De 'Acht van Lede' meer dan één sportief element Walter De Veerman in Lebbeke Tweede zege voor Zeienaar Jan Poppe Thierry Moeskops te Waasmunster Vijfde zege voor Philip De Baets Amateurs Kaatsverbond Lebbeke-Wieze Patrick Van De Ven in Sinaai De Voorpost - 3.8.1990 - 21 WIELRENNEN Zij die het ooit meemaakten spreken nu Derde vernieuwde editie nog met ontzag over de 'Acht van Lede'. Er werd op geen inspanning gekeken. Voor het eerst georganiseerd in de twin- Dankzij de inbreng van de sponsors kan cger jaren groeide deze wedstrijd uit tot nu worden gereden voor 70.000 fr prij- één der populairste sportevenementen zen en premies. Het bestuur van de uit de streek. Rond de jaren vijftig ver- Zuigers met voorzitter Hubert Verleysen, dween deze 'leedse klassieker'. Toen de sekretaris Joris Van der Linden en me- organiserende klub 'Oud maar taai' er dewerkers Jan Beirnaert, Gunther Vol le brui aan gaf. De 'Acht' geraakte nooit ckaert, Mark Van Gijseghem en Marnix echt in de vergetelheid maar het op nieuw organiseren ervan stuitte op orga nisatorische problemen, weigeringen ian de overheid e.d. Een uitdaging als leze kon wielertoeristenklub 'De Zuigers' (what's in a name) niet uit de veg gaan. Zeker niet omdat men op »ek was naar een formule om de naam m Lucien Van Impe, peter van de klub, in ere te houden. De vernieuwde uitgave m> 'De Acht van Lede' werd dus metóen ^Tsplein en telt 28 ronden van 2,5 km. ook Grote Prijs Lucien Van Impe ge- Per ronde is er een premie van 1.000 fr. noemd. Daar men het oorspronkelijk parcours Nuel. Kan de organiserende klub al re kenen op de medewerking van het ge meentebestuur, dan dragen ook de rijkswacht, de politie en het Rode Kruis hun steentje bij. Programma Op vrijdag 3 augustus start de publici- teitskaravaan om 18u30. De wedstrijd zelf gaat om 19u30 van start op het (Lede), Pascal lambrecht (Schellebel- le), Ronny Mettepenningen (Gramber gen), Wilfried Neiissen (kampioen van België), Walter Ongena (Zele), Frank Saey (Berlare), Guy Thijs (Hofstade), GunterVan Impe (Erpe-Mere), Dirk Van Mossevelde (Aalst), Patrick Waeytens (Lede) en Mare Ydens (Zele). Inschrijving en kleedkamers in café Soetekin, Nieuwstraat 32 te Lede. Prijs- deling café De Klok, Markt 23A en prijs- deling sneltombola in café Riva, Markt 19- Parcours: Nieuwstraat, Markt, Kasteel- dreef, Kasteelstraat, Stationsstraat, Mar kizaatstraat, Olmendreef en Nieuw straat. Wielrennen. De organisatoren van 'De 8 van Lede' (da) De meeste streekrenners en enkele ge renommeerde liefhebbers hebben hun ïou behouden werd geopteerd voor een deelname reeds bevestigd, wondcriterium in het verkeersvrije een- De toegang tot het afgesloten parcours is irum van Lede. In '88 werd de eerste volledig gratis. lernieuwde editie gereden door de Dit de streek kunnen wij nu reeds vol- juniores. Het was de Nederlander Jacky gonde deelnemers vermelden: Peter Fortrei die met de eer en de bloemen Bloem (Hofstade), Mare Bracke (Berla- ging lopen. Zowel de publieke belang- re), Guido De Clercq (Lede), Geert De stelling als de sponsoring overtrof alle terwachtingen. In '89 werd besloten om een trapje hoger te klimmen en een wedstrijd voor internationale liefheb bers te organiseren. Met een prijzenpot 60.000 fr kregen De Zuigers niet illeen de beste streekrenners maar ook de nationale ploeg van Urugay aan de start. Winnaar werci toen Roger Van Den Bossche. Kinder (Buggenhout), Leslie Huyghe Wie met Walter De Veerman wedijvert aan de streep, riskeert er van langs te In het criterium te Lebbeke Lede is en blijft een wielergemeente. Dat is niet verwonderlijk want in deelge- toonde de amateur uit Lokeren weerom zijn snelle benen. Patrick Chevalier deed alle moeite van de wereld, maar kwam ruim een lengte te kort. De wedstrijd, georganiseerd door de Buggenhoutse club Paladijn, wekte een flinke belangstelling en kreeg overigens 39 renners aan de start. Een gespijsde prijzenpot lokte een aantal van de betere amateurs naar Lebbeke. In de negende van dertig rondjes, om heen de kerktoren en omliggende wijk en, schoten Mario De Block en Walter De Veerman voorop. Binnen de kortste tijd hadden zij een voorsprong bijéénge- fietst die doorgaans varieerde tussen 25 en 40 seconden. Het duurde een poos vooraleer er reactie kwam. Uiteindelijk wipten Ronny Westelinck en Patrick Chevalier in achtervolging. Zij sloten bij Wielrennen. Bij het ingaan van de laatste ronde zien we Jan Poppe in vierde fositie (da) meente Impe woont ex-Tourwinnaar Lucien Van Impe. Zaterdag was het de beurt aan Wielerklub 'De Verenigde Vrienden' om de 34e Prijs Café De Graf maker te organiseren. Er kwamen 69 internationale liefhebbers aan het ver trek voor een afstand van 112 km over 16 ronden. Na afloop bleken de lokale vedetten geen sant in eigen land te zijn... De wedstrijd werd onder een zeer strak de twee leiders aan. rempo gereden. Bij het ingaan van de uit het peloton rukten zich later vijf laatste ronde waren er nog 17 renners in renners los: Marnix Van Impe, Ronny De de running voor de zege. Zeienaar Jan Meuter, Philip Pauwels, Patrick Van Den Poppe was echter zijn collega s te slim Hauwe en Patrick Waeytens. Even zag af. Met enkele luttele sekonden won hij het er naar uit dat ze de leiders in afgescheiden deze 34e editie. Jan vertel- extremis nog zouden strikken. Uiteinde de aan de microman dat weinig renners* jjjk zou die poging mislukken. De vier voor eigen volk winnen. Niet alleen is de bleven dus voorop. In de laatste rechte druk vanwege de supporters te zwaar, |jjn stond er geen maat op Walter De ook de andere renners verliezen de Veerman. Tweede werd Patrick Cheva- thuisrijders niet uit het oog. lier voor Mario De Block en Ronny Louis Cooreman is de reporter ter plaat- Westelinck. Dertig seconden later se. Reeds 25 jaar is hij aktief achter de maakte Patrick Waeytens zijn opwach- mikro en wielrennen is zowat zijn leven, ting als vijfde voor Patrick Van den Louis vindt het spijtig dat de tijd van Hauwe. Merckx en Van Impe voorbij is. Maar Eq misschien is ér toch een lichtpunt, meent hij. De laatste Ronde van Frank- rijk zorgde voor openbaringen zoals Liefhebbers Bruyneel en Museeuw. Voor de liefhebbers heeft hij enkele harde woorden in petto. Hij vindt dat ze het té gemakkelijk opnemen en echte uitblinkers zijn er niet, tenzij in de provincie Limburg. De toekomst ligt voor hem duidelijk bij de nieuwelingen en de juniores. In Lede wordt het dezer dagen zeer druk op het wielerfront met meer dan een dozijn belangrijke manifestaties. Een festijn voor de wielerfanaten! Dendermonde. Bareelkeskermis in Schoonaarde. Klaar voor de start; 29 wielrensters boden zich zaterdag aan voor de wedstrijd (foto Piet Hermans) Dendermonde. Bareelkeskermis in Schoonaarde nemen voorzichtig de bocht (foto Piet Hermans) De dames wielrenners Wielrennen. In Lede won Jan Poppe uit Zele (da) BJ. Oudegem - Welkom 15-3 Er was heelwat belangstelling voor dit derby tussen Oudegem en Welkom. Toch was de liftte niet zo boeiend. Daar voor vielen de bezoekers wat te licht uit. In de eerste helft was er nog een beetje strijd want zesmaal werd het 40/40 maar het ultieme punt was steeds voor de thuisploeg. Bij 6-2 was grootmidden Fred Marissen verplicht te stoppen wegens een spier- verrekking en toen was de weerstand helemaal gebroken. Bij de rust stond het al 8-2. Na de verfrissing kregen we een nog groter overwicht van Oudegem dat oordeel kundig keerde. Aan de koord waren onze ouwe, alias de champetter, en zijn kornuiten niet te verschalken. De tweede helft duurde amper 15 minu ten. Nu zondag speelt Oudegem in Merch- tem bij Backerklub, de ongeslagen lei der. Dat wordt beslist andere koek. Uitslagen van 29 juli 15-5 15-2 Toen Thierry Moeskops zich met nog vijf Deze zes renners verwierven snel een Bauw en Mare Piessens voorin rijden, anderen van het peloton wist af te schei- riante voorsprong en zouden buiten- Even hadden zij een halve minuut tot den, werd hij dadelijk als een belangrijk schot blijven. Door Gary De Cock, Pa- stand gebracht. Daarna slonk de voor kanshebber getipt. In de laatste kilome- trick Heirewegh en Erling Aassen (Noor- sprong en naderde metéén het peloton, ters toonde hij zijn kracht, 'greep' de net wegen) werd tevergeefs geprobeerd om Voor halfweg viel dan de definitieve be- voordien gevluchte Gunther Van den bij de leiders aan te sluiten, maar voor- slissing. Zes leiders met Thierry Moes- Abbeele bij het nekvel en spurtte op de aan bleef men al te hard op de pedalen duur alleen af op de eindstreep. duwen. De Antwerpenaar werd algemeen als een Zeventig renners hadden zich in Waas- verdienstelijke winnaar aanzien. Voor munster verenigd. Al na enkele kilome ters gingen Pat. Suy, Mare Ydens, Gun- halfweg was hij in de aanval gegaan met Gino De Pauw, Jan Poppe, Patrick Suy, Gunther Van den Abbeele en de Engels man Mark Stride. kops als latere winnaar. De spurt voor de tweede plaats won Gunther Van den Abbeele voor Mark Stride, Gino De Pauw, Patrick Suy en Jan Poppe. Even later eindigde Mc. Callym Graemie ther Van Den Abbeele, Ivan Smet, Feli- zevende, voor Johnny Soeter (Noorwe- cien Claessens, Geert Smekens, Ko gen). Schrijver, Walter Ongena, Gunther De EG Klieksken-Super 7 Waresvr.-Moerstraat Wielrennen. Ook de Grootmoeder van de Zeelse Jan Poppe was onder de indruk Backerklub-Eurika Vfl" zijn prestatie in Lede. Het was zijn tweede zege als liefhebber. Oma is Rupelsport-Rapid Immens zijn meest trouwe supporter (da) Groeildalers was Vrij. 15-4 13-8(gesch?) Philip De Baets behaalde zaterdagna- De anderen hadden last van de broeieri- spits rijden: Peter Van Nuffel, De Veer- middag te Lokeren èen vijfde zege. Voor ge warmte, staakten de strijd of werden man, Claessens, Dirk Philips, Dirk De het ingaan van de finale trok hij in zijn ingevolge een te grote achterstand door Cauwer en Philip De Baets. Geert Dela- eentje in de aanval en behield tot de de wedstrijdleiding een voortijdig halt ruelle leverde nog een huzarenstukje finish een riante voorsprong. toegeroepen. door in dit hete weer een achtervolging De tweede plaats was voor Walter De Onder impuls van Dirk De Cauwer en in te zetten. Hij slaagde jammer voor Veerman. Hij won het pleit van Dirk De Walter De Veerman vormde zich halfweg hem, niet in het opzet. Cauwer. Peter Van Nuffel werd vierde een leidersgroep die tien manschappen Intussen had Philip De Baets zich voor voor Dirk Philips, Felicien Claessens en verenigde. Wie zich meer achterop be- aan uit de voeten gemaakt. Geert Delaruelle. Metéén zijn alle zeven vond, mocht het meteen vergeten. E G genoemd die de finish hebben bereikt. Op de duur gingen zes renners in de Patrick Van De Ven werd winnaar te Bauw en Patrick Suy voorin ri/ten. De Bauw, De Beuckelaer, Van De Ven, Sinaai. Op vijfhonderd meter van het Laatstgenoemde reed lek en Steels Caethoven, Van Sweeveldt, De Taeye en einde plaatste hij een demarrage en kwam ten val. De andere drie werden Van Rij zich van de anderen afzonde- behield een kleine voorsprong. Even tenslotte bijgehaald door Frankie Wee- rden. later maakte Gino Brijs als tweede zijn maes, Fran$ois Caethoven, Patrick De opwachting. De spurt voor de derde Beuckelaer en Willy De Baecker. Onder In het slot probeerde Gino Brijs zich plaats werd gewonnen door Tom Steels impuls van Tom Steels zou de rest van tevergeefs los te rukken. Van De Ven zou voor Pat. De Beuckelaer. het deelnemersveld aansluiten, waar- daar op de duur wel in lukken. Hij werd Kort na de start gingen Joeri Verstraeten, door alles te herdoen viel. een verdienstelijk winnaar. Tom Steels, Gino Brijs, Gunther De De definitieve beslissing viel toen Steels, EG.

De Voorpost | 1990 | | pagina 21