Will Tura ®*SPRES De Voorpost Zijn liedjes, zijn leven Paar denprijskamp ter gelegenheid van Aalst kermis Ros Beiaardpostzegel in voorverkoop Werkgroep Industriële Archeologie Durme-Schelde opgericht Vanaf volgende week in TV-Ekspres HEBT U EEN HUIS TE KOOP? En nog méér boeiende reportages en exclusieve interviews Natuurlijk zoals altijd En elke week een exclusieve service TV-Ekspres. Het tv-programmablad dat blijft boeien le) 16 - 6.7.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16/762-AS Wwkbltd van Daaéar- Dnrme - ai lebaléastratk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 - Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Voor stervoetballer Romario gaat God vóór alles I De huwelijksreis van Helmut en Kimberly I Luc Appermont stort zich weer in de Sterrenslag I Sea draagt de fakkel over aan Anne de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's I alle films en tekenfilms, pop- en hitparades, sportprogramma's, plus de matchen van de Mondiale, in één overzichtelijke tabel en met streepjeskodes voor het programmeren van je Panasonic-video. Gemakkelijker kan het niet I Naar jaarlijkse gewoonte wordt tgdens de kermisdagen te Aalst op de De uitslag Houtmarkt een paardenprijskamp gehouden. Schepen van landbouw Dirk De Meerleer en Europarlementslid Mare Galle kwamen een kijkje nemen en het feestkomitee van de stad Aalst maakte van de gelegenheid gebruik om een gratis bloementombola te organizeren. Wat door het talrijke publiek ten zeerste werd gewaardeerd. Aalst. Paardenprijskamp. Wachten op de keurders (a) De Regie der Belgische Posterijen geeft elk jaar een aantal postzegels uit die kaderen in wat genoemd wordt een "toeristische reeks". Traditioneel worden die postzegels tijdens het begin van de vakantie maanden te koop aangeboden. En voor 1990 kaderen in deze reeks 5 zegels, waaronder een gewijd aan Dendermonde en natuurlijk aan het Ros Beiaard. Die postzegel wordt zaterdag 7 en zondag 8 juli van 10.00 tot 17.00 uur in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis aan de Grote Markt in voorverkoop aangeboden. Er is daar een tijdelijk postkan toor voorzien waar een eerste dagafstempeling kan bekomen worden. De Ros Beiaardpostzegel heeft een waarde van 10 fr. de andere zegels in deze toeristische reeks van vijf zijn de Berendrechtsluis van Antwerpen (waarde 10 fr), het eeuwfeest van Lommei (waarde 14 fr), de Sint-Clementiuskerk van Watermaal-Bosvoorde (waarde 14 fr) en Les Marches de Gerpinnes van Gerpinnes (waarde 14 fr). Ter gelegenheid van deze voorverkoop presenteert de Filatelistische Kring van het Dendermondse ook een heel biezondere postzegelten toonstelling in het stadhuis van Dendermonde. Vermelden we ook dat deze toeristische reeks ook op de "Calciofil '90" een postzegeltentoonstelling in het Statione Termini van Rome, in voorverkoop wordt aangeboden. Zwaar trekraseerste kategorie 1. Andre De Smet (Drongen); 2 en 3. Gebroeders Van Melckebeke (Gro- tenberge). Zwaar trekras tweede kategorie 1. Gebroeders Van Melckebeke (Grotenberge); 2. Mare De Croes (Meldert); 3. Albert Faelens (Dron gen); 4. Armand Coppens (Herze- le); 5. Albert Van Israël (Zandber gen); 6. Jerome Sanders (Aalst) en 7. Albert Van Israël (Zandbergen) Zwaar trekras derde kategorie 1 en 2. Marnix De Brabander (Belse- Zwaar trekrasvierde kategorie1. Gebroeders Van Melckebeke (Gro tenberge); 2. Albert Falens (Dron gen); 3. Marnix De Brabander (Bel- sele) Zwaar trekras vijfde kategorie 1. Albert Faelens (Drongen); 2. Mare De Croes (Meldert); 3. Aiidre Van der Bremt (Nieuwerkerken) en 4. Frans Van der Poorten (Nieuwer kerken) Zwaar trekras zesde kategorie 1. Gebroeders Van Melckebeke (Gro tenberge); 2. Albert Faelens (Dron gen); 3. Gebroeders Van Melckebe ke (Grotenberge): 4. Andre De Smet (Drongen); 5. Marnix De Bra bander (Belsele); 6. Albert Faelens (Drongen); 7 en 8. Albert Van Is raël (Zandbergen) Zadelpaardeneerste kategorie1. Herman Reygaerts (Hofstade); 2. Roger Veldeman (Oudegem); 3. Rik De Vidts (Ninove); 4. Andre Van den Bremt (Nieuwerkerken) en 5. Frans Renneboog (Mere) Zadelpaarden tweede kategorie 1. Rudi De Neve (Outer); 2. Ghi- slain Van de Wiele (Nieuwerker ken); 3. Roger Veldeman (Oude gem); 4. Jerome Sanders (Aalst); 5. Marc Brandswijck (Mere); 6,7 en 8. Roger Veldeman (Oudegem); 9. Marc Brandswijk (Mere); 10. Frans Renneboog (Mere); 11. Luc De Vulder (Gijzegem); 12. Frans De Vulder (Gijzegem) en 13. Mare Brandswijck (Mere) Zadelpaarden derde kategorie 1. Herman Reygaerts (Hofstade); 2. Rudi De Nede (Outer); 3, Alfons Van Oudenhove (Kerksken); 4 en 5. Rudi Cardon (Erembodegem); 10. Roger Veldeman (Oudegem); 11. Mare Huylebroeck (Aalst); 12. Guy De Winter (Erembodegem); 13. Hendrik De Pauw (Nieuwerker ken); 14. Andre Van den Bremt (Nieuwerkerken); 15. Daisy De Sftiedt (Gijzegem) en 16. Roger Veldeman (Oudegem) Zadelpaarden vijfde kategorie 1 en 2. Alfons Van Audenhove Kerksken); 3. Roger Veldeman Oudegem); 4. De Mastelare Aalst); 5. Paul De Winter (Ere- mbogem) en 6. Gert Cardon (Erem bodegem) Heyman. Aalst. Paardenprijskamp. Zij keren de paarden de rug toe. Nochtans z stuk voor stuk prachtige dieren a Roger Veldeman (Oudegem); 6. Li- i fOudege liane De Winter (Aalst); 7. Roger Veldeman (Oudegem); 8. Dirk Clercq (Nieuwerkerken); 9. Frans Renneboog (Mere); 10.. Marc Brundswijck (Mere); 11. Hendrik De Pauw (Nieuwerkerken) Zadelpaardenvierde kategorie1. Rik De Vidts (Ninove); 2. Gilbert Vonck (Aalst); 3. Marc Van der Perre (Ninove); 4. Herman Reyaerts (Hofstade); 5. Jozef Lie- vens (Nieuwerkerken); 6. Herman Lemmens (Erembodegem); 7. Frans Sonck (Denderhoutem); 8. Roger Veldeman (Oudegem); 9. Op 30 juni werd officieel de werk groep Industriële Archeologie Dur me-Schelde, kortweg WIADS, op gericht. De werkgroep stelt zich tot doel het inventariseren van het industrieel erfgoed; het onderzoek en het aanleggen van een dokumen- tatie rond zowel technische aspek- ten als sociaal-ekonomische en po litieke implikaties; het bevorderen van de belangstelling voor het indu strieel erfgoed onder andere via de medewerlang aan tentoonstellin gen en andere; het ondersteunen van aktiviteiten die gericht zijn op de instandhouding van betekenis volle gebouwen en machines; het publiceren van onderzoeksresulta ten en het bevorderen van regionale samenwerking. Het werkgebied waar WIADS nor maal zijn aktiviteiten zal ontplooien omvat de arrondissementen Sint- Niklaas en Dendermonde, terwijl er eveneens kontakten gelegd worden met arrondissementen Aalst, Ant werpen, Gent en zelfs Zeeuws- Vlaanderen, Zuid-Holland en met verschillende verenigingen in En geland. Belangstellenden en kandidaat-me dewerkers en abonnees voor de WIADS berichten kunnen meer in formatie bekomen op het WIADS adres Postbus 39 te 9330 Dender monde. Het "Centrum voor de geschiedenis en de tradities van de rijskwachl "in de koninklij ke Rijkswachtschool aan de J. Wijtmans straat te 1050 Brussel heeft zijn deuren heropend. Het publiek kan er vanaf 28 juni ter gelegenheid van de "Dag van de leer ling" een bezoek brengen. Individuele be zoeken zijn mogelijk elke werkdag (behalve op maandag) van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De plaatsing van het geluidsscherm langs de El 7 ter hoogte van het viadukt van Gentbrugge zal tegen het eind van deze maand voltooid rijn. Dit geluidsscherm is met zijn lengte van 3.060 meter het langste in ons land en heeft 76 miljoen gekost. van langarihovestraat 1 at. gillis, dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 28 juni I. Lu- cienne De Visscher en Mare Hofmans; 2. Jan De Ridder en André De Saeger; 3. echtpaar Christiaens; 4. Mare Vereecken en Herman De Cuyper en 5. gelijk echtpaar Michiel en Paul Van Damme en Werner Corne- lis. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde.

De Voorpost | 1990 | | pagina 16