Baardegemse Voetbalfeesten, topper voor Jan en alleman Animo Geleide gezinswandeling om en rond Donkmeer Ernest Gorus, impressionist van de Schelde ri Ook Ajuinprinses, Faluintjesfee en Faluintjesworp In Huize Geertrui te Vlassenbroek De Voorpost - 6.7.1990 -11 ousa nseni ar o| Derii^ >r ee sn di cestei breei ia he torei idhuii uinei ïidin erna hon 3rott wen "Af- Auld talrij- :n et :1 ap- De Baardegemse Voetbalfeesten van de Vlugge Jongeren bieden in hun 21e editie drie volle dagen show, spektakel, sport en entertainment allerhande. Op voetbalveld Steeniand in een zijstraat van de Kerkstraat vindt ieder een, jong en oud, klein en groot, sportieveling en showfan op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 augustus zijn gading. En zulks aan een uiterst demokratische toegangsprijs: amper 100 fr gereduceerd in voorverkoop tot 80 fr. Naar ieders gading Met de vereende krachten van voorzitter Louis Heyvaert, orgnis- ator Pitou en presentator Ignace Crombé, een Kortrijknaar, geassi steerd door een staf en schare me dewerkers werd een uiterst gediver sifieerd programma gepland en de faam van Pitou en Ignace Crombé staan er borg voor dat het ook stipt en sekuur wordt gerealiseerd. Dat het bedrijf van Ignace Crombé dat instaat voor de organisatie 'Animö' heet 'met puntje op de i en kapje op de o' is dan ook veelbete kenend samen met de vele blijken van felicitaties en tevredenheid van vele tientaallen personen die Crom bé voor hun feest te werk stelden. In dit jaar waarin Vlugge Jongeren van vierde naar derde provinciale afdeling promoveerde en uit de transfer van één speler vijf even goede wist te distilleren, willen de Voetbalfeesten heel wat extra's aan de traditioneel vele bezoekers bie den. Waar te Aalst karnaval en de ^jaarbeurs troeven zijn behoren de Baardegemse Voetbalfeesten alles zins samen met de Pikkeling en de Faubourgstoet tot de vooraan staande festiviteiten in de Faluint- jesstreek. Kees Brugshow Op vrijdag 3 oogst worden de senio ren van de hele regio in de feesttent verwacht op een koffietafel. Nadat eerder eersteklassers op het show- vlak als Marc Dex, Walter Capiau, Bart Peeters en vele anderen reeds te Baardegem hun beste voetje voorzetten komt nu de Kees Brug show bij de senioren nostalgische gevoelens 'uit de tijd van toen' op roepen. U kan er reeds terecht van af 15 u. Tien koppels voor de Honeymoon- kwis Voor de Honeymoonkwis die de hoofdbrok wordt van de vrijdag avond en waaraan 100.000 fr natura- prijzen zijn verbonden dienden zich 40 paren aan. Préselekteren was dan ook een must. Er werden daar bij normen gehanteerd qua wonen binnen een straal van 20 km, het al dan niet pas getrouwd zijn of huwe lijksjubilaris zijn en uiteraard voor komen en ludieke talenten. Van de 40 koppels bleven volgende tien in de running. Koppels uit Baardegem, Hofstade, ópwijks, Lebbeke, Aalst, Aaigem, Ninove en Roosdaal. Negen ervan traden dit jaar in het huwelijk. Een paar waagt de stap over een paar weken. Twee zijn juist 2 jaar geti )uwd en één paar hield het reeds .'0 jaar uit. Zowat alle beroepen zijn in deze representatieve staalkaart begre pen: arbeiders in diverse branches, vakmannen en bedienden. Naar hun respektievelijke hobby ge vraagd door presentator Ignace Crombé speelde 'vergeten en 'verloren' een hoofdrol. Bruidsboeketten, trouwboekjes en trouwringen werden thuis vergeten of lagen nog in de wagen. Een brui degom verloor reeds de eerste dag zijn trouwring en mocht de volgen de dag enkel naar de voetbal zo hij de trouwring van zijn eega zou dra gen. Een andere bruidegom had zo veel werk met het masseren van de zieke knie van zijn schoonmoeder dat zijn huwelijksreis erdoor ver gald werd. Of bij een ander paar had net feest dermate lang geduurd dat het koppel tijdens de eerste huwe lijksnacht warvan ze zich zo een en ander hadden voorgesteld reeds na enkele seconden in slaap viel. 'Ge lukkig is uitgesteld niet verloren', zegde de bruidegom. In Bulgarije zocht een verwoed aquariumliefhebber naar een Bul gaars aquarium. 'Mijn Bulgaars was niet zo goed en ik explikeerde het hem zo goed ik kon. Op zijn aanwij- zigingen kwam ik na een paar kilo meter te voet aan bij een... dolfinarium'. Wittebroodsweken, lunes de miel, honeymoon of Flitterwochen hou den inderdaad heel wat verrassin gen in petto. Gevraagd naar hun hobby's waren TV-kijken en voetbal konstanten. Maar ook andere sporttakken en lezen scoorden hoog. Een kandidaat-bruid had zich reeds jaren geërgerd aan het feit dat haar verloofde steeds bij elke gelegen heid te laat aankwam. Erger was wel dat ze op haar trouwdag zelf moest telefoneren om te vragen nog een kwartiertje te temporiseren 'want ik ben nog niet klaar'... De deelnemende koppels Uit Baardegem: Dimitri Van den Brempt-Conny Cooreman. Uit Hofstade: Frank Van Rijme- nant (ex-prins karnaval Aalst) - Anouk Buys en Erland De Witte- Saskia Vanderhoeven. Uit Aalst: Hugo Schouppe-Marleen Vaan den Brempt, Luc Meert-Mu- riëlle Vaan Wayenberghe en Peter Vanhoudenhove-Inge Beerens. Uit Mere: Guy De Bock-Petra Min- ner. Uit Opwijk: Rob Custers-Renata De Busschere. Uit Lebbeke: Peter De Wolf-Hilde Van de Voorde. Uit Aaigem: Pascal Duggan-Carine Matthijs. Uit Ninove: Gino De Wolf-Lut De Bruyn. En uit Pamel-Roosdaal: Gert Van de Perre-Heidi Geeroms. Bij de diverse proeven komt men van 10 kanshebbers naar 7. Daarna naar drie en daaruit komt finaal het winnend koppel. Aan de Honeymoonkwis zijn 100.000 fr naturaprijzen verbonden en als eregast treedt Eric Flanders op. Honeymoonkwis, sukses verzekerd Uit de statistieken is gebleken dat de Honeymoonkwis bij de absolute toppers hoort qua kijkdichtheid op de beeldbuis. Met kandidaten gekend door het publiek in een sfeervolle tent wordt dat alleszins nog beter. Bijna weke- lijk stapt Ignace Crombé met plaat selijke koppels in het huwelijksboo tje. Koppels die het nog eens mogen 'overdoen'. Dat wordt nu ook het geval te Baar degem waar in bruidskledij het in een ware afvallingsrace tegen el kaar opnemen. Dit tijdens de meest diverse proeven waarbij ook hun privéleven te pas komt. Verder wordt door het sleutelgat gegluurd, komt het gekende koppel op bezoek, is er de hand van de meester en komt een koppel ook in het zwembad terecht. Het lang resterende paar moet dan op zoek gaan naar de 5 engeltjes die broodnodig zijn. Het gaat dan ook best de vervloekte duiveltjes zoveel als mogelijk uit de weg. Duiveltjes brengen inderdaad supplementaire opdrachten te voegen bij de reeds zo gevreesde 'Toren van Pisa'. Oude vehikels Op zaterdag 4 augustus kan u dan uitgebreid kennis maken met oude vehikels en oude legervoertuigen. Dit in de allereerste VJ Oldtimers show en de karavaan oude leger voertuigen. Geen rally. Wel alleen een genoeglijke trip doorheen de Faluintjes. Op halteplaatsen als te Meldert in de Putstraat 'Bij Stinne', te Moorsel op de Steenweg naar Aalst, in Hof Texel te Wieze aan het Brouwershof kunnen de voertuigen eens van dichtbij onder de loupe worden genomen. Een organisatie m.m.v. de Vlaamse Vehikelklub die reeds 450 lede" telt en er alleszins een 50-tal naar Baardegem zal stu ren. Nacht van de Jeugd Te 21 u start dan nog op zaterdag 4 oogst de 'Derde Nacht van de Jeugd' met als DJ gasten Francesca Van Thielen van VTM Super 50, Eddy Van Brabant van Radio Suc ces en een verrassings DJ waarvan we u reeds nu de naam kunnen ver klappen. Het wordt niemand min der dan Jaak Vermeire. Lachen dus troef. De avond wordt afgerond met 'The Pin-Up Club Express' van Radio Veronica die voor de gelegenheid bestaat uit drie dames en twee he ren. Gouden Faluintjesworp Op zondagmiddag is er vanaf 11.30 u een gelegenheidsrestaurant vooraf gegaan door een aperitiefkoncert door de Faluintjeskapei. U kan er zich, zoals trouwens doorlopend de hele festiviteiten door, te goed doen aan specialiteiten als varken aan 't spit. En te 17 u stipt heeft de Gouden Faluintjesworp plaats. Omdat Baardegem geen geschikte toren met verzamelplaats heeft werd dan een originele formule uitgekiend. Te 16.50 u zal een helikopter opstij gen te Sint-Pieters-Leeuw en te 17 u zal hij drie keer het voetbalterrein overvliegen. Telkens lost hij 250 zakjes 'Faluintjes'. Dat zijn dan Gentse 'mokskens' met kaneels- maak. Een delikatesse te meer bij de Faluintjesgastronomie. Een kreatie van de Gentse firma koe kenbakkers Temmerman reeds aan haar achtste generatie toe. Het 'moksken' werd gedoopt met als meter burgemeester Anny De Maght en als peter voorzitter van de Vlugge Jongeren Louis Heyvaert. De Faluintjesworp wordt allicht het 'moment suprème' van de feeste lijkheden. Er zijn 50.000 fr natura prijzen aan verbonden. In ieder van de 750 zakjes zit een nummer voor een tombola. Daaruit worden 30 prijzen getrokken met als hoofd prijs een fiets. Maar in één zakje zit een gouden munt, in te ruilen voor 10.000 fr en in 10 andere een zilveren goed elk voor 1000 fr. De trekking en inruiling heeft plaats in de tent te 20 u stipt. Alleen wie er als prijswinnaar ook lijfelijk aanwezig is komt in aanmer king voor de uitreiking. Ajuinprinses en Faluintjesfee Vanaf 18 u start de verkiezing voor beide eretitels waaraan 150.000 fr grijzen zijn verbonden. Eregast is art Kaëll die uit 8 aanbiedingen aanwezigheid te Baardegem ver koos. Hij is uitgerekend die dag, trouwens net als Will Tura, jarig en zijn fanklub komt in groten getale opdagen om hem een passende hul de te brengen. Voor de titels meldden zich 19 jon gedames van wie 10 konden worden weerhouden. Onder hen ook Nata- sja De Witte (14 jaar) uit Affligem die reeds 3 jaar zingt, reeds te zien f Aalst. Presentator Ignace Crombe van alle markten thuis was bij VTM en zich voorbestemt voor een karrière van aktrice of wel licht 'vedette'. Of wat dacht u? Verdere kandidaten zijn May Snep- pe (18) uit Erembodegem, Patricia Beeckmans (16) uit Zellik, Chantal Willems (22), Els Verdonck (24) en Fabiënne Uyttersprot (22) alle drie uit Aalst, Peggy Loos (17) uit Her- dersem, Véronique Famaey (18) uit Overmere, Sarah Deliou uit Zellik en de plaatselijke vedette Lucie Ghijsens (23) uit Baardegem. LH De vereniging tot bescherming van het natuurschoon en bevordering van huis. grote belangstelling voor de ge- OMi""S,3e,0r8aniZe€rt °P^ZKn* .J va"?f 14,00 uur een ëe,eide Dan gaat het via Meindonk richting schiedenis van de streek en zijn °m eU Ï2 D?nJune®r- Het doe'is om buiten de Broekstraat in Overmere om hel volk. Hij ligt aan de basis van de S™ hï n tldehngen F?fecettenvanhetDonkmeertelaten rekreatie-oordNieuwdonkteberei- oprichting van het Boerenkrijgmu- HiHc'hÏ!L!ifIoUZC ,n' ""a eü k I waterwinning, de vrije- ken. Zeüen, surten, zwemmen, seum in Overmere en Huize Barel- uh! gastronomie, de bosbouw en dat alles in een historisch wandelen zijn de sporten die men er donk. In dit Madonne-museum vin- u bedraagt ongeever 10 jdlometer en er naar hartelust kan beoefenen. De den we een rijke verzameling van wandeling vervolgt naar de Een- Maria-beeldjes in verschillende stij- denkooi, een dierenpark en wan- 1 J deldomein bij uitstek. Via de Briel gen van de Zeeschelde in het kader straat, Donklaan en het Alfred Ne- zyn drie haltes voorzien Uitbergen, Nieuwdonk en Eendenkooi. Iedere deelnemer ontvangt een dokumentatie van het Donkmeer en een herinne- ringsgeschenkje. De wandeling start aan de Barel- donkkapel. Bareldonk is een ge hucht aat ligt op het grondgebied van Berlare en Uitbergen. De Ba- reldonkkapel is in oorsprong een 13e eeuwse kapel ter ere van Onze Lieve Vrouw van Zeven Weeën. De kapel is herbouwd in gotische stijl in de 15e eeuw, doch helemaal ver woest in de 16e eeuw. De huidige kapel in Lodewijk XV stijl dateert uit 1774. Achter de kapel is een bedevaartommegang met 7 kapel len en een kalvariebergvan de hand van Alois De Beule. Deze kalvarie- berg vormde het laatste grote werk van deze kunstenaar. Het Donkmeer staat voor vele men sen gelijk met paling. Van hieruit vertrekt dan de wandeltocht door hen Berlare Broek. De turfontgin- ning is bepalend geweest voor de huidige struktuur van het Broek. Het turfsteken is in het broek ge start eind van de 17e eeuw en defini tief stopgezet in de helft van de 19e eeuw. Turf werd gebruikt als goed kope brandstof en ook uitgevoerd. De talrijke plassen in deze groene zone zijn overblijfselen van deze turfputten. In sommige van deze vij vers kan gevist worden, andere kre gen een bestemming als reservaat. De bosgordel met populieren is een overblijfsel van de aanplantingen van Union Allumetiere (1970- 1974). Ook els en wilg werden aan geplant. Het Broek werd in 1979 aangekocht door het bestuur van waters en bossen. Het gaat om een echt en ongerept natuurgebied met zeldzame broedvogels en zangvo gels. In het broek vindt men nog resten van vroegere wijmaanplan- tingen. Bij het verlaten van Berlare Broek gaat de wandeling langs prachtige wandel- en fietswegen, ontstaan door de oeverversterkin- Van 13 juli tot en met 16 september wordt in de annex van de Palmenkas in de Plan tentuin van de RUG een tentoonstelling gehouden met als tema "vruchten en za den De tentoonstelling is te bezoeken van 9.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens de Gentse Feesten worden verse vruchten gedemonstreerd en geleide bezoe ken zijn voorzien in de maand september. Afspreken met k. Otten 091/22.78.21 toe stel 303. In Kunstgalerij Branzinni aan de Forten straat 111 te Waasmunster heeft een "zo- mersalon plaats met schilderijen en gra fiek. Toegankelijk op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag van 14.00 tot 19.00 uur en op afspraak (052/46.30.90.) van 6 juli tot 4 september. len en uit de gehele wereld door de eeuwen heen. Ook zijn verzameling postzegels en munten is er te zien. De eerste verdieping omvat een evokatie van het leven en werk van van het Sigmaplan. Het gebied lenpad gaat het naar het vertrek heeft de naam "Berlaar". De Schel- punt de Bareldonkkapel. Barel- de wordt tot in Uitbergen gevolgd, donk verlaten zonder even hulde te de Zeelse beeldhouwer Alois De Bezienswaardig zijn het kasteel, de brengen aan pastoor Penne (1916- Beule (1861-1935) kerk en het kleine oud-gemeente- 1978) kan niet. Deze man had een (Beno) Half oktober wordt hij 65. Een ideaal moment dus om even terug te blikken lente weg, op zoek naar zijn ideaal, op de kunstenaarsloopbaan van Ernest Gorus, en telg uit het bekende vechtend tegen het kwaad dat zo schildersgeslacht Gorus. Ernest Gorus is de zoon van Gieter Gorus, de vaak overheerst. Ernest bleef de broer van Stefan Gorus. Hy schildert in de ly n die zyn vader heeft uitgezet stijl van zijn vader trouw. Hij bleef Pil rliic in Hut nn-iichl maar Han riin Krpar .mlnnK«n ..nM 1 1-,i en dus in dat opzicht meer dan zyn broer Stefan een volgeling van de zogenaamde Dendermondse schilderschool. Zelf noemt hij zich een im pressionist en dat is ook duidelijk merkbaar in zyn werken. In "Huize Geertrui" in het mooie Vlassenbroek, in de schaduw van het kerkje, expozeert Ernest Gorus tot 9 juli zijn schilderijen. Een veer tigtal doeken, kleine en grote han- atelier van zijn helaas veel te vroeg w overleden vader, kunnen kennis ™as dan het heden. Maar helaas in vele gevallen voorgoed voorbij. Een kijk op de Oude Vest toen er nog trouw aan de eigen vertrouwde om geving en geeft die weer zoals ze is, in al haar eenvoud en schoonheid. Met een vleugje romantiek, de hang naar het verleden dat zoveel mooier maken met de schoonheid van de natuur. Hij was er door aangegre- pen en de jonge Emest gin| fich ?en gracht doorheen ^P, ?en boot gen er tentoon. Schilderijen die het bekwamen aan de Dendermondse op eejn no8 niet vervuilde beek leven van elke dag tonen, het wisse- Akademie voor Schone Kunsten, f*^31? door e^n landschap met len van de seizoenen vooral, de Hij kreeg er les van bekende namen blo®,e"de perebomen, een vredig liefelijkheid van onze landouwen, als Van Beveren, Piet Gillis Jos De j30"80*13? waarin de rust over- de schoonheid van de bomen en de Decker om die maar te noemen. En beerst. en, waarin koeien grazen, helderheid van onze luchten. Er- er was natuurlijk nog altijd Pieter nest Gorus gebruikt in zijn werk Gorus, zijn vader van wie hij heel sterke kleuren, geen felle of harde wat opstak. En zijn broer Stefan, kleuren, maar een kleurenrijkdom Met hun drieën zijn ze er vaak op uit die boeit door de kracht die er van getrokken om de schoonheid van uit gaat. het Scheldelandschap te vereeuwi- ErnestGorus, dat lag voor de hand, gen. Stefan haakte na verloop van zou schilderen. Thuis had hij in het tijd af en ging zijn eigen soms turbu- Dendermonde. Ernest Gorus expozeert in Huize Geertrui in Vlassenbroek (foto Piet Hermans) Een steeds weerkerend tema is de wisseling van de seizoenen. De win ter met z'n sneeuwlandschappen, de lente die het nieuwe leven brengt, de rijkheid van de zomerse oogst en het kleurenpalet van de herfst. En opvallend in die werken is de wijze waarop de schilder Er- nest Gorus met het licht speelt. Dat licht, zo belangrijk in het werk van de impressionisten, verschilt van seizoen tot seizoen, maar is steeds aanwezig en geeft aan de schilde rijen een heel apart facet. Voor Er- nest Gorus is vooral de herfst mooi. Omwille van de verscheidenheid aan kleuren. Hij geeft die weer in de prachtige lanen en dreven uit de bossen in de omgeving. De herfst landschappen stralen een gevoelen van warmte uit. Gorus is ook geboeid door de zon nebloemen. Die drukken iets spe ciaals uit. "Het is de uitdrukking van de bloem die bovendien zeer deko- ratief is, dat me aantrekt", zegt hij zelf. Maar de landschappen uit de direkte omgeving, herkenbaar voor de mensen uit de streek, genietbaar voor iedereen, vormen de hoofd toon.

De Voorpost | 1990 | | pagina 11