FAG-Mijs zwaar geklopt Kaatsen in Opstal atsverbond van Hamme Kastel en Opstal naar Morichar Kaatsen in Kerksken De Voorpost - 6.7.1990 - 25 KAATSEN Sn< verrassing was deze week ongetwij- de nederlaag van VAG Mijs die op- vooruitgeschoven was als de grote iriet. Maar de gehandicapte formatie nu overhoop gespeeld door Cor- iys. Mijs - Cornerboys (6-12) De lokalen Moemout Erik, De Bock Francois, Landheer Mare, Vermeire Gerrit en il Kockemkoren botsten op een flin- :oeker die van meet af aan met een goed geboden spel uitpakte. Ze len dadelijk op winst en hoe de iploeg ook trachtte daarop een te- t te vinden. Het ging helemaal niet. 44 len de rust met een 3-6 score werd kikt was het duidelijk dat Mijs zich Snell moeten herpakken om overeind te We(jjven. Maar het boterde niet bij Mijs trachten voortdurend van plaats te g wisselen maar dit bracht hun even- g g |n baat bij. De drie punten achterstand poldP ze''s no§ uitgediept en wat nie- Q5 'ind eigenlijk voor mogelijk achtte ge- 'irde. De kloof kon door VAG Mijs niet gedicht worden. Een forse poging iet einde van de wedstrijd bracht hun dn baat bij. Met zes punten verlie- .1861 is een zwaar, veel te zwaar verdikt Be.[r deze formatie. Vanherboys - Hollands Hof (12-7) bert verplaatsing heeft 't Hollands Hof esterlniet vee' Potten gebroken. Ook deze Der|r waren ze niet in staat thuis de Vankerboys de punten te ontfutselen. ieid:| 's vooral in de' eerste helft een inde wedstrijd geworden waarin formaties om beurten een spel 050. Wen meepakken. De score lag dan De i nooit ver uit elkaar. Via Cools en De rjCCi tf slaagden de plaatselijken er in een Van lne nipte voorsprong vast te leggen De Een goede uitgangspositie bij de eels jede helft. In het tweede stuk van de nel- hioeting bleken de bezoekers het De «der te doen. Regelmatig werden ze Jos- door de forse slag van de thuis- Van tg die de overwinning in het zicht 5) 8. tn. Ondanks zeer goede pogingen mSi de Pletincks konden ze de kleine ger, of niet overbruggen die op het laatst 17. ir de Comerboys nog kon uitgediept hlen. Met vijf spelen verschil werd (lands Hof geklopt. Corner - Toyota (12-7) 'bezoekers uit de Scheldestraat te rde frzeke-Kastel hebben zich verras- 37, d in de kijker gespeeld met deze en rwinning. Dit seizoen hebben de lae- ota jongens nog weinig potten gebro- ois, en nu kwam deze verrassende zege iny, hun ongetwijfeld een riem onder het eer, zal zijn geweest. Het is een boeiend stuk geworden waarin de bezoekers Van den Eynde Patrick, Peelman Pierre, Nobels Marcel, Smet Pa- en Van Langenhove via hun opslag kalen vaak in het nauw dreven, itans kwam er van de thuisploeg weerstand langs Scheirs en indt. Maar deze konden toch niet lid: Cornerboys 8 6 248 86 Rubbcns 7 7 015 84 Keersmaecker 6 5 141 69 Ons Vermaak 8 4 465 00 Hollands Hof 8 3 590 60 Geemzicht 6 3 371 57 Euro Truck 7 2 578 51 Meys 4 3 129 42 Comer 6 2 471 41 Toyota 5 2 350 36 Pluimvrienden 5 0 560 34 beletten dat de bezoekers een 3-6 had- eerste helft kunnen standhouden tegen den opgebouwd. Na de verfrissing slaag- de bezoekers die aantraden met Alois de Corner er niet in om terug te komen. Goossens, Daniel Eeckhoudt, Eddy Die- Ze deden het wel iets beter dan in de leman, Freddy Van Kerckhove en Emiel eerste helft, maar de kloof kom omzeg- De Bus. De Pluimvrienden hebben zich gens niet meer worden gedichti De be- vooral bij de start niet van de wijs laten zoekers konden meteen hun schaarse brengen en ze slaagden er in schier overwinning met één eenheid aandik- gelijke tred te houden. Maar een paar ken. slippertjes die door de Ons Vermaakjon- Ons Vermaak - Geemzicht (12-9) gens opnieuw werden afgestraft, hadden Twee ploegen van schier dezelfde waar- ze toch al een 3-6 achterstand halfweg den hebben er een boeiende wedstrijd wedstrijd. Na de verfrissing ging het niet van gemaakt. De lokalen zagen vrij spoe- meer zo goed. De afwerking werd nogal dig de kans om op voorsprong te komen, eens verwaarloosd en dat betekende dat Dit vooral onder druk van Eddy Diele- ze meer en meer op achterstand werden man, Emiel De Bus en Van HeckeToon. gedrukt, fiet ging bij de Pluimvrienden Deze voorsprong bleef aanvankelijk zeer minder vlot en tenslotte werden ze hele- beperkt. Maar met een 6-3 aan de rust maal door de Ons Vermaak jongens scheen Ons Vermaak toch op het goede overdonderd, spoor te zitten. De bezoekers onder SK Corner - Eurotrucks (8-12) leiding van Louis Colman slaagden er in De bezoekers met Willy Van Broeck, na de rust meer en meer in de wedstrijd Mario Boschman, Willaert Cyriel, Wal- te komen. Vooral aan de koord waren ze schap Henri en Jacky Eeckhoudt doen moeilijk te verslaan. Maar de drie pun- het de laatste tijd heel wat beter. Deze tenkloof werd nauwelijk iets afgeplat en week hebben ze opnieuw een zege kun- dat was verontrustend. Naarmate de nen vastleggen en dat was al een tijdje wedstrijd naar zijn einde liep werd de geleden. Ze hadden een schitterende thuisploeg nog vuriger in hun spel en via eerste helft deze knapen. Alles wat ze een paar keer 40/40 konden ze stand- deden viel goed uit en steeds opnieuw houden. konden ze een spel laten optekenen. De Pluimvrienden - Ons Vermaak (4-12) lokale tegenstand beperkte zich vooral De thuisploeg heeft iets meer dan de langs D'Hondt en Goossens. En dat bete kende dat Euro Trucks met 2-6 goed geplaatst waren halfweg wedstrijd. Daar na echter brak SK Corner los en via Luc Vermeer, André Van den Broeck en Scheirs begonnen deze jongens aan een remonte die hun heel wat spelen ople verde. Naarmate de wedstrijd vorderde werd de druk alsmaar groter. Gelukkig kon Euro Trucks een paar onverwachte spelen optekenen en dat pompte deze formatie moed in om tot het laatste vol te houden en hun tweede overwinning van het seizoen vast te leggen. Comerboys - De Pluimvrienden (12-0) Ondanks het feit dat hier zware cijfers op het bord zijn gekomen, echte forfait- cijfers, hebben de bezoekers zeker geen slechte wedstrijd gespeeld. Maar ze wa ren echt een tikkeltje te licht om een bedreiging te vormen voor de ploeg van Jacques Cools. Een vijftal keren verloren ze het spel met een 40-40 score. En dat is dodelijk voor een ploeg. Met een paar van deze spelen te winnen zouden ze een beter resultaat hebben laten opteke nen. Maar ja zo gaat dat nu helemaal in de sport. Rudi Wijs, Etienne Adams, Marc Cleemput, Kris De Bleser en Fran- kie Van Hamme mogen toch worden voor hun moedig verweer. Kaatsen. In de Hamse Liga ging Hollands Hof mei 7-12 winnen legen Toyota uit Kastel (vh) Beker van België Heenwedstrijd Opstal Pelote 15 Thieulain 12 Ruststand 4-8. Opstal kende een slechte start en het klasseverschil kwam in de beginfase sterk naar voren. De leider vaan hogere II liep tot 1-7 uit. De gstheren wilden nog voor de rust de achterstand milderen en ze kwamen op 4-8. In de tweede helft drong Opstal geweldig aan en ze slaagden erin tot 7-9 terug te komen. Dan brak de veer bij de gasten en via 11-10 kon Pelote verdiend uitma ken. De grote uitblinker bij de thuis ploeg was Ferdy Aubroeck. Terugwedstrijd Thieulain 12 Opstal Pelote 15 Thieulain wilde de verloren wedstrijd van de dag voordien rechtzetten in haar thuiswedstrijd. Opstal dat moed gevat had door haar winst in de heenwedstrijd kon gelijke tred houden. Weliswaar ge holpen door de thuisspelers die vele ballen buiten de lijnen leverden. Een gelijkopgaande skore tot 4-4. Dan kon den de bezoekers tot 4-6 uitlopen. De gastheren slaagden er wel in om bij de rust opnieuw de leiding in handen te nemen. Opstal had voldoende aan 13 spelen om de volgende ronde te halen en ze spanden zich in om dit te berei ken. Na de pauze kwam Opstal 9-7 achter maar de spanning was nog altijd aanwe zig en de bezoekers slaagden er in op nieuw gelijk te komen bij 10-10. Bij een 10-11 en 40-40 gelijk stand kon Au broeck een belangrijke kaats winnen zodat Opstal nog maar één spel van de achtste finale verwijderd was. Het duur de niet lang voor de aanhang van Opstal zekerheid kreeg van de kwalifiktie. Een heel goede kollektieve prestatie dat steeds in hun kansen bleven geloven en hun opslagen steeds verzorgden. Als be ste speler kan Frans Dierickx vooruit geschoven worden. Kompetitie Lagere U Wieze Sportief 13 Opstal Pelote 15 Ruststand 8-3. Opstal dat nog maar weinig winstkansen kreeg voor hun eerste seizoen in de kompetitie werd in de eerste helft van het kastje naar de muur gespeeld en ze kregen een 8-3 achterstand aange smeerd. Door hun geloof in eigen kun nen hebben de Pelotespelers bergen verzet, want Wieze werd nu goed in bedwang gehouden. De uitblinker op het terrein was Rudy Brusselmans en een vermelding verdient zeker Nico De Rid der die aan zijn tweede wedstrijd in kompetitie toe was en ook hij kan terug blikken op een prachtprestatie. Pupillen Zaterdag was Opstal met zijn pupillen- ploeg aanwezig op het tomooi van Brus- segem. Tesamen met De Toekomst Bug- genhout verzorgden zij het spektakel. Tegen Brussegem wonnen de Pelote- boys met 7-0 en tegen De Toekomst werd met 7-3 gezegevierd. Een eerste plaats kon dan ook niet meer ontsnap pen. Philip Dierickx en Nico De Bruyn waren de uitblinkers bij Opstal. Kompetitie Opstal Pelote 6 Kastel Rap en Vlug 10 In de heenwedstrijd slaagde Opstal als debutantenploeg erin Kastel de neder laag toe te dienen, maar in de terugwed strijd was Kastel de betere ploeg. Kaatsen. Baasrode VA. (lagere I) verloor met 15-4 op Hamme Sint-Anna (vh) Nog drie derdeklassers overleefden de derde ronde van de Beker van België. Kastel Rap en Vlug en Opstal Pelotte zijn de kleintjes die verder mogen bekeren. Vooral de prestatie van Opstal dwingt ontzag af. Tweemaal winnen tegen Thieulain, de vrijwel ongenaakbare lei der in tweede klasse brengt de Buggen- houtse klub voor de eerste maal sinds haar bestaan naar het Moricharplein. Buur Kastel had het minder moeilijk tegen Vitrival. Maar hun plaatsing voor de halve finale bewijst dat hun leiders plaats in hogere III geen toeval is. Zaterdag Vitrival - Kastel Rap en Vlug 15-12 teen. Hamme Sint-Anna won in Lagere I met 15-4 tegen Baasrode VA. (vh) (rust: 8-3) Bij aankomst in het lokaal van Vitrival waren de spelers bijzonder geïnteres seerd in de rangschikking van de lokale ploeg. Na een grondige analyse bleek dat dit treffen maar een formaliteit zou worden. Toch mag de beer niet..., want tijdens de eerste drie spelen leverde Kastel maar liefst achtmaal buiten de lijnen. Op het moeilijk te bespelen ter rein waren de gastheren bijzonder in hun schik. Bijna foutloos werden de bezoekers via 4-1 op een 8-3 achter stand geplaatst. Een ietwat bleke Ver- nimmen werd voor de tweede helft op de plaats van achterman uitgespeeld en Van Duysen werd grootmidden. Met de ze plaatswissel onderging Kastel een wa re metamorfose. Tussen een paar helse regenvlagen door knaagden de gasten aan hun achterstand. Maar toch bleven de Kastelspelers teveel ballen buitenle veren. Bij een 12-8 stand en 40-40 keerde Van Duysen ver over. Kastel ver scheen opnieuw in de wedstrijd maar bleken niet bij machte de driespelen- kloof te dichten. Verdiende overwinning van de thuisploeg, die op eigen terrein de ballen binnen de lijnen wist te hou den. Kastel leverde niet minder dan zesentwintig ballen buiten de lijnen en ze kregen zelfs nog een tamis aange smeerd. Terugwedstrijd Rap en vlug - Vitrival 15-7 (ruststand 8-3) Een verwittigd man is er twee waard en zo dachten de Kastelse spelers er ook over. Vemimmen de dag voordien in mindere doen, trok vanaf het beginsi- gnaal alle registers open. Vanderstricht Johan leverde als eerste speler feilloos en de andere spelers trokken zich aan het foutloos leveren van hun ploegmaat op. Na een 1-1 gelijke stand werd het vrij vlot 6-1. In een sterk winderig en nat weder trachtte beide ploegen er nog iets goed van te maken, maar de bezoekers hadden het op de Villa moeilijk. Bij een 7-3 tussenstand bezeerde Herman Ver- nimmen zich aan de zij en hij bleef na de rust uit voorzorg in de kleedkamers. Hugo Steels kwam dus Vemimmen ver vangen en hij nam plaats op zijn ver trouwde positie als achterman. De gas ten probeerden de voor hen gevaarlijke Van Duysen te ontwijken en ze zochten in de beukende wind steeds achterman Steels op met als resultaat dat vele ballen buiten waaiden en de weinige ballen die Steels nog te verwerken kreeg werden door hem steeds feilloos tussen de lijnen en diep in het tamis teruggesla gen. Jo Van Daele onzeker tijdens de opslagbeurten gaf bij een 10-6 stand een spel ten geschenke aan de tegenstander wanneer hij vier ballen buiten de lijnen leverde. Tegen een ontketend Kastel met Dany Van Duysen als grote uitblinker bleek echter geen kruid gewassen. De thuisploeg maakte vrij vlot in één ruk uit en ze plaatsen zich oververdiend voor de volgende ronde. Deze wedstrijden wor den gespeeld op de place Morichar te Brussel in de laatste week van augustus en Kastel is er bij. Thieulain - Opstal Pelote 13-15 (rust: 8-7) Een glansprestatie van Opstal Pelote dat met twee sterk kollektieve prestaties de leiders uit hogere II geen schijn van kans gunde. In hun huiswedstrijd had den de Pelotespelers een 15-12 overwin ning binnengehaald zodat de terugwed strijd een dubbeltje op zijn kant was. De Walen die in de terugwedstrijd de ach terstand wilden wegwerken kregen nog een bijkomende tegenstander, namelijk de wind. De wind en de regen traden als spelbreker op. De boskrabbers hielden de bal goed binnen de lijnen, en de Walen volhardden in hun boosheid door steeds de bal zo ver mogelijk te leveren en deze ballen waaiden steevast buiten de lijnen. Bij de rust lieten de ploegen elkaar niet los. Opstal gaf na de pauze geen krimp meer. Ze namen zelfs de leiding over bij 10-12, 11-13 en 12-14 om na een 13-14 tussenstand verdiend en schitterend af te ronden. Opstal is er eveneens bij op de Place Morichar. Willebroek 15 Kerksken 4 Ruststand 8-1. Kerksken dat zich zeker in bevordering wil handhaven kon ditmaaal niets oog sten in Klein-Brabnt. De Aalstenaars waren barslecht wat resulteerde in een 8-1 achterstand. Guido Van der Eecken kwetste zich bij een 5-0 stand aan de knie en hij diende het terrein te verla ten. Jef Callebaut'kwam dan op de plaats van achterman postvaatten en hij is goed ingevallen. Wanneer de ploeg slecht pre steert dan slaagt het zeker niet in om bij een 40-40 stnd één spel binnen te halen. Er zijn wel negen spelen bij een 40-40 stnd beslecht zonder dat de bezoekers erin slaagden er ééntje naar zich toe te trekken. Ondanks de nederlaag blijft de sfeer nog altijd goed onder de spelers. Deze laatsten kunnen zich optrekken aan het vooruitzicht van de zes komen de thuiswedstrijden zodat het niet an ders dan beter kan evolueren.

De Voorpost | 1990 | | pagina 25