Fanfare en reus begeleiden elkaar door de straten van Mere Samen kunnen Dendergemeenten Denderwater omtoveren tot viswater Een aantal vragen van "De Jeugdige Waker".. u Nieuws uit 't College Denderende eerste kermisweek Dender kan toeristische attraktiepool worden ipfl Kermis Aalst herwaardeerd 4 - 29.6.1990 - De Voorpost GuntherWinther. Dit was trouwens Eendracht uit Buggenhout die de de enige fanfare die er ook bij was taptoe opende. Na deze muzikale tijdens de jubileumstoet van twee verwelkoming was het de beurt aan jaar geleden. alle andere muziekmaatschappijen Om de afstand te overbruggen wer- die elk gedurende een half uur het den zij gevolgd door het reuzenpaar beste van hun prestaties toonden, wen. Hij is er terdege ook nog in ujt Zottegem, Cambrinus en Cam- Dank zij dit muziekfestival heeft de geslaagd om, via^uitwisseling, enke- brina die vergezeld waren van hun plaatselijke vereniging bewezen dat kinderen Trees en Leo. De zeer er met muziek als hobby heel wat te oude Kon. Harmonie Concordia et bereiken valt. Het kost wel veel Docilitas uit Herdersem sloten hier energie maar de waardering vanwe- bij aan. Hier is het Jos De Bruecker ge de bevolking maakt veel goed. die een veertigtal muzikanten van Het is trouwens een lovenswaardig de ruim 200 jaar oude muziekver- initiatief dat meer dan één belang- eniging leidt. Dit alles werd gevolgd stellende tot volle waardering door de reus Martijn - de Vlierzeel- brengt en de meesten van de toe- se Beer, de bij ons zeer bekende schouwers hopen dat dit een jaar fanfare Nieuw Leven uit Aaigem, lijks gebeuren wordt want iedereen de reus Bokstael uit Ninove en de genoot zowel van de muziek als van Kon. Fanfare Sint-Cecilia uit Erpe de kleurrijke omlijsting. Het is mis- die weldra tachtig jaar wordt, vorm- schien een kleine hint voor de initia- de de staartgroep. tiefnemers ook al staan zij zelf die dag in de schaduw wegens hun orga- Taptoe nisatorische bezorgdheid maar an- Nadat de stoet enkele straten van derzijds kunnen zij bogen op een jaar wordt. Na hem marcheerde en het Meerse centrum doorkruist bijzondere prestatie, speelde de Rutbach Fanfare uit had, ging het richting sporthal aan Wichterich die slechts vijf jaar be- de Sint-Bavoweg waar ze opge- staat en onder leiding staat van wacht werden door de fanfare De Vervolg van blz. 1 wie de impulsiviteit van W. De Troyer kent, begrijpt best dat hij het grootser zou opvatten en zijn idee werkelijk als dusdanig zou uitbou- .e fanfares naar Mere te krijgen een stoet te vormen waarin de reuzen voor afwisseling zorgden. De stoet De stoet werd gevormd in het bo vengedeelte van de wijk Groendal en de optocht werd geopend door de gastvereniging uit Hellevoet- sluis. Het is een 54 jaar oude mu ziekvereniging onder leiding van Peter Versluis die zo een veertig muzikanten met trommelkorps en majoretten in de goede maat moet houden. Zij werden gevolgd door de benjamin-reus Sisken uit Nieuw- kerken die pas in september één lAaL JV Aalst. Autowrakken op een "autokerkhof achter het Hovenierspleintje. Nogal in tegenstrijd met de brochure over een I propere buurt In verband met het Hovenierspleintje en met in het achterhoofd de brochure "Je buurt vernieuwt" (Stadsherwaardering) heeft de jeugdige waker een aantal vragen. Bomen op het Hovenierspleintje zijn reeds door auto's beschadigd. Kan er een parkeerverbod komen? Welke is de stand van zaken in verband met het plaatsen van bloembakken aan het gemeen schapslokaal? Leden van de interregionale aktiegroep "Dender - SOS - Dendre" over handigden aan de burgemeesters en schepenen van steden en gemeenten aan de Dender in verband met de zuivering van de Dender een tekst die zij noemen "Aanzet tot een aktieprogramma voor de zuivering van de Den- der". Aan deze beleidsmensen werd gevraagd in hun respektievehjke gemeente Dendervervuiling en -zuivering manifest aan de orde te stellen en te willen samenwerken met "Dender SOS Dendre" om de inwoners van hun gemeente te sensibiliseren. Gevraagd werd tevens dat elk gemeentebestuur zich bij de aktiegroep zou aansluiten in het kader van het Milieubeleids plan '90-'95. Bovendien werd verzocht de tekst van hiernavolgende "Aan zet" te willen gebruiken als basis van bespreking op de verschillende advies- en beleidsniveaus en die eventueel te vervolledigen met specifieke opmerkingen. Beroep op Dendergemeenten De aktiegroep doet beroep op de Dendergemeenten om - zo volledig mogelijk de specifieke informatie te verzamelen, betref fende de oorzaken en de aard van de vervuiling, de vervuilingsbron nen, lozingspunten,... - speciale aandacht te hebben voor overtredingen op lozingsvergun ningen; - een beschrijving te maken van de problemen die zich stellen met betrekking tot de waterzuivering; - een plan op te maken voor een aanpak die op gemeentelijk ni veau kan gebeuren; - de morele verplichting op u te nemen om de aanleg van riolerin gen, waar nodig, prioritair te stel len en om globaal meer middelen vrij te maken voor maatregelen - Kultureel Centrum De Werf, Molenstraat 51, is gesloten van 14 tot 29 juli. De volgende uitgave van Werfmagazine is voorzien voor augustus. Volgende week gaat die brochure in druk. Voor gebruiken van oude de schouwburg aan het Vredeplein werd .en vzw opgericht. O.m. land Van Riem, Tejater 80, Netwerk en Taal en Vrijheid maken er reeds deel van. De statuten zijn echter nog niet opgesteld. Pas nadat die er ziin kan de gemeenteraad het erover hebben en eventuele modaliteiten van gebruik vaststellen. Met de uitreiking van de Signaalprijs werd ook Netwerk in het circuit inge schakeld omdat alle voorstelling in de Werf niet konden doorgaan. Twee ervan hadden inderdaad gelijktijdig plaats. - Als nieuw hoofdpolitiekommissaris komt nu Alfons Van den Broeck. Hij is de oudste en heeft de hoogste anciënniteit van de in dienst zijnde politiekommissarissen. Hij is 59 jaar. - De brandweerkapitein wordt bevorderd tot kapitein-kommandant. Bij de drie sterren dus een streep. - Personeelsleden, eigenlijk "maar" zes, maken zich ongerust. Door de derde fase zouden ze minder kunnen gaan verdienen. In deze derde fase wil men de personeelsleden zetten op de plaats waarvoor ze aanvankelijk waren bedoeld. Uit de doorlichting bleek dat er zes probleemgevallen zijn. Die mensen werden door het stadsbestuur samengeroepen en voor de keuze gesteld: blijven werken op de plaats waar ze dat momenteel doen of verhuizen naar de plaats van de aanvankelijke bedoeling. Het gaat hier over personeelsleden waar voor het stadsbestuur geen sluitend alternatief vindt. - Dat er stadspersoneelsleden zouden overgaan naar de prive-sektor is uiterst uitzonderlijk. Dat zijn geruchten die op geen enkele reële grond berusten. - Mensen voelen zich in het Osbroek niet op hun gemak wegens loslopende honden. Die moeten volgens het reglement aan de leiband gehouden worden. Nog in het Osbroek worden natuurliefhebbers wel eens hardhandig bejegend door joggers. En prachtige orchideeën verdwenen er met de noorderzon. - De door Agalev aangehaalde klachten over het gebruiken van het speelplein te Hofstade door een autorijschool zijn achterhaald. Tij dens de perskonferentie werd duidelijk gesteld dat er verbod aan de rijschool werd opgelegd. Schepen Hooghuys ging ter plekke een kijkje nemen en zag noch spelende kinderen, noch auto's. - De evaluatie van de resultaten wegens het nieuw parkeerreglement worden eerstdaags door het stadsbestuur bekendgemaakt. - Het stadsbestuur wacht reeds lang op een antwoord van het OCMW. Er werd immers gevraagd naar een inventaris van het reeds zes maanden verlaten Sint-Elisabethziekenhuis. Naar gevreesd wordt zou reeds een en ander kunnen verdwenen zijn. Ondertussen blijft de parking in de Dr.Demoorstraat afgesloten zodat vele tientallen wa gens er geen parkeerplaats kunnen gebruiken. Ook daarover zou het stadsbestuur het met het OCMW reeds gehad hebben. - Dat Amylum zich zou willen uitbreiden aan de andere zijde van de Burchtstraat is totaal buiten het weten van schepen Dirk De Meer leer. In "De Loods" in de Stoofstraat die gevestigd is in de vroegere Free Dress die eigendom is van Amylum maakt men zich toch zorgen Hopelijk zijn die niet gegrond. - Ook over de vraag of de paardenwedstrijd niet in het gedrang komt omdat geen dieren zouden mogen vervoerd worden wegens de var kenspest heeft de leefmilieuschepen geen uitsluitsel. Dat wordt on derzocht. die bijdragen tot een bespoedi gingvan de zuivering van de Den der. "Aanzet tot een aktieprogramma voor zuivering van de Dender" 1. Gezien de zware vervuiling van de Dender moet die voor de 450.000 dalbewoners prioriteit krijgen. 2. Het Denderbekken moet in zijn totaliteit worden aangepakt. Een samenwerkingsakkoord tussen de verantwoordelijke minister in Vlaanderen en in Wallonië is dan ook een must. 3. Voor waterzuivering verant woordelijke diensten moeten een ernstige dialoog aangaan met andere betrokken diensten om resultaten te bekomen. 4. De voor de Dender gestelde norm "basiskwaliteit" moet ge wijzigd worden tot "viswater". 5. Studiën met konkrete maatre gelen voor zuivering ontbreken nog steeds in het Algemeen Waterzuiveringsprogramma. 6. Naar de bedrijven toe moet ge ijverd worden om te komen tot milieuvriendelijke produktie- processen. 7. Gemeenten moeten hun ver antwoordelijkheid opnemen voor het realiseren van koliek toren en rioolwaterzuiverings installaties waar die nog ont breken. 8. Voor landelijke gemeenten kunnen alternatieve zuiverings installatiesvoorkomen dat kilo meterlange koliektoren moe ten worden aangelegd. 9. Alhoewel niet groot in aantal brengen industriële lozingen veel vuil in de Dender. Lozings vergunningen moeten aange past worden aan de vooropge stelde kwaliteitsdoelstellingen en aan het feit dat de Dender een traagstromende rivier is. 10. Striktere kontrole op de nale ving van de opgelegde lozings normen is noodzakelijk. 11. Aanvoer van fosfaten en nitra ten, vooral door de landbouw, moet worden afgeremd. Gevraagd of de burgemeesters zich met deze punten kunnen akkoord verklaren stelde woordvoerder van de groep Georges Couck, burge meester van Denderleeuw, dat de gemeentelijke mandatarissen voor al de wettelijke en technische as- pekten van deze problematiek vise ren. Toerisme op de Dender Omdat besturen gelijk staat met voorzien, beraadt men zich reeds nu op de wijze waarop de Dender, eens er weer visjes in zwemmen, een toe ristische attraktiepool kan worden. Uit de vele initiatieven noemen we realiseren van fiets- en wandelpa den over de hele lengte van de Den der, experimenteren met kayak- tochten met retour via een ander transportmiddel, realiseren van ei genhandig te bedienen (trekken) veerponten om bezienswaardighe den aan de andere oever te berei ken, de horecabedrijven bij de pro blematiek nauw betrekken en een toeristische gids Dender-Schelde publiceren. Het voorbehouden van het nodige budget daartoe is weer een taak voor de gemeentebesturen. LH Een aantal autowrakken ontsieren de buurt. Wie heeft ze er gezet? Johan Heirman had gevraagd er minstens een afsluiting voor te plaatsen doch dat is ondertussen reeds gebeurd. - Met de nieuwe parkeerregeling is Heirman best tevreden. Hij heeft dan ook felicitaties voor het stads bestuur. Toch stelt hij vast dat nog vaak wordt geparkeerd waar het niet mag. Hij was dan ook zo vrij de burgemeester uit te nodigen tot een wandeling doorheen het stadscentrum om zich van de si tuatie te vergewissen. Hij stelt voor samen met de burgemeester en met de pers eens rond te neu zen op donderdag 6 september a.s. - Johan Heirman verzocht de bur gemeester de uurregeling van de bussen die de verbinding met het ASZ moeten realiseren voor het publiek kenbaar te maken. - Over de weinig geschikte ligging van de brandweerkazerne zijn Heirman en de burgemeester het roerend eens. Helaas is er geen geld om een nieuw kompleks op te trekken dat zou voldoen aan de door de overheid opgelegde strenge normen. - De bereikbaarheid van de jeugd bibliotheek in De Werf is voor rolstoelgebruikers ondermaats. Komt er een hellend vlak of komt len worden opgenomen in de poli tiepatrouilles 's nachts. Aan de uitbaters werd toelating verleend om zelf beveiligingsmaatregelen te treffen maar dan wel op eigen kosten. - In Sint-Niklaas worden jonge ver- keerszondaars op een alternatie ve manier aangepakt. Enkele da gen per trimester hebben op een aantal drukke kontroles plaats door politie en rijkswacht op jon ge voetgangers en fietsers. Over treders" worden verplicht ver keersassen bij te wonen. Deze aanpak schijnt zinvol te zijn positieve resultaten te sorteren, Dat systeem werd trouwens reeds nagevolgd o.m. in Eeklo, Roese- lare en Brasschaat. er in de bestaande koker een lift? Johan Heirman zou graag verne- - De vraag van Johan Heirman om men hoe het stadsbestuur van Aalsi naast het speelplein te Nieuwer- daartegen aankijkt of het ook vol kerken een kampeerterrein in te gend schooljaar te Aalst in voeg< richten voor jeugdbewegingen zou kunnen komen en of deze aan van buiten Aalst zal door schepen pak kan besproken worden in di Patrick De Smedt vooraf worden adviesraad verkeer en veiligheid ei voorgelegd aan de stedelijke ad viesraad voor de jeugd. De cafeta ria aan het Osbroek die reeds on derhevig waren aan inbraak zul- in de verkeerscommissie. li Reeds jaren was Aalst-Kermis op Hierbij volgt trouwens het sterven na dood. Velen verlieten de programma van de eerste week stad en trokken naar warmere oor- vrijdag 29 juni 1990 den. Tijdens vorig bestuur werden 18 qo Uur: OPENING KERMIS heel wat pogingen gedaan om te STADHUIS. komen tot een meer geanimeerde qo uur: Doop autoscootm BAR- kermis. Met wisselend sukses. RÊz Hopmarkt. Pogingen van dit bestuur verleden 20.00 uur: Rondgang ONION RI- jaar werden op gemengde gevoe- VRR SLOWBOAT JAZZBAND - lens ontvangen. Scepticisme was Grote Markt, nooit ver weg. Weinigen geloofden Zaterd 30 juni 1990 in het sukses van nieuwe initiatie- Q9 w| 6uuf:J PAARDENPRUS- w°' j -r i i v.v KAMP - Houtmarkt. Maar de twijfelaars kregen ongelijk uur PRONDELMARKT Een aantal initiatieven kende veel Hopmarkt - Grote Markt. sukses Alleszins een signaal voor uur. OPENUjCHT-TD met toonstelling - Belfort; Belfort* het beleid om er verder mee e gaan RADIO CONTACT - Hopmarkt, klimming. de Zondag Juli ,9,0 2fM» uur: OBERBAYERN-optre centrumdekenijen en van de hore- 14.00, Dank zij deze inbreng kon een ani- 15 00 uur: Demonstraties Hobbyis- matieprogramma op touw worden *n^Gur°ff koOYMAN HERMAN VAN HAEREN - Hop markt. Maandag 2 juli 1990 20.00 uur: JAZZ-KROEGEN- TOCHT Grote Markt - Kerkstraat Dinsdag 3 juli 1990 14.00 uur: KINDERDAG: schmio ken - Grote Markt; volkssporten Hopmarkt. 16.00 uur: VIVI'S KINDER SHOW. Woensdag 4 juli 1990 15.00 uur: VOLKSSPORTEN Colinetplein. 20.00 uur: EDDY WALLY SHOV - Grote Markt. Donderdag 5 juli 1990 17.00 uur: AVONDSHOPPING Centrumdekenijen; Kermisten den - Hopmarkt. 21.00 uur: ONION RIVER SLOU BOAT JAZZ. 22.00 uur: VUURWERK - WERF LH bevredigen. Zowat iedereen komt er trouwens aan zijn trekken. Het wordt alleszins een fijne ker mis. De Aalsterse foomijveraar Nic Bar- rez stelt er in première zijn spik splinternieuwe autoscooter voor op de Hopmarkt. Een investering van ettelijke miljoenen. Het Landbouwcomité en de stad Aalst organiseren andermaal hun paardenprijskamp voor veulens cn trekpaarden van het zwaar trekras, zadelpaarden en Haflingers. On dertussen rijden de met paarden be spannen koetsen rond in het stads centrum. U kan van op de Hout markt gratis mee. Als enige stad in Vlaanderen die drie balboogmaatschappijen telt heeft op de binnenkoer cn het stad huis een balboogschieting plaats. Een fascinerende belevenis. En uiteraard mocht "the voice of Europe", Eddy Wally, al dan niet met sacoche, niet ontbreken. De eerste kermisweek wordt trou wens besloten op donderdag 7 juli ^alst. Ex prins Popoll was present in de Geraardsbergsestraal waar zij met te 22 u. een kermisvuurwerk op SUpn0rters een geslaagde bijeenkomst hielden (a) het Werfplein.

De Voorpost | 1990 | | pagina 4