Bart Peelman in tweedaagse Moes-Moes Johnny Moyson is een middenmoter Tom Steels moet wennen als amateur Gunther Van Steelandt in Omloop van Henegouwen Steven Van Aken in Denderbelle Peter Saey wacht op een overwinning Dertiende zege voor Frans Van Eyck O.V.W.B.-wielrennen Juniores laatste Steven Van Aken werd verdienstelijk winnaar in Denderbelle. Hij behaalde er meteen zijn elfde seizoenszege. De Bug- genhoutenaar was mee met een vroege en goede ontsnapping. De anderen wa ren Kurt Van Lacker, Kris De Block, Guy Smet, Frank Redant en Jurgen Verlee. Van Aken die er aanvankelijk niet bij was, zette met sukses de achtervolging in. Twintig renners stonden in Denderbelle, gelet op de weersomstandigheden, voor een zware opdracht. Het parcours lag weliswaar op lichtlopende wegen maar in de open vlakten stond een krachtige wind. De meeste renners konden een snelle vlucht niet aan en verdwenen hopeloos in de achtergrond. De zes geci teerde leiders bleven voorop en konden het overigens waarmaken. Voor Jurgen Verlee ging het er op een bepaald ogenblik te snel aan toe. Hij moest afhaken. De vijf anderen bleven voorop. In de achtergrond vochten Bart Peelman en Mario Thienpondt nog eni ge tijd tegen de windmolens. Hun ach terstand bedroeg op een ronde van het einde bijna drie minuten. AFgezien van de vijf leiders waren alle anderen op dat ogenblik al naar huis gefietst. Algemeen werd getipt op Frank Redant als kanshebber maar hij kreeg in de laatste kilometers een lekke band. Vier renners bonden uiteindelijk de eindstrijd aan. Steven Van Aken had nauwelijks moeite om de anderen te verschalken. Guy Smet werd tweede, vóór Kurt Van Lancker en Kris De Block. Even later maakte Frank Redant zijn opwachting. EG Wielrennen. Junior Bart Peelman uit Moerzeke, won te Laame vóór Tony Bracke (vh) OVWB-wielrennen. Omer Van Molle na zijn zege in Sint-Jans-Molenbeek (xl) Bart Peelman is zijn laatste dagen als junior aan het slijten. Op 14 juli wordt hij 19 en breekt meteen de dag aan om over te stappen naar de amateurs. De Moerzekenaar heeft alvast een lonend weekend achter de rug. In Laame werd hij winnaar maar in Denderbelle liet hij zich toch in de luren leggen. Bart zelf hierover: 'In Laame waren de teerlingen snel geworpen. Kort na de start trokken Peter Vettenburg, Tony Bracke en Jurgen verle in de aanval. In samenwerking met Jurgen D'Heer kon ik zeer sel bij de leiders aansluiten. Met vijf zouden we dan voorop blijven. Naar het einde toe probeerde Vettenburg de spurt te ontlopen. We hebben op die uitval gereageerd. Jurgen verle moest lossen. Met vier gingen we de laatste rechte lijn in. Tony Bracke trok de spurt op gang en bracht mij in een komfortabele positie. In Denderbelle liep het niet zo goed af. Ik zette er nochtans als eerste een aktie op gang, samen met Kurt Van Lancker. Op een plaats met tegenwind werden we gegrepen. Kort nadien zijn enkele renners voorop gaan rijden. Ik keek de kat uit de boom. Toen ik wou reageren was de kloof al te groot geworden. De krachtige wind liet niet toe om zomaar de leiders achterna te fietsen'. Bart Peelman zet thans aan in twee wedstrijden in eigen Moerzeke (zaterdag en woensdag) of de tweedaagse Moes-Moes. E.G. 20 - 6.7.1990 - De Voorpost Er is een tijd geweest dat Johnny Moyson vaker van zich liet horen. Tot twee r jaar terug kon hij zo nu en dan een wedstrijd winnen of alleszins een dichte Ir ereplaats versieren. Vorig jaar kwam hij nauwelijks in het suk voor. In deze kompetitie gaat het beter, hoewel de verrichtingen nu ook niet om over naar huis te schrijven zijn. erwijl 'Eind vorig seizoen was ik van plan om er een punt achter te zetten, stelt ramat Moyson. e S.K. Na enige tijd besloot ik om toch maar verder te doen. Over de resultaten heb [pelers ik nu echt niet te klagen. Ik ben geen hoogvlieger en vooral tijdens de ontknoping kan ik mij moeilijk manifesteren. De wielersport is voor mij louter hobby. Voor de rest heb ik mijn dagelijkse bezigheid als brievenbesteller in Londerzeel. Een leuke job. Je moet weliswaar vroeg uit de veren maar 's middags wenkt een zee van vrije tijd om te trainen of ergens een wedstrijd te gaan betwisten. Dit weekende zet ik aan in Kappelle o/d Bos. Voor de rest hoop ik in de volgende weken en maanden hier en daar nog een graantje te kunnen meepikken'. Wielrennen. Gunther Van Steelandt (arch) Wielertoerisme. Ondanks het slechte weer kwam toch nog een groep fietsers opdagen om deel te nemen aan de Drie Uren van Hamme (vh) Het slechte weer van zaterdag heeft vele veteranen van dit bondje achter de stoof gehouden. Regen en wind waren troef en bovendien was de omloop op sommi ge plaatsen glibberig en dus gevaarlijk. Veel deelnemers maakten kennis met de kasseien, vooral in de industriezone van Dilbeek. Door al deze redenen liet het aantal deelnemers eigenlijk te wensen over maar toch kunnen we de wegblijvers eigenlijk geen ongelijk geven. Start en aankomst hadden plaats in de Benedenstraat en deze keer bleven de deelnemers samen om het uit te vech ten in de spurt. Uiteraard werd er in deze omstandigheden maar één uitslag opge maakt voor de vier reeksen. Uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. maurits Foumiers, 3. Julien Logier, 4. Jean Dufour, 5. Jean Cleemput, Omer Van Molle, 7. Paul Janssens, 8. Louis Mans, 9- René Van den Heuvel, lO.JaakGoossens, 11. René Semeels. Voor Tom Steels is het tijdvak als amateur aangebroken. Vorig weekend zette hij voor het eerst aan in het Antwerpse Brasschaat. Hij heeft de proef met goed gevolg doorstaan. 'Onmiddellijk na de start trokken elf renners op pad, aldus Tom. De verwachting was dat ze niet voorop zouden blijven. De realiteit bleek anders. Steeds werd de kloof groter en een achtervolging op gang brengen leek zin te hebben. Hopende op een degelijke uitslag, trok ik in de kilometers dan toch ten aanval en reed als eerste van de achtervolgers onder het spandoek. Het resultaat en het koersverloop stemmen mij tevreden. De afstand vormde geen probleem. Alleen wordt er op een groter verzet gereden. Het zal wennen zijn vooraleer ik als liefhebber goed en wel mijn draai zal vine besluit Tom Steels. Deze week is de neo-amateur op de piste aan de slag. Zaterdag neemt hij aan een meeting. Zondag staat een wedstrijd op de weg geprogrammeerd. Op 14 juli start een zesdaagse in Italië en daarna is het een en al voorbereiding op de titelren. Gunther Van Steelandt zet dit weekend aan in Wanfercée-Baulet of anders ge zegd de Omloop van Henegouwen. De amateur uit Haasdonk stelt hoge verwachtingen. 'Ik wil tonen dat ik meer kan dan een kermiskoers winnen, zegde Gunther ons maandagavond in Stekene, waar hij zijn derde zege van het seizoen behaal de. Ik zal in elk geval met voldoende training in de benen aan de start ver schijnen. Het wordt een zware onderne ming. 200 km overbruggen is niet niks'. In Stekene was een leidersgroep tot stand gekomen, waarvan Van Steelandt aanvankelijk geen deel uitmaakte. Slechts irt de laatste kilometers kon hij samen met Karei Van Goethem de aan sluiting realiseren. 'Ik ben op mijn elan blijven doorgaan en bond de strijd aan met Gunther De Bauw. Hij versloeg mij veertien dagen geleden. Nu waren de rollen omgekeerd', aldus Gunther Van Stee landt. Aan de titelren heeft hij vorige zondag niet deelgenomen. Hij zat geplaagd met een ontsteking aan de tanden. E.G. Wielrennen. Peter Saey (arch) Peter Saey heeft zich de laatste tijd niet vaak in de belangstelling gereden. Het is overigen al een aantal maanden geleden dat hij nog een bloementuil mee naar huis bracht. 'Het wordt tijd dat ik van mij nog eens laat horen, zegt Peter Saey. Ik moet er wel aan toevoegen dat ik dit seizoen het zware werk niet heb gemeden, integendeel. Ik nam met wisselend sukses aan alle klassiekers deel. Het beste resultaat kwam uit de bus in Zellik-Galmaarden. Ik werd er negende. Vorige zondag heb ik deelgenomen aan het kampioenschap in Couvin. Aanvankelijk kon ik goed mijn plan trekken. De weersomstandigheden waren echter ontzettend slecht. Het regende vaak en er stond een krachtige wind. Na 110 km heb ik de pijp aan maarten gegeven. Er waren ondertussen al veel andere soldaten gesneuveld. De komende weken neem ik deel aan het doordeweekse werk. Ik wil een zege in de wacht slepen vooraleer september op de kalender verschijnt'. Dit weekend rekent Peter niet op een zege. Hij start in de Ronde van Henegouwen, waar alle betere amateurs van het land samenkomen. Het is niet aan iedereen gegeven om met sukses een afstand van 200 km te overbruggen. EG

De Voorpost | 1990 | | pagina 20