Faluintjespikkeling onder blakende oogstzon Denderende shows op Aalsterse Jaarbeurs WeeMWa Stad bouwde een loods zonder enige vergunning Forum: Geen 'dodenweg'. Wel investeren in veiligheid' m VRIJDAG 3 Uil? l?i$ Na 21 edities duidelijk „volwassen" Op zijn 18e editie was de Pikkeling georganiseerd door de V.V.V. De Faluintjesstreek reeds volwassen. Op zijn j 21e is hij dat des te meer. Er werd gezorgd voor heel wat vernieuwingen en aanpassingen. De Hoeve Dooms te Herdersem is buitengewoon geschikt voor het gebeuren want een nog levende hoeve. Dat de graanvelden i •Viansluiten bij de grote feestweide is daarenboven een pluspunt van belang. Het machinepark werd op peil f ^gehouden doch de technische ploeg zette zich vooral in om de horecasektor valabele verkoopstands en een ^4» IejP"*6-1 »restaurant" te bezorgen. De ovenkoek met of zonder gezieden geregeld, pensen, vlaai of andere '4<?^jMjgrediënten bliift samen met het typisch „Goeleken" de voornaamste aantrekkingskracht uitoefenen. De formule I ftfeeft duidelijk haar deugdelijkheid bewezen. De massa blijft toestromen en het aantal navolgers die de jfikkelingformule als vertrekpunt van eigen festiviteiten in Vlaanderen aannamen is niet meer te tellen. Dat de weermaker, een lichte bui op zaterdagavond, de Pikkeling genadig was, bleek een zeer belangrijke faktor in het i behaald sukses. Alles over dit grote feest op de binnenpagina's. I wh| 'Een materiële misslag'... Het kostte aan CVP-raadslid Eddy Couckuyt heel wat moeite om zijn tijdig ingediende interpellatie over ".een 'in het stadspark zonder ver- gunning door het stadsbestuur op getrokken loods' te kunnen hou- ra den. Gezien het late (of moeten we zeggen vroege uur, 02.30 u) had j burgemeester De Maght inderdaad de raadsleden die wilden interpelle ren verzocht hun interpellatie uit te dagi wev i fin; vesl s drj,' in. I le V n-Mv ïens <oni stellen tot 4 september. Jan Caudron, Danny Denayer, Mie- ke Blommaert-De Schepper en Luc r Van Lierde gingen daar node op in. 'JZe zouden, zoals trouwens ook de andere gemeenteraadsleden, I1 schriftelijk antwoord krijgen op hun vragen. Gezien de dringendheid van zijn interpellatie kon Eddy Cou ckuyt met dergelijke regeling geen vrede r.emen. CVP-fraktieleider stelde dat de houding van de meerderheid die daarenboven geregeld grote stuk ken van de zitting niet in aantal was schril afsteekt tegen de door de op positie betoonde goodwill om toch ter zitting te blijven en een regelma tig verloop van de behandeling van le agendapunten mogelijk te ma len. ■'Als we weggaan moet u de zitting lopheffen', zegde De Kerpel. 'Maar Iwe gaan niet weg want we willen de lagenda afwerken en wensen daar- [enboven geen bijkomende vergade- Iring die een sterke uitgave zou Jmeebrengen'. J'Ik vind het daarom des te tergender [dat u zelf belet dat de agenda kan [afgewerkt worden en aan interpel- lanten de mogelijkheid tracht te ontnemen'. Het protest dat De Kerpel uitte viel blijkbaar in geen dovemansoren want finaal kreeg Eddy Couckuyt dan toch het woord. De jager wordt stroper... Gemeentebesturen treden regel matig op tegen sluikstorters, milieu- vervuilers, bouwovertreders. Cou ckuyt is dan ook van oordeel dat het tegen de borst stoot als het gemeen tebestuur zelf dergelijke overtre ding pleegt. 'De jager die stroper wordt'. Op last van het Aalsters stadsbe stuur verrees inderdaad op de grens van het sportterrein van Osbroek een metalen loods, een gedrocht van belang. In vorig bestuur werd de bouwver gunning daartoe niet verleend we gens de grootschaligheid' en wilde men eerst horen wat 'Momumenten en Landschappen' er over zegde. Maar nog vóór de stad een bouw- aanvraag had gericht tot AROL, de Administratie Ruimtelijke Orde ning en Leefmilieu gaf de stad eerst bevel tot aanvang der werken. Men wilde duidelijk vóór een even tuele weigering van AROL wegens strijdigheid met BPA Stadspark en Gewestplan - plannen die bij Ko ninklijk Besluit goedgekeurd zijn en bindend voor burgers én voor over heid - het gebouw realiseren. Uitvoeren en instandhouden van werken die inbreuk plegen op een BPA en op bouwvergunningen zijn volgens de wet strafbaar. In net dos- ty) Ter gelegenheid van de Jaarbeurs in de Keizershallen wordt andermaal een zeer gediversifieerd programma aangeboden met shows allerhande. Bezoekers van de Jaarbeurs kunnen er gratis terecht, mits tijdig op de Beurs zelf aanwezig te zjjn. Voor de showprogramma's kunnen ze ook een zitplaats reserveren tegen betaling van 50 fr. per plaats. Deze reservatie kan gebeuren op zaterdag 25 augustus aan de inkombalie van de Jaar beurs in de Keizershallen, tussen 16 en 20 u. Voor het showprogramma van vrijdag 31 oogst, de Ratatouille-avond, worden evenwel geen reservaties voorzien. Op zaterdag 1 september organi seert het Bloedtransfusiecentrum Aalst in samenwerking met het stadsbestuur en m°t de organis erende komitees ee i bloedinzame- ling. Kandidaat-bloedgevers kun nen zich melden van 16 tot 18 u. in het Onthaalcentrum van de Kei- :|Jzershallen, Keizerlijk Plein 21 te Aalst. Showprogramma's Zaterdag 25 oogst! «Aalsterse Avond» vanaf 21 u. Zondag 26: Préselektie Sound mix- Playback vanaf 21 u. en gastoptreden van Go-Rich. r Maandag 27: Demonstratie bloemschikken te 16 u. door Jem- Ëi en te 21 u. Eddy Wally-show. 'insdag 28: Tien om te Bezien, vanaf 21 u. met Bart Kaëll,'Hel mut Lotti, Phil Kevin, Tony Servi, Els Satja, Conny Danny Fabiy, Salim Segers en Wim Ravell m een presentatie van Francescaf Vantnielen. Woensdag 29: te 14 u. Freddy Frey, seniorenrevue met Jean Walter, Kathy Varia, Lou Mar cel, Freddy Grey, het Ballet Li me-Light en de Combo Danny Rousseau. En te 21 u.: «In't Wit Paard» met Yvonne Verbeeck, Katrien Gal- lez, Rod Sinclair, Johnny White, Luc Caals, het Sea-Side Ballet en het Orkest Lou Roman. Donderdag 30: Willy Sommers in Concert te 21 u. - Vrijdag 31 te 21 u.: Ratatouille- avond met John Woolley Friends, Sotto, The Swinging Ja guars en Five Mystery Guests in een presentatie van Jan Louies en Jacky De Pauw. - Zaterdag 1 september: Préselek tie Soundmix- Playbackshow te 21 u. met gastoptreden door Pla za. Zondag 2: te 21 u., finale van de Soundmix- Playbackshow met gastoptreden van Claudia Calu- wé. En maandag 3 september te 21 u., zoals reeds vele jaren, Will Tura in Concert. Dit jaar nog meer spe ciaal wegens de viering van zijn 50* verjaardag. LH sier zat bovendien een nota waarin uitdrukkelijk gestipuleerd wordt dat de werken niet mochten worden aangevangen zonder de aanwijzin gen van de kondukteur van Bruggen en Wegen. Een privépersoon Een soortgelijke overtreding kan een privépersoon 15 dagen tot 6 maand gevangenis kosten en geld boeten van 2000 tot 20.000 fr. Ver menigvuldigd met faktor 60 zoals nu het geval is wordt die som 120.000 tot 1,2 miljoen. Bovendien kan de fechtbank de afbraak bevelen of een geldsom laten betalen gelijk aan de meerwaarde die het goed verkre gen heeft door de bouwovertreding. Eddy Couckuyt vraagt dan ook dat de burgemeester proces-verbaal zou laten opmaken tegen alle over treders: tegen de opdrachtgevers, tegen de aannemers die werkten zonder vergunning en tegen de ar- chitekt. En omdat men niet kan be taald worden om een misdrijf te ple gen vraagt interpellant aan de aan nemers verder geen cent meer te betalen en de reeds betaalde som men terug te vorderen. 'Toen een partikulier een dieren- hok omvormde tot garage liep hij tegen de (stads)lamp. De stad stel de zich tegen deze partikulier bur- ferlijke partij en eiste bij niet-af- raak een dwangsom koniorm met de reeds vermelde norm. Couckuyt vraagt dan ook niets minder dan het ontslag van het college. Repliek De burgemeester beperkte zich tot het stellen dat inteipellant een 'mis leidende tekst' debiteerde waarmee ze verwees naar een détail in de argumentatie van Couckuyt. 'Niet de burgemeester zet zijn (haar) naam onder een proces-verbaal. Hij bekrachtigt wel net dokument op gesteld door de gemachtigde amb tenaar. Ze stelae bovendien dat men bij een rondgang door de Den- dermondse gevangenis geen enkele persoon zal vinden die er 'zit' we gens een bouwmisdrijf. Volgens leefmilieuschepen Dirk De Meerleer zit de loods wel duidelijk in het BPA. De oprichting ervan werd trouwens voorbereid door vorig bestuur. Dat er gestart werd zonder de nodige vergunning noemt de schepen 'een stoffelijke misslag' waarbij hij voegde dat bouwsituaties die verkeerd zijn ge lopen, moeten kunnen geregulari seerd worden. Het ging bij het op trekken van die loods om een schuil- en opvangmogelijkheid te hebben voor net stadspersoneel dat in het park en omgeving werkt. Ei genlijk gaat het om de noodzakelij ke vrijwaring van de bezorgdheid van die mensen. 'Met de mentaliteit van raadslid Couckuyt gaat vrijwel niemand die bouwt vrijuit', voegde de schepen er nog aan toe. 'Deze situatie zal ten spoedigste geregulariseerd worden', beloofde de schepen. Sociale kontekst 'Uiteraard heb ik begrip voor de sociale kontekst en de bedoelingen om dat personeel onderdak te ver schaffen en plaats om er hun mate rialen onder te brengen. Doch der gelijke sociale omstandigheden zijn dan ook in aanmerking te nemen bij 'bouwmisdrijven' van partikulieren. In elk geval moet men het bekomen van de vergunning afwachten alvo rens met een bouwwerk aan te van gen. Ook als de bouwheer een openbaar bestuur is. Wellicht moet dat zelfs het goede voorbeeld geven'. Couckuyt vroeg dan ook dat ten spoedigste werk zou gemaakt wor den van enige regularisatie. Op de dag van de gemeenteraadszitting was dergelijke procedure echter nog niet aangevangen. jjj TS Aalst. Pikkeling. Het jonge volk aan het werk op het veld onder een stralende zon (foto Guy) Aalst. Pikkeling. De beentjes zijn nog wel wat tekort om met dergelijke reusachtige traktoren te kunnen rijden, maar er zit toekomst in (foto Guy) Een pleidooi voor de zwakke weggebruiker Vanwege het Aalsters Forum voor Verkeersveiligheid kreeg gemeen schapsminister openbare werken een andere klok te horen dat die tjjdens zijn werkbezoek aan de Keizerlijke Stede. Er werd aan de minister gevraagd geen miljard te besteden aan de 'Ring' maar wel geld te investeren in aanpassing van levensgevaarlijke verkeers situaties. Het Forum vertolkt daarbij de mening van een groot aantal aktiegroepen die elk op hun terrein zich gekonfronteerd zien met situaties die voor de (zwakke) verkeersgebruiker risico's inhouden. Géén zinnig woord 'Zonder een gedetailleerde studie en analyse van de verkeersstromen en van de behoeften tot verplaat sing in Groot-Aalst kan er in ver band met de al dan niet noodzake lijkheid van de Ring geen enkel zin nig woord gesproken worden', werd door het Forum geponeerd. Een gemeenteraad mag geen be sluiten trekken zonder een grondi ge diagnose van de situatie. Forum voorzitter dr. Andreas Verleysen bezweert dan ook de gemeenteraad op zijn stappen terug te komen en zijn beslissing in verband met de Ring te herzien. Zwakke weggebruikers Het Forum voor Verkeersbeleid wil het openbaar vervoer zien promo ten, zo in de stad als in de deelge meenten. Het opteert voor veilige fietspaden, voor meer veiligheid van de zwakke weggebruiker wan neer rijkswegen dorpskernen door snijden zoals o.m. het geval is te Erembodegem, Gijzegem, Moorsel en Baardegem. Het Forum ervaart als zeer gevaarlijk op het Aalsters grondgebied de Gentsesteenweg, de R41 Aalst-Dendermonde met de beruchte expressweg en de Moor- selbaan, de Botermelkstraat en de Bredestraat, invalswegen met zeer druk verkeer waar de voetganger en de fietser nauwelijks in het toneel voorkomen. Het Forum ziet mogelijke fietspa den realiseren in de Oude Gent- baan, te Erembodegem op de Heu vel, in de Termuren- cn de Kapelle- kensbaan, in de Merestraat te Aalst, de Hoezestraat te Nieuwerkerken en het Jaagpad langsheen de Den der te Erembodegem. Tussen de Leo dè Bethunelaan en de Geraardsbergsestraat wil het Fo rum om de verkeerswisselaar De Haring te ontgaan een dubbelrich- tingsfietsverkeer zien tot stand ko men als aanvulling van de plannen aan De Haring. Forum wil het verkeer naar het Wijngaardveld komend uit de rich ting Boudewijnlaan links zien af slaan aan op te stellen verkeerslich ten ter hoogte van de Verbrandhof- straat. Dat vroeg ook het stadsbe stuur aan de minister. Op het kruispunt Leopoldlaan- Mijlbeeklaan vraagt Forum het ver hoogd fietspad te laten afbuigen naar de rijweg toe zodat fietsers makkelijker en vroeger door auto bestuurders worden opgemerkt. En verder Het Forum wil het OLV-verkeers- plein reorganiseren, o.m. door het reduceren van het aantal rijstroken. Het wil oversteeklichten op het kruispunt Albrechtlaan-Zwembad- laan-Bergemeersenstraat en wil op de opnieuw aan te leggen Zeeberg- brug (als de Ring er niet komt) een volwaardig fiets- en wandelpad. 'In plaats van een miljard te spende ren aan een dodenweg als de Ring er een zou worden die bovendien het natuurgebied Osbroek hoeda- nook zou hypotekeren, zou de mi nister beter een aantal miljoentjes besteden aan het verhogen van de veiligheid van de zwakke weggebruiker'. LH

De Voorpost | 1990 | | pagina 1