Met de boot ook over de taalgrens heen J f Erembodegem Baardegem De Voorpost - 6.7.1990 - 13 Boni gaat naar de sociale werken van Rotary-Aalst-Noord. Inschrijven en nadere informatie bij Paul Keymeulen, Lambrechtstraat 28 te 9300 Aalst. 053/21.73.12. Containerpark In het afvalbakkenpark aan de Albrecht- laan zijn zo net de toegangsuren gewij- Van april tot en met september kan U er op weekdagen terecht van 16 tot 18 u. en op zaterdagen van 10 tot 14 u. Vijftien minuten vóór het sluitingsuur kan U echter niet meer in het container park worden toegelaten. Beker der Denderstreek Reeds voor de zesde maal organiseert het Veteranenverbond der Denders treek de Finale van de Beker der Denderstreek kaderend in het kermis- programma van Aalst. Deze heeft plaats op zaterdag 7 en zondag 8 juli telkens vanaf 14 u. op het Volksplein te Aalst met deelname van 8 ploegen. Toegang volledig gratis. Een gelegenheid voor kaatsliefhebbers om hun ploegen nog eens aan het werk te zien. Dit gebeuren heeft plaats met de medewerking van het stadsbestuur. Tentoonstellingen In 't Hof te Puttens, Wichelsesteen- weg 20-22 tijdens de maanden juli en augustus werk van Johan Van Vlaende ren, Simonne De Visscher, Paule Lon- oeville, Laurent Geers, Eric Roets en los Bikkems. lings met toespraken door direkteur Herman leemans, burgemeester Annie De Maght, schepen Gracienne Van Nieu- wenborgh en inspekteur Alex De Schut ter, voorzitter van Geo-Ark. Opening door Europarlementslid Mare Galle. Muzikale omlijsting door Mister Xia Wah en Miss Wong Li Ling op originele Chinese instrumenten. - In het «Faluintjeshof» Hoogstraat te Meldert tentoonstelling van werken van kunstschilder Jean Roels tot en met 12 juli. - In het kultureel centrum Affligem, Abdijstraat 6, exposeren van 14 tot 29 juli kunstschilders Maria Cuper, Mia De Deckeren Denise Verbeken. Toeganke lijk op zater- en zondagen vanaf 14.30 u. Bijzondere jeugdzorg Het Koninklijk Technisch Atheneum (KTA) aan de ledebaan start per 1 sep tember een nieuw vijfde leerjaar «Bij zondere Jeugdzorg». Bijzondere jeugdzorg kon de aanloop zijn voor een beroep als onderwij zeres), regent, verpleger, logopedist, kinesist (m/v), enz. Wie aangesproken wordt door deze nieuwe studierichting, maar meer infor matie wil, kan contact opnemen met het K.T.A. Ledebaan 101 te 9300 Aalst of telefoneren naar het nummer 053/ 21.99.76-77 nieuw telefoonnummer van 3 september 12 u. af: 053/77.20.70/ 78.72.92). school aan de Alfons De Cockstraat in gebroken. Naast heel wat schade wer den de zusters gekonfronteerd met een diefstal van een som van circa 7000 fr. - Er was tijdens het voorbije weekend heel wat wateroverlast. Op één avond kreeg de dienst 100 zelfs 300 gevallen te verwerken. In een aantal straten kon de riolering het massaal water niet slikken. Dat was vooral het geval te Herdersem, te Erembodegem en te Moorsel. - Te Lede sloeg de bliksem in in een woning in de Biesstraat. Het dak brand de uit. - In een garagebox aan de Aalsterse Schendelbeekhofstraat kraaide even eens de rode haan. - Fietser Willy Henderickx uit Mere kwam in de Dorpstraat te Erpe ten val. Hij moest met ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis worden overgebracht. - De wagens bestuurd door Geofroid Brison, Aalbrechtlaan 14 te Aalst en door Guy Vermeiren uit de Aalsterse Horebekestraat kwamen met elkaar in botsing aan de Vijfhuizen. Allebei moes ten ze gewond naar het ziekenhuis ge bracht worden. - Bij de familie De Landsheer in de Raesstraat 6 te Lede werd ingebroken via een losstaande schuifdeur? Chèques, juwelen en geld werden meegenomen. Kinderpoëzie Met als doel de kinderpoëzie te promo ten werden de jongste tijd een aantal liefst ludieke projekten uitgewerkt. Te Aalst werd dat het projekt «In Touw». aperitiefconcert. Om 17 uur stipt: Gouden Faluintjes- worp. 50.000 fr. prijzen te winnen. Vanaf 18 uur: 2de Ajuinprinses en fa- luintjesfeeverkiezing. Meer dan 150.000 fr. naturaprijzen. Eregast: Bart Kaëll. Doorlopend: Specialiteit varken aan 't spit - Voetbaltornooi. Baardegemse families Zopas verscheen een «Alfabetisch re pertorium van Baardegemse families». Een zeer interessant werkdokument voor genealogen van de hand van Baar- degemnaren Robert Verstraeten en echtgenote Marie-Madeleine Raem- donck? Het opmaken met het zoekwerk van de eigen familiestamboom gaf hen de smaak te pakken. In dit repertorium vindt U gegevens ge put uit de registers van de burgerlijke stand vanaf 1612, uit de parochieregis- ters van bij hun ontstaan tot 1797 en van de volkstellingen van 1693,1755 en 1795. Het repertorium is te bekomen bij de auteurs, Blokveldstraat 12 te 9392 Baar- degem-Aalst. Lede. Flink wat belangstelling voor de ommegang a Tijdens juli en augustus toegankelijk op vrijdagen van 19 tot 22 u. en op zater-, zon-, maan- en feestdagen van 14 tot 22 il Ook op 11 juli. - Van 6 juli tot en met 9 september in de Belfortzaal, Grote Markt, tentoonstel ling over «Dirk Martens, Drukker-Hu- manist». Open elke dag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. - Ingeblikte armoede kan u meemaken in kultureel centrum De Werf, Molen straat 51 samen met recyclage in de Der de Wereld. Open tot 2 september van 7 juli tot 2 september. Gesloten evenwel van 14 tot 29 juli wegens jaarlijks verlof. - Monumentale beeldhouwkunst is te zien in De Horizon, Molendries 57 van 31 oogst tot 15 oktober iedere dag van 10 tot 20 u. Tijdens weekends bovendien lot 22 u. Dan verlicht beeldenpark. Vernissage op vrijdag 31 oogst te 19 u. Kayak Vakantiegenoegen Hofstade doet een boottocht (kayak) op de Semois vanuit Bouillon. Vertrek met eigen vervoer te 9 u. aan de kerk te Hofstade. Op 13.30 u. met de bus naar Maka waar de afvaart van 20 km aanvangt. Dit a.s. zondag 8 juli. Nadere info bij G. Coppens, 053/ 70.04.32 of B. Dhoe 053/70.54.38. Ongevallen en vandalisme - In een studio aan de Stationsstraat 1 werd ingebroken. De inbraak zelf bracht veel schade aan. Van een of ander dat zou meegenomen zijn had men nog geen weet. - Bij Van de Nest, hout- en bouwcen trum te Hofstade werden een aantal ar tikelen gestolen. - Te Herdersem werd in de Vrije Basis- Op het grasplein bij het Aalsters Stede lijk Ziekenhuis legden leerlingen van de Sint-Annaschool een kindergedicht in tamelijk dikke touwen. Van die tekst heeft men van op de begane grond geen weet. Men ziet blauwe touwen in grillige vormen gelegd en vastgehecht. Wie echter kijkt uit de hoogte vanuit een venster van het ziekenhuis - en voor die mensen is het uiteraard bedoeld - leest makkelijk de tekst die handelt over zwangerschap. Twee maanden lang, de hele vakantie, worden bezoekers en pa tiënten ermee gekonfronteerd. Gisteren beklom een klimteam het Aal sters belfort, oudste schepenhuis der ne- derlanden. Ze waren daarbij verre van hun proefstuk want bekommen reeds historische gebouwen in Gent, Meche- len, Bergen en Namen. Vooraf werd een demonstratie gegeven op een negen meter hoge klimmuur. Wie het aandurfde erop te klimmen werd door de leden van het Vichy-team met raadgevingen en wenken geholpen. Toch dubbele richting op Boude- wijnlaan Vroegere mededelingen door bevoegde instanties ten spijt zal de Boudewijnlaan toch open zijn voor verkeer in beide richtingen vanaf heden vrijdagavond 6 juli tot en met dinsdag 31 juli. Tijdens het verlof van de bouwvakkers dus. Vanaf 1 augustus is er dan weer enkel- richtingsverkeer vanaf het viadukt rich ting Siesegemlaan. Fietsers krijgen dub bele richting op 1 september bij het begin van het nieuw schooljaar. Op reis met BGJG en KWB-Erembodegem De BGJG in samenwerking met KWB- Erembodegem organizeert volgende reizen: - Zaterdag 7 juli 1990: naar Sauerland (Duitsland), het land van de duizend bergen. Na de autoweg tot Keulen: aan komst in Olpe, het attraktieve ontspan ningscentrum. Boottocht over de Bigge- see tot Attendorn en terug met de bus tot Olpe. Prijs voor reis, boottocht en fooi chauf feur: 630F. - Zaterdag 18 augustus 1990: naar de Midden-Veluwe. Via Utrecht naar Har derwijk, de toeristische stad aan het Ve- luwemeer dat het oude Nederland scheidt van het op zee gewonnen Flevo land. Prachtige boottocht op het meer. Door de Midden-Veluwe naar Apel doorn, de hoofdstad van Veluwe. Prijs voor de reis, boottocht en fooi chauffeur: 550F. Voor beide reizen: inlichtingen en in schrijvingen bij de reisleider Paul Pere boom, IJzerenwegstraat 37, Erembode gem, tel. 053/77.93.44. Uitstap Landelijke Gilde - Erembo degem De jaarlijkse uitstap van de Landelijke Gilde - Erembodegem - dit jaar naar Echternach - gaat door op dinsdag 10 juli a.s. De deelnemers kunnen samenko men ofwel om 6.20 u. in de Keppestraat aan de woning van Mevr. wed. De Bac ker, ofwel om 6.30 u. aan het Gerstenhof in de Gerstenstraat te Erembodegem. De deelnameprijs bedraagt 450F. (vol wassenen) of 400F. (kinderen) tot en met 14 jaar. Het middagmaal is niet inbe grepen. Inschrijven bij Hubert Van den Broeck, Brusselbaan 264, in het Ge rstenhof of in de Cera-bank. KoninkJ. Fanfare 'Niets zonder Arbeid' koncerteert Woensdag 11 juli a.s. heeft ter gelegen heid van het Feest van de Vlaamse Ge meenschap, op de binnenplaats van het Aalsters stadhuis, een zitting plaats te 19 uur. Deze zitting wordt voorafgegaan van 14 tot 17 uur, door een ballonwedstrijd, van 17 tot 18 uur door een beiaardkoncert door stadsbeiaardier Pedro De Smedt en van 18 tot 19 uur door een koncert door de K.F. 'Niets zonder Arbeid' uit Erembodegem. Ze wordt gevolgd te 20 uur door 'Will Ferdi in koncert' en vanaf 21 uur is er terrasanimatie. Gratis initiatieavonden volksdan sen Jos De Sloover, AJfons Van de Made straat 60 te Erembodegem biedt aan ver enigingen de kans om volledig gratis vier (of meer) initiatieavonden volksdansen voor de leden te brengen zonder enige verplichting. U moet dan uiteraard wel zorgen voor zaal en verzekering. Ge woon om de volksdans in de streek nieuw leven in te blazen. Met de organi satie van deze avonden mag geen winst bejag gemoeid zijn. Lede. De kinderprondelmarkt en in de Nieuwstraat kende heel wat belangstel- ling (a) Initiatieven van «Aalst 2000» en van de SP doorbreken de gewestbar rière in verband met de zuivering van de meest bevuilde rivier van Vlaanderen. De rederij REKO uit Aalst speelt daar handig op in en organiseert in deze vakantiemaanden juli en augustus ook boottoch ten naar Wallonië, meer bepaald naar de Denderstad Ath. Maar u kan ook op het kanaal Brussel-Charleroi varen naar Ronquiè- res met ziin hellend vlak of vanuit Halle met de bus naar de in opbouw zijnde scheepslift te Thieu-Stény en de hydraulische liften te La Louvière en met de boot terugvaren aver het centrumkanaal met doortocht over het Hellend Vlak van Ronquières en verder naar de Suikerkaai te Halle. Geprogrammeerde tochten Vanuit Dendermonde kan U toeristische boottochten meemaken naar Aalst, Ninove, Geraardsbergen en nu ook voor de eerste maal naar Ath. Maar ook naar Gent, naar Willebroek, naar De Gavers of een wetenschappelijke milieuboottocht Dendermonde-Geraardsber- gen. Maar U kan ook een boot afhuren voor een trip met «De Ark» (90 plaatsen), de Wilmar (80 plaatsen) of de Marfik (40 plaatsen en 20 U kan dan zelf volgens bijgaand plannetje bepalen waar U heen wil. U stelt de tocht gewoon op uw maat en naar de desiderata van uw groep. Nadere informatie bij Reko, Heilig Hartlaan 30 te 9300 Aalst, 053/ 78.40.27 of 77.19.89. LH BELG E gm' l)e' wonderbaarl'ike Mariabeeld dal in de ommegang wordt meegedra- Vlugge Jongeren Voetbalfeesten van V.J. Baardegem op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 augus tus e.k. in de reuzetent op voetbalveld Steenland, een zijstraat van de Kerk straat. Programma: Vrijdag 3 augustus '90 Vanaf 15 uur: De jonger dan je denkt show met «De nieuwe Kees Brug show!». Vanaf 19 uur: Honeymoonkwis, 100.000 fr. naturaprijzen. Presentatie: Ignace Crombé. Gast Eric .Flanders. Zaterdag 4 augustus '90 Vanaf 15 uur tot 19 uur: 1ste V.J. Oldti mersroute Oud-legervoertuigenshow. Bezichtiging en start en aankomst aan de tent, m.m.v. de Vlaamse Vehikelklub. Vanaf 21 uur: 3de nacht van de Jeugd. Gast D.J.'s: Francesca Van Thielen (VTM Super 50). Verrassings D.J.??? Eddy Van Brabant (Radio Succes) The Pin-Up Gub Express!!! Zondag 5 augustus '90 Vanaf 11.30 u.: Gelegenheidsrestaurant Aalst. Ten voordele van deAkademie werd een barbecue gehouden die heel wat sukses kende (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 13