bij W.T.C. Taxi-Drivers Van het nieuwelingenfront Leslie Huyghe ontembaar Inspanning en ontspanning Gino Brijs in Waasmunster 20 - 3.8.1990 - De Voorpost WIELRENNEN Jan 'Boogie' Bogaert is kategoriek. 'Volgend jaar rijd ik bij Isoglass, zegt hij en nergens anders. Onder de hoede van sportdirekteur De Baeremaeker kon ik opnieuw met de zege aanknopen en met hém wil ik verder werken'. Na een geslaagde eerste seizoenshelft, met, naast deelname aan de wielertoeristenklassiekers Zottegem- Roubaix-Zottegem en Gent-Wevelgem, vooral te onthouden de bedevaartrit naar Scherpenheuvel, vat het tweede gedeelte van het seizoen aan voor de leden van WTC Taxi-Drivers uit Baasro de. Het programma voor dit tweede sei zoensgedeelte, waarin de klemtoon meer op de (gezinsontspanning ligt, is alsvolgt: - Op zondag 5 augustus gaat het richting Geraardsbergen met de beklimming van de 'Muur' en de Bosbgrg. Afstand 90 km, vetrek aan de lokaal om 7u30. - Op zaterdag 11 augustus wordt er deelgenomen aan de semi-klassieke wedstrijd te Melle, waarin opgenomen de beklimmingen van de 'Muur', de Patersberg en de Koppenberg. Afstand 160 km. - Voor de ontspanning is er op zondag 19 augustus een daguitstap naar Bob- bejaanland voorzien, voor het ganse gezin. Vertrek met de. trein vanuit Dendermonde. - Op zondag 26 augustus staat de Geu- zenroute op het programma. Afstand 90 km, vertrek aan het lokaal om 7u30. - Als voorbereiding op het daaropvol gend weekend staat op 2 september de Vlaamse Ardennentocht op het pro gramma met de beklimmingen van de Koppenberg, Taaienberg, Berg ten Houte, Kouterberg, Eikenberg, Varent- berg, Léberg en de Berendries. Af stand 140 km. Als sluitstuk van het seizoen is er dan het jaarlijkse (gegeerde) Ardennen- weekend dat doorgaat op 7, 8 en 9 september. Voor de derde opeenvol gende maal werd hiervoor het bunga lowpark 'Domaine des Chödes', in de buurt van Malmédy gekozen. Voor degenen die hun fiets hebben meegebracht is er 's zaterdags een (klim)tocht van 90 km voorzien, 's Namiddags gaat het met zijn allen naar het pretpark van Coo. 's Zondags is er een korte trip van 50 km. In de namiddag gaat het dan richting Com- blain-au-Pont om er de grotten te bezichtigen. Dit Ardennenweekend wordt dan op gastronomische wijze besloten. Wielrennen. In Hamme liep Dirk Heirweg op twee kilometer van het einde weg van medevluchter Rooms en won met voorsprong (vh) In Waasmunster behaalde Gino Brijs Francois Geerts, Pascal Fockenier, Dan- vlot zijn derde zege. Hij liet Pascal Fo- ny Hermans, Guido De Smet en Glen ckenier geen kans in de sprint. Francois Van Houtekerke. Gino Brijs zou in extre- Terwijl iedereen, nou ja, bijna iedereen op verlof gaat of ging waren de thuisblij vers toch aan de slag op verschillende fronten. Zo kregen we in Asper-Gaver een millimeterspurtje, waaruit bleek dat de BWB-afgevaardigden dringend nieu we brillen nodig hebben zodat zij een scherper beeld krijgen van wat er óp de streep gebeurt en niet ervóór! Andy Caboor werd als winnaar uitgeroe pen, terwijl hij slechts tweede eindigde en Michael Derijck werd tweede geklas seerd, hoewel hij slechts als vierde over de meet bolde ten nadele van Erwin Lagaert. Voor de eerste plaats was Luk De Gent de dupe. Spijtig. Volgens de vele toeschouwers werd de Merelbeke-ren- ner met het gele shirt als winnaar gezien maar de BWB-mannen kozen de meest klinkende naam met het reeds eerder geciteerde gevolg. In Pettes, waar 21 deelnemers van start gingen, kaapte Christoph De Backer een puike vierde plaats weg. Glenn D'Hollander, vorige week winnaar met liefst vier minuten bonus en Joran Kep- pens, ook al winnaar vorige week, deden het beter met derde plaatsen in respek- tievelijk Overijse-Terlanen en Sint-Lie- vens-Houtem. Ook Michel Devaux was te gast in Overijse, waar hij een ver dienstelijke zesde plaats behaalde. Voor de driedaagse van Aalter konden we rekenen op de deelname van Bartjanse- gers, die reeds tweemaal een zevende plaats veroverde en volgende week bij de derde wedstrijd hoopt Bart hoger te mikken om uiteindelijk een mooie ere plaats in de wacht te slepen. Jurgen De Winne, eerstejaars-nieuwe ling met tal van mooie ereplaatsen en een overwinning, bezette een vijfde j. plaats in Sint-Lievens-Houtem. Een ren- HJ. £il|ll WvVl nertje om in het oog te houden. Binnenkort krijgen we de Ronde van de Denderstreek. We hopen dat onze plaat selijke Denderstreek-renners het daar voor het zeggen zullen hebben. HDG Wielrennen. Bij de profs in Hamme probeerde Corneille Daems het op zijn eentje (vh) Geerts was derde. Kort na de start trok ken Gunther De Rechter en Jean-Fran- £ois Thierry in het offensief. Korte tijd later sloten Edwin Hendrickx, Chris Blommaert, Ronny Mettepenningen en Gino De Pauw zich bij de leiders aan. De voorsprong van deze groep groeide aan tót 40 sekonden. Eeven voorbij halfweg volgde een hergroepering maar dan werd de definitieve vlucht ingezet door mis ook nog zijn wagentje aanpikken. Walter De Veerman, de grote geklopte, probeerde tevergeefs vaart in het pelo ton te krijgen. Op het laatste probeerde Geerts. nog weg te wippen maar Focke nier en Brijs bleven in zijn wiel. Met drie dus naar de streep waar Brijs winnaar werd. Guido De Smet werd vierde. EG VWF. Marc Maes was de beste van de D-reeks in Overboelare, terwijl Guy Steenssens de D-reeks won (xl) VWF-wielrennen. In Zandbergen was Gaston Van Den Hoecke primus in de C-reeks (xl) Kermismaandag is traditiegetrouw een hoogdag voor de wielerliefhebber. Het goede weer zal wel een rol hebben ge speeld maar het is bijna onverklaarbaar dat zovelen alweer op de been waren om vijfenveertig renners te zien strijden voor de overwinning. Elf ronden over tien kilometer stonden op het program ma. Het werd een zeer selectieve koers waarbij renners die vlug verachterden, pardoes uit de koers verdwenen. De doortochten op de Oudenaardse Steen weg zorgden nu reeds voor enkele kilo meters file. Zo haalden slechts zestien liefhebbers de eindstreep. De grote smaakmaker was alvast Leslie Huyghe uit Lede. Half wedstrijd was hij reeds in de punt van de wedstrijd te zien maar het achtervolgende groepje was ook niet van de poes. Met namen als Peter De Frenne, Eddy Tuytschaever, Rufin De Smet en Franky Verhoeven was de ach terstand van drie kwart minuut zeker nog te overbruggen. De rest van het deelnemersveld volgde op luttele secon den. Huyghe bleef vooraan in de wed strijd maar acnier nem veranoerae er heel wat. Er vormde zich een tweetal achter de koploperEddy Tuystschaever en Kurt Eeckhout. Later verklaarde Leslie zich in het ron detellen vergist te hebben en boette zo van zijn voorsprong in. Het verschil be droeg nog twintig sekonden bij het in gaan van de voorlaatste ronde. Met nog één ronde te gaan wist.de eenentwintig jarige Huyghe zijn voorsprong met een halve minuut te vergroten. Alles leek nu geruststellend en dit bleek niet on terecht te zijn. Het was inderdaad ge beurd. Even later arriveerde Peter Vet- tenburg uit Aaigem. Hij reed hier zijn eerste wedstrijd bij de liefhebbers en diende diep in het arsenaal te tasten. Toch leverde hij een uitstekende presta tie. Leslie Huyghe van zijn kant was ook diep gegaan maar zijn eerste seizoensze ge hier te Bambrugge maakte alles veel zachter. Kurt Eeckhout en Eddy Tuyst schaever bekleedden de overige plaat sen. G.D.T. Wielrennen. Bij de profs in Hamme gingen Dirk Heirweg en Guy Rooms in de voorlaatste ronde weg van hun medevluchters (vh) y Wielrennen. Een lachende Dirk Heirweg lussen zijn talrijke supporters na zijn zege in Hamme. Guy Rooms die tweede werd staat er een beetje beteuterd bij (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20