Nieuw elan voor Aalst-kermis "ofstade VLST((è^ Met knijper op de neus wandelen langsheen de Dender Tweede kermisweek Aalst De splinternieuwe auto-scooter van Barrez Voor het laatst industrieel ingenieur te Aalst ue voorpost - 6.7.1990 - 3 OVERBOELARE DEUX-ACREN /LESSINES ISIERES OLLIGNIES REBAIX^LANQUESAINT GERAARDSBERGEN OVERBOELARE DEUX-ACREN Aalst. Opening kermis. Luisteren naar de toespraken (a) Vandaag vrijdagó juli wordt het diploma industrieel ingenieur voor de laatste keer uitgereikt. Vanaf het akademiejaar 1990-91 wordt de enige afdeling die overbleef, die van electromechanica, eveneens overgebracht naar de zetel te 9000 Gent, Gebroeders De Smetstraat 1. Hiermee verliest Aalst een stukje reputatie als studentenstad. De laatste proklamatie heeft vanavond 6 juli plaats te 18 u. in de feestzaal van het stadhuis. Tijdens deze plechtigheid georganiseerd door de Katholieke Indus triële Hogeschool Oost-Vlaanderen zal ing. J. D'Haese, zaakvoerder van Culobel, een referaat houden over 'De industrieel-ingenieur in de K.M.O.'. LH /iendermSnde Rappels Ist e aappels m «-J DENDERBELLE 'HESPELARE# WIEZE /VI f"GI JZEGEM HERDERSE»/ V EREMBODEGEM V WELLE ^TERALFENE DENDERLEEUW -j Vliedekerke/H A X T AT "V Aalst. Opening kermis. Burgemeester De Maght pleegt nog even overleg met haar schepenen (a) Agalev heeft een tip voor de ko mende vakantie. Een wandeling er- f;ens in de Dendervallei. Maar dan iefst met een knijper op de neus. Dat de toeristische mogelijkheden die de Dendervallei biedt, nog on voldoende zijn uitgespeeld, wijt Agalev aan het feit dat men be schaamd is over de stinkende Den der. Vooral in de zommermaanden, bij weinig regenval, kan men er een neusknijper best gebruiken. Als U eens een dagje erop uit trekt en doorheen de vallei wandelt, komt U wel tot dezelfde bevinding. Gekoördineerd krachtig ingrijpen van alle beleidsinstanties en man datarissen moet de fouten van het verleden korrigeren. Agalev dringt dan ook aan op prioritaire aanpak van de verontreiniging van de Den der. LH De Passiespelen in het Nederlandse Tege- len zijn gestart. En de premiere vond plaats onder koninklijke belangstelling. Tot en met zondag 30 september wordt het Passie spel elke zondag opgevoerd om 14.30 uur. Tegelen ligt in de buurt van Venlo. Op 14 juli vindt op hèt speelplein aan de Sportlaan te Eeklo de NDO Opperdag" plaats. NDO is de Nationale Dienst voor Openluchtleven die vormingskursussen voor monitoren organizeert. De kampeerclub van Vakantiegenoegens organizeert op 24, 25 en 26 augustus zijn sluitingskamp op de terreinen van Olym- pos te Dendermonde. Op het programma staan heel wat aktiviteiten voor het hele gezin. Het Davidsfonds organizeert een familiale wandelzoektocht in Leuven waaraan voor meer dan 1 miljoen prijzen ts verbonden. Tussen 15 juli en 15 oktober kan men aan deze zoektocht deelnemen. Inschrijven kan bij de Dienst voor Toerisme, Naamsestraat IA te Leuven elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur en tijdens de weekends en op feestdagen van 10.00 tot 17.00 uur. Deel- nemingsprijs 325 fr en Davidsfondsleden 300 fr op vertoon van de lidmaatschaps kaart. Aalst. Het kermistreintje a Vrijdag 6 juli 1990 19.00 uur: Kermistentoonstelling Belfortkelder 20.00 uur: Sonja's show en optreden Cousteau op het podium Hopmarkt-Nieuwstraat. Info: Dhr. L. Zwaenepoel 053/21.17.20 Zaterdag 7 juli 1990 15.00 uur: Kermistentoonstelling Belfortkelder 20.00 uur: Optreden Dizzy Fingers op het podium Hopmarkt-Nieuwstraat. Info: Dhr. L. Zwaenepoel 053/21.17.20. Zondag 8 juli 1990 15.00 uur: Kermistentoonstelling Belfortkelder 16.00 uur: Koncert Muziekmaatschappij De Jonge Garde Moorsel op de kiosk op de Grote Markt 20.00 uur: Optreden van The Bank op het podium Hopmarkt-Nieuwstraat Maandag 9 juli 1990 vanaf 15.00 uur: halve tariefdag kermis tombola 15.00 uur: kermistentoonstelling - Belfortkelder 15.00 uur: kaatstornooi: kampioenschap van Vlaanderen, Ninove-Ottignies-Buizingen-Lodelinsart-Houtmarkt 20.00 uur: Kelnerwedstrijd. Start Kerkstraat. Het feestkomité organiseert een amusante wedstrijd voor kelners. Meer informatie is verkrijgbaar op het sekretariaat 053/77.11.11 toestel Dinsdag 10 juli 1990 15.00 uur: Kermistentoonstelling Belfortkelder 15.00 uur: kaatstornooi: Kampioenschap van Vlaanderen - Coursel - Nivelles - Welar - Brain-le-Comte. Houtmarkt. Info: Dhr. M. Vandenbroeck 053/21.86.40. 20.00 uur: Terrasanimatie met de Boliviaanse groep Kollaquyu Nan op de terrassen van volgende herbergen: 't Landhuis, De Coninck van Spaniën, Graaf Van Egmont, Kronburg, Craeyken, De Hoorn, De Bristol, De Nieuwe Madeion (Grote Markt), De Charly's, Zwaenepoel (Nieuwstraat). Woensdag 11 juli 1990 FEESTDAG VAN DE VLAAMSE GEMEENSCHAP 14.00-17.00 uur: Ballonwedstrijd - Grote Markt 15.00-19.00 uur: Kaatstornooi: Kampioenschap van Vlaanderen met Horrues-Meerbeke - Tollembeek - Bever - Houtmarkt. Info: Dhr. M. Vandenbroeck 053/21.86.40. 15.00 uur: Kermistentoonstelling - Belfortkelder 17.00-18.00 uur: Beiaardkoncert 18.00-19.00 uur: Koncert Niets zonder Arbeid - Kunst en Vermaak Grote Markt 19.00-20.00 uur: 11-juli toespraken met muzikale intermezzo's van koor Hartegalm. Sprekers: O. Mortier, voorzitter Feestcomité, A.E. Bogaert, tweede schepen en Maurice De Wilde, journalist, binnenkoer stadhuis 20.00-21.00 uur: Will Ferdy in koncert, binnenkoer stadhuis Vanaf 21.00 uur: Terrasanimatie met de Gipsy Donderdag 12 juli 1990 20.00 uur: Optreden van Ben Crabbé en The Floorshow. Deze rhytm en blues formatie zorgt voor een sfeervolle show op het podium Grote Markt - Nieuwstraat. Vrijdag 13 juli 1990 20.00 uur: Terrasanimatie met de Gipsy in de horecazaken Colinetplein - Geraardsbergsestraat. Zaterdag 14 juli 1990 14.00 uur: Kermis-prondelmarkt - voor info: zie programma 30/6/"90 15.00 uur: Finale kaatstornooi: Kampioenschap van Vlaanderen. Houtmarkt: info: Dhr. M. Vanden broeck 053/21.86.40 Zondag 15 juli 1990 20.00 uur: Trekking tombola foor. Flamenco-avond. Deze vurige Spaanse dansen worden gebracht op een podium op de Grote Markt. 21.00 uur: Koncert Chuck Berry, Keizershallen. Info: OMP 053/70.09.45 LH Aalst. Opening kermis. De begeleidende jazzformatie a Aalst. Opening kermis. De heer en mevrouw Barrez gehuldigd voor hun jarenlange inzet (a) king hebben verleend. Ook de hore- casektor speelde valabel mee en maakte door financiële inbreng heel wat mogelijk, dat met stadscen- ten niet haalbaar zou zijn geweest. Middenstand en Ekonomische Za ken, Sport, Jeugd en Vrije Tijd en het Feestkomitee deden allen hun duit in het zakje. Minder gelukkig was de konstatatie van de burgemeester dat foornijver- aars wel absoluut op de karnaval- foor willen een plaats vinden doch dat er nu enkele hun woord van deelname aan Aalst-kermis in ex tremis niet trouw zijn gebleven. Ze steekt dan ook even een waarschu wende vinger uit, want de kontrak- ten met de foornijveraars zijn eer lang aan hernieuwing en herziening toe... De scooter van Barrez De familie Barrez heeft de kermis in hart en nieren. Grootvader stond voor de eerste wereldoorlog reeds met een molentje op Aalst-Kermis en elders. Vader had zijn eerste au toscooter in 1943 en kreeg dan ook zoon Nick. Volgend jaar zal het de 25i,c keer zijn dat Nick Barrez op karnaval op de Grote Markt bij de Borse van Amsterdam staat. Nick Barrez heeft in de loop der jaren veel attrakties, «stielen» zegt men te Aalst, zien komen maar ook zien gaan. De auto-scooter blijft echter een permanent sukses beschoren. Wel licht omdat gebruikers ervan initia tief kunnen nemen en hun lusten kunnen botvieren in «de botsautoo tjes». Nick Barrez staat er nu met een 4 ultra-moderne attraktie. Een volau tomatische, pneumatische auto- Decennia terug vierde Aalst écht kennis. Dermate zelfs dat bij uitzonde ringsmaatregel de scholen te Aalst vroeger met grote vakantie gingen dan elders. Iedereen, en dus ook de jeugd, wilde bij de kermis zijn. Sindsdien zyn er echter zo veel andere vermaakmogelijkheden gekreëerd dat Kermis Aalst uitdoofde. Aalstenaars trokken liever naar zee of naar een of andere costa. Tijdens vorig bestuur werden reeds pogingen gedaan om de kermis nieuw leven in te blazen. Met een relatief sukses. Vorig jaar deed dit stadsbestuur andermaal een poging en het resultaat was zo bemoedigend dat het initiatief duidelijk van de grond komt en reële ampleur krijgt. Aalst-kermis werd verleden zater dagavond geopend met een recep tie van de foornijveraars in de trouwzaal door het stadsbestuur, een streetparade door de Onion Slow Jazzband van feestkomitee- voorzitter Odilon Mortier, een be zoek aan kermisattrakties en de doopplechtigheid van de fonkel nieuwe auto-scooter van stadsge noot Nick Barrez, die u kan bewon deren op de Hopmarkt. De buitens childering alleen ontbreekt nog. Bij de opening stelde burgemeester De Maght met tevredenheid vast dat de dekenijen van de Kattestraat, de beide Zoutstraten, de Molen straat, de Nieuwstraat en de Ge raardsbergsestraat samen met de stadsdiensten een reële medewer- scooter waarvan het monteren am per enkele uren vraagt. Een attrak tie die dan ook ettelijke miljoenen opslorpt. Men spreekt van een slor dige 12 miljoen waarbij de nieuwe wagentjes die 4 miljoen zullen kos ten, nog moeten worden bijgeteld. Bij de doop van dit hoogtechnolo gisch gevaarte was burgemeester De Maght meter. De peter, schepen André-Emiel Bogaert, moest tegen zijn zin verstek laten gaan wegens een heelkundige ingreep aan de me niscus. Tijdens het ritje van de geno digden was de burgemeester in haar wagentje het mikpunt van vele an dere chauffeurs. LH

De Voorpost | 1990 | | pagina 3