KC Appels twintig jaar korfbalpropagandist in het Dendermondse K.A.V.D. zet deuren open voor voetballende jeugd Feestprogramma Gino Brijs in Baasrode Kaatsaktiviteiten van Kaatsklub Rap en Vlug Bob Verschueren in Sinaai Liefhebbers Mon zikal ensis :ns d n van imen- iee te Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 ingffo chooli eenwe n gegi Aen zonda ).00 t( :n vofl r. (GP Op zaterdag 4 augustus van 14 tot 17 uur houdt het Jeugdkomitee van K.A.V.D. open-deur-namiddag op het A-terrein in de Bakkersstraat te Grembergen om er de jeugd te laten kennismaken met de boeiende wereld van het voetbal. De belangrijkste voetbalklub uit de streek heeft er een goede jaarlijkse gewoonte van gemaakt. Vanaf 14 uur worden alle jongens vanaf 6 jaar (liefst in sportkledij) door deskundige jeugdtrainers o.l.v. hoofdtrainer Toon Pfaff op het terrein ver wacht. Uiteraard zijn de ouders van de toekomstige voetbalsterren ook van harte welkom om de eerste dribbels van hun zoontjes van nabij te volgen. Belangrijk puntalles is volkomen GRATIS. De geplande aktiviteiten zien eruit als volgt: korte kennismaking met de klub, overzicht van de belangrijkste spelregels, voetbalwedstrijd, penalties enz. Nadien gratis wafels en chocolademelk voor de helden van de dag. Ook sterspeler MAREK KUSTO zal die namiddag van de partij zijn. Ouders, leerkrachten, geneesheren zijn het roerend eens er wordt op school te weinig aan sport gedaan. U kunt daaraan zelf iets veranderen door bijvoorbeeld uw kind te laten aansluiten bij een sportklub, een klub waar uw kind goed wordt opgevangen en begeleid, waar het zich kan ontplooien en kan uitleven. Voetbal is een gezonde ontspanningsvorm waar teamgeest, zelfvertrouwen, kameraadschap en verantwoordelijkheidszin hoog in het vaandel staan. K.A.V.D. is een goede keuze, niet alleen omdat het de oudste en meest prestigieuze klub uit de streek is maar vooral omdat het na het behalen van de kampioenstitel opnieuw in de nationale reeksen speelt. De jeugd heeft dus de kans om zich te meten tegen ploegen als Beveren, Lokeren, Aalst... De klub beschikt over een uitgelezen trainersploeg, waarvan de trainers over een Heizel-diploma en ruime ervaring bij eerste elftallen beschikken. Vele jeugdspelers wensen momenteel bij KAVD provinciaal voetbal te komen spelen maar kunnen niet altijd meer van klub veranderen. Daarom is het nu het ogenblik om reeds zeer jong bij KAVD aan te sluiten. Iedere jeugdspeler .die zich aansluit vóór 8 augustus krijgt een prachtig T-shirt als welkomstge schenk. I Wie niet kan aanwezig zijn op de opendeurnamiddag kan ook terecht bij: I - Theo Drieghe, d'Hofstee 7, 9360 Buggenhout, 052/33.60.97 |-Luc Swartebroeckx, Kon. Astridlaan 22, 9330 Dendermonde, tel. 052/ 21.94.60 - Iris Penninger, Voortweg 10, 9150 Grembergen, tel. 052/21.98.94 I - Amedé Vera, Baleunisstraat 15,9330 St.-Gillis-Dendermonde, 052/21.34.82 tg. Eei s Tijdens de maand augustus organiseert Kaatsklub Rap en Vlug op de Villa verschillende kaatsevenementen. Het Kastels hoofdbestuur en het jeugdbe- stuur in samenwerking met onbaatzuchtige medewerkers staan in voor de volgende organisaties Op zaterdag 4 augustus is er de kompetitiewedstrijd in Hogere III en dit tegen Okegem, aanvang ook om 15 00 uur, want op zondag heeft het 13de pupillentoernooi plaats - zes ploegen uit Vlaanderen, Brabant en Wallonië. Aanvang van de wedstrijden om 9-30 uur en de ontmoetingen worden verspreid over een ganse dag. Tijdens de wedstrijden kan men genieten van het plaatselijk restaurant met een grote keuze aan variëteiten en dit aan demokratische prijzen. Op woensdag 8 augustus kan men op de Villa de schok der groten bijwonen. Tollembeek en Buizingen geven elkaar partij deze organisatie is aan zijn vierde uitgave toe en de eerste bal wordt om 17.00 uur opgeslagen. Aan een val in de nationale titelren te Opwijk hield Bob Verschueren uit Wa tervliet een sleutelbeenbreuk over en was twee maanden inactief. Vorige week hervatte hij, werd vijf 'e en nu, vorig weekeinde behaalde 1 i; meteen een overwinning. Na tien kilometer trok hij op stap met Renaat Provost, Stefan Van Mossevelde, Jurgen De Clercq, Johan Mestdag, Steven Persoon en Gunther Sterck. HalfWeg was de voorsprong gegroeid tot drie minu ten. De rest van het deelnemersveld werd voortijdig huiswaarts gestuurd. Later moest Provost lossen en verdween De Clercq na mechanisch defect. De finale werd ingezet met enkele demarra ges maar niemand raakte weg. Met vijf dus in de spurt die makkelijk jewonnen werd door Verschueren voor heven Persoon, Stef. Van Mossevelde, Mesthag en Gunther Sterck. 'Ik vreesde geenszins Steven Persoon», commentarieerde de winnaar achteraf. 'Iedereen reed op mijn wiel», was dan weer de uitleg van Steven Persoon. EG. De Dendermondse korfbalclub KC Ap pels verkeert in feeststemming. Je zou het voor minder: de club is immers aan haar tweede bestaansdecennium toe en kan nu (vlakbij de Appelse sporthal) beschikken over een akkommodatie die de meeste clubs uit de hoogste nationale korfbalregionen haar zullen benijden. Voorbij dus het geploeter en gezandstuif op het terrein langs de Appelse Rijkel- straat, hoewel we er vast van overtuigd zijn dat clubdirigenten en spelers met enige nostalgie zullen terugblikken naar het verleden. In de voorbije twintig jaar heeft KC Appels immers een aardig pal mares samengekorfbald en is ze uitge groeid tot een vaandeldrager van het korfbal in Oost-Vlaanderen én tot één van de toonaangevende clubs van het land. Een prestatie, want elke korfbalin sider beseft, hoe moeilijk het is zich te manifesteren in een sporttak waarin het Antwerps chauvinisme af en toe nog de kop opsteekt. Jean-Marie Van Hese importeerde Toen Gentenaar Jean-Marie Van Hese twintig jaar geledien naar het toen nog autonome Appels verhuisde, importeer de hij meteen het korfbalvirus. Het korf bal, een toen nog vrij onbekende sport, ephter beoefend door jongens en meis jes samen, zou er een goede voedingsbo dem vinden. Vrij snel slaagde Van Hese erin zijn korfbalenthousiasme over te brengen op de leden van een plaatselijk jonge- renclubje 'The Cummicks', wat op 20 mei 1970 resulteerde in een informatie vergadering voorgezeten door Alfons Janssens, voorzitter van de Koninklijke Belgische Korfbalbond. Spontaan werd een eerste bestuur ge vormd. Maakten er deel van uit: Jean- Marie Van Hese (voorzitter), wijlen Paul Van Eetvelde (ondervoorzitter), Marijke Dierick (sekretaresse), André De Batse- lier (penningmeester) en wijlen Pierre De Kinder (wedstrijdsekretaris). KC Ap pels was een feit. 'De Zandstuivers', een inmiddels ver dwenen voetbalclub, verschafte tijdelijk onderdak aan de eerste Appelse kqrfbal- pioniers. Piet Roth nam de eerste initia- tietraingen voor zijn rekening, korte tijd later nam Staf Bogaert de teugels in handen. Op 20 september 1970 werd KC Appels officieel lid van de Koninklijke Belgische Korfbalbond. Tijdens het seizoen 1970- '71 werden wekelijks oefenwedstrijden gespeeld en onder de leiding van Rudy Van den Broeck werden de eerste kadet- ten voor de kompetitie klaargestoomd. Naar de Rijkelstraat Tijdens het seizoen 1971-72 werd de eerste mijlpaal geslagen in de geschie denis van KC Appels. Op 19 september 1971 had de officiële opening plaats van de eigen akkommodatie en het terrein langs de Rijkelstraat en werd het fluitsig naal gegeven voor de eerste kompetitie wedstrijden. KC Appels bracht dat sei zoen niet minder dan vier ploegen in het veldéén seniorenploeg (provinciaal), één juniorenploeg en twee kadetten- Korfbal. De eerste kadetten van Appels Korfbalklub met rechts stichter Jean-Marie Van Hese (arch) ploegen. Een prestatie die weinig clubs sindsdien konden evenaren. In 1972-73 liep men voorgoed van sta pel in de nationale kompetitie, in bevor dering. De spelers werden geleid door Karei De Waele. De woorden van Staf Bogaert -Na vijf jaar moeten jullie rijp zijn voor een kampioenstitel- indachtig, besloot de club het seizoen 1975-76 met een dubbelslagde promotie naar tweede klasse in veld en deze van 6A naar 5A in zaal. Het volgende seizoen werd dit maar eens overgedaande seniores en de reserven stegen naar 4A en de reserven naar 5B in zaal. Onder de opeenvolgende leiding van Armand Cloet, Jos Seutens, Rudy Van den Broeck, Carlo De Waele en het duo Franky Vermeir en Damien De Rouck, bleef het behoud in tweede klasse verze kerd. Na een herindeling van de reeksen in de zaalkompetitie -men zou voortaan met heen- en met terugwedstrijden spe len- bracht Carlo De Waele het fanion- team in 1982-'83 naar 2A. Naar de hoogste klasse in de zaal kompetitie Toen Hector Theuns in 1984-'85 Appels onder zijn hoede nam, promoveerde de club datzelfde seizoen reeds naar de eerste klasse van de veldkompetitie. Amper twee seizoenen later, aan het eind van de kompetitie 1986-'87 volgde de promotie naar IA in zaal. Appels kwam nu uit tegen de sub-top der korfballers en gestart als degradatiekan didaat nummer één in 1987-'88 slaagde het erin zich daar te handhaven, een prestatie die nog nooit door een Oost- vlaamse club was gerealiseerd. In 1988-'89 echter, na een bijzonder Ter gelegenheid van de viering van haar twintigjarig bestaan en de officiële ingebruikname van de nieuwe akkommodaties, heeft KC Appels een tegelijk feestelijk en sportief aantrekkelijk programma samengesteld. Een overzicht Zaterdag 4 augustus 13u30 pupillen Appels - Kwik I4ul5 kadetten Appels - Aalst 15u00 juniors Appels - Kwik I6ul0 seniors Appels reserven - Putse reserven seniors Kwik II - Putse I 17u30 rekreanten Appels - Atlantis Lebbeke 18u00 Old Stars Appels - Vos Reinaert Vanaf 19u00barbecue Zondag 5 augustus I4u00 receptie en officieel gedeelte 15u45 seniors Appels I - Kwik I Zondag 12 augustus I4u00 seniors Appels II - Lebbeke 15u30seniors Appels I - Catba I (pvr) ongelukkig seizoen (veel gekwetsten) volgde de degradatie naar 2A. Deze af gaande trend zette zich verder begin 1989-'90 in de veldkompetitie. Onder leiding van Jacky Mathis moest elke week, met soms vier tot vijf invallers in het team, gestreden worden voor de broodnodige puntjes. Bij het einde van de kompetitie verkeerden de fanions dan ook in ernstig degradatigevaar. In zaal echter behaalde men moeiteloos de kampioenstitel, waardoor men weer aansluiting krijgt met de hoogste regio nen van de Belgische korfbalwereld. De tweede ronde van de veldkompetitie groeide uit tot de meest spannende uit de gehele geschiedenis van KC Appels. Onder leiding van Tony Lissens behaalde men zege na zege, maar toch was het wachten tot de allerlaatste minuut om het behoud in eerste klasse te verzeke ren. Aan de vooravond van een nieuw seizoen en met de overschakeling van drievaks- naar tweevakskorfbal in het veld op het programma, moet Appels opnieuw in staat zijn om brokken te maken. Be langwekkend en positief is bovendien dat de club het enorme belang inziet van een degelijke jeugdwerking. Het huidig bestuur wordt gevormd door Frans Van den Steen (voorzitter), Freddy Van Royen (sekretaris), Wilfried Goos- sens (penningmeester), Victor Baeyens en Mare De Geyter (leden). Marijke Dierick, Tonia Michiels en Noël Ver- straeten vormen het jeugdcomité. Mare De Geyter is verantwoordelijk voor de rekreanten. Pierre Van Rossem Korfbal. K.C. Appels-voorzitter Frans zifter Arthur Block (arch) Gino Brijs uit Kruibeke behaalde zon dagnamiddag te Baasrode een tweede seizoenzege. In de spurt haalde hij krachtig uit en hield een drietal lengtes voor op Tony De Ridder die tweede werd voor Patrick Van de Voorde, Ronny Van Sweeveldt en Dirk Philips. «Het is makkelijker gegaan dan ver wacht», zegde Gino achteraf. «Ik koesterde enige vrees voor Tony De Ridder die eerder al bewezen heeft dat hij bij een ontknoping van wanten weet. In de laatste kilometers hield ik hem scherp in de gaten. Nu is het zo dat ik aan de streep ook wel mijn plan kan trekken, zeker wanneer we er met niet te veel gelijk naar toe trekken». Van den Steen mocht in 1988 de persprijs in ontvangst nemen van perskringvoor- lil de wedstrijd zelf viel overigens niet zoveel te beleven. De snelheid lag, al licht ingevolge de warme weersomstan digheden, nogal aan de lage kant. Na twintig kilometer gingen Patrick Van Buggenhout, Felicien Claessens en Mark Heydens in de spits rijden. Zij werden later gegrepen door een groepje achtervolgers. Voor heel wat renners eindigde de wed strijd voortijdig, doordat ze een te grote achterstand hadden opgelopen. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde stak Dirk Philips het vuur aan de lont. Hij werd echter bijgehaald. Uiteindelijk wis ten vijf renners zich in de laatste kilo meters af te splitsen en tot de streep voorop te blijven. EG.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17