Gino D'Hondt (A), Willy Roels (B), Johan Scheirlinck (C) en Raf Van Eyck (D) kampioenen van Vlaanderen V.W. F.-Wielrennen 18 - 6.7.1990 - De Voorpost j>DMB tergem WAO inten den kregen we vier wedstrijden van de bovenste plank. DE hevige wind en de regenbuien maakten de wedstrijd zeer hard en we kregen waardige kampioe nen aan het einde van iedere wedstrijd. De talrijk opgekomen supporters kon den zich opwarmen aan deze fraaie koersen. D-reeks: Raf Van Eyck In tegenstelling tot de andere reeksen bleven de D-renners de eerste ronden nog tamelijk lang in groep bijeen. Daar na kwamen er heelwat demarrages maar alles kwam elkens weer terug. Toen Hugo De Kocker op twee ronden van het einde weer eens de aanvalstrom roffelde, was er slechts één renner die deze demarrage kon beantwoorden: Raf Van Eyck. Onder hun beiden sloegen ze een aanval af van Willy Seghers en Mare Maes, terwijl ook Victor Janssens in de aanval ging. Alles bleef echter zoals het was en Raf Van Eyck kwam lichtjes afgescheiden over de meet, vóór een aandringende De Kocker, dan Willy Seg hers en Mare Maes (fel verbeterd de laatste keren). Vervolgens Victor Jans sens. De spurt werd gewonnen door Justin gabriëls, vóór Theo Wymeersch en Christiaan De Gusseme. Hugo Rons- mans reeds als 1 le over de meet. C-reeks: Johan Scheirlinck De C-renners vertrokken alsof de meet vlak achter de hoek lag. Door dit hoge tempo geraakten al snel enkele renners in nood en vooraan gingen Hugo De Pessemier, Johan Scheirlinck, Alain Van Mingeroet en R. Van nuffel nog wat sneller opd e trappers duwen. In een mum van tijd lagen deze vier honderd meter voorop en toen wou René Droes- beke in één wip naar hen toe fietsen. Hij geraakte tot op 10 meter van de leiders en moest toen terug naar het peloton. Na heelwat schermutselingen gingen dan kampioen Van Hoof en Hugo Van Neir in de tegenaanval, terwijl ook Droesbeke, Van Den Hoecke, Stevens en Rotsaert in de achtervolging gingen, vooraan viel Van Nuffel weg en een ronde later moest ook Van Mingeroet loslaten. Nog twee leiders dus op twee ronden van het einde met op 35 sekon- 'den Van Hoof-Van Neir en op 1'20" de opnieuw ontsnapte Droesbeke met Flo- rent De Clercq. Daarachter het peloton. In de laatste ronde veranderde er niets meer en Scheirlinck won vlot voor De Pessemier. Van hoof werd derde voor Van Neir en Droesbeke reed nog lek en zo werd Florent De Clercq nog ingelopen door een groepje van acht, terwijl het peloton nog verder in de achtergrond verzeilde. We kregen een opgemerkte wedstrijd van Jean geerinck (7e) en Gaston Van Den Hoecke (8e), terwijl Raymond Fierens de trein miste en bin nenliep met de rest van het peloton. Hij was 17e. B-reeks: Willy Roels De plaatselijke renner Roels heeft het voor eigen volk kunnen waarmaken en proefde de smaak van de zege met volle teugen. Reeds van in de start was een zeer aktieve Hendrik Cornelis in de aan val. Hij was niet te stuiten en zette de Onkerzele - vrijdagavond De organisatoren van deze avond koers hadden voor een prettige omloop van 9 km gezorgd met twee nijdige hellingen die het de renners in deze drukkende hitte zeker niet gemakkelijk maakten. De opgekomen massa zou van vier prachtwedstrijden kunnen genieten. D-reeks: Hugo De Kocker Na twee ronden was het reeds duidelijk dat het niet op een massaspurt zou uitdraaien. De 'kuitenbijters' deden hun werk en het peloton verloor geregeld enkele eenheden, waaronder Grem- bergenaar Marcel Van Buyten, pas be gonnen en nog niet opgewassen tegen het zware werk. Toch zou hij niet opge ven en de bittere kelk tot op de bodem ledigen. Hugo Ronsmans daarentegen bleek geen last te hebben van de warmte en de hellingen en leidde dikwijls het peloton. Bij het ingaan van de laatste ronde waren er nog elf leiders. De rest lag over de omloop verspreid. In deze beslissende ronde ontbonden vooral De Staercke, Simoens en De Kocker hun duivels. Met vijf raakten ze weg en wat Van der Motten nadien ook probeerde, hij geraakte wel weg uit de greep van de rest, maar bleef hangen tussen de lei ders en datzelfde pelotonnetje. Vooraan bleven de vijf samen en in de spurt verraste De Kocker de snelle en sterke De Staercke om meteen zijn eerste zege dik in de verf te zetten. De sprint van het geloste groepje ging naar ouwe taaie Wymeersch die nog maar eens aan zijn jongere tegenstanders toonde hoe het moet. Ronsmans werd knap negende en Hammenaar Willy Ruys tiende. Onder tussen stond Moerzekenaar De Kocker al geestdriftig met de bloemen te zwaai den. C-reeks: Herman Moerenhout Herman Moerenhout heeft zijn eerste zegebloemen binnen. Na zijn knap spur tje tegen de razendsnelle Van Den Hoec ke in Boechout, waarin hij slechts op het laatste de duimen moest leggen, wist men reeds dat een zege niet lang meer kon uitblijven. Reeds in de zware wed strijd te Onkerzele bevestigde hij en toonde aan iedereen zijn achterwiel. De wedstrijd zelf ontplofte reeds in de eerste ronde toen René Droesbeke ra zendsnel de tweede helling opfietste. Het peloton brak in drie stukken en heelwat tenoren waren meer dan ver rast. Het duurde lang vooraleer de orde hersteld was en toen men de schade overzag wist men dat reeds heelwat ren ners op de achtergrond zwalpten. Blijk baar had iedereen echter op zijn adem getrapt want het bleef twee ronden wind stil. Toen ging kampioen Van Hoof. Het peloton reageerde en alles kwam terug. Dan ging Stammeleir keihard door. Hij nam gezwind 200 meter voorsprong en heelwat 'grote namen' hebben zich toen kapot gefietst om 'Stammie' terug te grijpen. Meteen ging men de laatste ronde in met nog steeds 20 renners die de zege binnen bereik hadden. Niemand leek nog echt bekwaam om te forceren en slechts Van Hof en nadien A. Scheir- linckx probeerden nog iets. Tevergeefs echter. Het werd een boeiend spurtje met een Dirk Jansegers die lang de indruk gaf het te zullen halen. Slechts in de allerlaatste meters kwam Herman Moerenhout als een duivel uit een doos je naar voren om iedereen te verrassen, vooral een verbouwereerde Johan Scheirlinck die te lang naar een passieve Van Den Hoecke had gekeken en me teen was uitgerangeerd. Een prachtwedstrijd eveneens voor Jean Geerinck, die geleidelijk verbetert en nu een knappe zevende plaats uit de brand sleepte. B-reeks: Roger Hoof Sint-Niklazenaar Hoof heeft een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven en er zijn weinigen in het peloton die hem deze stunt zullen nadoen. Wat hij hier toonde was van de bovenste plank, sport met een grote 'S'. Reeds vroeg in de wedstrijd toog hij alleen ten aanval en hoewel hij nooit meer dan 30 sekonden voorsprong nam zou men hem nooit meer terugzien, hoewel hij bij het ingaan der laatste ronde nog amper 100 meter voorsprong had op een jagend peloton. Aan de aankomst had Hoof alweer ruim 200 meter op zijn naaste achtervolger, de snelle Eric Van Landschoot, die nog voor de eindmeet in zicht was letterlijk uit het pelotn was weggespurt. Dan volgde Wal ter Beerens en Willy Roels kon zijn snelle benen nog eens tonen door het ganse pak te kloppen, verder Ronny De Wilde, Donald Dalle en Zeienaar Hen drik Cornelis. Ook Gembergenaar Ben ny Blindeman (12e) reed een puikè wedstrijd. A-reeks: William Goessens Reeds van bij de start zag men dat Goessens er weer zin in had. Hij ging er al vrij vlug vandoor in gezelschap van de wederoptredende Tummeleer. Het tem po van Goessens lag echter zo hoog dat André na een paar ronden moest bege ven en later zelfs uit koers zou verdwij nen. Ondertussen ging Benny Benoey in de achtervolging maar ook hij kon geen sekonde van Goessens' voorsprong af knabbelen, ook niet toen uit de achter grond De Vits en Hoebeke versterking bachten. Kurt De Croock en Noël Burg- graeve trachtten deze stunt na te doen maar zij bleven hangen tussen leiders en peloton. Vooraan bleef Goessens de trappers martelen en met ruime voor sprong kwam hij vermoeid maar ver diend gelukkig over de meet. De spurt voor de tweede plaats ging naar De Vits na een nidjige zij aan zij met Benoey en met Hoebeke als toeschouwer. Ook De Croock had nadien geen last met Burg- graeve. Het 'peloton' of wat er nog van overschoot was een kolfje naar de hand van snelle Freddy Goossens, die Amer- lynck en Anckaert in die volgorde klopte. Theo Van Handenhove, die nog net was weggewipt voor de spurt begon, werd nog ingelopen en moest zich met de 14e plaats tevreden stellen. Zondag in Wetteren Kampioenschap der beide Vlaanderen Ondanks de barre weersomstandighe- VWF-wielrennen. Raf Van Eyck (D) en Johan Scheirlinck (C) werden kampioen van Vlaanderen in Wetteren (xl) eerste twee ronden op zijn aktief. Toen gingen Jozef Scheirlinck en gerard De Vleeschouwer in de aanval en weer ging Cornelis op zoek achter de twee. Hij kreeg gezelschap van Walter Beerens maar ze konden het gat op de vluchters niet dichten. Toen kwamen Willy Roels, Ronny De Wilde en Donald Dalle uit het peloton en dra kregen we zeven leiders, iedereen dacht dat het gedaan was maar uit de achtergrond kwamen nog vijf renners en die zouden er warempel in slagen om in de allerlaatste ronde de koprijders bij te benen. Met twaalf dus en een pracht van een spurt. Dalle van ver op kop langs de rechterkant van de weg. Dan Willy Roels, allesgevend in zijn typische stijl van vroeger. Eindelijk nog eens de 'echte' roels in de spurt, onver vaard en met het grote mes. Zelfs Van Landschoot kwam te kort. Ook Dalle hield stand en werd knap derde. Achter deze twaalf kwam Patrick Verlee alleen binnen, gevolgd door De Grom. Dan Matthijssens, Grembergenaar Vermei- ren (16e) en Benny Blindeman (21e). Vooraan verloren we spijtig genoeg Ron ny De Wilde door bandbreuk, anders een kwaaie klant voor de trui! A-reeks: Gino D'Hondt De A-renners vlogen erin gelijk de C's en weldra lagen Theo Van Handenhove, Stefaan Laureys en Antoine De Cabooter een eindje voorop. In de tweede ronde liep alles terug bijeen en direkt gingen er acht renners aan de haal, zo snel en krachtdadig dat ze tweehonderd meter namen vooraleer de anderen het goed beseften. De acht sterke leiders keken op noch om en fietsten om ter snelst met als resultaat dat de grote groep al uitgeteld lag. De beeldenstormers van de eerste ronde Laureys en Van Handenho ve poogden in gezelschap van coopmans de meubelen nog te redden en bleven rondenlang op de ontsnapten jagen met achter zich een peloton, dat onder druk van Freddy Goossens niet wou opgeven. Terwijl vooraan iedereen bijeen bleef en de spurt ging beslissen over winst of verlies, werden in de allerlaatste kilo meter de drie achtervolgers nog gegre pen door het groepje Goossens. De spurt van de acht was weer een pareltje, waar in ei zo na D'Hondt nog geklopt werd door De Vits. D'Hondt stak een meter voor de meet de handen in de hoogte en een niet afgevende De Vits flitste vrijwel gelijktijdig over de meet. Gelukkig kon de fotofinish uitsluitsel brengen en die wees D'Hondt aan als nipt maar ver diend winnaar. Bij de achtervolgers won Goossens de spurt voor Coopmans en Theo Van Handenhove. Laureys werd nog naar de 15e plaats verwezen na een ganse koers achter de leiders te hebben Vits, 3- Benoey, 4. Hoebeke, 5. De Croock, 6. Burggraeve, 7. Goossens Fr., 8. Amerlynck, 9Anckaert, 10. Necke- broeck. Zondag in Wetteren D-reeks: 1. Raf Van Eyck, 2. De Kocker, 3. Seghers, 4. Maes, 5. Janssens, 6. Gabriëls, 7. Wymeersch, 8. De Guisme, 9. Aerts, 10. Ruys. C-reeks: 1. Johan Scheirlinck, 2. De Pessemier, 3. Van Hoof, 4. Van Neir, 5. De Clercq R., 6. De Clercq F., 7. Gee- rinckx, 8. Van Den Hoecke, 9- Gezels, 10. De Baets. B-reeks: 1. Willy Roels, 2. Van Land schoot, 3- Dalle, 4. Scheirlinck J., 5. Cornelis, 6. Beerens, 7. Hendrickx, 8. Scheirlinck H., 9- De Vleeschouwer, Courtens. A-reeks: 1. Gino Dhondt, 2. De Verstraeten, 4. Amerlynck, 5. jans, 6. Van Houtte, 7. Burggi Watteny, 9- Goossens, 10. Volgende wedstrijden Zaterdag 7 juli in Goeferdinge, straat 78, café José, C D om voor 12 ronden over 54 km; A B I6u00 voor 15 ronden over 67 15.000 fr prijzen. Zondag 8 juli in Zulte, Kastanjelaan voetbalplein Zultse W, C D start I4u00 voor 17 ronden over 55 km A B start om I6u00 voor 20 over 65 km. 15.000 fr prijzen. WAOD De uitslagen Vrijdag in Onkerzele D-reeks: 1. Hugo De Kocker, 2. De Staercke, 3. Simons, 4. Janssens, 5. Maes, 6. Van der Motten, 7. Wymeersch, 8. Aerts, 9 Ronsmans, 10. Ruys. B-reeks: 1. Roger Hoof, 2. Van Land schoot, 3. Beerens, 4. Roels, 5. De Wil de, 6. Dalle, 7. Cornelis, 8. Courtens, 9. Scheirlinck, 10. De Smet. C-reeks: 1. Herman Moerenhout, 2. Scheirlinck j., 3- Van Den Hoecke, 4. Jansegers, 5. Simoens, 6. Herregodts, 7. Geerinck, 8. Van Renterghem, 9- De Ben, 10. Scheirlinck A. A-reeks: 1. William Goessens, 2. De VWF-wielrennen. William Goessens won in Onkerzele de A-reeks (xl) VWF-wielrennen. In Wetteren werd Gino D'Hondt kampioen van Vlaanderen in de A-reeks (xl) VWF-wielrennen. In Onkerzele won Hugo De Kocker uit Moenzeke de D-reeks terwijl Herman Moerenhout de C-reeks won (xl) VWF-wielrennen. Willy Roels, kampioen van Vlaanderen in de B-reeks (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18