n 8192 COPrcNo BEGRAFENISSEN nnnnrklC JBI 12 - 6.7.1990 - De Voorpost WACHTDIENSTEN 24-uren wachtdienst voor huisart sen van het territorium oud-Aalst ceAtraal oproepnummer 053/ 77.33.22. Dokter met wachtdienst vanaf vrijdag 6 juli 20 u. tot maan dag 9 juli 20 u.: Dr. Verleysen, Ge- fusilleerdenstraat 13, Aalst, tel.: 053/77.33.22. Erembodegem en Erembodegem- Terjoden: Dr. Van Steenlandt, Edestraat 95, Haaltert, tel. 83.40.41: zaterdag 7 en zondag 8 juli. Hofstade en Gijzegem: De dokter van wacht is tijdens de wachtdienst te bereiken op tel.: 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van Raemndonck, Grote Baan 219 Herdersem, tel. 70.55.44: zater dag 7 en zondag 8 juli. Nieuwerkerken Dr. P. De Smet, Kerkstraat 12, Nieuwerkerken, tel. 78.96.78: za terdag 7 en zondag 8 juli. APOTHEKERS Van zaterdag 7 juli 9 uur tot zater dag 14 juli 9 uur: Uyttersprot, Ledebaan 53, Aalst Beelaert, Sint Gooriksplein 12, Haaltert V. Der Weeën, Stationsstraat 27, Denderleeuw Trouvé, Hoogstraat 56, Hofstade Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 09V25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 VERPLEEGKUNDIGEN 7/8 juni: Van Damme Hilde, Ge ntsestraat 46, 9300 Aalst, tel.: 053/ 77.30.38. zaterdag 7 juli van 14 tot 18u. en zondag 8 juli van 9 tot 12u. TANDARTSEN 7/8 juli: De Spiegeleer, Arbeid straat 6, Aalst, tel. 053/78.35.15.: za terdag 7 juli van 14 tot 18u. en zon dag 8 juli van 9 tot 12u. DIERENARTSEN Dr. Van de Wiele, Mottedries 8, Heldergem. Tel. 053/62.70.13: za terdag 7 en zondag 8 juni. de Horeca, de Dienst Middenstand en de Dienst Organisatie. Traject: Stations plein (halte) - Stationsstraat - Esplanade - Kattestraat (halte) - Grote Markt (hal te) - Zoutstraten (halte) - Colinetplein (halte) - Kalfstraat St. Jobstraat - Ge- raardbergsestraat (halte) - Colinetplein - Keizerlijk Plein - Nieuwstraat (halte) - Hopmarkt (halte) - Boterstraat - Keizer lijk Plein - Vredeplein - Vrijheidstraat - Kattestraat (halte) - Grote Markt (hal te) - Molenstraat (halte) - Werf - Vaart- straat - A. Liènartstraat - Stationsplein (halte). Kelnerpers Wie, man of vrouw, wil deelnemen aan de kelnerskoers, een nieuwigheid voor Aalst, moet zich voorafgaandelijk mel den bij het sekretariaat van het Feestko- mitee, Kattestraat 33, 053/77.11.11. Vra gen naar Feestkomitee. Trofee, natura- prijzen en herinneringsgeschenken. Feest Vlaamse Gemeenschap Op zaterdag 7 juli elfjuliviering te Aalst met volgend programma: Grote Markt: 14-17 Ballonwedstrijd, 17- 18 Beiaardconcert, 18-19 Concert Ko ninklijke Fanfare Kunst en Vermaak. Binnenplaats Stadhuis 19 uur: Welkom woord door de heer Odilon Mortier, voorzitter Stedelijk Feestcomité; Inter mezzo zangkoor; toespraak door de heer A.E. Bogaert, Schepen van Te werkstelling, Personeel en Juridische Zaken; Intermezzo zangkoor; Toe spraak door de heer M. De Wilde, gast spreker; Hymne van de Vlaamse Ge meenschap door zangkoor. Binnen plaats Stadhuis, 20 uur: Koncert Will Ferdy. Grote Markt, vanaf 21 uur: Terra sanimatie, The Gipsy. Bij slechte weer somstandigheden zullen de festiviteiten plaats vinden in de Stadsfeestzaal. Tien voor taal Ook Vlaamse burgemeesters namen het in het TV-programma "Tien voor taal" op tegen kollega's uit Nederland. De ploeg uit Nederland bestond uit een ge wezen minister en uit de burgemeesters van Bussum en Nijmegen. Dat van Vlaanderen omvatte de burgemeesters van Aalst, Beringen en Menen. Vlaan deren won en teamkapitein was burge meester Annie De Maght. Uitzending begin september. Nationale Feestdag De vaderlandslievende verenigingen or ganiseren ter gelegenheid van de Natio nale Feestdag op zaterdag 21 juli te 13 u. Lede. Een muziekmaatschappij mag in geen enkele ommegang ontbreken (a) Aalst. Schoolhoofd Omer De Saedeleer van de Erembodegemse gemeente school nam afscheid van zijn collega 's, vrienden en leerlingen (jmh) Lede. De begeleiders van het mirakuleuze Mariabeeld tijdens de processie (a) Aalst Naar de Wellemeersen "De Wielewaal" wandelt morgen zater dag 7 juli in de Wellemeersen waar be- heerswerken zullen worden uitgevoerd. Er wordt gemaaid en het maaisel wordt afgevoerd. Dat vergt vele werkende han den. Minstens één alu-draagberrie zal beschikbaar zijn. Helpers zijn dan ook dringend gevraagd, uiteraard in werk kledij. Samenkomst in café Den Hert: kruispunt Steenweg op Ninove - Welle- meersenstraat te 9 u. Wie te laat zou komen, neemt de Wellemeersenstraat tot net over de spoorovergang. 50 m. verder wacht het werk. Picknick mee brengen. Einde rond 17 uur. Inventarisatie Rusthuisstreek Kilometerhok D3 48 23, Rusthuis Her dersem wordt a.s. zondag 8 juli geïnven tariseerd onder leiding van Paul Van den Bremt en Laurent Annaert. Ver plaatsing met partikuliere wagens. Sa menkomst aan het stedelijk kerkhof, Leo De Bethunelaan te Aalst te 8.30 uur. Mee te nemen flora's, loupe, veld kijker en laarzen. Einde rond 12 uur. Kermistreintje Nog tot morgen zaterdag 7 juli kan U uw boodschappen verrichten met het gratis kermistreintje doorheen het handels centrum van Aalst. Het is een organisa tie van de Dekenijen van het Centrum, in Royal Astrid, Keizerlijk Plein 27 een feestmaal met Parmahesp met meloen, soep, zalm met muosselinesaus, appel taart en koffie. 650 fr. Inschrijven bij Jules Boelens, schatbewaarder, Kool- straat 6 te Aalst of Frans Burssens, Bou- dewijnlaan 140 te Aalst door storting op het bankrek.nummer: 293-0187050-89 van Verbond Vaderlandslievende Ver enigingen, c/o Burssens Frans, Boude- wijnlaan 140 te Aalst. Volgende eretekens worden uitgereikt: Mevrouw Maria Van Hauwermeiren, Ridder in de Orde van Leopold II, De heer Camiel Van Impe, Ridder in de Kroonorde, Sebastien Verhulst, Ridder in de Leopoldsorde, De heer Frans Lie- vens, Ridder in de Leopoldsorde, De heer Leonard Gits, Ridder in de Kroon orde. Met de trein naar Clouseau aan zee Aan voordelige voorwaarden, een week endbiljet, kan U morgen zaterdag 7 juli per trein naar Oostende. Start te Aalst te 13.57 u. en terug te 23.23 u. U wordt extra verwend op de trein met Clouseaumu- ziek, een verrassingspakket, voorbehou den plaatsen vooraan het podium op het Wapenplein en een gratis wedstrijd. De eerste reiziger geniet een reduktie van 40%. De tweede tot en met de zesde zelfs 60%. Zaterdag 7 juli 1990 is terug een hoogdag voor het toerisme in Oos tende. 's Namiddags heeft op het strand Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 Aalst. Opening kermis. Weinig belangstelling voor de prondelmarkt (a) Conta In het a Lede. Terwijl de ommegang voorbijtrekt, floreren de kermiskramen (a kon gered aldaar de jaarlijkse vliegerswedstrijd plaats. De deelnemers aan de "Kites", zo noemt men deze vliegerswedstrijd, komen uit de meest verschillende lan den; o.a. uit 7 Europese landen, uit Amerika en zelfs uit Taiwan, 's Avonds zal het Wapenplein te Oostende te klein zijn om de duizende fans van Clouseau te ontvangen. Immers vanaf 19.39 u. zal Koen Wauters met zijn groep het Wa penplein veroveren voor een openlucht optreden; de toegang is gratis. De Natio- ten, Hofstade 7de met 9, Herdersem en Nieuwerkerken 8ste met elk 6 punten en Baardegem sloot de rij met 5 punten. Loslopende honden Alleen aan de leiband mogen honden op de openbare weg, dus ook op het voet pad lopen. En zulks kan dan nog enkel mits voetgangers of voertuigen te hinde ren. Dat geldt ook voor gemuilbande honden. Op gedeelten van privé-eigen- dommen waar o.m. postboden of andere periode (april tot en met september) in de week van 16 tot 20 uur - zaterdag van 9 tot 16.30 uur. 15 minuten vóór sluitings tijd wordt de toegang tot het container park geweigerd. Openbare werken L Tijdens de verlofperiode van 6.7 tot en met 31.7.90 zal op de Boudewijnlaan dubbelrichtingsverkeer ingesteld wor den. Doorsteeek wordt voorzien op de volgende kruispunten: Asserendries, Vlaamse landsgedeelte. De dispatching! beheren 250 ziekenwagens, die vooral instaan voor het secundair ziekenver- voer, evenals dringend transport in op dracht van de dienst 100. Het eenheids nummer 1911 is echter niet alleen een telefoonnummer voor het aanvragen van ziekenvervoer; het is tevens hel alarmnummer van de Rode Kruis hulp diensten in geval van ramp. Vakantiegangers - aandacht Ook tijdens uw afwezigheid waakt de Aalst. De hek buurt stond op stelten. Men wilde de blussingswerken in de Aalst. Bij een MUaeminslag in een aaruygara^^deScMellxel^fsumt Schendelbeekhofstraat niet missen (jmhbrak brand uit. Met man en macht werd gewerkt om te redden wat er kon gered worden (jmh) nale Maatschappij werkt mee aan het welslagen van dit evenement. Autobus Aalst - Dendermonde herstruktureert - Minder bussen De Nationale Maatschappij van Buurts poorwegen deelt mee dat in het licht van een nieuwe kommerciële aanpak ge streefd wordt naar een meer efficiënte bediening door het aanbod van het openbaar vervoer meer op de reële be hoeften van de reizigers te richten en aldus te komen tot een meer rationeel gebruik van de ter beschikking gestelde overheidsmiddelen. In die optiek wordt dan ook de autobuslijn Aalst-Dender- monde, de lijn 57 a/2 herstruktureerd. Die ging reeds in op 1 juli 11. Reisweg, halten en frekwentie blijven ongewij zigd. Wel worden enkele ritten met mi nimale belangstelling afgeschaft. Sporthappening Osbroek Aalst-Linkeroever won met 9 punten in de sportproeven en 10 in de loopproef. Erembodegem was 2de met 8 en 9. Gij zegem was 3de met 14 punten, Meldert 4de met 12 punten, Moorsel 5de met 11, Aalst Rechteroever ook 5de met 11 pun- personen moeten komen om de voor deur te bereiken, mogen evenmin kwaadaardige dieren rondlopen. Gratis inenting tegen kinderverlamming Gratis inenting tegen poliemyelitis in het ASZ, Merestraat 80 elke laatste woensdag van de maand tussen 14 en 15 uur. Telkens in aanwezigheid van een arts. Eerstvolgende dus op 25 juli. nade re info via 053/77.11.1L, toestel 267. Jobs De stedelijke dienst Tewerkstelling deelt vacatures mee van arbeidsters fijn werk, assistent-dienstleider bibliotheek; elektr.technicicn of ervaren informati cus op universitair niveau. Ook andere vacatures ter inzage, Keizerlijk Plein 21. 053/77.11.11, toestel 288. Nieuwe openingsuren Containerpark Vanaf 1 juli 1990 gaan er nieuwe open ingsuren in het containerpark ingevoerd worden: winterperiode (van oktober tot en met maart) in de week van 16 tot 18 uur - zaterdag van 10 tot 14 uur. Zomer- Naarstigheidsstraat, Vooruitzichtstraat. 2. Van 1.8 tot 31.8.90 wordt opnieuw éénrichtingsverkeer ingesteld van het viadukt naar de Gentsesteenweg. Voor fietsers zal dubbelrichtingsverkeer ingesteld worden op het nieuw aange legd fietspad vanaf 1 september 1990: op het nieuw aangelegd fietspad van de Ge ntsesteenweg naar de Ledebaan; op het nieuw aangelegd fietspad vanaf het via dukt tot de Bickorfstraat (hier omlei ding langsheen de Naarstigheidstraat, waar opnieuw gebruik kan gemaakt wor den van het nieuw aangelegd fietspad op de Boudewijnlaan). 3. De Zonnestraat is reeds sinds 25 juni open voor alle verkeer. Bel het Rode Kruis op éénheidsnummer 1911 Het oproepsysteem van het Rode Kruis werd geherstruktureerd. Sedert begin 1989 beschikt het Belgische Rode Kruis in de Vlaamse Gemeenschap over 6 cen trale dispatchings die 24 uur op 24 uur, permanent beschikbaar zijn via het tele- fooneenheidsnummcr 1911. Deze dispat chings bestrijken d.m.v. een radionet met 12 vaste zendposten het ganse politie over uw woning. Laat de periode van uw vakantie weten aan: Politie Aalst. Vryetgdsvlucht op Quiévrain Acht Aalsterse duivenbonden ne men deel aan de organisatie van de Vrijetijdsvlucht op Quiévrain van de Stedelijke Dienst Vrije Tijd. In- korven op dinsdag 24 juli in de loka len van de deelnemende bonden te Baardegem, Herdersem, Moorsel, Giizegem Erembodegem en Aalst. Inkorven van 19 tot 22 u. Biezondere prijzen Historisch wandelzoektocht Rotary Aalst-Noord organiseert een wandelzoektocht door het historisch Aalsters centrum. Eraan zijn voor 100.000 fr. prijzen verbonden. Er zijn 25 vragen, u kan eraan deelne men tijdens de komende maanden. Wel uw antwoordblad inleveren vóór 2 okto ber 1990. Deelnemen kost 300 fr., een bon voor een konsumptie ter waarde van 50 fr. inbegrepen. Lede. Spelende kinderen tijdens de mariale ommegang (a) Lede. De vlucht naar Egypte, uitgebeeld tijdens de ommegang (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 12