e Voorpost VORT Flink verweer Terreur op Haalterts duivenhok Steven Van Aken denkt aan Ronde van Vlaanderen Kris Van der Sijpt Beker van België en zijn sportieve familie «e t *sm Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk Kaatskalender ue voorpost - 6.7.1990 - 17 KAATSEN •V Redaktie: Oude Vest 34. 3330 Dendermmde. Tel 05221.40.60 WIELRENNEN Steven Van Aken behaalde zondagnamiddag in Denderbelle zijn elfde seizoens zege. De Buggenhoutenaar won er de spurt na een wedstrijd die fel bemoeilijkt werd door een krachtige wind. De olie dreef direkt boven en alleen zij die genoeg kracht in de benen hadden, konden mee. 'De wind maakte het echt moeilijk, zegde Van Aken. Ik had geluk dat ik in extremis bij vijf ontsnapten kon aansluiten. Die vijf waren onmiddelijk na de start op de loop gegaan. Indien ik die kloof niet had kunnen overbruggen, dan kon ik het direkt vergeten. Vooraan hebben we mekaar regelmatig afgelost. Ik rekende op de spurt, zeker nadat Frank Redant was weggevallen wegens lekke band. Vanaf dan besefte ik dat ikzelf wel eens de grootste kanshebber kon zijn'. Zaterdagnamiddag was Steven Van Aken in Geraardsbergen aan de slag. 'Tien keer hebben we de Muur beklommen, aldus de Buggenhoutenaar. Twee renners zijn weggesprongen. Bij de tiende en laatste beklimming van de Muur demarreerde ik van de anderen weg en trok op zoek naar de leiders. Ik kreeg ze nog in het vizier maar kon net niet de aansluiting realiseren. De derde plaats stemde mij in elk geval tevreden', aldus Steven. Komend weekend zet hij aan in eigen Buggenhoui als hij tenminste niet van wacht is. Nadien begint de voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen, waar de junior zijn beste beentje wil voorzetten. E.G. Sa--. Junior Kris Van der Sijpt uit Overmere mag tot de beste van zijn reeks gerekend worden. Zijn uitslagen liegen er immers niet om. Hij is voortdurend bij de eerste tien, maar zijn meest vertrouwde stek is de tweede plaats. Daarom noemt men hem wel eens de 'Poulidor' van Overmere. Volgens Kris zelf is het een gewoonte geworden dat de meeste anderen op zijn wiel rijden en dan wordt het wel moeilijk om een palm binnen te rijven. Het is immers aan de meet d it de prijzen gedeeld worden. Ook de laatste keer voor eigen volk kon het vrijw J niet mislopen en toch werd het opnieuw een tweede plaats. In het lokaal Parking Fina werkt een supportersklub van meer dan honderd leden. Zij hebben reeds de nagel in de muur geslagen waaraan de eerste palm van dit seizoen moet komen. Dat het niet lang meer zal duren, daarvan is die schare supporters vast overtuigd. Sandra Van Puyenbroeck Op 16-jarige leeftijd begonnen behaalde ze snel twee overwinningen bij de nieuwelingen en dat zette haar ertoe aan om het ook een stapje hoger te proberen. Bij de juniores moest ze wel op de tanden bijten maar met een 12e, 16e en 18e plaats haalde ze toch mooie prijzen binnen. Een zware valpartij heeft haar gedurende 12 dagen in het gips gehouden aan de elleboog. De kleine Sandra heeft echter een ijzersterk karakter (zoals haar moeder het ons zegde) en zij is opnieuw fel aan het oefenen. Een doorbijter dus. Dennis Van der Sijpt Nieuweling Dennis doet het ook verre van slecht. Deze voor zijn leeftijd forse knaap, is steeds vooraan te vinden en hij kan zich optrekken aan grote Broer Kris die al wat meer ervaring heeft. Ook Dennis wil zo snel mogelijk zijn supporters plezieren met een palm. Wie van de drie uiteindelijk de eerste zege zal binnenhalen is een onderwerp voor allerlei weddingschappen maar het belangrijkste blijft natuurlijk winnen! M.T. Zaterdag Baasrode VA 8 Meerbeke 15 Zoals verwacht heeft Baasrode VA zich niet kunnen plaatsen voor de eindronde vaan de Belgische Beker. Met de prestigieuze le nationaler Meer beke als tegenstander zat er inderdaad niet veel meer in dan een flinke repliek en daarin is de ploeg van den Broekkant zeker geslaagd. Zowel zaterdag, maar vooral in de terugwedstrijd zondag, bood VA opvallend goed weerstaand al dient gezegd daat het klasseverschil toch dui delijk was in beide wedstrijden. Zaterdg, ondanks de barslechte weersomstandig heden, stond er nog heel wat suppor tersvolk rond de ballodroom. Baasrode, bij wie Peersman aan zijn wederoptre- den toe was, liet tijdens het wedstrijdbe- gin een heel goede indruk en tot 4-4 hield VA dan ook gelijke tred. Jammer dat het toen plots niet meer vlotte in de opslag want een kleine voorsprong had er toen wellicht ingezeten voor de thuis ploeg. Bij Meerbeke onderkende Belle mans het gevaar en vooral De Nauw en De Mil brachten staaltjes van grote klas se maar toch bleef VA aanklampen tot 6-6. Het volgende spel werd echter op nieuw een 30-0 voorsprong prijsgegeven en meteen drukte Meerbeke door naar een 6-8 ruststand. Na de pauze bleef VA nog even aanklampen (7-9) maar vanaf dan werd het klasseverschil duidelijk merkbaar. Bij de bezoekers liet F. De Mil zien dat hij niet ten onrechte be schouwd wordt als een der beste Belgi sche achtermannen en tegen de wind in keerde hij alle ballen ver terug in het Baasroodse kamp. Het werd 7-11 voor aleer VA nog een spel kon winnen maar men was bij VA duidelijk de juiste rich ting kwijt en een resem buiten geslagen ballen zorgde ervoor dat Meerbeke recht naar een 8-15 overwinning stevende. De cijfers geven nochtans een overtrokken beeld betreffende het wedstrijdverloop. Zondag Meerbeke 15 Baasrode VA 12 Ook zondag bleef de wind goed spel onmogelijk maken. Baasrode bleef niet temin goed in de wedstrijd en een 2-0 achterstand werd opgehaald (5-5) maar toch zorgde een grootse De Mil er in die periode voor dat VA niet op voorsprong raakte. Via 7-5 kon een moedige bezoe kende ploeg opnieuw het tij doen keren en bij de rust was het Baasrode dat verrassend leidde (7-8). Het werd on middellijk 8-8 maar opnieuw was het VA dat voorsprong nam (8-10). De thuis ploegwon dan toch het negende spel dat hen zekerheid bracht betreffende de kwalifikatie en vanaf dan was Meerbeke opnieuw baas. Het werd 12-10 maar toch bleef een zeer degelijk Baasrode nog aanklampen (13-12) vooraleer Meerbe ke de wedstrijd kon uitmaken. Baasrode VA blijft in elk geval gereed voor de eindronde met het behoud in Hogere II als inzet. Baasrode VA begint zondag aan de eindronde Voor Baasrode VA, dat in de voorronde sterke prestaties afwisselde met minde re perioden, begint zondag de beslissen de fase van de kompetitie. Ingedeeld in de eindronde die de dalers zal aandui den moet VA nu bewijzen zijn plaats in nationale II waardig te zijn. Met tegen standers als St. Denis, Feluy, Kokejane, J. Volders en Crupet moet VA in staat worden geacht het behoud te kunnen verzekeren. De eindronde begint zater dag 7 juli met de verplaatsing naar St. Denis en op zondag 19 augustus eindigt de eindronde met de terugwedstrijd te gen hetzelfde St. Denis. Het worden nog spannende weken... Lagere I Hamme St. Anna 15 Baasrode VA 4 Leider Hamme St. Anna was er niet helemaal gerust in. De bezoekers uit Baasrode hadden met hun jeugdig ge heel de laatste weken opvallend goede resultaten geboekt en het zag er naar uit dat zij de leiders het vuur aan de sche nen konden leggen. Het wedstrijdbegin leek deze stelling te staven want Baaas- rode leidde met 2-3. Maar dan ging het fout bij de bezoekers. De strakke wind eiste zijn tol bij de jonge bezoekers die ongelooflijk veel ballen buiten de lijnen begonnen te leveren en het routinerijke Hamme St. Anna profiteerde hiervan om de wedstrijd te doen kantelen. In een ruk ging het nar 8-3 en het verbou wereerde VA bleef vechten tegen de slechte weersomstandigheden. Na de rust beperkte de thuisploeg er zich toe de bal goed tussen de lijnen te houden en het werd 10-3 vooraleer Baasrode nog een spel op zijn aktief kon brengen. Meteen was dit de zwanenzang voor het jeugdige Baasrode dat de thuisploeg een onverwachte driepuntenzege liet. Pupillen Hamme Zogge 3 Baasrode VA 10 Ook tegen Hamme-Zogge toonde Basro de VA zich duidelijk de betere ploeg. De thuisspelers konden enkel tijdens het Uitslagen 1 juli Moderna - Zorro's 15-8 De Ster - Van Biesen 1-15 Jempy's - Verheyden 5-15 Sportvrienden - Willcms 15-5 Afbr.Van Biesen - Hopland 15-13 Kalender 8 juli Moderna - Sportvrienden Half Time - Hopland De Ster - Jempy's Zorro's - Verheyden Willems - Afbr. Van Biesen 1. Half-Time 12 11 1 35 2. Verheyden 11 11 0 31 3. Sportvrienden 12 8 4 20 4. Moderna 12 7 5 18 5. Jempy's 11 7 4 17 6. De Ster 12 4 8 13 7. Van Biesen 12 3 9 12 8. Willems 10 3 7 11 9. Zorro's 12 3 9 10 10. Hopland 12 2 10 10 Hogere 01 7.7 15.00 Kerksk-SlAnnaH. 8.6. 15.00 Opst. Pei.-Tollembeek Kadetten Kastel-Heme 6.7 18.30 Terjoden-St Anna Henlersem-Terjoden Denderbelle-Kastel Wieze Sp.-Appelterre De Toek.-Zele D. Bevordering Miniemen 7.7 15.00 Kastel-Denderbelle 6.7 18.30 Brusseg.-H.Zogge 7.7 16.00 .Aalst Herl.-Nieuwerkerk 8.7 lO.OO HofT.Rode-Kastel 8.7 15-00 Hoké-ilamme Zogge 8.7 10.30 Zele D.-De Toekomst Zele D.-Nieuwerkerk. Baasrode-Hoké Baardegem-Kerksken Herdersem-Denderbelle Aalst Herl.-St.Moorsel Pupillen Lagere 1 en 0 6.7 18.30 S.Moorsel-Hof tRode 8.7 15.00 Baasrode-OpstPel Kastel-Zele D. Denderbelle-Merchtem 7.7 10.00 Brassegem-Opstal Terjoden-De Toek.B. 8.7 09.00 Zele D.-StAnna St,Anna H.-Puurs VA Baasr.-Terjoden B Junioren 8.7 10.00 Wieze S.-Hamme Z. 6.7 18.30 Zele D.-WiezeS. wedstrijdbegin gelijke tred houden met de bezoekers (2-2). VA ging daarna ech ter duidelijk domineren en het werd 2-6 vooraleer Hamme-Zogge zijn laatste spel in de wacht sleepte. Via deze 3-6 stand ging Baasrode dan recht op zijn verdiende driepuntenzege af. Miniemen Kastel 1 Baasrode VA 10 Baasrode domineerde de thuisploeg in alle spelonderdelen. Via 0-2 ging het oppermachtige Baasrode naar 1-5 en Kastel kon echt geen valabel weerwerk brengen tegen dit oppermachtige Baas roodse miniementeam. E. Toen Roger Redant als naar gewoonte aan zijn dagelijkse routine op zijn duivenhok wou beginnen, zag hij dat de deur van de kolonie der oude duiven geforceerd was. Tot zijn grote ontsteltenis stelde hij vast dat er een waar bloedbad had plaatsgehad. Een slachting! Het materiaal lag overal kapotgesmeten en de piepers van amper enkele uren of dagen oud waren afgemaakt. Roger Redant is een gewaardeerd en gerenommeerd liefhebber die doorheen de jaren heelwat kampioenstitels verzamelde. Nu is het werk van vele jaren vernield. Het moordwapen was een zware loden buis, die gewoon werd achtergelaten. Voor dit seizoen waren de verwachtingen hoog en de prestaties optimaal. Gelukkig heeft hij pog genoeg jonge duiven in voorraad. In plaats van opgeleid te worden tot volwaardige vliegers zullen die nu op het kweekhok belanden. Wat er zal van worden moet de toekomst uitmaken.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17