Met 160 Op H.K.W.S algemene vergadering Het 2 de Artillerieregiment, klas '50, in feest te Houthalen Blijdorp Dendermonde naar Olympische Spelen in Glasgow Internationale topwedstrijd als opwarmer voor het Europees Kampioenschap Berlarenaar Fred De Bruyne was niet van de partij Internationale en Regionale Rallycross - Glossocircuit Arendonk Omnisportkampen in Lebbeke K HANDBAL Zaterdag hield H.K Waasmunster zijn statutaire jaarlijkse vergadering. Ge woontegetrouw werd het geen eentonige bedoening waar men zich vlug wil door werken maar een gezellige "boel"'waar- aan een huldiging en een etentje gekop peld was. Naast de spelers waren ook de supporters uitgenodigd en het voltallige gemeentebestuur was ook op post. Met l60 "eters" waren zij en U begrijpt dat er na de vergadering nog een tijdje werd "doorgegaan". Maar dit wil zeker niet zeggen dat H.K.W. de zaken niet ernstig opneemt. Integendeel, een club waar van het jaarbudget voor de eerste maal het miljoen overschrijdt moet een zeke re beleidsvisie voeren en uit de toespra ken bleek dat het bij H.K.W. hier zeker niet aan ontbreekt. Voorzitter A. Schei- fout nam als eerste het woord om te vertellen dat hij een gelukkig mens was. Men zou het inderdaad voor minder als men de prestaties van zijn club op een rijtje hoorde zetten. Ook had hij een speciaal dankwoord voor de H.K.W.-sup- porters en aan het Gemeentebestuur vroeg hij geen woorden maar daden in verband met de bouw van een valabele sporthal in de gemeente zelf. Secretaris H. Maes bracht daarna zijn jaarverslag en ging dan over naar de huldiging van zijn verschillende kam- pioenploegen. Alle spelers mochten hier een gepast aandenken ontvangen uit de handen van Burgemeester Strobbe en zijn mandatarissen. Dan kwamen de trainers aan het woord. Voor de vergadering had trainer De Vlie ger zijn senioren apart gesproken en dit vooral in verband met de oprichting van een derde seniorenteam. H.K.W. be schikt volgend seizoen inderdaad over een dertigtal valabele spelers die moe ten opgevangen worden in een senioren- Zaterdag 30 juni en zondag 1 juli, ter gelegenheid van de Grote Prijs «Elf Oliën zal het Glossocircuit het decor vormen voor een Regionale en Internationale Rallycrosswedstrijd. Op zaterdag 30 juni worden de kwalificatiereeksen voor het Regionale Kampioenschap afgewerkt, en op zondag 1 juli krijgen we de finales van het Regionaal Kampioenschap en de volledige wedstrijd Internationaal die in aanmerking kom voor het Belgisch en Nederlands Internationaal Rallycross kampioenschap. Het wordt dus een druk weekeinde op het totaal overzichtelijke Glossocircuit. In het Internationaal Kampioenschap worden alle Belgische en nederlandse toprijders aan de start verwacht, aange vuld met enkele sterke Duitse en Eng else piloten, die mee het spektakel ko men verzorgen. In de divisie 1 wordt het uitkijken naar de strijd tussen Guffens (Holden Commodore), Vereecken Laurant (Saab 900 Turbo) van Belgische zijde, en Van De Weghe (Fiat Ritmo), Picavet (VW Golf) en Kra mer en Van de Wetering (beiden Ford Sierra Cosworth). In de divisie 2 wordt het uitkijken naar het kransje favorieten met Ludo Steukers - Paul Kumpen en Hans-Willem te Pas (NI.) het trio met de supersnelle MG Metro's, de Duitser Adolf Heinz en onze landgenoot Mare Vereecke beiden met de Audi Quattro. Ook Jos Sterkens (Ford Fiesta 4WD) en Robert Vereecken (VW Golf 4WD Turbo) zullen gebrand zijn een goede uitslag te behalen. Verder worden er ook in de Divisie 3 en bij de Proto's spannende duels verwacht. In deze klassen is het moeilijk om favorieten naar voor te schuiven, en dat betekent dus onge meen spannende wedstrijden! In het Regionaal Kampioenschap wor den dus de Kwalificatiereeksen op zater dag 30 juni tussen 14 u. en 17 u. afge werkt. Hier wordt het vooral uitkijken in de -lóOOcc naar de strijd tussen dames (VW Golf), Lauwers (Opel Kadett), De Wulf (NSU) en Patrick Kennes (VW Golf)- In de klasse 1600 cc wordt er dan weer veel verwacht van het getalen teerde Porscheduo van Mechelen en jacobs. Hier zullen echter ook genoeg belagers zijn om het de Porsche-rijders behoorlijk moeilijk te maken, en wie weet krijgen we aan het einde van de dag geen verrassende winnaar. Tijdens de pauzes op zondag 1 juli kun nen er weer allerlei bokkesprongen wor den verwacht van de Nederlandse 2 PK- rijders, die met een 15-tal evenwaardig snelle Geitjes het circuit zullen inne men! Het wordt dus een erg vol programma, doorlopend topspektaJkel met na de su- perspannende reeksen, als klap op de vuurpijl de finales, waarin de uiteindelij ke eindrangschikking zal worden vastge legd! Kinderen tot 12 jaar hebben zoals steeds Gratis toegang en ook het rennerspark kan U gratis bezoeken. Het totaal over zichtelijke Glossocircuit is te bereiken via de E34 Antwerpen - Eindhoven, afrit 25 Oud-Turnhout. Schrijf nu de datum 1 juli al in uw agenda, want die dag is er van alles te beleven op het Glossocircuit, alvorens op 11 en 12 augustus alle Euro pese vedetten zullen nerstrijken voor het European Rallycross Champion ship!! kompetitie en bij H.K.W. hoopt men o| middellange termijn met die pas opge richte 3e ploeg door te stoten naar 3 afdeling. Meteen zou ook de doorstro ming van de jeugd verzekerd worden Over de prestaties van het voorbije sei zoen was hij uiteraard erg tevreden. He seniorenteam bedacht hij met een "Pn ma-prestatie" met een totaal onver wachte promotie naar 's lands hoogste reeks tot gevolg. Meteen staat zijn spe lersgroep nu opnieuw voor een enorm uitdaging en trainer De Vlieger rekera erop dat zijn jonge ploeg ook nu heel wi karaktersterkte zal laten zien. Ook ha behalen van de 3e plaats in de beloften- reeks noemde hij voortreffelijk en hie is dus ook heel wat talent voorhanden Over de jeugdploegen vertelde hij dat hei behalen van een titel niet altijd een "must" is maar de ontbolstering van hei individuele talent - in om het even welke "lichting" - primordiaal blijft. Toen kwam jeugdtrainer P. Dauwe het spreekgestoelte en gewoontegetroui vertelde hij heel zinnige dingen. Hijzei moet volgend seizoen zijn aktiviteiten beperken wegens beroepsbezigheden maar blijft wel aktief in het jeugdbe- stuur. Dauwe legde er de nadruk op dal H.K.W. ook nu nog moet ambitieus blij ven zonder daarom aan zelfoverschat ting te doen. Jeugdopleiding noemde hij meer dan enkel oog te hebben voor sportieve prestaties en hij besloot niette zeggen dat hij het als een eer heeft beschouwd te mogen samenwerken met mensen als Eddy De Vlieger en H. Mae tijdens de voorbije jaren Wij voegen aan toe dat H.K.W. in P. Dauwe een witte raaf had gevonden. Het officiële gedeelte werd dan besloten met de hardwerkende dames die wassen en plassen voor de club letterlijk in club, letterlijk in de bloemetjes te zei ten, en de vergadering eindigde mei Burgemeester Strobbe voor de micro. De Burgemeester wees erop dat de voe dingsbodem van H.K.W. de Gemeente: school is en blijft en vertelde erbij dat hard gewerkt wordt aan een nieuwe sportinfrastructuur in de gemeente. Het H.K.W.-bestuur stroopte daarna nog maar eens de mouwen op om de 160 aanwezigen te voorzien van eten en drinken... EVA De Gemeentelijke Sportdienst van Lebbeke organiseert tijdens het komend verlof opnieuw drie om nisportkampen. Het sukses van vorig jaar zal daaraan zeker niet vreemd zijn. De kampen zijn be doeld voor 6- tot 13-jarigen en gaan telkens door van 9 tot 12 en van 13 tot 16 u. Het eerste sportkamp tijdens het groot verlof heeft plaats van 13 tot en met 1717 augustus. Het tweede van 20 tot 24 en het derde van 27 tot en met 31 augustus. Voor het eerste kamp betalen de deelnemers 600 fr omdat er een verlofdag (15 augus tus) invalt. De andere kampen kos ten aan de deelnemers 700 fr. Je moet wel steeds tien dagen voor af inschrijven en die formulieren kunnen bekomen worden bij de Gemeentelijke Sportdienst op het gemeentehuis van Lebbeke of aan de kassa van het Sportcentrum. Enkele financiële instellingen kun nen ook inschrijvingsformulieren leveren. Je kan er dan meteen ook betalen. Het Tweede Artillerieregiment, waarvan ook Fredje I)e Bruyne deel uitmaakte, lag vroeger in Euschkirchen. Marcel Tackaert uit Over mere was trompetter van de derde groep. We zien hem rechts, hoven majoor Thielens (met muts) en daarvoor hurkt de organisator van de reünie, Franqois Verburght (MT) Alle sportkampen hebben plaats in het gemeentelijk sportcentrum. Dagelijks komen negen verschil lende disciplines aan bod met als laatste uur zwemmen onder bege leidingvan gekwalificeerde monito ren. Dat is dan thuis weer een bad uitgespaard. Een geredeuceerd tarief wordt toe gepast voor een 2e of 3e kind uit éénzelfde gezin. Zo betaalt het eer ste kind 700 fr, het 2e 600 en het 3e 500 fr. Verdere inlichtingen kunnen beko men worden bij de gemeentelijke sportdienst of het sportcentrum (vragen naar Fons Abbeloos, sportfunktionaris) onder tele- foonnumers 052/41.12.91 en 41.12.11. Vermelden we nog dat de deelne mers onder toezicht hun middag maal kunnen gebruiken in het ca fetaria van het sportcentrum. 32 - 29.6.1990 - De Voorpost Dankzij de inzet en het doorzettingsver mogen van de familie Frangois Ver- buight is de reünie van de soldaten uit de klasse '50 van het Tweede Artillerie regiment dan toch kunnen doorgaan. Na samenspraak met korpsoverste Lt.Kol. De Pauw en de zeer optimistische ma joor Thielens kon deze ontmoeting in de kazerne plaatsvinden. Een weerzien na veertig jaar! Voor degenen die aanwezig waren, en volgens de foto was dat een hele hoop, zal dit zeker een zeer mooie herinnering blijven. Er herleefde iets van die achttien maanden lange vriendschap van vroe ger. Alles begon op 2 oktober 1950 en werd afgesloten op 28 maart 1952 te Euschkirchen. Dat moest vroeger een mooie stad ge weest zijn. In de vijftiger jaren was enkel de kazerne mooi, want die lag toen tussen de puinhopen die de oorlog had achtergelaten. Toch was het een groot verschil met de kazerne te Helchteren, waar geen grote blokken meer zijn maar wel afzonderlijke paviljoenen, ingeplant als een echt modern bouwproject. Onze 25-ponder (een kanon) stond er nu te pronken tussen de sierbomen en geuri ge sparren. De aankomst was voorzien tegen lOuOO en we werden ontvangen in de bijzonder ruime kantine van de miliciens. Er werd gebruik gemaakt van naamkaartjes want na veertig jaar was het moeilijk om mekaar terug te vinden. Verandering van haartooi en brillen veranderen zo ge makkelijk het uiterlijk. Tegen 1 lu45 werd een H. Mis opgedra gen voor de overleden kameraden en het was opnieuw Frangois Verburght, die de namen van de 37 afgestorven vrien den voorlas. Een moment van bezinning dus. Om 12u00 staken we de voeten onder tafel en werden op fijne wijze bediend door de jonge miliciens. De dames van de oud-soldaten hebben deze keer hun dieet gelaten voor wat het was... In de namiddag kon men kiezen tussen een wandeling of een bezoek aan het oefenterrein per legertruck. De dames kregen een autobus ter beschikking en ook zij zullen niet licht vergeten hoe een veldbatterij zich ontplooit. Toen de auto bus zich vastreed mochten de dames te voet en van hun make-up was niet veel meer te merken. Terug in de kazerne kon dat bijgewerkt worden, deze maal in de mess van de officieren, waar wij op een aperitief getrakteerd werden. Gedurende de ganse tijd dat we in de kazerne verbleven bleef majoor Thie lens aan onze zijde om ons op tijd en stond het reilen en zeilen van dit regi ment uit te legen. Na het nemen van de groepsfoto, om streeks 17u30, was het tijd voor een koud buffet, waarna gezellig samenzijn, een enige gelegenheid om bij koffie of pintje de herinneringen van vroeger nog eens op te halen en het duurde tot laat in die warme avond. Velen kwamen vragen waar Fredje De Bruyne gebleven was. Die heeft immers de vrijwel volledige 18 maanden bij ons in Duitsland doorgebracht, maar Fred kon spijtig genoeg niet aanwezig zijn. Merkwaardig was wel hoeveel streekge noten er indertijd voor dit regiment gerekruteerd waren. Langs deze weg willen alle deelnemers hun dank betuigen aan Lt.Kol. De Pauw en Maj. Thielens voor hun warm en onvergetelijk onthaal en aan de mili ciens van het 2de Artillerieregiment voor hun welgemeende inzet. Marcel Tackaert Van 19 tot 27 juli hebben in het Schotse Glasgow de derde Olympische Spelen voor menaatl-gehandicapten plaats. Meer dan 25 landen zullen er mekaar ontmoeten. Er zijn bvb. déle^ties van Bulgarije, Tsjechoslowakije, DDR, Hongarije, IJsland, Sovjetunie en...België. Als voorbereiding op deze spelen werd in de maand maart deelgenomen aan een trainingsstage in Butgenbach. Onze Belgische atleten werkten er een ganse week zeer hard om hun konditie te verbeteren. Patrick Cooreman oefende zich in de vijfkamp; Yolande Van der Heyden en Kurt Bogemans liepen vooral rondjes op de tartanpiste, terwijl Eva De Ridder meestal baantjes trok in het zwembad, 's Avons konden onze atleten, ondanks hun vermoeide spieren, nog dansen dat het een lieve lust was. De motivatie van deze Blijdorpatleten is uiteraard groot want zij zijn bijzonder opgetogen om deze uitzonderlijke sportmanifestatie te kunnen meemaken. Zij willen langs deze weg hun ouders en de direktie bedanken voor de geboden kans. Zij zullen hun uiterste best doen om de naam van hun instelling hoog te houden en te trachten, als deel van de Belgische delegatie, te schitteren in hun disciplines. Op de foto zien we Patrick Cooreman, Kurt Bogemans, Yolande Van der Heyden, Eva De Ridder en Jan Van Thienen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 32