een gedeelde tweede plaats. Verder, met drie overwinningen, volgt Rene Goossens. Wielerklub Noord-West Brabant Londerzeel nodigt uit.,. Wie deze klub financieel een handje wil toesteken kan zulks op vrijdag 29 juni (vanaf 19 uur) zaterdag 30 juni (vanaf 18 uur) en zondag 1 juli (vanaf 11.30 uur tot 16 uur) dagen waarop het 8ste eetfestijn, m sportkompleks Verma, Blauwenhoek 76 doorgaat. Danny Vereist: zevende plaats in zijn eigen Grote Prijs (W Qu- dé) beslag te leggen op de eerste plaats. nog aan toevoegen dat het hier om een koers ging voor W.A.O.D.-renners en 124 km. lang Bij onze dames En daar was ons Bornems meisje Heidi Van de Vijver goed voor een eervolle tweede plaats in Kalken Wat brengt het komende weekend Vrijdag 29 juni liefhebbers, Bornem Technische inlichtingen 120 km 18.000F Alle formaliteiten, met inschrijving van 17u. tot 17 45u.start om 18u., aankomst en uitbetaling, lokaal «Vier Armen», Boskant. Drie winnaars in Hingene (Pirre) De uitslagen: Kat. A: 1. Watteny Patrick; 2. Merveille Patrick Kat. B: 1. Van Neer Hugo; 2. Debeuf Daniël; 3. Landuyt Roger; 4. Letevre Freddy. 5. Vancraeyneste Hubert. Omer De Smedt en Erwin Van den Driessche gaven op. Kat. C: 1. Declercq Florent; 2. Schoore Romain, 3. Mortrey Marcel; 4. Demunter Christiaan; 5 Ansaet Noël; 6. De Rick Leon; 7. Van de Vijver Jollande; 8 Raeffels Eddy, 9. Cool Noël De volgende wedstrijd van de STWB heeft plaats op 21 juli op het Kraaienhof te St.-Baafs-Vijve. (Pirre) Zaterdag 30 juni, liefhebbers, Malde- ren In Hingene kwam het zondag tot twee wielerwedstrijden voor vrije liefhebbers. Dat in een organisatie van de STWB, een door Petrus Blommaert naar Hingene gehaalde wielrijdersbond dat zich de "Skietspoel Trappers Wielerbond" noemt en uit West-Vlaanderen afkomstig is. Er waren drie kategories voorzien; A, B en C. Maar omdat in de A-reeks slechts twee deelnemers kwamen opdagen reden deze samen met de B-reeks. De A-renners dienden wel 17 ronden of bijna 60 km te rijden, de B-kategorie haspelde 16 ronden of 52 km af. De eerste reeks, de C-kategone werd gewonnen door Florent Declercq die met een 50-tal meter voorsprong won van zijn medevluchter Romain Schoore. Na 13 ronden of 45 km waren deze twee immers voorop gebleven sinds hun aanval even voor halfweg de wedstrijd (6de ronde) Ze bleven buiten bereik van de achtervolgers en in de slotronde wipte Declercq nog weg. De zege ging naar een niet oud-wielrenner... want deze bond groepert nogal wat oudjes en oud-wielrenners. De B-kategorie bracht eerst Hugo Van Meer, de latere winnaar, alleen aan de leiding. Hij kreeg het gezelschap van drie medevluchters maar Van Neer wachtte zijn nieuwe kans af en demarreerde in laatste instantie opnieuw om zijn eerste zege te pakken na een seizoen waarin hij die verdiende zege miste. De twee A-renners spurtten een volgende ronde voor de bloemen en het werd een milimeterzaak, gewonnen door Patrick Watteny voor Patrick Mervaille. Het ereschavot bij de liefhebbers in Ruisbroek (W Qudé) Juniores in Ruisbroek: Simon Echel- poels schittert Met hun 26 deelnemers waren de inrich ters van de grote prijs Kurt D'Hont tevre den Vooral met de aanwezigheid van bijna alle (enkel de gebroeders Van de Vijver, Mark Saey en Michel De Borger hadden hun kat gestuurd) streekren- ners. Of die iets aan de toestand zouden kunnen wijzigen hebben, betwijfelen we ten zeerste. Daarvoor was het meester schap van Simon Echelpoels té spre kend Een Echelpoels die reeds in een eerste ontsnapping, samen met Bart Borms, Peelman en Uchner was betrokken en eens ingelopen opnieuw de biezen nam. Nu in gezelschap van Braes. Duo dat de volgende ronde het gezelschap kreeg van Nees en Goossens. Tweetal dat wat later hun maats diende te laten gaan. Halfweg voorbij achtte Echelpoels het zijn moment om toe te slaan gekomen. Ras verwierf hij 20 sec. bom op het drie tal Uchner, Braes en Michielsen D'Hont, de lokale favoriet, volgde samen met Van Laenen en Vennmckx op 35", de rest (vijf man) op een kleine minuut Echelpoels peddelde lustig verder en vergrootte steeds zijn voorsprong die op twee ronden van het einde tot 1 minuut was opgeklommen op het zestal: Van Laenen, D'Hont (zou later fel worden teruggeslagen) Uchner, Michielsen, venninckx (kreeg ook de klop van de hamer) en Braes Waar niemand tegen de klasse van Echelpoels kon optornen, stevende die regelrecht op zijn tvyeede seizoenszege af. Aandacht toch voor de opgemerkte remonte van Goossens die uit een schijnbaar verloren positie nog sterk terugkwam om eervol als zesde te eindigen. Uitslag: 1. Simon Echelpoels, 2. Erik Braes, 3. Sepp Uchner, 4. Luc Van Laenen, 5. Steven Michielsen, 6. René Goossens, De gelauwerden met René Goossens als eerste streekrenner bij de juniores te Ruisbroek (W Qudé) BWB-leiders zich genoodzaakt zagen, heel wat achterblijvers uit koers te zet ten. Gerust haspelden de tien koplopers de restende kilometers af. Kalmte die even werd onderbroken door een poging van De Cock, Nauwelaers, Brys en Hen- dirckx Vervolgens door een (korte) vlucht van Druyts en Hendrickx, die net als hun voorgangers opnieuw hun plaats bij de andere acht dienden in te nemen, zodat ze met tien aan de slotronde be gonnen Nadat een ultieme poging van Brys, Hendrickx en Vereist, in de kiem was gesmoord en Hendrickx ook de tweede maal faalde, sloeg Moens toe De rest kent men. BLoemen, dito zoen tjes, gelukwensen, enz. Allemaal met le de ogen bekeken door Druyts, die De Cock om de tweede plaats versloeg. De uitslag: 1Greg Moens, 2. Ronald Druyts, 3. Gary De Cock, 4 Gunther Nauwelaers, 5. Marcel Remijn (N), 6. Robby Brys, 7. Danny Vereist, 8. Rudi Vmgerhoets, 9 Didier Van Bael, 10. Bruno Bouckaert, 11. Rik Hofmans, 12. Kris Wuyts, 13. Gino Heirewegh, 14. Eric Goossens, 15. Johan Buelens, 16. Geert De Kinder, 17. Jurgen De Cock, 18. Patrick Van der Vekens, 19 Patrick Hermans. Kurt D'Hondt tot de laatste ronde mee vooraan (W Qudé) 7. Danny Van Loo, 8. Gunter Peeters, 9. Norbert Peelman, 10. Kurt D'Hont, 11. Kim Nees, 12. Guy Venninckx, 13 Franky Hellemons, 14. Steven Van Damme, 15 Christopghe Roelands, 16 Werner Van Loo, 17. Bart Borms, 18 Koen Borms, 19 Patrick Struelens, 20 Kurt Steenssens. Greg Moens spurtwinnaar bij de lief hebbers in Tisselt Het verloop van de wedstrijd werd geen sukses. Als in de zesde van de 16 af te leggen ronden hadden negen zich we ten af te zonderen. De rest keek de kat uit de boom. Olie op het vuur der negen koplopers (De Block, Turcksin, Moens, Bouckaert, Van Haudt, Nauwelaers, Ge ert Joos. Hendrickx en Delaruelle) die hun voorsprong konden vergroten Op de witte streep boekte Greg Moens zijn tweede overwinning op rij. De Block, die in de voorlaatste ronde nog zijn kans was gegaan (maar gevat) werd eervol tweede, terwijl nauwelaers zich de derde plaats toeeigende. Uitslag 1. Greg Moens, 2. Mario De Block, 3. Gunter nauwelaers, 4 Stefan Turcksin, 5 Robby Van Haudt. 6 Edwin Hen drickx, 7 Geert Delaruelle. 8 Geert Joos, 9. Bruno Bouckaert, 10. Patrick De Beukelaer, 11Chris Blommaert, 12. Rudi Thomas, 13. Lucien Van den Brande, 14, Eddy Verhoeven, 15. Eric Decamps, 16. Didier Van Bael, 17 Johan Buelens, 18. Johnny Moyson, 19 Danny Moens, 20 Ludo Van Haudt. Heroptreden Johan Buelens De Breendonkse amateur Johan Bue lens, die op de dag dat de Sterfinale doorging, waarvoor hij een ticket op zak had, met buikgriep had af te rekenen, vierde in Tisselt zijn heroptreden. Tweeling Davy en Andy Van De Vij ver, twee weken buiten strijd Samen met hun dorpsgenoot Mare Saey (ziek) en Michel De Borger waren beiden de grote afwezigen zaterdag in Ruis broek. Achteraf vernamen we dat de zo nen van ex-prof Paul, een tweetal weken buiten strijd zouden zijn, Zo vertelden zij.... Bij de liefhebbers in Ruisbroek: weer Greg Moens Na reeds gewonnen te hebben en in Scheliebelle (vrijdag) én in Tisselt (zater dag) kreeg Greg Moens, zondag aan de slag m Ruisbroek, heel wat stemmen achter zijn naam voor de overwinning. Als gewoonte een vroege vlucht, uitge lokt door de Nederlander Remijn die Si- monis, P Hermans, De Cock Gary en Van Someren, als maats kreeg. Eens gevat de beurt aan het duo E Hen- drickx-Druyts Vlucht die achteraf beke ken, aan de basis lag van het definitief in de plooi leggen van de wedstrijd Acht: Moens, Remijn (N), Van Bael, De Cock, Nauwelaers, Brys, Vereist en Vinaer- hoets pikten hun wagen aan. Tien leiders die er duchtig de pees op legden en bestendig uitliepen In zoverre dat de Greg Moens (en ook Danny Vereist?) in Ronde van Guadulope Greg Moens, al eens deelnemer aan vermelde rittenkoers, waagt zich ook dit jaar in het avontuur Mogelijk met Danny Vereist, die hij graag aan zijn zijde zou zien. Dit allemaal vertelde de man uit Londerzeel ons na afloop. Ruisbroek zag Greg Moens voor 103e keer in de bloemen Zonder ook maar iets aan de verdie nsten van jongens als Steven Van Aken, die in Tourmnes-Saint-Lambert, num mer tien op zijn palmares schreef en Gunter Nauwelaers (3e Tisselt en 4e Ruisbroek) Chris De Block, en Christop- he De Backer, beide goed voor de dichtste ereplaats (Machelen en Op- hain) deze keer, alle eer gunnen aan hem die deze terecht toekomt: Greg Moens, zaterdag winnaar in Tisselt zon dag in Ruisbroek, waardoor hij zijn aan tal behaalde zegepralen op 103 wist te brengen. Waarvoor onze beste geluk wensen. Binnen de eerste tien vinden we. Geert Joos (8e Tisselt en zondag weerhouden ingevolge keelontsteking) Robby Brys, Danny Vereist: 6e en 7e in Ruisbroek; Rene Goossens, Gunter Peeters, Nor- bert Peelman en Kurt D'Hont. 5e, 8e, 9e en 10e in Ruisbroek (juniores). Tom De Donder en David Van Hemelrijk: 8e, en 10e in Steenhuffel, wedstrijd tellende om de Gouden Fiets, Gino Robberecht (7e Erembodegem). Christophe De Backer als pistier Op de Gentse wielerbaan deed Chris tophe De Backer mee aan de puntenrit (5e) de afvallingswedstrijd (4e) en de achtervolging (4e). Resultaten die vol stonden om vierde te worden in de eind stand. Vervolg weekend uitslagen Tussen de 11e en 20e plaatsen, nog goed om langs de kassier te mogen passeren waren Chris Blommaert, Ed dy Verhoeven, Johan Buelens, Johnny Moyson, 11e, 13e, 17e (Buelens werd ook 16e in Ruisbroek) en 18e in Tisselt. Walter Greg Moens behaalde zijn ne gende overwinning van het sei zoen, zijn 103 de in zijn loop baan (W Qudé) Verstrepen (12e Huizingen) Gert Bijl en Patrick Adriaenssens: 16e en 20e in Mei- se, Rik Hofmans, Eric Goossens, Geert De Kinder en Jurgen De Cock, 12e, 15e, 17e en 18e in Ruisbroek. Fons De Wolf was de enige van onze drie profs (Chris Van Dijck en Ferdi Dierickx zijn de anderen) die het profkampioen schap in Soumagne uitreed. Fons werd er 23e, op een totaal van 127 die vertrok ken en op 50 die de wedstrijd beëindig den. Willy Van Dijck wint Ronde van Pajot- tenland Onze man uit Willebroek, die na zater dag in Massenhoven (V.W.Bop de 8e plaats te zijn gearriveerd, zondag naar Halle - Galmaarden - Halle, ofte de Ronde van het Pajottenland, was afge reisd zal zich die verplaatsing met heb ben beklaagd. Zeer verdienstelijk wist hij Technische gegevens 120 km., 22.500F plus 200F. vanaf 21e tot en met 40e plaats Alle formaliteiten, met inschrijving van 13 30u. tot 14.15u., start om 15u., aankomst en uitbetaling, lokaal «Taverne Black Beauty», Handels straat 126, waar zich tevens de kleedka mers. de renners voorbehouden bevin den Zaterdag 30 juni, juniores, Puurs Technische inlichtingen. 99 km. 13.500F alle formaliteiten, met inschrijving van 14 tot 14.45u start om 15u., aankomst en uitbetaling, lokaal «Vierklaver» Hoogstraat Dinsdag 3 juli, liefhebbers, Buggen- hout-Opdorp Technische gegevens: 116 km. 22.500 Alle formaliteiten, met inschrijving van 1315u tot 14.15u start te 15u aankomst en uitbetaling, lokaal «Zaal Drijtoren», Dries 32. Waar even eens kleedkamers der renners zich be vinden. Woensdag 4 juli, liefhebbers Breen- donk Technische gegevens. 120 km, 18.000 km200F(21e-30e) Alle formaliteiten met inschrijving van 16.30u. tot 17.15u., start om 17.30u., aankomst, Dreefbaan Londerzeel, en uitbetaling: lokaal «De Garde», Hoogheide 74, waar de deelnemers zich ook kunnen ontkle den. Koersleiders Vrijdag 29 juni, liefhebbers Bornem Dhr Glorieux.VanderPlas.MaesenVan Meulder. Zaterdag 30 juni, juniores Puurs Dhr Van der Plas, Maes en Daelemans. Zondag 1 juli, liefhebbers Puurs Dhr. Van der Plas, Daelemans, Maes en Van Meulder Woensdag 4 juli, liefhebbers Breendonk Dhr. Dubin, Van der Plas, Maes en Dae lemans. Liefhebbers aandacht!!! In tegenstelling met wat in «Cyclo Sprint- het officieel orgaan van de K.B.W.B (nr. 22 van 22 juni) staat, heeft er in Marieker- ke geen wedstrijd plaats. Het betreft hier een vergissing. Moet zijn Bornem. Bart en Koen Borms ook prijswin naars Tussen de prijswinnaars ook nog Bart en Koen Borms, die in Ruisbroek als 17 en 18e door de finish gingen. Samenstelling: Jos Maes BOSKANT KERMIS Op zaterdag 30 juni 1990: jaarlijkse prijskamp uit Aalst. Vooruit: Oude en jaarlingen: nr. 543 stukken tot 50 bon, serie tot 30 aange duid Jonge: nr. 654 stukken tot 50. Bon. K P. Serie tot 30, aangeduid, onaangeduid en rakend. Bonserie: 1000, 700, 500F, verder vol gens inleg. Kaartserie: 1500F Inbrengen der duiven van 10u tot 11u. Op woensdag 4 juli 1990, monster- vlucht uit Quiévrain. Vooruit: Oude: 543 stukken tot 50 Bon. Serie tot 30 aangeduid en rakend. Jaarlingen: 543. Stukken tot 50. Bon. Serie tot 30 aangeduid. Gewaarborgd jonge: 654 stukken tot 50 bon. K.P Serie aangeduid tot 50, onaangeduid en rakend tot 30 Bonserie 1500, 1000, 700F verder vol gens inleg. Uitslag leden 10F., niet leden 20F On kosten 20F per duif Portduiven 10F. Constateur leden 10F, met leden 20F. Inbrengen der duiven dinsdagavond van 18.30u. tot 21u. stipt Klaar voor een bus-fietsuitstap naar de Westhoek (Pirre) The Rayonsclub zit dicht bij de 20ste verjaardag Een verjaardag die met de nodige luister zal gevierd worden. Afgelopen weekend bracht alvast een voor smaakje van hoe het allemaal zou kunnen verlopen. Dat gebeurde dan nog wel ten huize van Eddy Wally in Ertvelde Met pak en zak vertrok men vanuit Bornem met de autocar, maar alvorens in Ertvelde af te stappen, werd nog heel wat beleefd. De wielertoeristen en de vrouwen en kinderen, elk op hun manier. Voor de 19 de maal trokken de Rayons er met de fiets en de autocar op uit De ruim 50 deelnemers, waaronder 20 wielertoeristen, vertrokken zaterdagochtend te 6.30 uur. De fietsen werden met een vrachtwagen van de gemeente bestuurd door Pieter Thuysbaert, naar Menen gevoerd, plaats van afspraak waar de wielertoeristen op het zadel sprongen voor een trip van ongeveer 80 km. Over de Kemmelberg, Rode Berg en Zwarte Berg. Ook de Franse grens werd even ovrschreden. Het einddoel voor de fietsers was Poperinge. In de sporthal daar werd de groep andere reizigers vervoegd en werd het middagmaal gebruikt. Van daaruit ging het gezelschap naar Oostende voor een stadswandeling, waarbij voornamelijk de dames aan hun trekken kwamen voor shopping. Bij de terugtocht werd afgespannen bij Eddy Wally Het einde van een lange dag, maar het begin ook van een sfeervolle avond. Een voorbode van de jubelviering volgend jaar in eigen Bornem. Maar alvorens het zover is, zullen voorzitter Norbert Desimpelaere en de zijnen nog wel van zich laten horen. (Pirre)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30