Knappe prestaties van onze streekrenners! V.W. F.-wielrennen Stefaan Laureys kampioen van Oost-Vlaanderen (A-reeks) en Gaston Van Den Hoecke winnaar van eerste klassieker te Zandbergen 18 - 3.8.1990 - De Voorpost Alle wedstrijden verslaan zou ons te ver leiden, daarom een korte beschrijving van de wedstrijden met de belangrijkste uitschieters van onze streekrenners. In Zandbergen werd de eerste klassieker verreden, tellend voor de superprestige. Bij de D-renners kregen we Daniël De Pauw als laureaat, vóór Theo Wy- meersch en Willy Ruys. Bij de B-renners werd Grembergenaar Gaston Van Den Hoecke knap winnaar door in de spurt Herman Moerenhout en Marcel Mor- Pauw en Hugo Ronsmans (19e) die het in de het in de laatste ronde op zijn eentje had geprobeerd. C-reeks: Gerard David en Marc Her- regodts Na een vroege ontsnapping van vier ren ners konden deze voorop blijven en daarvan gingen in de laatste ronde nog Gerard David en Marc Herregodts weg. David haalde het in de spurt met twee en De Rijbel werd derde, vóór De Baets. De Grom kwam nog licht afgescheiden toe tiers te kloppen. Jean Geerinck was Voor het peloton, waarin Gaston Van mooi 25e. De B-renners zagen streek- renner Gerard De Vleeschouwer als nummer één over de meet bollen, vóór Zondag 29.7 in Onkerzele Deze klimkoers met telkens de achter kant van de muur als dooddoener, lokte niet alleen veel volk maar ook een mas sa renners. D-reeks: Raf Van Eyck Op dit parcours zijn er weinigen die Van Eyck kunnen volgen in zijn reeks. Reeds vroeg in de wedstrijd ontsnapten tien renners. Van Eyck en De Staercke voer den naar het einde toe de forcing. Ze bleven eerst nog met zes, maar trokken uiteindelijk met twee naar de meet, Geert Van Coppenholle en Willy Roels. Hendrik Vermeiren was knap 13e. Bij de A-renners tenslotte won Johnny Die rickx, vóór José Hoebeke en Gino D'Hondt. Zondag in Hemelveerdegem Den Hoecke het haalde, vóór Mortier en waar Raf met gemak de aanklampende Moerenhout. Fierens was lie en Jean |)e staercke achter zich liet. Simoens Geerinck 19e. werd derde en Hugo Ronsmans werd B-reeks: Ronny De Wilde voor eigen zeer goed 15e. volk! C-reeks: Hugo Pessemier Het werd een spannende eindspurt die Ondanks het lastige parcours bleven een nipt gewonnen werd door de plaatselijke vedette Ronny De Wilde, vóór Eric Van Landschoot en Ferdy Messeman. Hen- Voor D-renner Raf Van Eyck was deze drik Vermeiren was 17e. omloop een kolfje naar zijn hand. Sa men met Hugo De Staercke en Hugo De Kocker domineerde hij het ganse deel nemersveld en rondde zijn prestatie af met een knappe overwinning Hugo Ronsmans was 15e. Bij de C-renners won Hubert Van Craye- nest door in de spurt Moerenhout, Droesbeke en Van Den Hoecke te ver slaan. R. Fierens was negende en Jean Geerinck 15e. Bij de B-renners won de sterke Jean Sergoris, die alleen toekwam; waarna Eric Van Landschoot in de spurt Ronny De Wilde en Willy Roels versloeg. Hen drik Vermeiren was 16e en Benny Blin deman 17e. A-reeks: Stefaan Laureys! Hoewel Laureys de man in forme is moet hij toch alleen toekomen om te kunnen winnen, want in de spurt zijn er altijd vluggere knapen. Toen men de laatste ronde met tien leiders begon, tipte dan ook niemand op Laureys maar Gino D'Hondt sprong weg en men moest hard fietsen om deze snelle jongen terug te grijpen. Toen ging Stefaan zijn kans. 24-tal renners samen bij het ingaan van de laatste ronde. Dan was het Rolus die alles of niets speelde en er vandoor ging. Reaktie kwam er van Hugo Pessemier en William Schouppe die Rolus zouden vervoegen aan de voet van de beklim ming Pessemier voerde de forcing naar de top toe en won onbedreigd voor Schouppe en Rolus. Van Crayenest won met lengten de spurt voor David en De Ben. Bjrenners: Roger Hoof Ondanks het hoge tempo bleven nog 28 renners bijeen op twee ronden van het Keihard fietste hij weg van de anderen einde. Toen ging Geert Van Coppenolle en voor die van hun verrassing bekomen nog eens aan de boom schudden. Bij het waren was de Buggenhoutenaar reeds op naar de zege en de leeuwentrui. Woensdag 25.7 in Overboelare D-reeks: Mare Moens. In de A-reeks liet de ijzersterke Jozef De eerste zege voor Mare Moens die in watteny iedereen in de steek en won met de laatste ronde ontsnapte met Gerry voorsprong vóór Piet Herreman, die Jozef De Vidts en Marcel Gunst in de spurt versloeg Zaterdag 21.7 te Wetteren Op deze knappe omloop werd Firmin De Koster laureaat van de D-reeks, vóór Daniël De Pauw en Theo Wymeersch. Ronsmans tikte als 14e aan. De C-ren- ners maakten er een knap kijkstuk van en het was uiteindelijk Antoine De Bie die het haalde, vóór Hugo Pessemier en Edgard David die Paul De Rijbel klopte voor de derde plaats. Van Den Hoecke werd 7e, Fierens 13e en Geerinck 21e. Wandels Eddy won met voorsprong de C-reeks vóór Roger Hoof en Luc Cour- tens, die een ietsje sneller waren dan de plaatselijke Willy Roels en Ronny De Wilde. Hendrik Vermeiren tikte aan als 22e. In de A-reeks kregen we twee kop lopers, waarvan Remi De Praetere leng ten sneller was dan Danny Dedeurwaar- der, terwijl Jozef De Vidts Danny Van Houte en Dirk Van de Wille in de spurt versloeg Kampioenschap van Oost-Vlaande ren in Waarschoot op zondag 22 juli D-reeks: Albert Kesteloot en Gerry Steenssens Het kampioenschap van de D-renners eindigde op een spurt en het was Keste loot die het haalde voor Gerry Steen ssens, die meteen de leeuwentrui mocht Steenssens en Bassez. Mare verschalkte in de laatste ronde zijn medevluchters om knap te winnen. Hug) Ronsmans was 14e. C-reeks: Mare Herregodts Naar het einde toe ontsnapten vier ren ners en in de laatste ronde liet Mare Herregodts zijn drie vluchtgezellen in de steek om alleen toe te komen. De Pesse mier werd tweede, vóór De Grom en Meulenijzer. Gaston Van Den Hoecke was 9e, R. Fierens 16e en Jean Geerinck 18e. B-reeks: Gerard De Vleeschouwer Een sterke De Vleeschouwer ging er in de laatste twee ronden alleen vandoor ingaan van de laatste ronde kregen we Van Coppenolle aan de leiding met di- rekt daarachter Roger Hoof en verder een verbrokkeld peloton waarin vooraan Eddy Wandels die vrijwel een ganse koers alleen aan de leiding heeft gefietst. Vooraan kwam Hoof bij Van Coppenolle en gingdirekt door. De leeggereden Van Coppenolle moest de sterke Hoof laten gaan en werd nog ingelopen en voorbij gestoken door door het eerste achtervol gend pelotonnetje. Hoof bleef voorop en Standaert won voor Van Landschoot en Kris Dierickx de spurt, vervolgens Pari- daens en de geloste Van Coppenolle. Dan de rest met Maldrie, Sergoris, Willy Roels en Frank Veldeman. Gremberge naar Hendrik Vermeiren (1 le) was in zijn sas op dit parcours en Benny Blin deman, die lang mee in de kopgroep zat, werd 21e. A-reeks: Jozef De Vidts Ongelooflijk knappe wedstrijd met een en won glansrijk, gevolgd door W. De zeer sterke De Vidts als winnaar Reeds Smet en Roger hoof, dan Gilbert Pari- Van in de start ging André Van der Eecken (in zijn element op zulke omlo pen) in de aanval. Een paar ronden fietste hij alleen aan de leiding en toen kwamen broer Luc en Luc Schoonjans met Paul Van Eyck versterking brengen. Meteen waren er vier leiders en iedereen daens en Herman De Gent regelde de rest in de spurt. A-renners: André Van der Eecken Knappe vlucht van André Van der Eec ken, Francois Van Steerthem, Benny Benoey en Luc Schoonjans. In de laatste ronde ging Benoey aan de haal maar dacht dat de wedstn|d gereden was Uit a Aa nrhtomrnnn 1/inompn prhtpr IIP VlnK werd teruggegrepen en André Van der Eecken sprong weg. Hij kwam licht afge scheiden toe. Van Steerthem won ver volgens van Benoey en Schoonjans, waarna Helmuth Tas nog lichtjes afge scheiden arriveerde. De sprint van het peloton werd gewonnen door Dirk Van de Wille, vóór Freddy Goossens, Jean aantrekken. Verder vinden we Daniël De Sergoris en Theo Van Handenhove. de achtergrond kwamen echter De Vidts (lek gereden maar een wiel gekregen) in gezelschap van Carlos Verstraeten, José Hoebeke (die moest lossen) en Noël Burggraeve (kon ook niet volgen). Ter wijl De Vidts met Carlos Verstraeten vooraan aansloten waren er zes leiders, maar niet voor lang. Eerst moest Luc Schoonjans eraf en een ronde verder VWF-wielrennen. Albert Kesteloot won in Waarschoot de D-reeks, maar Gerry Steenssens werd kampioen van Vlaanderen. Edgard David won de C-reeks en Mare Herregodts kreeg de kampioenentrui (xl) VWF-wielrennen. Ronny De Wilde (B) en Stefaan Laureys (A) werden in Waarschoot kampioen van Vlaanderen begaf ook Paul Van Eyck, die zich nadien echter flink herpakte en steeds op een 30 sekonden van de leiders bleef han gen. De sterkste man in de koers, De Vidts, ging bij de beklimming in de laatste ronde voluit door en de broers Van der Eecken en Verstraeten moesten de wet van de sterkste ondergaan. Onbe dreigd won De Vidts, terwijl Luc Van der Eecken broer André klopte in de spurt en Verstraeten nog lichtjes moest losla ten. Vervolgens arriveerde Van Eyck en in zijn zog reeds de eerste achtervolger Patrick Heyman, vervolgens André Tum- meleer en verder M. De Peuter met Jozef Watteny en Karl Van Buren. Volgende wedstrijden Vandaag vrijdag 3 augustus te Sint-Gil- lis-Dendermonde, Diepestraat 92, feest tent Boonwijk-kermis. C D starten om 17u30 voor 30 ronden over 52 km. A B starten om 19ul5 voor 36 ronden over 61 km. Verzekerde deelname van alle streek renners. Zondag 5 augustus in Geraardsbergen, Hogebuizemont 174, café Brouckx. C D om 14 u voor 11 ronden over 53 km. A B om 16 u voor 13 ronden over 62 km. Uitslagen 14.7 in Zandbergen A-reeks: 1. Johnny Dierickx, 2. Hoebeke, 3. D'Hondt, 4. De Vidts, 5. Schoonjans, 6. Verstraeten, 7. Goessens, 8. Van de Wille, 9- De Corte, 10. Van den Bossche. B-reeks: 1.Gerard De Vleeschouwer, 2. Van Coppenolle, 3- Roels, 4. Van Land schoot, 5. Dalle, 6. De Wilde, 7. De Smet, 8. Van Ginderdeuren, 9- Stamme- leer, 10. Dierickx C-reeks: 1. Gaston Van Den Hoecke, 2. Moerenhout, 3- Mortier, 4. Stammeleer, 5. De Rijbel, 6. De Baets, 7. Rolus, 8. Van der Motten, 9- Rijckewaert, 10. Herre godts. D-reeks: Ï.Daniël De Pauw, 2. Wy meersch, 3- Ruys, 4. Verbeke, 5. Steens sens, 6. De Staercke, 7. De Kocker, 8. Daem, 9- Van Oost, 10. Steurbaut 15.7 in Hemelveerdegem A-reeks: 1. Jozef Watteny, 2. Herreman, 3. De Vidts, 4. Gunst, 5. L. Van der Eecken, 6. De Croöck, 7. Tas, 8. D'Hondt, 9- Longeval, 10. Heymans. B-reeks: 1. Jan Sergoris, 2. Van Land schoot, 3- De Wilde, 4. Roels, 5. Messe man, 6. Hendrickx, 7.De Gent, 8. De Bruyn, 9- Courtens, 10. Dalle. C-reeks: 1. Hubert Van Craeynest, 2. Moerenhout, 3- Droesbeke, 4. Van Den Hoecke, 5. Van der Motten, 6. David, 7. Rijckewaert, 8. Beernaert, 9- Fierens, 10. Stammeleer. D-reeks: 1. Raf Van Eyck, 2. De Staercke, 3. De Kocker, 4. Gabriëls, 5. Kesteloot, 6. Pieters, 7. Verbeke, 8. Raaffels, 9- Si moens, 10. Van der Motten. 21.7 in Wetteren A-reeks: 1. Remi De Praetere, 2. De- deurwaarder, 3- De Vidts, 4. Van Houtte, 5. Van de Wille, 6. Burjgraeve, 7. Hoebe ke, 8. De Croock, 9- Heymans, 10. Tas B-reeks: 1. Eddy Wandels, 2. Hoof, 3- Courtens, 4. Roels, 5. De Wilde, 6. Van Ginderdeuren, 7. Dalle, 8. D'Haeseleer, 9. Tempels, 10. De Vos. C-reeks: 1. Antoine De Ben, 2. Pesse mier, 3- David, 4. De Rijbel, 5. Van Hoof, 6. Verpaelst, 7. Van Den Hoecke, 8. Saey, 9. Van Nuffel, 10. Moerenhout. D-reeks: 1. Firmin De Koster, 2. De Pauw, 3. Wymeersch, 4. Van Gugte, 5. Mans, 6. Steenssens, 7. Temmerman, 8. Van der Motten, 9 Simoens, 10. De Kocker 22.7 in Waarschoot A-reeks: 1. Stefaan Laureys, 2. D'Hondt, 3. De Croock, 4. De Vidts, 5. Verstraete, 6. Watteny, 7. Hoebeke, 8. Muys, 9- Van Vleeschouwer Benny, 8. Van der Motten, de Wille, 10. De Caboter. 9. Van Den Hoecke, 10. Van Vaeren- B-reeks: 1. Ronny De Wilde, 2. Van bergh. Landschoot, 3- Messeman, 4. Cornelis, D-reeks: 1. Marc Maes, 2. Steenssens, 3. 5. Roels, 6. Hendrickx, 7. Bauwens, 8. Bassez, 4. Kesteloot, 5. Van Oost, 6. Dalle, 9. Courtens, 10. Stammeleer. Simoens, 7. De Kocker, 8. Wymeersch, C-reeks: 1. Edgard David, 2. Herregodts, 9- Temmerman, 10. Van Gugte. 3. De Rijbel, 4. De Baets, 5. De Grom, 6. 29.7 in Onkerzele Van Den Hoecke, 7. Mortier, 8. Moeren- A-reeks: 1Jozef De Vidts, 2. L. Van der hout, 9- Saey, 10. Van Renterghem. Eecken, 3. A. Van der Eecken, 4. Ver- D-reeks: 1. Albert Kesteloot, 2. Steens- straeten, 5. Van Eyck P., 6. Heyman, 7. sens, 3. De Pauw, 4. Janssens, 5. Bassez, Tummeleer, 8. De Peuter, 9- Watteny, 6. Wymeersch, 7. Verbeke, 8. Van Oost, 10. Van Biezen. 9. Pieters, 10. Ruys. B-reeks: 1. Roger Hoof, 2. Standaert, 3. 25.7 in Overboelare Van Landschoot, 4. Dierickx, 5. De Wil- A-reeks: l.André Van der Eecken, 2. Van de, 6. Beerens, 7-Wandels, 8. De Pels- Sleerthem, 3. Benoey, 4. Schoonjans, 4. ™ecker, 9. De Vleeschouwer, 10. Ver- Tas, 6. Neckebroeck, 7. Van de Wille, 8. 'ee- Goossens, 9- Sergoris, 10. Van Handen- C-reeks: 1. Hugo Pessemier, 2. Schoup- hove. pe, 3. Rolus, 4. Van Craeynest, 5. David, B-reeks: 1. Gerard De Vleeschouwer, 2. 6- De Ben, 7. De Clercq, 8. De Beul, 9- De Smet, 3. Hoof, 4. Paridaens, 5. De De clerah 10- De Vleeschouwer. Gent, 6. Stammeleer, 7. Roels, 8. Van D-reeks-1. RafVan Eyck, 2. De Staercke, Landschoot, 9. Hendrickx, 10. Wandels. 3. Simoens, 4. Bassez, 5. Seghers, 6. De C-reeks: 1Mare Herregodts, 2. Hugo De J^er, 7. Janssens, 8. Van der Motten, Pessemier, 3. De Grom, 4. Meulenijzer, 9. Temmerman, 10. De Koster. 5. Van Craeynest, 6. Moerenhout, 7. De VWF-wielrennen. In Overboelare won Mare Herregodts de C-reeks en Daniël de Bery de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. In Wetteren won Firmin De Koster de D-reeks en Antoine De Ben de C-reeks (xl) VWF-wielrennen. Jan Sergoris won in Hemelveerdegem de B-reeks en Jozef Watteny de A-reeks (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18