De 'Impulsgebieden' van de regio Voorbouw Keizershallen klaar. Boudewijnlaan blijft l Wordt Gijzegems «Neerhof» beschermd? Dienstverlening aan verenigingen Juventus wint tornooi van Levensvreugde STUDENTEN WILLEN EKONOMIE EN ECOLOGIE VERZOENEN Een praktisch vademecum S 6 - 29.6.1990 - De Voorpost Hoger niet-universitair onderwijs: De Stichting Herman De Croo wil van een studie op socio-ekonomisch 1. Veerle De Witte (78 punten) van met studies over de regio Zuid- vlak van een bedrijf of instantie uit de Vrije Taal- en Handelsleergan- Oost-Vlaanderen de arrondisse- de regio. Voor het secundair onder- gen Aalst met een studie over de menten Aalst en Oudenaarde op wijs was het dilemma 'ekonomie- Aalsterse Bonneterie Bosteels - De wetenschappelijk, sociaal, ekono- ecologie' aan bod. 'Hoe kunnen be- Smeth du Pare, 2. Katrien Demedts misch, politiek en kultureel grondi- drijf en groen met elkaar verzoend (76) van HIBO - Gent met 'Asiel- ger doorlichten. worden. De jury bestond naast de zoekers in Ronse, Oudenaarde, Alle onderwijsinrichtingen van bei- burgemeesters van de steden van Kluisbergen en Brakel' en 3. Elsie de arrondissementen werden dan beide arrondissementen uit des- Hevnderickx (70) eveneens van de ook uitgenodigd deel te nemen aan kundigen als rektor RU Gent L. De Vrije Taal- en Handelsleergangen deze wedstrijd. Meyer, hoofdinspekteur R. De- Aalst met een doorlichting van de Voor hoger niet-universitair onder- medts, deputée P. Wille, provincie- Erpse NV Wang Europe, wijs was de opdracht het realiseren raadslid Eric Temmerman en sekre- Hoger sekundair onderwijs: 1. Fa- bienne De Schrijver (85) van het Atheneum Ninove, 2. Lieven De Smet (83) van KTA Geraardsber- gen, 3. Sofie De Praeter (81) van het Atheneum Rons, 4. Ann De Vos (77) van het Atheneum Ronse en ex-aequo 4. Annemie De Jonge (77) van het Atheneum Ninove. LH Het Vlekho Brussel organizeert speciale infodagen voor de studierichtingen han delswetenschappen en vertalers-tolken. Zij kunnen op 25 augustus terecht in de Ko ningsstraat 336 te Brussel van 9.00 lot 12.00 en van 14.00 tol 16.30 uur. lw Nederland werden vorig jaar 1.177.000 nieuwe fietsen verkocht en dal zijn er 157.000 meer dan het jaar voordien. Hel fraaie zomerweer en de toenemende be langstelling voor sportieve en aktieve vrij etijdsbesteding worden daarvoor als rede nen opgegeven. De produktie van fietsen in de Volksrepu bliek China is, na een periode van opval lende groei, vorig jaar voor het eerst flink teruggelopen. Toen werden 36,7 miljoen fietsen geproduceerd tegenover 41,2 mil joen in 1988 of een daling van ongeveer 11 Volksvertegenwoordiger Lisette Nelis-Van Liedekerke stelde vragen aan vice-premier van de Vlaamse Exekutieve, gemeenschapsminister Norbert De Batselier. Dit in verband met de 'Tweede Gordel' of 'de Impulsgebieden'. Tijdens de bijeenkomst van VESOC in januari 11. werden op voorstel van Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschappijen impulsgebieden de finitief afgebakend. Deze zouden voor 3 jaar zijn vastgesteld en jaarlijks zou de SERV een evaluatie ervan maken. Vanaf 1990 zou een substantieel bedrag ter beschikking worden gesteld tot het voeren van een sociaal-ekonomische expansie- en rekonversiebeleid. Aan de Gewestelijke Investeringsmaatschappij Vlaanderen zou gevraagd worden dit in overleg met plaatselijke besturen konkreet in te vullen. Deze studieopdracht moest afgerond zijn in februari laatstleden. De beslissingsprocedure zou in april volgen en in mei 11. zou kunnen gestart worden. Lisette Nelis-Van Liedekerke heeft daarbij volgende vragen: 1. In hoeverre werd deze planning gevolgd? Welke is momenteel de stand van zaken. 2. Hebben plaatselijke besturen in de arrondissementen Aalst en Oudenaarde konkrete voorstellen geformuleerd terzake? 3. Welke bedragen worden voorzien voor Herzele, Haaltert, Dender leeuw, Brakel, Lierde en Geraardsbergen? LH Minister Louis Waltniel, vice-premier van de Vlaamse Executieve, o.m. bevoegd door Monumentenzorg heeft dat Gijzegems «Neerhof» in de dr. De Cockstraat op de ontwerplijst geplaatst van voor bescher ming vatbare monumenten, stads- en dorpsgezichten. Woonhuis, schuur en stallingen worden omwille van hun historische waarde van deze voormalige kasteelhoeve als achttiende-eeuws boe renhuis in traditionele baken zandsteenstijl als monument weerhou den. De onmiddellijke omgeving, met inbegrip van de omwalling en de site van het voormalig kasteel worden als dorpsgezicht voorgesteld. De definitieve bescherming zal volgen binnen het jaar nadat een uitge breid openbaar onderzoek heen plaatsgehad. LH De stedelijke Kuiturele Raad (KR) liet zopas een handig vademecum verschijnen van de hand van Kris Mijs met medewerking van Frans Vanvolsem, Guido Moens en per soneelsleden van de stad. Een handige informatiebron met gedetailleerde inlichtingen over 'Dienstverlening aan Aalsterse Verenigingen'. De financiële betoelaging aan ver enigingen werd wel afgeschaft doch de geboden dienstverlening is al licht omvangrijker dan U vermoed de. Met de realisatie van dit vademe cum wil men tegemoetkomen aan voortdurend opduikende vragen nopens dienstverlening van het stadsbestuur aan verenigingen. Dat het vademecum bestaat uit los se blaadjes maakt het mogelijk aan passingen, wijzigingen en aanvullin gen te realiseren. En dat er gewerkt werd met papier van verschillende kleuren naargelang de materie be vordert de hanteerbaarheid in grote mate. Het vademecum beantwoordt alles zins aan een reële behoefte. Er is inderdaad veel onwetendheid en onduidelijkheid i.v.m. aard, kwanti teit, procedure van elke dienstver lening. De samenstellers hebben zich niet beperkt tot de stedelijke mogelijkheden. Ook 'Vereniging enservice vzw' en provinciale uit leendiensten te Gent en te Aalst werden erin opgenomen. Deel 1 omvat info over de Kuituur- raad Wenken voor opstellen van een persbericht of organiseren van een perskonferentie, verzekeringen en tariefverminderingen en moge lijkheden van gratis gebruik. Deel 2 brengt U per dienstverlenen de instantie adressen, aard, voor waarden en eventueel specifieke bemerkingen. Achteraan vindt U een trefwoor denlijst die U nog makkelijker weg wijs maakt in deze gedetailleerde dekumentatie. Te verkrijgen op de Dienst Kuituur, Kattestraat 33 te 9300 Aalst. LH Aalst. De bouwwerken aan het Keizerlijk Plein en de Korte Nieuwstraat zijn volop aan de gang (a) Gewoontegetrouw gaf schepen van openbare werken tijdens de wekelijkse perskonferentie van het CBS een overzicht over de stand van zaken wat betreft openbare werken en gebouwen te Aalst. Hoofdschotel was uiteraard de Boudewijnlaan waar de stad echter alleen een bijkomende maar toch niet verwaarloosba re rol kan spelen. Boudewijnlaan Doorsteeklaan opengesteld voor In tegenstelling wat gedane progno- verkeer nog vóór het bouwverlof. ses blijft de huidige regeling - één- De geplande werken aan het Hof- richtingsverkeer richting Siesegem- staads dorpsplein zelf vangen pas laan - ook tijdens de vakantie aan- aan begin augustus. Wat betreft ge- gehouden. De werken zullen duren bouwen zijn de werken aan de reno- tot eind december 90. Aanvankelijk vatie van twee stadswoningen aan had Bruggen en Wegen gesteld tij- de Schietbaan en de Kloosterweg. dens de vakantiemaanden de Bou- Een bezoek met de pers aldaar werd dewijn te kunnen openstellen in de in het vooruitzicht gesteld. En voor twee rijrichtingen. Een enauète bij de kleuterschool aan de Oude de bewoners van de laan (niet die Gentaan volgt eerlang de voorlopi- van de Ledebaan) toonde echter ge oplevering, ook andere wensen. Ook wanneer Voorgebouw Keizershallen het andere rijvak zal afgewerkt zijn, Anderhalve maand vroeger dan ge- blijft de verkeersomlegging verder pland komt het voorste gedeelte aangehouden. Tot groot ongenoe- van de Keizershallen klaar reeds gen uiteraard van de bewoners van deze week. Eind volgende maand de Ledebaan wiens huizen lijden neemt de stedelijke dienst Organi- onder voortdurende trillingen we- satie Feestelijkheden er zijn intrek, gens het aanhoudende zwaar ver- De plechtige opening heeft plaats keer dat hen nu teistert. bij de openstelling van de Jaarbeurs Stadswerken op zaterdag 25 oogst te 14 uur met Wat betreft de stedelijke werken een akademische zitting niet meer zijn die in de Zonnestraat beëindigd in de stadsfeestzaal zoals voorheen en is de straat open voor alle ver- doch nu in de nieuwe Keizershallen. keer. Als onderdeel van de Wallen- Deze realisatie kon er komen dank- ring een pluspunt. Werken aan de zij Europees geld (EFRO). Bij de voetpaden aldaar worden nog deze opening wordt dan ook een Euro- week beëindigd. Ook aan de Molen- pees Kommissaris als gastredenaar dreef worden momenteel voetpa- aangetrokken: de heer Karei Van den en boordstenen in orde ge- Miert. bracht en te Hofstade wordt de LH Het traditioneel voetbaltornooi van Levensvreugde kende ook dit jaar heel wat sukses. In de finale kwa men Maxims en Juventus tegen el kaar uit. Juventus bleek de beste te zijn en won met 2-1. De uitslagen Fortuna-Valladolid 2-6 Olympia-Maxims 0-5 Eekhoorn-Valladolid 5-2 Bosman Boys-Olympia 1-6 Juventus-Maxims 1-5 Fortuna-Eekhoorns 5-4 Ter Muylcns-Valladolid 1-3 Bosmans Boys-Maxims 1-7 Juventus-Olympia 4-1 De rangschikking na zaterdag reeks 1 1. Maxims 6 ptn; 2. Juventus 4 ptn; 3. Olympia 2 ptn; 4.Bosman Boys 0 ptn. reeks 2 1. Eekhoorns 4 ptn; 2. Fortuna 4 ptn; 3. Valladolid 4 ptn; 4. Ter Muylens 0 ptn. Uitslagen van zondag halve finales Maxims-Fortuna 5-0 Eekhoorns-Juventus 6-0 De finale Juventus-Maxims 2-1 De overige plaatsen derde en vierde plaats Eekhoorns-Fortuna 6-7 vijfde en zesde plaats Olympia-Valladolid 3-1 Zeven en achtste plaats Bosman Boys zevende omdat Ter Muy- len niet kwam opdagen De trofee voor de beste speler ging naar De Smet van Maxims; de trofee van de fair-play was voor Olympia en Fortuna en de trofee voor de beste scheidsrech ter werd toegekend aan Etienne Pcir- linck. Deze trofees werden geschonken door Jean Marie Heyman. De trofee voor de sportiefste prestatie was weggelegd voor ballenraper Rudolf. Hij kreeg de trofee Etienne Peirlinck. (JMH) Aalst. AKV Zonder Eir Goget O eik organizeerde een geslaagde avond (a) Een fladderend tortelduivenpaar was verleden maandagvoormiddag in de feestzaal van het stadhuis getuige van de prijsuitreiking van de wedstrijd Herman De Croo. Ze zorgden wel voor enige hilariteit maar stoorden allerminst in een zitting waar naast ekonomie ecologie en leefmilieu troef waren. Wel werd beloofd dat zou uitgekiend worden hoe deze in de feestzaal geraakten want met koncerten van het Festival van Vlaanderen in het verschiet zijn dergelijke bezoekers weinig welkom. taris Lietaert. Volgens deputee Wille bleef de be handeling van de problematiek eer der vrijblijvend en weinig konkreet en bovendien zonder innemen van enig persoonlijk standpunt. Laureaten Aalst. Heel wat belangstelling tijdens de driedaagse van Levensvreugde (a) Aalst. Geen plaats bleef onbezet op de driedaagse van Levensvreugde (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 6