De stunt van Dirk Heirweg Ferdy Dierickx zet aan in Buggenhout Dendermondenaar Paul Boel kampioen van België Frans Van Eyck, Julien Logier en Omer Van Molle figuren van de laatste weken Peter Saey weer eens tweede Krijgt Martin's Velo Club uit Oudegem na een nationaal kampioen nu ook een wereldkampioen? Afspraak op zondag 5 oogst in Sint-Lievens-Houtem O.V.W.B.-Wielrennen W.A.O.D.-Wielrennen De Voorpost - 3.8.1990 - 19 WIELRENNEN Peter Saey maakt er blijkbaar een gewoonte van om als tweede over de streep te bollen. In enkele re cente wedstrijden pakte hij net naast de hoofdprijs. Vorige zondag was dat in eigen Eksaarde het geval. 'We waren met drie voorop, zegt Peter. Mij vroeg uit de voeten ma ken scheen niet te lukken. Ik hoop te dan maar op de spurt maar tegen de Brusselaar Van Eynde had ik eerlijk gesproken geen schijn van een kans. Aan de streep was er vrij veel verschil. Toch mag ik niet klagen over de huidige gang van zaken. Tegen woordig eindig vaak binnen de prij zen. Natuurlijk wordt het de hoogs te tijd om hier of daar nog eens te winnen. Het is van in maart geleden dat ik nog eens met de bloemen naar huis kwam. Anderzijds is het ook zo dat ik opteerde voor het zwaardere werk en daarin heb ik het helemaal zo slecht niet gedaan. Peter trekt dit weekend naar Frank rijk. EG OVWB-wielrennen. Frans Van Eyck en Omer Van Molle na de aankomst in lombeek (xl) De Grote Prijsjef Van der Jeugt is elk jaar in Buggenhout een belangrijke trek pleister. Op 3 augustus staat hij opnieuw geprogrammeerd. Ferdy Dieriekcxis ze ker één van de deelnemers. De buggen- houtenaar zal de gelegenheid te baat nemen om zijn groeiende konditie te tonen. Ne een minder goede aanhef is hij de laatste tijd duidelijk beter aan het koer sen. Enkele keren eindi yle hij binnen de eerste tien. Ferdy zelf is wat de toekomst betreft hoopvol gestemd. 'Ik ben lange tijd op de sukkel geweest. De voorbereiding liet nochtans het beste verhopen. In Gent-Gent presteerde ik goed, 's Anderendaags Jioopte ik in de Ronde van Limburg positief te bevesti gen. Ik botste er echter tegen een came raman aan, viel en was gekwetst aan de knie. Nadat ik genezen was hoopte ik binnen de kortste keren opnieuw de konditie- piek te bereiken. Ik eindigde toen enke le keren binnen de prijzen en was vrij optimistisch gestemd. Dat zou echter niet blijven duren, inte gendeel. Ik ging achteruit. Op de duur was het zelfs zo erg dat ik het tempo niet meer aankon. Ik raadpleegde een dok- Ier en die stuurde me naar een onder zoek. Daaruit bleek dat ik geplaagd zat met een virus. Ik kreeg het advies om rust te nemen. Sinds begin mei zijn alle narigheden achter de rug en ben ik opnieuw in staat om min of meer te wedijveren. Ik heb goede hoop dat ik snel een dichte prijs in de wacht zal slepen'. Ferdy Dierickx beperkt zich voorlopig tot het 'kermiswerk'. Dooreen konflikt met de klubieiding moet hij op geen selektie rekenen. 'Met Jan Bogaert en nog een paar ande ren, stap ik over naar een nieuwe ploeg, vervolgt Dierickx. Ik ben nu vier jaar als prof aan de slag en het staat vrijwel vast dat ik ook het vijfde jaar vol zal maken. Met Jan Bo gaert bestaat er een afspraak tot samen werking. We waren samen reeds in Engeland, waar hij vijf keer won. Ook een paar anderen maken wellicht de overstap. In deze omstandigheden lijkt het mij nog te vroeg om namen te noemen. Het is niet mijn bedoeling om ook anderen in de problemen te bren gen. In elk geval blijf ikzelf rotsvast in mijn toekomst geloven. Was ik niet door pech afgeremd dan was ik al meer op het voorplan gekomen. Ik ben toch niet ontevreden, al ben ik er mij van bewust dat het altijd nog beter kan', aldus Ferdy Dierickx. Enkele weken geleden schreven we reeds dat Zeienaar Dirk Heirweg met een superforme rondrijdt en dat bewees hij nu voor de zesde keer dit seizoen in Temse. De koers zelf werd tegen een hels tempo afgewerkt want de renners hadden er duidelijk zin in. De ontsnappingspogin gen waren legio maar door de hoge snelheid waren die telkens een kort leven beschoren. Daarom moesten we wachten tot in de voorlaatste ronde om de eerste en trouwens de enige echte aanval te noteren. 'Jommeken' Moreels was de aanstoker. Hij kreeg het gezel schap van ploegmaat Rudy Verdonck, Marnix Lameire, Alain De Schacht, Mi chael Wilson, Martial Gayant, Patrice Esnaelt en Neil Hoban. De verstandhou ding was prima en bij het ingaan van de laatste ronde telde dit achttal ruim een halve minuut voorsprong op zeventien achtervolgers, waaronder Vanderaer- den, Etienne De Wilde en Dirk Heirweg. De supporters waren al aan het gissen wie van de acht koprijders winnaar zou worden toen werd omgeroepen dat De Wilde en Heirweg in de tegenaanval waren gegaan. Op de Tielrodeberg reed Heirweg zelfs De Wilde uit zijn wiel om in één ruk tot bij de acht te komen en dan direkt op zijn élan door te gaan, gesteund door zijn twee ploegmaats, Lameire en Deschacht. Niemand was bekwaam om hem te volgen en Dirk won oververdiend zijn zesde palm van Wielrennen. Dirk Heirweg, vijf sekonden na zijn aankomst in Temse, en nog duidelijk vermoeid van zijn stunt (mv) het seizoen. Ploegmaat Lameire maakte Ambitie het SEFB-sukses kompleet door de op de vraag aan Dirk Heirweg of hij niet spurt voor de tweede plaats gemakkelijk zou geinteresseerd zijn om deel te ne- te winnen. Uitslag 1. Dirk Heirweg, 2. Marnix Lameire, 3- Michael Wilson (Australië), 4. Rudy Ver donck, 5. Neil Hoban, 6. Martial Gayant, 7. Patrice Esnaelt, 8. Sammy Moreels, 9- Alain Deschacht, 10. Jan men aan de tijdrit 'Grote Prijs Eddy Merckx', antwoordde hij dat het zijn vurigste wens was om daar te kunnen aanzetten. Met de forme waarover hij nu beschikt zou hij ook daar voor een stunt kunnen zorgen... Wielrennen. Dirk Heirweg kreeg zijn zesde palm in Temse en zijn dochtertje is er even blij mee (mv) Zaterdag 14.7 in Zellik Het fraaie zomerweer zorgde ditmaal voor heelwat toeschouwers en veel deel nemers. Het werd de hoogste tijd dat de zon zich van haar verantwoordelijkheid bewust werd. In de A-reeks legde René Van Dorpe, een nieuwkomer, al direkt het vuur aan de schenen van Frans Van Eyck. Onder hun beidjes sloegen ze halfweg op de vlucht. Het werd een nek-aan-nek spurt, waarin Frans Van Eyck het met amper enkele centimeters haalde. Voor de B-reeks waren er opnieuw geen deelnemers. C-renner Willy De Bruyn, die enkele maanden op het ziekenrapport stond, is weer paraat en trok er halfweg vandoor in gezelschap van Jean Cleemput en Raoul Janssens. Wat de andere C-ren- ners ook probeerden er was geen sprake meer van om de vluchters bij te benen. In de spurt toonde De Bruyn zich de snelste en haalde meteen zijn eerste zege van het seizoen binnen. Bij de alleroudsten boekte Omer Van Molle zijn zesde zege van het seizoen in de spurt. Uitslag A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. René Van Dorpe, 3- Mare Fournoirs, 4.Maurits Delanghe, 5. Julien Logier. C-reeks: 1. Willy De Bruyn, 2. Jean Cleemput, 3- Paul Janssens, 4. René Van den Heuvel, 5. Jan Segers. D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Louis Mans, 3. Francois Vasée, 4. Jean Spen ders, 5. René Serneels. Zaterdag 21.7 in Lombeek Opnieuw veel toeschouwers en renners. Van bij de start gingen de A-renners Frans Van Eyck en Mare Fournoirs aan de haal. Ze zouden hun voorsprong stelselmatig opdrijven. Frans Van Eyck haalde het weer in de sprint. Bij de C-renners haalde nieuwkomer Freddy Van Waeyenbergh het in de spurt tegen Julien Logier en Paul Janssens. In de D-reeks won Jean Spenders kansrijk! Omer van Molle kreeg op 500 meter van de meet een lekke band en kon meteen de spurt vergeten. Uitslag A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. August Delaen, 3. Paul Segers C-reeks: 1. Freddy Van Waeyenbergh, 2. Julien Logier, 3- Paul Janssens D-reeks: 1. Jean Spenders, 2. Omer Van Molle, 3. Jean Merella. Zaterdag 28.7 in Ganshoren Achttien renners verschenen aan de start in de nieuwe industriezone van Ganshoren. Al direkt na de start gingen Frans Van Eyck, Maurits Fournoirs en Stefan Vinck aan de haal. Zij bleven uit de greep van de andere A-renners en uiteindelijk won Frans Van Eyck de sprint en zijn zeventiende palm. In de C-reeks toonde Julien Logier zich de snelste en behaalde zijn zesde over winning van het seizoen. Bij de Nestors haalde Omer Van Molle het in de spurt op een sterk rijdende Jean Spenders. Uitslag A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Stefan Vinck, 3. Maurits Fournoirs C-reeks: 1. Julien Logier, 2. August De laen, 3. Pierre Delanghe D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. Jean Spenders, 3. Freddy Van Waeyenberghe. WAOD-wielrennen. Dendermondenaar Paul Boel werd nationaal kampioen bij de WAOD in de C-reeks (xl) Op zondag 5 augustus wordt in Sint-Lievens-Houtem het wereldkampioen schap voor vrije liefhebbers en veteranen verreden. Er komen deelnemende landenploegen uit België, Nederland, Frankrijk, Duitsland, Polen, Groot-Brit- tanië en Zuid-Afrika. Start en aankomst hebben plaats op het Marktplein. De renners vanaf 55 jaar starten om 9u30 voor een afstand van 60 km. De renners tussen 45 en 54 jaar vertrekken om 1 luOO voor een afstand van 80 km en de amateurs beginnen aan hun wedstrijd over 120 km om 14u30. Met Patrick Van Renteighem beschikt de Oudegemse Veloclub alleszins over een sterke troef, al zal de konkurrentie niet mals zijn, ook uit eigen land. Paul Boel is verrassend winnaar gewor den van het kampioenschap van België vor WAOD-renners boven de 45 jaar. In het verre Wulvergem, gelegen in het Heuvelland (West-Vlaanderen) was hij op een zeer zwaar parcours een van de toonaangevers, samen met de Brusse laar Luc Pieters en de Westvlaming Hen ri Ghekiere. Er moesten tien ronden afgelegd worden van elk 6 km in zeer warm weder en op een heuvelachtige omloop. In de tweede ronde ontsnapte Ghekiere en nam 30 sekonden voor sprong. Paul Boel, die het gevaar be merkte, reed op zijn eentje het gat dicht en kort daarop kon ook Pieters nog aansluiten. De verstandhouding tussen de drie was zeer goed en half-koers reden zij reeds snel met 1'30" voorop. Iedereen tipte op streekrenner Ghekiere maar Paul Boel, rijdend voor het Den- dermonds Automobiel Bedrijf besliste er anders over. Op twee ronden van het einde plaatste Boel een vlijmscherpe demarrage en alleen Pieters kon zijn wiel houden. Met zijn tweeën begonnen ze aan de laatste ronde. Luk Pieters leek op papier de snelste van de twee maar het was Paul Boel die het haalde daar Pieters met een nukkige versnelling kreeg af te rekenen in de laatste kilome ter. Boel reed onbedreigd naar de zege en werd een verdienstelijke kampioen nadat hij deze maand al drie overwin ningen op zijn naam had gezet. Zijn vierde was echter de mooiste. Uitslag C-reeks, 48 deelnemers 1. Paul Boel 60 km in lu30', 2. Henri Ghekiere, 3. Luc Pieters, 4. Frans Brou wers, 5. Georges Goubert, 6. Gerry Geor ges, 7. Jan Maes, 8. José Bourgeois, 9- Carlos De Clerck, 10. Frits De Vos, 11. Frans Dubus, 12. Willy Bouckaert, 13. Ghislain Van Lierop. Wielrennen. 'Boogie' Bogaert sprintwinnaar in Temse (mv)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19