Sluiten van Aalsterse Ring voorlopig nog toekomstmuziek Firma De Wolf-Cosyns beveelt studie geur- en lawaaihinder Herdersems Werk der Volkstuinen te gast -0 bij Albert en Paola nM w LimeeRaen Or^ Voor wie iets beter zoekt Chuck Berry komt alleszins naar Aalst op 15 juli Weekblad HUWELIJKLIJSTEN PORSELEIN GESCHENKEN MEUBELEN DECORATIE Hopelijk uitsluitsel in komende herfst "Koninklijk" en "Diamant" Afspraak met minister Sauwens in september e.k. De Voorpost Na de special met Fats Domino brengt O.M.P., Oiliesterse Muziek- promoties op zondag 15 juli Chuck Berry in koncert te Aalst in de Kei- zershallen. Chuck was o.m. voor The Beatles en The Falling Stones de Godfather van de rock 'n roll. Deze 63-jarige topartiest is vooral gekend wegens zijn inventief gitaar spel en zijn humoristisch getinte liedjes. De opbrengst gaat naar het Foster Parentsplan. Enkele dagen terug kwamen min der gelukkige berichten over Chuck Berry in de media. De Europese tournee van Chuck komt er alles zins niet door in het gedrang. Op 15 juli zal hij te Aalst zijn voor een exklusief optreden in de Benelux. Hoedan ook, Chuck zal er zijn. Staanplaatsen kosten 550F, zit plaatsen 1.000 of 1.200F. Reserva ties zijn mogelijk via 053/21.32.79 of 70.09.94. Staanplaatsen zijn te bekomen in Fnac Gent, Brussel en Antwerpen en in De Werf. Ooit zei John Lennon van Chuck: 'He is Rock and Roll'. Als promotie naar de jeugd toe wor den ten uitzonderlijke titel kaarten verkocht voor 250F maar dan uit sluitend aan de kassa. Voorwaar den jonger zijn dan 21 jaar. Willy Van Mossevelde is in het bezit van een schrijven van de manager van Chuck Berry waarin alle nega tieve klanken over Chuck bestem peld worden als van elke grond ont bloot. Het vinden van een kleine hoeveelheid marihuana heeft geen konsekwenties op zijn optreden te Aalst. Hij trad zopas nog suksesvol op in de States. Samen met dochter Ingrid en bas Jimmy Johnson kijkt hij vertrouwvol uit naar zijn Euro pese tournee. Chuck leeft sober en excessen die gesuggereerd werden komen niet overeen met de werke lijkheid. LH V ^=>1 HOOGSTRAAT 28-AALST-053/21.33.22 Aalst. Een druk bijgewoonde werkvergadering met gemeenschapsminister Sauwens (a) 6 JULI 1990 De De Wolf-Cosynskommissie, ge sproten uit de buurtsamenkomst in ae firma zelf in verband met geur en lawaaihinder is uiteindelijk voor de eerste keer samen geweest op 20 juni 11. onder voorzitterschap van leefmilieuschepen Dirk De Meer leer. Stand van zaken Er werd een stand van zaken opge steld over het nabije verleden. 19 jaar terug kreeg het bedrijf een vergunning voor 30 jaar. Daarin werd echter niets opgeno men over geluidsnormen of wat en hoeveel door de schouwen mocht geloosd worden. De ventilatoren, een bron van geluidsoverlast, wer den maar voor twee jaar op proef vergund. In 1987 kwam er een vergunning bij voor uitbreiding van de werkplaats voor metaalbewerking. Het geluid van die werkplaats werd wél door opgelegde normen beperkt. In 1989 kwam er een afspraak tussen bedrijf en overheid om de situatie te aktualiseren. Er was inderdaad een en ander mislopen: er kwamen uit- :J In het clubhuis aan de Kouterbaan vierde de afdeling Herdersem van het "Werk der Volkstuinen", het vroegere "Werk van den Akker" z(jn zestigja- rig bestaan. Diamant waard en bovendien goed voor de benaming "Ko- 9 ninklijk". In het jaar dat koning Boudew\jn 60 werd, verleende hy de zestigjarige afdeling deze gegeerde onderscheiding. Dit in tegenwoordig heid van het merendeel van de huidige 168 leden en in die van provinciaal voorzitter van het "Werk" en bestendig afgevaardigde Jan Herreman en van burgemeester De Maght. Beiden hadden ze een boodschap voor de bevolking. Deputee Herreman wenst dat de lokale besturen zorgen voor een lapje grond voor wie er geen zou hebben en burgemeester De Maght waarschuwde de natuur geen nodeloos geweld aan te doen, want de natuur eist vergelding voor wat haar wordt aangedaan. In aanwezigheid ook van gewest voorzitters en -inspekteurs, schets te afdelingssekretaris Maurice De Sadeleer de historiek van de afde ling. Op 23 maart 1930 werd de af deling van het "Werk van den Ak ker" te Herdersem opgericht onder impuls van schoolhoofd Hector Muylaert, de vader van de latere burgemeester. Stichters waren ver der Frans Van Nuffel, Leon Muy laert, Jean Eemans, August Van Nuffel, Vital Dooms, Alfred Meert en Constant Roggeman. Vervolg op blz. 4 breidingen zonder vergunning, aan vragen door het bedrijf bleven on behandeld en overal ging men de vergunningswaarden meer kritisch toepassen. De al te vage voorwaar den van 1971 moesten dus herzien en aangepast worden. Naar aanleiding van het openbaar onderzoek baat en kommer in ver band met deze geplande aktualise- ring rezen er bezwaarschriften en ontstond 'De Kommissie De Wolf- Cosyns'. In de nabjje toekomst In zijn verslag over deze samen komst meldt buurtbewoner Jan Louies dat de firma De Wolf-Co syns aan twee firma's opdracht heeft gegeven voor het uitvoeren van een studie over lawaaihinder en een over geurhinder. Lawaaihinder wordt bestudeerd door het laboratorium voor akoes tiek van KU Leuven. Er komen een meetprogrmma binnen en een bui ten de gebouwen. Buiten de gebouwen, dichtbij en verderaf, zal gedurende maanden, in verschillende omstandigheden o.m. wat betreft de windrichting, het volume en het soort geluid met de frekwentie ervan gemeten wor den. Ook de resonantie van die geluiden zal binnen de woonblokken geme ten worden. Vooral, dat is nu reeds gekend, de galm in de in- en uitlaten van de ventilatoren zou de hoofd schuldige zijn. Het labo zal meehel pen om de juiste oplossingen te vin den. Het is van oordeel dat zulks een relatief goedkope oplossing kan worden. Het meetprogramma bin nen het gebouw is voor de buurt minder relevant. Geurhinder: Deze wordt onder zocht door RU Gent. Er komen een chemisch onderzoek ('wat zit er al lemaal in'?), een aromagram ('wel ke geuren neemt men waar'?) en een afbakening van de geurzone ('tot waaar is er geurhinder in de verschillende omstandigheden'?). Volgens de direktie zijn de reukgol- ven der laatste weken wellicht te wijten aan technische defekten. Zo werden er in een rookverbrander vervormde platen ontdekt die ter plaatse konden hersteld worden. Een tweede rookverbrander moest echter voor herstelling naar Duits land worden overgebracht. Gehoopt wordt dat de beide rap porten tegen de komende herfst zullen klaar zijn. Op dat moment komt de kommissie terug samen. LH Aalst. Ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan van de Volkstuinders werden verdienstelijke leden gehuldigd (foto Guy) Aalst. Gemeenschapsminister Sauwens op bezoek in Aalst, omringd door burgemeester De Maght en volksvertegenwoordiger Caudron (a) Duidelijk blijkt reeds jaren dat de wegeninfrastructuur zoals ze mo menteel nog is de grote verkeers stromen niet kan verwerken. Een moeilijkheid die van jaar tot jaar verergert. Iedere dag doen er zich, vooral op de spitsuren, grote verkeersopstop pingen plaats en een aantal woon straten als de Parklaan, de Leo de Bethunelaan en de Kapucijnenlaan werden herschapen in drukke ver keersaders. En het wordt er niet beter op. De recente uitbreiding van de industriezone Wijngaard- veld, de nieuw aangelegde K.M.O.- zone Le Lion d'Or en de geplande ambachtelijke en dienstverlenende zone aan de Siesegemlaan zullen de verkeerslast nog doen aanzwellen. Reeds lang zou deze Ring gereali seerd zijn ware er niet dat het na tuurgebied 'Osbroek' in de zone ligt, waar de ring door of over moet. Het Gewestplan voorziet wel een tracé voor sluiting van de Ring. Dat tracé situeert zien echter gedeelte lijk binnen het bij koninklijk besluit geklasseerd landshcap 'Osbroek'. In de zitting van de gemeenteraad einde april fi. werd besloten aan de gemeenschapsminister Openbare Werken en Verkeer en onderzoek te vragen om na te gaan op welke wijze de Ring kan gesloten worden. De stad stelt daarbij volgende voor waarden: het opmaken van een mi- lieueffektenrapport, de inspraak van het stadsbestuur bij die opmaak en permanent overleg tijdens de studie en het voorleggen van advie zen over mogelijke ratés zodat de gemeenteraad een definitief stand punt zou kunnen innemen. Waarom? De vraag van het stadsbestuur dat heeft geoordeeld dat sluiten van de ring noodzakelijk is heeft als be doelingen. 1° het doorgaand verkeer te onttrek ken aan de binnenstad, zodat het woon- en leefklimaat er herwaar deerd wordt. 2° de dagelijkse files aan de Zee- bergbrug, de Brusselsesteenweg en rondplein De Haring te niet doen. 3° en de stadswegen, niet geschikt voor zwaar vervoer, minder te be schadigen. Minister zal onderzoeken Minister Sauwens stelde stante pe- de over dergelijk belangrijk pro bleem geen uitsluitsel te kunnen ge ven. Hij is wel bereid dit netelig geval te onderzoeken. Naast de eraan verbonden voorde len zijn er echter ook remmende faktoren. Er is vooreerst de ecologi sche faktor. Het natuurgebied Os broek zou er hoe dan ook onder lijden. Bovendien wees een onderzoek tien jaar terug reeds uit dat dergelijke werken een half miljard zouden kosten. Wetende dat niet alleen de prijzen sindsdien fel zijn gestegen en dat het toenmalig ontwerp niet meer aan de huidige behoeften zou voldoen, kan men allicht rekenen op een prijs van een miljard. Dat terwijl de Vlaamse exekutieve voor heel de provincie Oost-Vlaanderen slechts over een jaarlijks budget Openbare Werken van 800 miljoen beschikt. De Vlaamse Exekutieve richt zich dan ook noodgedwongen eerder op hernieuwingen van infrastruktuur dan op nieuwe ingrepen. Sauwens wil echter alleszins het ontwerp van 1980 aan een diep gaand onderzoek onderwerpen en aktualiseren. Dit in samenwerking met het stadsebstuur, de rijkswacht en de politie in een globala visie. 'In september e.k. kunnen we dan komen tot afspraken. Nu alleszins nog niet' besloot de minister. Een onderzoek van de verkeersdensiteit moet volgens J. Sauwens uitmon den in een verkeerscirculatieplan. Aan dat plan moeten dan verdere problemen worden getoetst. LH Vergezeld door eminente medewerkers bracht minister Johan Sauwens verleden dinsdag een werkbezoek aan Aalst Samen met leden van het kollege van burgemeester en schepenen werden een aantal cruciale punten qua openbare werken en verkeer onder de loupe genomen. Ook ter plekke werden korte werkbezoeken afgelegd. Na de rondrit hield minister Sauwens een korte perskonferentie waarin hij zijn bevindingen, intenties, meningen en beslissingen uit de doeken deed. O.m. over een punt dat Aalst reeds lang in zyn ban houdt, het al dan niet sluiten van de Ring rond Aalst.

De Voorpost | 1990 | | pagina 1