Patrick Van Rentergem wint Belgisch kampioenschap voor vrije amateurs W.A.O.D. Hendrik Van Dijck geeft ware demonstratie Steven Persoon leverde goed werk in de Omloop van Vlaanderen (Martin's veloclub - Oudegem) ®S#8;R Nieuwelingen Vijfde Omloop van Vlaanderen De Voorpost - 6.7.1990 - 19 WIELRENNEN wielrennen. Gino De Munck, kampioen van de A-reeks, geeft een v weg (mv) Na de provinciale en nationale titels voegt Hendrik Van Dijck nu ook de Omloop van Vlaanderen voor nieuwelin gen aan zijn palmares toe. Vooral de manier warop deze atleet uit Lille de wedstrijd naar zijn hand zette heeft me nig wielerkenner verbaasd. Amper vijf kilometer na het startsein en bij het begin van de Grotenbergstraat ging Van Dijck aan de haal. Dat de overigen voor de tweede plaats zouden moeten vechten, leek op dat ogenblik niet te geloven, maar toch was het zo. Toen Hendrik na de kasseien van de Lippenhovestraat, Hostelleriehelling, Vlammeberg, Valkenberg en de Beren dries nog steeds alleen aan de leiding reed met een voorsprong van maximaal 1'15" en bij het ingaan van de drie plaatselijke ronden met de Heinhout- straat als zesde helling (niet te onder schatten) niets van zijn soepele tred verloren had, konden we niets anders doen dan er ons bij neerleggen. De solotocht van Van Dijck zou lukken. Hij zou alles wat er te winnen viel, bergprijs, premies en natuurlijk de overwinning, op zak steken. Toch kreeg de koers nog een spannende finale want op de Berendries kwam er een achtkoppig achtervolgend groepje los uit het 137 koppen tellende peloton. Andy Caboor, Steven Persoon, Bart Jan- segers, Bart Theeuws, Harm Laitem en even later ook Robby Claessen, Fabian De Waele en Joran Keppens gingen op zoek naar de vroege vluchter. Toen de voorsprong van Van Dijck tot op 30" begon te slinken en het ogenblik gekomen was om de sprong naar de leider te verlengen, duwde deze bere sterke Van Dijck nog even het gaspedaal in en de voorsprong bleef veilig en wel. Caboor en Persoon gaven zich niet ge wonnen en gingen onder hun beiden in de tegenaanval, maar meer dan 10 se- konden konden ze niet goedmaken. Toch bracht deze aktie meer animatie in de wedstrijd. Hendrik Van Dijck zou niet meer be dreigd worden na die aanval en won dus afgescheiden deze prachtige wedstrijd in Erwetegem. Voor de tweede plaats kregen we nog een spannende spurt tussen Caboor en Per soon, die in het voordeel van Caboor werd beslecht. Anderhalve minuut later won Robby Claessen het spurtje van de overige zes, waarvan Bart Jansegers verdienstelijk zevende werd en Joran Keppens vijfde. Overigens vermelden we nog dat woens dag te OpwijkJurgen Van Den Bremt een zesde plaats behaalde terwijl Christoph De Backer zevende werd in Denderwin- deke. Voor Rikske Geers noteerden we een vijfde plaats in Leeuwegem. HDG WAOD-wielrennen. Van Wetter en Van Rentergem aan de leiding tijdens het nationaal kampioenschap-WAOD (mv) Wielrennen. Eén van de obstakels tijdens de Omloop van Vlaanderen voor nieuwelingen: kasseien te Elene (hdg) Wielrennen. Andy Caboor haalt het voor Steven Persoon maar ondertussen is kampioen Hendrik Van Dijck al winnaar geworden van de Omloop van Vlaanderen voor nieuwelingen (hdg) WAOD-wielrennen. Patrick Van Ren- ver, 1 tergem van Martin's Veloclub is natio naal kampioen WAOD (mv) fidts, clioo Zondag in Lembeke (Eeklo) vertrok de kleurige bende renners voor 20 ronden over een totaal van 130 kilometer. Van in het begin werd er 'gevlamd' alsof de aankomststreep achter de hoek lag. Na een uur koers waren er reeds 43 kilome ters afgelegd. Dit razend tempo zorgde ervoor dat er opgaven vielen gelijk de regen die met bakken uit de hemel stroomde. Wie zondag, bij deze ver schrikkelijke weersomstandigheden, te vroeg in zijn kaarten liet kijken kon het meteen vergeten. Het was bijna zo ver voor Van Rentergem. Half koers en op smalle wegen brak het peloton in twee ën. Paniek bij de vele supporters maar na twee ronden aan de kop gesleurd te hebben, zorgde Van Rentergem voor de hergroepering. Vooraan werd er gede marreerd Tijk zot'. Patrick Van Weiter (kampioen van Antwerpen) was daarin de specialist. De zesde keer dat hij ging was de goede keer. Hij ging er vandoor samen met nog acht kleppers: Marco Smet, Peter Tackaert, William Despeels, Benny Van Bunder, Roger Beelaert, Gi no De Munck, André Planckaert en Pa trick Van Rentergem. Deze negen die stuk voor stuk elke week de overwinningen aaneenrijgen, ver stonden elkaar zeer goed en namen een voorsprong van maximum twee minu ten. In de laatste ronde wou Van Wetter voortdurend zijn gezellen in de steek laten maar Van Rentergem waakte en bracht hem steeds terug. Het was dus deze kopgroep die moest sprinten voor de nationale trui en die werd schitterend gewonnen door Mar tinboy Patrick Van Rentergem, vóór de snelle Gino De Munck, William Des peels, Peter Tackaert en Patrick Van Wetter. Gino De Munck werd kampioen van de A-reeks. Deze prachtoverwinning van de Oude- gemse klub werd tot in de late uurtjes gevierd met ettelijke glazen... Uitslag 1. Patrick Van Rentergem, 2. Gino De Munck, 3- William Despeels, 4. Peter Tackaert, 5. Patrick Van Wetter, 6. Mar co Smet, 7. Roger Beelaert, 8. Benny Van Bunder, 9- André Planckaert, 10. Antoi- ne De Mitz. Wielrennen. Aalstenaar Bart Jansegers zal dankzij deze zware inspanning opnieuw kunnen aansluiten bij de zes achtervolgers (hdg) Steven Persoon heeft in de Omloop van Vlaanderen een flinke verrichting gele verd. Hij werd derde, na geruime tijd jacht tc hebben gemaakt op Hendrik Van Dijck, de nationale nieuwelingenkam pioen, die als eenzame leider ver dienstelijk winnaar werd. 'Toen Hendrik kort na de start moeder ziel alleen in de aanval toog dacht nie mand dat hij het ging volhouden, zegt Steven Persoon. Er was geen kat die reageerde. Pas toen ik later via de ge luidsinstallatie vernam dat hij reeds an derhalve minuut had genomen, drong het tot mij door dat zijn poging bittere ernst was. Ik zette mij vooraan in de groep en bereikte als eerste de Beren dries, op dat ogenblik overigens de laat ste beklimming. Van dan af ben ik seri eus beginnen aanvallen. Andy Caboor en Bart Theeuws vergezelden mij. Uit het peloton kwamen later vijf ande ren naar ons toe gereden, zodat de jacht op Van Dijck meteen open was. Ik plaatste een nieuwe demarrage, die en kel door Andy Caboor beantwoord werd. In de laatste kilometers kregen we de leider in het vizier. We naderden tot op 15 sekonden maar de kloof hebben we WAOD-wielrennen. Antoine De Mitz en Patrick Van Rentergem na het nationaal kampioenschap-WAOD, samen met sponsor Martin en coach Lucien (mv) VWF-wielrennen. Gilbert Paridaens (xl) Wielrennen. Aankomst van de onklopbare Hendrik Van Dijck na de Omloop van Vlaanderen voor nieuwelingen (hdg) niet kunnen overbruggen. Op het laatst kreeg ik krampen, waardoor ik in de spurt niet tot het uiterste ben kunnen gaan. Al bij al stemde de derde plaats mij tevreden. Het verschil met Andy, overi gens een van mijn goede vrienden, was bijzonder klein'. Steven Persoon is nu voor een weekje naar zee maar zaterdag is hij weer pa raat. E.G.

De Voorpost | 1990 | | pagina 19