AC Lebbeke huldigde verdienstelijke atleten akantiemeeting eLebbeke De Voorpost - 6.7.1990 - 27 ATLETIEK iiiven Van iol an Piessens (1 mijl; 2.000 m steeple), Jozef De Maeseneer (20 km piste), Martin Claessens (hinkstap), Stijn Blot (ver springen), Johan De Feyter (speerwer pen), Franky De Feyter (diskuswerpen), Antoine Van Gucht (hamerslingeren), Stijn Blot, Geert Heyvaert, Kris Vercauter en Franky De Feyter (4x200 m), Jan Van Thienen, Herman Boodts, Jozef De Mae seneer en Julien Michiels (4xl5 000m) Veteranen: Paul Meert (800 m - 1500 m), André Philips (5.000 m), Paul Meert, Victor De Ridder, Lucien Rottiers en Walter Van Rensbergen (4x400 m), André Philips, Walter van Rensbergen, Robert Moriau en Lucien Rottiers (4x15 km). Kadetten: Tim De Cock (1.000 m -1500 m), Steven Van der Plas (vijfkamp), Koen Heyvaert, Steven Van der Plas, Koen Verhulst en Steven Cooreman (4x100 m). Miniemen: Kurt Rottiers (800 m) Pupillen: Tim Cooreman (60 m horden) Benjamins: Bert Michiels (driekamp V, driekamp H) Klubkampioenschap damesveldlo pen seizoen 1989/'90 Benjamins '81:1. Tina Van der Steen, 2. Deborah Van de Velde. Pupillen '80: L Sofie Dierickx, 2. Sarah Van Landuyt. Atletiek. A.C. Lebbeke huldigde zijn verdienstelijke atleten (foto guy) Maurits Vanderstraeten, 35 jaar op de bres voor A.C. Lebbeke (foto AC Lebbeke, dit jaar vijfendertig jaar jong, was vorige zaterdag in feeststem ming. Traditioneel werd feestzaal 'Heidehof uitgekozen om hij of zij die een provinciale titel in de wacht gesleept had, een klubrekord verbeterde tijdens het zomerseizoen 1989, de titel van klubkampioen(e) tijdens het veldloop seizoen behaald had, zich een ereplaats tijdens nationale kampioenschappen had eigen gemaakt en laureaat werd van de jaarlijkse trofee zomer-wintersei- zoen, te huldigen. Vanzelfsprekend voerde ook voorzitter Koen Biesemans het woord. Hij loofde de prestaties van de atleten, had ook oog voor de proble men en bracht een speciale hulde aan Maurits Van der Straeten, van bij het ontstaan op de bres voor de klub. Eén van de belangrijkste klubs in Vlaanderen In het leven geroepen op 24 februari 1955, aldus voorzitter Koen Biesemans, is AC Lebbeke na vijfendertig jaar geëvo lueerd tot één der belangrijkste klubs in Vlaanderen. We kunnen over een mooie piste beschikken, ons ledenaantal be reikt het vierhonderdtal en vele klubs benijden ons onze jeugd. Het gaat dus goed met AC Lebbeke. Na jarenlang ijveren hebben we dit jaar, dankzij o.a. de inspanningen van Eric op de piste niet of weinig aan bod. Sommige atleten geven er de voorkeur aan op de weg wat te rapen, daar waar in de toekomst enkel de piste in de herin nering zullen blijven leven. Ingevolge de financiële druk van enkele grote klubs, aldus verder Koen Biese mans, wordt het voor de andere steeds moeilijker goede atleten te behouden. Als bestuur vragen wij ons terecht af hoe dit zal eskaleren. Zullen we in de toe komst meer financieel manager moeten worden of een gezellige vriendenbende? Zullen we in de toekomst moeten over wegen fusies aan te gaan? Hoewel voor beelden in de regio ons bewijzen dat dit niet makkelijk is. Zullen onze atleten die een bod voorgeschoteld krijgen van financieel veel sterkere klubs kiezen voor de sfeer of de poen? Alle vragen die ons bezighouden, die ons zorgen wekken. In de toekomst zal dan ook veel werk op de plank liggen met het doel een atletiekklub op niet-professio- nele basis in het leven te houden. An ders is overigens de pret er voor velen af. De voorzitter sprak echter zijn vertrou wen uit in het AC Lebbeke van de toe komst: Onder ons bestaat een hechte band, we zijn niet intern verdeeld door naijver en winstbejag. We kunnen bogen op een goed trainersteam, hoewel dat in de toekomst weliswaar aan uitbreiding toe de trainingsschool bij Bloso en was één van de bevoorrechten les te krijgen van de bekende Mon Van den Eynde. Bezeten van de atletiek en begaan met de klub nam hij ook aktief deel aan het bestuur. Reeds in I960 was hij schatbe waarder en sindsdien bekleedde hij zo wat alle funkties. Hij was zelfs een tijd lang voorzitter, een rol in de belangstel ling, die hij niet altijd zo graag speelde, maar die hij op zich nam bij gebrek aan andere kandidaten. Hij wilde immers de klub laten verder leven- Met vallen en opstaan deelde hij in de zestiger en zeventiger jaren het wel en wee van AC Lebbeke. Sinds het begin van de jaren zeventig vormde hij samen met wijlen Renaat Biesemans een zeer sterk duo. Samen met Renaat en een team van bestuursleden bouwde hij aan een schitterende toekomst. Dankzij hun in zet en lobbying werd eindelijk de piste, waarvan zo lang gedroomd werd, een feit. De klub steeg in een mum van tijd vanuit het niets naar tweede nationale. In de tachtiger jaren werden suksessen gekend met atleten die zelfs in de inter nationale belangstelling kwamen. Dan kwam een periode van versobering: de piste moest worden hersteld, zijn vriend Renaat viel weg, de klub bleef hangen in dezelfde reeks en daardoor nam de orige week woensdagavond organiseer- e AC Lebbeke op het gemeentelijk >ortkompleks een 'vakantiemeeting': nkele meerkampen voor de jeugd, en- ele lange afstandslopen voor de senio- ïs en een paar kampnummers voor de ingeren. upil Bert Michiels (AC Lebbeke) werd innaar van de driekamp. Hij sleepte .262 punten in de wacht, Joris Moer- laut (AC Hamme) totaliseerde er Jechts 1.148. pk bij de meisjespupillen ging de over- rinning naar AC Lebbeke. voor zorgde Kelly Van Gucht (1.274 unten), klubgenote Sofie Diericla ein- vijfde (1.002), Lieve Goossens ele) werd zesde (927), Sara Van Lan- (AC Lebbeke) zevende (551) en sbeth De Clercq (Hamme) achtste 48). ok voor de meisjesminiemen stond en driekamp geprogrammeerd. Mieke de Kerckhove (Zele) eindigde hierin taede (1.156 punten), Wendy De Clerq fioest zich met een derde plaats tevre- ën stellen (779). De jongensminiemen jan hun kant kregen een vierkamp voor- choteld. David Berloo (Denderland) erd tweede in dit nummer met 1.961 unten, Jeroen Moemaut (Hamme) vierde (1.356), Kris Van de èlde (Zele) werd zesde (1.201) en Bert )e Clercq (Hamme) zevende (1.127). lij de jongenskadetten noteerden we f olgende prestaties van de regionale at- eten: Joeri De Meester (AC Lebbeke) ïgdede 100 m afin 12.4, wierp de speer 9m68 ver en sprong 5ml0 ver, broer Hmitri (AC Lebbeke) liep 13.1 over de 100 m, wierp de speer 17m28 ver en sprong 4m62 ver. Gert Maes (Zele) haal de 29m40 iri het speerwerpen. Dirk Van Campenhout (AC Lebbeke) liep de 100 m in 14.1, wierp de speer 23m90 van zich af en sprong 4m83 ver. Davy Dierickx (AC Lebbeke) liet 13.7 over de 100 m optekenen en sprong 2m67 ver. Bij de scholieren sprong Koen Verhuist (AC Lebbeke) lm45 hoog, hij liep de 100 m in 13.1 en haalde 22m54 in het diskuswerpen. Koen Heyvaert (AC Leb beke) van zijn kant sprong lm45 hoog, liep de 100 min 12.4 en wierp de diskus 24m04 van zich af. Steven Van der Plas (AC Lebbeke) werd overwinnaar in het 100 m-nummer in 11.8 en haalde in het diskuswerpen 30m08. Voor de junioren, senioren en veteranen stond, zowel bij de dames als bij de heren, een 5-000 m geprogrammeerd. Ghislaine Van Praet (AC Lebbeke) haal de het bij de dames. Haar tijd: 18.35.2. Monique Van Wemmei (AC Lebbeke) werd tweede (20.05.9) en Magda De Kinder (Zele) einigde derde '20.13.1). Bij de heren ging de overwinning naar Herman Boodts (AC Lebbeke) in 15.135. FilipVanDamme (AC Lebbeke) deed er 15.32.3 over. De resultaten van de overige regionale atleten: Stany Mi chiels (AC Lebbeke) 16.12.3, Hans De Coster (AC Lebbeke) 16.12.3, Koen De Grave (AC Lebbeke) 16.41.4, Luc Van Buggenhout (AC Lebbeke) 16.20.5, Pe ter Maes (Denderland) 16.38.7, Omer Vercammen (Denderland) 19-34.7 en Wim Roeland (AC Lebbeke) 20.27.6. Pierre Van Rossem Atletiek. A.C. Lebbeke beschikt over een sterke jeugdlichting (foto guy) Van Gucht en de h. De Meester, een sponsor gevonden (ASLK). Bij elke ma nifestatie kunnen we bovendien steeds rekenen op een schare medewerkers die zich belangeloos inzetten. De atletiekwereld in België verontrust vele mensen die ermee begaan zijn, aldus verder de voorzitter. De vele piste wedstrijden en klubs resulteren in het feit dat goede atleten niet altijd een optimale wedstrijd kunnen lopen. Inge volge de massale organisatie van weg wedstrijden komen de lange afstanden toe is. Maurits Vanderstraeten: 35 jaar ak tief bij AC Lebbeke Koen Biesemans bracht toen hulde aan Maurits Vanderstraeten, die het wel en wee van de klub van in den beginne heeft meegemaakt en de klub mee hielp groot maken: Eerst deed hij dat als jong atleet die deelnam aan veldlopen en aan een aantal pistewedstrijden. Beseffend dat hij niet tot de top zou behoren, werd hij trainer van de klub. Hij volgde daar- motivatie af. Toch bleef Maurits geloven in de klub. Met een vernieuwd bestuur bouwde hij verder en AC Lebbeke gaf hem op de vijfendertigste verjaardag een mooi kadeau: de klub werd kampioen in eerste landelijke eri steeg opnieuw naar tweede nationale. De scholieren werden kampioen en ook de kadetten stonden hun mannetje- Om al zijn prestaties mocht Maurits Vanderstraeten een geschenk in ont vangst nemen. Verdienstelijke atleten Provinciale titel dames Seniores: Martine Van den Gehuchte: |g|g 10.000 m. Ei Juniores: Karla Hofmans: verspringen. Veteranen: Rita Goossens: 800 m. en 1500 m. Provinciale titel heren Seniores: Johan De Feyter: speerwerpen Veteranen: Paul Meert: 1500 m. Scholieren: Andy De Tobel: 800 m. Kadetten: Tim De Cock: 1500 m. Provinciale titel veldlopen 1989/'90 Veteranen: Lucien Rottiers Scholieren: Tim De Cock Verbeterde klubrekords dames Seniores: Ghislaine Van Praet (1500 m, 2000 m) Martine Van de Gehuchte (ma rathon) Veteranen: Monique Van Wemmei (800 m) Juniores: Karla Hofmans (verspringen), Helga Brandt (kogelstoten, diskuswer pen, speerwerpen) Kadetten: Terry Michiels (80 m horden) Miniemen: Birgit Van Boven (versprin gen) Pupillen: Kelly Van Gucht (800 m hoog springen, kogelstoten en hockeybal) Benjamins: Sofie Dierickx (driekamp V, drickamp H) Verbeterde klubrekords heren Seniors: Kris Vercauter (200 m), Rudy Pupillen '79: 1- Kelly Van Gucht, 2. Vanessa Willems. Miniemen '78:1. Vicky Van Keer. Juniores '72/'71:1. Ilse De Ridder. Veteranen W 35:1. Monique Van Wem mei. Veteranen W 40:1. Rita Goossens Seniores: 1. Ghislaine Van Praet, 2. Lin da Berghman, 3. Martine Leermakers, 4. Ilse Tilburgh, 5. Marleen Van Keer. Klubkampioenschap herenveldlo pen seizoen 1989/'90 Benjamins '81:1. Robin Hermans. Pupillen '80: 1. Hans D'Hondt, 2. Gun- ther Ceuppens, 3- Bert Michiels. Miniemen '78:1. Joris Philips. Kadetten '76:1. Kurt Rottiers, 2. Dimitri De Meester, 3. Dirk Van Campenhout, 4. Joeri De Meester, 5. Gino De Cock. Kadetten '75:1. Raf Tilburgh, 2. Frederik Philips. Scholieren '74:1. Koen Verhulst, 2. Tim De Cock, 3- Sven Van de Sijpe. Scholieren '73: 1. Johan Vermeiren, 2. Steve Moriau. Juniores '72/71:1. Kristof Van Damme, 2. Koen De Graeve, 3. Wim Roelandt, 4. Mario Vermeiren. Seniors: 1. Peter De Feyter, 2. Michel Staljanssens, 3. Filip Van Damme 4. Hans De Coster, 5. Geert Stalmans, 6. Freddy De Munter, 7. Rudy Piessens, 8. Herman Boodts, 9. Luc Van Buggen hout, 10. Jozef Geeroms, 11. Paul Teek, 12. Patrick Van Rossem, 13. Hugo So- mers, 14. Guy Schockaert. Veteranen M 40:1. Victor De Ridder, 2. Gustaaf De Witte. Veteranen M 45:1. Jean Pierre Tevels. Veteranen M 50: 1. Robert Moriau, 2. Frans Willems. Laureaten Laureaat bij de heren wat betreft de winterperiode werd Michel Staljans sens; voor de zomerperiode Johan De Feyter. Bij de dames werd Martine Van de Gehuchte laureaat voor wat betreft de zomerperiode. Pierre van Rossem

De Voorpost | 1990 | | pagina 27