De Confetti's f De Voorpost Opnieuw Waterfeesten aan de Donk S^SPRES |l =- Wetenschappelijke milieuboottocht op de Dender Zeelse hondenschool HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Hun verhaal Grote EO-Ontmoetingsdag in Dendermonde Kort nieuws 16 - 3.8.1990 - De Voorpost DE 3 KLOKKEN WMkblad van Daaéar - Dor me - ai lebaldaatmk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.200 F 6 maand 1.100 F 3 maand 550 F los nummer 44 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bi. j de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16r762*AS Lebbeke. De Gidsen van het Heilig Kruis hebben alles klaar gezet voor hun Lebbeke. De Gidsen van het Heilig Kruis organizeerden een ijskreemdag. Eei ijskreemdag (foto Guy) prima idee met deze tropische hitte (foto Guy) Vanaf volgende week in TV-Ekspres Nog meer boeiende reportages en exclusieve interviews, met onder meer Salim Seghers na twintig jaar opnieuw m de schijnwerpersr Elvis Presleyals uit de dood herrezen De twee mannen en vier vaders van Robin Wright. 'Mon oncle' Jacques Tati onvergetelijk En de absolute pluspunten van TV-Ekspres de meest volledige en extra overzichtelijke tv- en radioprogramma's de unieke service van TV-Ekspres alle films en tekenfilms, sportprogramma's, popen hitparades, verzameld in superhandige weekagenda 's met ruim 200 video-streepjeskodes. Zo kies je gemakkelijk en snel al je favoriete programma's pres Uitslag van de winnende paren van donderdag 12 juli richting noord-zuid 1. Lucien- ne De Visscher en Hans Huyb- recht; 2. Jan De Ridder en And- re De Saeger en 3. Jeanne Die- rick en Henri Vandevelde. richting oost-west 1. Herman De Cuyper en Mare Vereecken; 2. Josée Flamand en Paul Van Dararae en 3. Andrea Van Dae- le en Tom Van Vooren. Uitslag van de winnende paren op donderdag 19 juli richting noord-zuid paar Christiaens; 2. Hubert De richting noord-zuid 1. echt- pa£ Troch en Georges Corte; 3. Nelly Van den Abbeele en Magda Weymans. richting oost-west1. Monique Buydts en Huguette Van Cau- wenberghe; 2. echtpaar San ders; 3. Lucienne De Visscher en Paul Verlie. Uitslag van de winnende paren op donderdag 26 juli 1. echt paar De Saeger; 2. Henri Van develde en Werner Cornelis; 3. Georges Corte en Hubert De Troch; 4. Godelieve Van Nuffel en Michel Mathys; 5. Josée Fla mand en Paul Van Damme en 6. Lucienne De Visscher en Ed dy Van Sinaai. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis Den dermonde. Traditioneel heeft het eerste weekend van de maand augustus aan en rond 15.00 en 20.00 uur. het Donkmeer het "Waterfeest van Vlaanderen" plaats. De naam zegt het zelfhet water staat in dit feestelijk gebeuren centraal. Maar het blijft Vedettenparade daarbij niet. Ook te land en in de lucht valt er die dagen aan het Donkmeer weer heel wat te beleven. De feestelijkheden worden sportief ingezet op 4 augustus. En hoe met een kwart triathlon waarbij de deel nemers 950 meter moeten zwem men, daarna 45 kilometer moeten fiesten om tenslotte ook nog 10,5 kilometer te lopen. Iedere geoefen de atleet kan aan deze uithoudings wedstrijd deelnemen en inschrijven kan in de Sporthal van Berlare op het nummer 052/42.28.92 of bij de Dienst voor Toerisme in het ge meentehuis op het nummer 052/ 42.35.31. Op het land Zondag 5 augustus barst het feest dan voorgoed los. Er zijn in de eer ste plaats de doorlopende attrakties met de traditionele folklore-, am bachten- en antiekmarkt die elk jaar een massa volk lokt. Verder is er de meeting "Historical Military Vehi- cule Collectors" die meer dan 100 militaire voertuigen showen. We vermelden ook de openluchtten toonstelling met medewerking van alle Belgische strijdmachten. De landmacht brengt tanks, jeeps, transportvoertuigen en zelfs een veldkeuken naar het Donkmeer. Ook de medische dienst is present en zal instaan voor een demonstra tie. De luchtmacht zorgt voor een demonstratie en de zeemacht pre senteert de alouette III helikopters. Verder is het legermuseum verte genwoordigd met diverse voertui gen van de strijdmachten. Voor de durvers staat er ook ela- stiekspringen op het programma. Hiervoor kan men inschrijven op het sekretariaat, Donklaan 123 en natuurlijk ook op 5 augustus ter plaatse. Voor de muzikale animatie zorgt het majorettenkorps en de fanfare "Nieuw Leven" uit Aaigem. Al deze manifestaties vinden plaats tussen Aalst 2000 vzw organizeert op maandag 27 augustus opnieuw een wetenschappelijke milieuboottocht met begeleiding door deskundigen op de Dender. Volgende instanties verlenen hun medewerking Bond Beter Leefmilieu, Vlaamse Maat schappij voor Waterzuivering, Uni versitaire Instelling Antwerpen, Departement Biologie en het Insti tuut voor Hygiëne en Epidemiolo- ijdens deze tocht, waarbij een stand van zaken zal worden opge maakt van de vervuiling van het Denderwater, worden tevens wa terstaten genomen en ontleed. De tocht is bedoeld als leerrijke en ont spannende daguitstap voor indivi duele milieugeïnteresseerden, be leidsverantwoordelijken en de me dia. Ook kinderen onder begelei ding zulten aan deze milieboottocht een prettige ervaring beleven. Het vaarprogramma ziet er uit als volgt 9.00 uur vertrek te Dender monde; 11.00 uur vertrek te Aalst; 12.00 uur vertrek te Teralfene (sluis Teralfene); 14.00-15.00 uur bezoek waterzuiveringsstation Ninove; 17.30 uur aankomst in Geraards- bergen (sluis) en 18.00 uur vertrek met de bus uit Geraardsbergen naar Ninove, Denderleeuw, Aalst en Dendermonde. Algemeen tarief 450 fr; kinderen 350 fr; voor groepen van minstens 20 personen 10% korting. Vooraf- gaandelijke reservatie is noodzake lijk en dat kan op de telefoonnum mers 053/78.38.14 of 053/78.89.84. Geen feesten zonder vedetten en ook op het "Waterfeest van Vlaan deren zijn de vedetten uitgebreid aanwezig. Men zal er optredens kunnen bijwonen van Phil Kevin, Salim Seghers, Venus, Sam Gooris, Johnny White, Helmut lotti, Willy Sommers, De Kreuners en nog an deren. Deze vedettenparade heeft plaats op het Donkmeer "A. Nelen- pad". Wie ze van nabij wil meema ken moet in het bezit zijn van een toegangskaartje. Op het water Om 20.00 uur gaat alle aandacht naar een optreden van het water skishowteam "Piranha's" en dan is er nog de verlichte botenstoet op het Donkmeer, waaraan de plaatse lijke horeca zijn medewerking ver leent. En natuurlijk kan men in de loop van de dag steeds bootje varen op net meer zelf. Verhuurboten lig gen klaar. In de lucht Tussen 14.00 en 18.00 uur worden er een aantal demonstratievluchten gegeven. De Belgische landmacht zet een seakinghelikopter in en die een reddingsoperatie zal uitvoeren. Verder wordt er gevlogen met de bekende pumahelikopter die een blusdemonstratie ten beste geeft. Boven het Donkmeer worden door valschermspringers van de land macht diverse sprongen uitgevoerd en de Belgische zeemacht geeft een demonstratie met de alouette III. De Engelse strijdmachten zulten ook present zijn. Zij sturen een aan tal helikopters van uiteenlopende types Harrier, Shackelton, Puma, Lynx, Gazelle en Seakingtoestellen zulten er te bewonderen zijn. En de Amerikaanse strijdkrachten tonen de Apache en Hucv helikopters, naast een Cobra heikopter en een aantal gevechtsvliegtuigen. Men ziet ook net Falcon Team uit Jorda nië aan het werk en een akrobatis team met Skyhawks. Om 19.00 uur worden er verschil lende warmeluchtballons ten. Op zaterdag 1 september aanstaande organizeert de Evangelische Omroep een grote EO-Ontmoetingsdag in de grote zaal van het stadhuis van Dendermonde. Deze regiodag vangt aan om 10.30 uur en iedereen is er van harte welkom. Sprekers op deze ontmoetingsdag zijn de Gentse predikant G. Van- poecke, EO-programmamaker Henk Binnendijk en drs A. Mons, hoofd van de afdeling pr van de Evangelische Omroep. De muzikale omlijsting zal verzorgd worden door het koor "Cantores Belisiensis" en het kwartet Willy Appermont. Laatstgenoemde zal eveneens de vleugel bespeten. De algehele leiding is in handen van Teun van! Ommen. Voor kinderen vanaf 4 jaar is er een speciale kindersamen komst. De bezoekers worden verzocht zelf hun lunchpakket mee tej brengen. Vuurwerk als apoteose Het sluitstuk van de Waterfeesten van Vlaanderen vormt het gran dioos vuurwerk dat om 22.30 uur wordt aangestoken. Men heeft ge kozenvoor een "Venetiaans Water vuurwerk" van op het meer. Wie het zondagprogramma wil meemaken die betaalt 200 fr toe gang op de dag zelf (150 fr in voor verkoop). Kinderen tot 15jaarbeta len 100 fr en tot 10 jaar kan men gratis de feesten bijwonen.(GP) Abdij ikonen aan zee Tot en met zondag 26 augustus tel kens van 14.00 tot 18.30 uur kan men in de Sint-Pieters- en Paulus- hoofdkerk van Oostende gaan kij ken naar een Dendermondse iko- nententoonstelling. Dom Daniel Itptx ddfl KpctP Irotlt van de Dendermondse benediktij- lUUlll Al Vil itilll lutlll nerabdij stelt gedurende deze pe riode de religieuze voorstelling uit de Griekse- en Russisch-ortodokse kerk tentoon. Bovendien kan men er ook Griekse ikonen bewonderen en een hete reeks reprodukties die werden vervaardigd door Dom Da niel zelf. Een videofilm maakt de bezoeker wegwijs in het vervaardi gen van ikonen. Zele. De vzw Hondenschool maakt zich klaar vooreen volgende training (foi GP) De vzw De Zeelse Hondenschool is een club die er mag wezen. De be stuursleden en de leden gaan er prat op dat de club steeds het beste van het beste wil. De serie lessen die er gegeven wordt, staat dan ook hoog aangeschreven bij de deelnemers. Zo komt het dat de vzw De Zeelse Hondenschool voor vele honden de leerschool bij uitstek is. De school gelegen aan de Gentese Steenwe te Zele en de lessen worden geg< ven op woensdag voor klasse A en van 20.00 tot 21.00 uur en op zonda voor klasse C en D van 20.00 t< 21.00 uur. Er zijn ook lessen voo pups van 19.30 tot 20.00 uur. (GP

De Voorpost | 1990 | | pagina 16