Volkstuinen te gast bij Albert en Paola Herdersems Werk der IS Tunnel onder Boudewijnlaan- Siesegemlaan kan er eerlang komen Zwakt Aalsterse Rock-nostalgie af? Vinden veiligheidskorpsen een plaats aan de ring? Open brief tegen oprichting i. parkeertoren in De Ridderstraat Ondermaatse opkomst wegens omstandigheden 4 - 6.7.1990 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 De afde ling had dadelijk 39 leden. Het lid geld bedroeg 3 fr en het jaarabonne ment op "De Volkstuin" 6 fr. De oudste twee leden zijn momen teel Vital Dooms en Arthur Mi- chiels. De eerste woont als 89 jarige in Dilbeek en de tweede hoveniert op zijn eentje als 82 jarige nog steeds te Herdersem. Naast veeprijskampen of hofkens- wedstrijden werden voordrachten en reizen georganizeerd. Met als enige verdeler van poot- goed voor aardappelen kreeg d af deling tijdens de wereldoorlog de wind in de zeilen. Het ledenaantal bereikte op zeker ogenblik zelfs de 240! Na de wereldbrand, toen de miserie vergeten geraakte, kende de afde ling een steile afgang en zakte zelfs tot 31. Verjongingskuur Na het overlijden van voorzitter Louis Vinck, ging de afdeling over tot een grondige verjongingskuur met voorzitter Achiel Cayet, onder voorzitter Willem Willems en be stuurslid Walter De Corte. Robert Van der Stockt was van 1956 sekre- taris-penningmeester en verdere bestuursleden waren Frans De Meyst, Maurice Van der Cruyssen en Jozef Vinck. Sinds 1968 neemt Maurice De Sadeleer het sekreta- riaat waar. De toetreding tot het bestuur van land- en tuinbouwar- chitekt Paul Stockman in 1971 bracht de start mee van de jaarlijkse tentoonstelling van eigen geteelde ^groenten, fruit en bloemen. Robert Vaj^ der Stockt werd er de geatit- teerde veilingmeester van wat hij op ludieke,manier wist te realizeren en steeds voor het goede doel. In 1975 werd Gustaaf Arts bestuurslid wat ook het geval was voor Louis De Meyst, Louis Jansegers en Phile mon Vinck. En toen voorzitter Cayet naar Dendermonde verhuis de, werd Gustaaf Arts zijn opvolger als afdelingsvoorzitter. Momenteel bestaat het bestuur uit erevoorzitter Achiel Cayet, voorzit ter Gustaaf Arts, ondervoorzitter Willem Willems, sekretaris Mauri ce De Sadeleer, veilingmeester Ro bert Van der Stockt en de bestuurs leden Paul Stockman, Walter De Corte, Louis De Meyst, Noel Goos- sens, Louis Jansegers, Remy Pieters en Ignace Vinck Dankwoorden Woorden van dank gingen aar oud bestuursleden wegens hun jaren lange medewerkingAchiel Cayet, Frans De Meyst, Maurice Van der Cruyssen en Philemon Vinck. Hen werd een attentie aangeboden. Aan Arthur Michiels, zestig laar lid, werd die thuis bezorgd. Tuinieren, ideale vrjyetgdsbeste- ding Deputee Jan Herreman had woor den van felicitaties en dank voor de bloeiende afdeling. Niet in het minst voor de "koninklijke titel". Tuinieren noemde hij een optimale vorm van aktieve vrijetijdsbesteding en de afdeling Herdersem is een van de grootste en meest aktieve van de hele provincie. De deputee drukte de hoop uit dat de bezorgdheid van de lokale besturen die uitgaat naar industrieterreinen, ambachtelijke zones en toeristische infrastruk tuur, zich ook zou richten naar het verschaffen van een lapje grond voor wie er geen zou hebben. "Een lapje grond bezorgt u niet enkel groenten, fruit en bloemen, maar ook gezondheid en geluk." Het "Werk der Volkstuinen" dat 35.000 leden telt gegroepeerd in 280 afde lingen, heeft Hus nog een zware op dracht te vervullen. De deputee beloofde de afdeling en haar meest verdienstelijke leiders te huldigen tijdens de nationale feest dag, zaterdag 21 juli in Gent in het Gouvernementsgebouw in aanwe zigheid van prins Albert en prinses Paola. Hij beloofde de verzuchtin gen van de afdelingen van het "Werk der Volkstuinen", vanuit de |S provincie optimale steun te zullen verlenen. Provinciale belastingen Burgemeester De Maght pikte da delijk in op deze uitgestoken hand en hoopte dat ook het stadsbestuur van Aalst eens aan de provinciale bak zou komen. "Tot hiertoe kent Aalst de provincie enkel vanwege de provinciale belastingen", zei ze. Ze feliciteerde op haar beurt de afdeling met haar koninklijke titel en haar jubilarissen en zette die let terlijk en figuurlijk in de bloemen. Ze waarschuwde ervoor de natuur geen nodeloos geweld aan te doen, want dat wreekt zich op termijn zelf. Nooit was ons leefmilieu dermate bedreigd als op heden. Eretekens Landbouweretekens eerste klasse werden uitgereikt aan Achiel Cayet en Robert Van der Stockt en twee de klasse aan Gustaaf Arts, Walter De Corte, Maurice De Sadeleer, Paul Stockman en Willem Willems. LH Aalst. Het bestuur van de jubilerende Volkstuinders vereniging van Herdersem (foto Guy) Maar dan een échte tunnel voor alle verkeer Terwijl men momenteel druk bezig is, en dat tot rond Nieuwjaar, aan de herinrichting van de Boudewijnlaan speelt men reeds met de sinds lang geopperde idee het meest hinde rend kruispunt van Aalst te onder graven? Er zou een tunnel komen onder enerzijds Boudewijnlaan- Siesegemlaan en anderzijds de Ge ntsesteenweg. Een kruispunt dus van de reeds bestaande ring met de drukste invalsweg van Aalst. Minis ter Sauwens ziet er wel brood in. Hij opteert dan voor een tunnel waarin ook zwaar vervoer terecht kan. Lie ver geen halfslachtige oplossingen. Te veel c'est trop is te veel" hoorden we een politicus zeggen. Wellicht hebben Willy Van Mosselvelde en zijn dynamische staf even aan dit gezegde gedacht. Beebopelula 3 bleef inderdaad onder de verwachtingen. Toch kwamen er naar raming tussen de 1500 en de 2000 belangstellenden opdagen. En dat is toch heel wat Maar de kosten liegen er niet om. twee jaar, van 20 mei '88 tot 29 juni O.M.P. (Oiljsterse Muziekpromo- '90 liefst driemaal een Beebopelula, ties) wil immers steeds een perfekte tweemaal "Alleijong" en de special organisatie, maakt veel propagan- "Fats Domino" presenteren met da, richt de Keizershallen in tot een dan over volgende week (op zondag valabele ruimte voor een rockkon- 15 juli) nog het optreden van Chuck cert en zorgt telkens voor een gedi- Berry is wellicht van het goede iets Aalst. Nog heel even gezellig praten vooraleer men de versifieerd en valabel programma, teveel. De toeloop van de eerste gaat (a) Maar binnen een tijdruimte van "Beebopelula", waar zowat 3000 En wat betreft de richting van die tunnel vindt hij de richting Boude wijnlaan - Siesegemlaan meest rele vant. Anderzijds zou ook weer de mogelijkheid worden onder ogen genomen tot herinrichting van het kruispunt. De tunnel zou uiteraard het verkeer in hoge mate verlichten maar anderzijds een aantal straten eerder afzonderen want dergelijke tunnel heet nogal wat aanloopleng te nodig. Noodzakelijk De ervaring heeft geleerd dat met verkeerslichten het probleem niet van de baan is. Het verkeer is er op bepaalde tijdstippen niet vlot te krijgen. Filevorming verplicht auto bestuurders soms gedurende een kwatier stil te staan of stapvoets te rijden. En links afslaan is een pro bleem met heel wat risico's, 's Mor gens is er file tussen bedoeld kruis punt en de Vijfhuizen over onge veer 2 km. Auto's die naar het stads centrum rijden of naar de E40. 's Morgens is er ook file op de Boude wijnlaan tussen het kruispunt en het viadukt over spoorweg en Dender, Ook zowat 2 km. Auto's rijden naar de E40 of richting Gent. 's namid dags is er filevorming op de Gentse steenweg tussen de St.-Annalaan en het kruispunt: auto's die het stads centrum verlaten. En 's namiddags is er ook een beperkte filevorming op de Siesegemlaan tussen het kruispunt en de Merestraat. Auto's rijdende in de richting Erpe-Mere of Dendermonde. Nog 's namid dags is er filevorming op de Boude wijnlaan tussen het viadukt en het kruispunt. Auto's in richting E40 of Gent. Gesteld werd dat een tunnel een einde zou kunnen maken aan deze verkeerschaos. Volgens minis ter Sauwens kan dergelijke tunnel binnen afzienbare tijd gerealiseerd worden ook al hangt er een prijs kaartje aan vast van 130 miljoen. scene op Aalst. Volop aan hel werk tijdens Beebopolula (a kaarten aan de man gebracht wer den kon dan ook bezwaarlijk wor den aangehouden. Enig stagneren of lichte terugval was niet te ont gaan. Voeg daarbij dat zowat overal rockkoncerten worden georgani seerd. In de streek alleszins reeds te Denderleeuw, Lede en Affligem. Voor het goede doel - in casu het Foster Parentsplan waarbij presen tator Antoine Vanderheyaen uit voerige kommentaar verstrekte in de loop van de avond en de nacht - zal de opbrengst wellicht wat ma gerder zijn. Dat de inkomprijzen niet zo van de poes waren -1200 of 1000 voor een zitplaats op de tribu ne en 550 fr. voor een staanplaats - zal de verkoop dan ook allerminst bevorderd hebben. Niet in het minst omdat nog moest afgerekend wor den met de Mondialitis, met de slo pende blokperiode die heel wat jeugdige energie had opgeslorpt en met de day before waar naast tal van "Buizenbals" de Grote Markt een nacht beleefde waar de jongeren massaal aanwezig waren. Inhoude lijk werd het nochtans een zeer ge nietbaar spektakel en na het akade- misch kwartiertje oogstten John Woolley en zijn Friends reeds heel wat sukses. Jongeren gingen dade lijk meewiegen en reeds rond 19.30 u. hoorden we aandringende kreten zoals "We want more'Een eerste hoogtepunt was alleszins het optre den van "Marmelade" wat niet kan gezegd worden van "Freddy and the Dreamers". Met "Yesterday" haal den Dozy, Beaky, Mick Tich weer een hoger niveau dat nog danig overtroffen werd door de melodieu ze "Searchers". Wie er was heeft zich alleszins niet berouwd. Spijtig genoeg waren er niet voldoende om O.M.P. een nieuw elan te bezorgen. LH De varkensslachterij Verbiest Zoon is nog maar pas failliet ver klaard of de stad gonst reeds van geruchten in verbana met de nieuwe bestemming die deze infrastruktuur zou kunnen krijgen. Voor de veiligheidskorpsen, momenteel geprangd in het stadscen trum, zou het een valabele vestigingsplaats kunnen zijn. Zowel voor de politie als voor de brandweer. Uitrukken van de brandweer vanuit haar kazerne in de Vrijheidstraat is vaak een moeilijk geval. Druk verkeer midden in het stadscentrum met daarenboven heel wat enige richtingen levert wel vaak moeilijk heden op. In speciale periodes als karnaval of gelijk nu met de kermis worden die moeilijkheden noggeaksentueerd. Bovendien gaat uitruk ken vaak met nogal wat lawaai gepaard en als dat 's nachts het geval is, wordt het voor de omwonenden een gestoorde nachtrust. Ook de politie die reeds lang naar uitbreiding zoekt zou er allicht onderkomen kunnen vinden. Ze heeft trouwens reeds een 'antenne' aan Üe Albrechtlaan. Vanzelfsprekend zouden in het stadscentrum centrale kantoren ge huisvest blijven. En wat betreft de milieuhinder die het slachthuis meebracht wordt het verdwijnen ervan door velen allerminst betreurd. Of de financiële middelen van de stadskas dergelijke herlokalisatie zouden mogelijk maken blijft uiteraard een probleem. Enkele jaren terug werd het slachthuis door de stad van de hand gedaan voor de som van 45 miljoen te betalen in jaarlijkse schijven van 4,5 miljoen... LH Aalst. Proost op de goede afloop van Beebopolula (a) Namens de bewoners van de De Ridder- en de De Keyserstraat keert de Werkgroep Stadsherwaar- dering zich tegen het optrekken van een parkeertoren. Het stadsbestuur wordt dan ook met aandrang ver zocht de desbetreffende bouw- aanvraag negatief te willen advise ren. Dit in een open brief gericht van het stadsbestuur aan Aalst over de eventuele oprichting van dergelijk parkeergebouw waarin plaats zou worden geboden voor 250 wagens. Volgens de Werkgroep beant woordt dergelijk projekt niet (meer) aan een reële behoefte in het licht van de nieuwe parkeerre- geling en van de oprichting van een parking in de Pontstraat. Dit projekt van de 'Société Immobi- lière Albertine' is bezwaarlijk te scheiden van het projekt van Rewa. Rewa wil inderdaad in dezelfde straat een kompleks oprichten met winkels, kantoren en woongelegen heid en bovendien parkeermoge- lijkheid voor 250 kortparkeerders. Het oprichten van een parkeerto ren zou volgens de schrijvers van de open brief daarenboven in strijd zijn met het feit dat de De Ridder straat erkend werd als herwaarde ringsgebied? Bouwmaatschappij Veilig Wonen wil er 20 bejaarden flats en 25 woningen oprichten. Het realiseren van een parkeertoren zou de pogingen om de buurt weer een meer leefbaar karakter te be zorgen totaal in de war gooien. De smalle straten zouden het bijko mend verkeer dat dergelijk gebouw onvermijdelijk impliceert onmoge lijk kunnen verwerken en bejaarden zouden er aal te veel met schadelij ke uitlaatgassen worden gekonfron- teerd. Dat de argumenten van de Werk- froep valabel ziin moge blijken uit et feit dat op de Adviesraad voor de Middenstand na alle tot hiertoe uitgebrachte adviezen negatief wa ren. Dat zijn dan de stedelijke ad viesraad voor leefmilieu en ruimte lijke ordening, de stedelijke advies raad voor verkeer en veiligheid, de Werkgroep Leefmilieu Aalst, het Forum voor Verkeersveiligheid, Agalev, KWB en ACW en uiteraard de Werkgroep Stadsherwaardering. De toren zou gepland zijn op de plaats van Rink en Rio. LH

De Voorpost | 1990 | | pagina 4