F.C. Lutterzele: tussen de eerste vijf... Rapide Lebbeke viseert behoud in tweede provinciale Eendracht Sint-Gillis: op een nieuwe lei beginnen Sparta Buggenhout wordt beslist geen meeloper S.R. Grembergen met nieuwe mentaliteit Omnisportkampen in Lebbeke voor 6-13-jarigen VW Hamme heeft goede vooruitzichten Kalender Robur Moerzeke De Voorpost - 3.8.1990 - 23 VOETBAL In de maand augustus worden door de Gemeentelijke Sport- dienst en met Gemeentebestuur van Lebbeke nog drie om nisportkampen georganiseerd. Deze kampen hebben plaats van 9 tot 12 en van 13 tot 16 u. Inschrijfformulieren zijn te bekomen bij: De Gemeentelijke Sportdienst, gemeentehuis, grote Plaats 1 Kassa Sportcentrum, Albert I straat 120 Kredietbank, Grote Plaats ASLK, Stationsstraat SPORTKAMP 4 datum: van 13 tot en met 17 augustus (behalve 15 augustus) Inschrijving vóór 3 augustus, deelnameprijs 600 fr SPORTKAMP 5 datum: van 20 tot en met 24 augustus Inschrijving vóór 10 augustus, deelnameprijs 700 fr SPORTKAMP 6 datum: van 27 tot en met 31 augustus Inschrijving vóór 17 augustus, deelnameprijs 700 fr Algemene Inlichtingen: - Alle sportkampen hebben plaats in het gemeentelijk spor- centrum, Ibert I straat te Lebbeke; dagelijks komen 9 verschiller de sportdisciplines aan bod met als laatste uur zwemmen, onder begeleiding van gekwaificeerde sport- monitoren. - Een gereduceerd tarief wordt toegepast voor een 2de - 3de kind uit éénzelfde gezin: zo betaalt het eerste kind 700 fr, het tweede 600 fr en het derde 500 fr, mits voorlegging van de gezinstoestand (zie dienst bevolking). - De betalingen gebeuren via de kantoren van: ASLK, Stationsstraat, nr. 001-1987764-19; Kredietbank, Grote Plaats, nr. 445-4617321-88 onder 'Sportkampen-Lebbeke' met vermelding van naam en voornaam van de deelnemer nummer van het sport kamp. - Alle deelnemers zijn verzekerd door het Bloso. - Inschrijfformulieren zijn eveneens te verkrijgen op de bankkantoren en de kassa van het sportcentrum. - Inlichtingen kunnen bekomen worden bij de gemeentelijke sportdienst of het sportcentrum (vragen naar sportfunktio- naris Fons Abbeloos) onder telefoonnummers 052/ 41.12.91 - 41.21.11 - Sportkledij vereist (zwemgerïef inbegrepen) - De deelnemers kunnen onder toezicht hun middagmaal gebruiken in het cafetaria van het sportcentrum. 2.9'. Robur - FC Denderleeuw 9 9: E. Meldert - Robur 16.9: SK Ronse - Robur 23-9: Robur - Zultse 30.9: Eine - Robur 7.10: Robur - Ertvelde 14.10: SK Lebbeke - Robur 21.10: Robur - Temse 28.10: Robur - Geraardsbergen 4.11: Lovendegem - Robur 11.11: Robur - Melsele 18.11: Olsene - Robur 25.11: Robur - Oudenaarde 2.12: Geraardsbergen - Robur 9.12: Robur - Destelbergen 16.12: Lede - Robur 23.12: Denderleeuw - Robur 13.1: Robur - E. Meldert 20.1: Robur - SK Ronse 27.1: Zultse - Robur 3.2: Robur - Eine 17.2: Ertvelde - Robur 24.2: Robur - SK Lebbeke 3.3: Temse - Robur 10.3: Robur - Lovendegem 17.3: Robur - Olsene 24.3: Melsele - Robur 7.4: Oudenaarde - Robur 14.4: Destelbergen - Robur 21.4: Robur - Lede Het is voorbarig om nu al een prognose te maken maar de huidige gang van zaken laat veronderstellen dat VW Hamme op weg is om een degelijke kompetitie te realiseren. De kern is uitgebreid en in de jongste oefenwedstrij den kreeg iedereen de kans om zijn kunnen te demonstreren. Oefenmeester Daniël De Paepe heeft min of meer een typeploeg in zijn achterhoofd. Totnogtoe werd er enkel maar gëxperimenteerd en was het eindresultaat van minder belang. Komende zondag in Boortmeerbeek wordt het anders. Daar begint voor Vigor Wuitens het bekeravontuur. Het is de bedoeling om deze match tot een goed einde te brengen en minstens nog enkele weken verder te bekeren. Iedereen is beschikbaar en er is geen vuiltje aan de lucht. Het vertrouwen in Daniël De Paepe is in Hamme even groot als in de gloriejaren van Willy Meersman. E.G. FC Lutterzele promoveerde vorig sei- kan beschouwd worden, nadat de betere zoen naar derde met de grote trom. Het ploegen uit derde de kans kregen om scoorde niet minder dan 100 doelpun- naar tweede te promoveren. Ik vind het ten, waarvan Eddy Van Keer er een derde alleen maar jammer dat de reeksinde- voor zijn rekening nam, en verloor ling op financieel vlak niet al te best slechts 3 wedstrijden. Het bleef 20 speel- meevalt door het feit dat Oudegem en dagen ongeslagen. Schoonaarde in een andere reeks zijn Het inbrengen van de gebroeders Eddy ondergebracht', en Ivo Van Keer is uiteraard niet vreemd In ieder geval slaagde Lutterzele erin om aan dit daverend sukses. Bovendien kon zijn ruggegraat, bestaande uit de broers oefenmeester Etienne Aerts zijn pou- Van Keer en Pascal De Man, te behou- lains zo motiveren dat ze als het ware den. Bovendien werd Leo Dierickx (SK boven iedereen uitgroeiden in hun Lebbeke) bereid gevonden de FC-rangen reeks. De vraag is nu of FC Lutterzele, te komen versterken zodat de exit van dat tijdens het seizoen 83-84 al eens Mare Rombauts (SK Overmere), Raoul promoveerde naar derde provinciale De Cock (Asse-ter-Heide) en Steven maar er zich slechts drie seizoenen kon Reid (Baasrode) is gekompenseerd. Te- handhaven, voldoende gewapend is om vens kon in allerlaatste instantie Walter die stap voorwaarts met sukses te over- Daman nog aangesloten worden, bruggen. PR-man Roels: 'We beschikken over een 'Ik denk van wel, zegt PR-man Paul kern van een twintigtal spelers en hier- Roels. Ik steun mij hierbij op het feit dat mee moet het ons lukken ons te klasse- het nieuw gevormde derde provinciale ren tussen de eerste vijf. Dat is trouwens als een verbeterde uitgave van vierde ons doel voor de komende kompetitie'. Wellicht heeft Rapide Lebbeke, naast KAV Dendermonde, de meest opvallen de prestaties geleverd gedurende de jongste jaren. Na een kampioenstitel in vierde, wisten de poulains van voorzitter Eddy Van Overstraeten het voorbije sei zoen hun promotie naar tweede provin ciale af te dwingen. Alleszins een op mars die vele ingewijden van het provin ciaal voetbal heeft verbaasd. En wat nu? Is Rapide sterk genoeg gewa pend om deze dubbelsprong op de van gen? Voorzitter Eddy Van Overstraeten: 'We zijn er ons wel van bewust dat deze nieuwe stap niet kan overbrugd worden dan door vele extra-inspanningen. In de eerste plaats bouwen we een tribune. De nodige materialen werden ons geleverd door de gemeente. Verder wordt een tweede terrein aangelegd naast het be staande. Dat is noodzakelijk vermits we met niet minder dan 7 ploegen in kom petitie uitkomen'. En op het sportieve vlak? Oefenmeester Frank Van den Bergh: 'Het oogmerk is een plaatsje veroveren tussen de eerste tien. Hiervoor kunnen we alleszins reke nen op onze oersterke verdediging, die vorig seizoen slechts 18 treffers moest inkasseren. Verder stel ik veel vertrou wen in de middenvelders Verheyden en Carlier en vooraan moeten snelle kerels als Dirk Van de Sompel en Benny Ver- cauteren het verschil kunnen maken'. Op 9 augustus speelt Rapide om 19u30 een oefenpartij tegen Zingem en tergele genheid van halfoogst gaan de pulains van Frank Van den Bergh op bezoek bij dorpsgenoot SK Lebbeke. Uit de kon- frontatie met deze eersteprovincialer zal wellicht kunnen afgeleid worden hoe sterk Rapide wel gewapend is voor het seizoen 90-91- Robur-Lombeek 1-1. Chris Ferket, een aanwinst van Robur, wint dit duel maar zal over besluiten (vh) Na een rampzalig seizoen duikelde E. Sint-Gillis naar de laagste provinciale reeks. Om er de moed bij te verliezen voor een klub die tenslotte nog uitkwam in tweede provinciale, in de schaduw van grotere broer en stadsgenoot KAV Dendermonde. Maar Eendracht is nog niet dood. Onder leiding van dokter Daniël De Decker, oud-speler van Eendracht, werd een nieuwe bestuurskern uitgebouwd. Hij kan als kersverse voorzitter rekenen op de hulp van Monique De Pauw (sekreta- ris), René De Smedt (ondervoorzitter), Marie-José Vonck (schatbewaarder), Dirk Verleyen (kinesist) en de leden Mare Baten, Daniel Rizzo, Gilbert Rog geman, Juiien Van de Velde, Oscar Van Exterghem, Erik Van Limbergen, Robert De Roover en Ernest De Kinder. Voorzitter Dr. De Decker: 'Het wordt alleszins geen gemakkelijke taak. In de eerste plaats moeten we het vertrouwen herwinnen en beseffen dat op de meet moeten herbeginnen. Dat kan alleen als iedereen zich voor de kar wil spannen. Persoonlijk ben ik optimist. Het bestuur bestaat stuk voor stuk uit mensen die Eendracht uit het slop willen halen'. De jeugd, waarvoor Eendracht al in het verleden veel aandacht had, zal verder aan bod blijven komen. Er werden trou wens enkele beloftevolle Uefa-jongeren aangeworven. Van SK Beveren komen Lieven en Bruno De Smedt en van Een dracht Aalst Hans Matthieu. Eddy De Vroe, gewezen doelman van Bornem, wordt de nieuwe oefenmeester en hij wordt geassisteerd door Luk Van Huffel. Beiden moeten hun voetbalwijs heid overbrengen op volgende kem: Re- naat De Bruyn, Jaak Van de Wiele, Kris Mannaert, Hans Putteman, Kris en Jur- gen Van Nuffel, Alain Legat, Carlo Gillis, Frankie Moens, Wim Alens, Mark De Kinder, Jo Van Exterghem, Nico Van Caeckenberghe, Peter De Smedt en Ru dy Laroy. Van hen wordt verwacht dat ze voor nieuwd of dat reeds volgend jaar werke- Eendracht zo snel mogelijk de verloren lijkheid wordt, plaats in derde heroveren. We zijn be- Sparta Buggenhout maakte een onregel matig seizoen door. Op een bepaald moment wenkte zelfs de degradatie en het verbeterde er niet op toen plots oefenmeester Jean-Pierre Lippens het voor bekeken hield. Rudy Baeck slaagde er tenslotte in om het Spartaschip langs heen de dreigende klippen in veilige haven te loodsen. Ondertussen heeft ook Rudy Baert de Spartafamilie de rug toegekeerd en heeft zijn tenten opgeslagen in Mariekerke. Sekretaris Luypaert: 'We moesten in allerijl op zoek naar een nieuwe trainer en naar ik meen hebben de met het inhalen van Wilfried Maes, die zijn spo ren verdiende bij Opwijk, een goede keuze gedaan'. Intussen heeft Sparta ook zijn gelederen versterkt. Met Yvan de Cock (Lokerse), Bob Robbrechts (Humbeek) en Patrick De Cauwer (Branst) krijgt Sparta in zowat alle kompartimenten meer slag kracht. Ook de akkommodatie is totaal ver nieuwd. Sparta beschikt nu over twee terreinen plus een kleinere speelruimte voor de duiveltjes en een prachtige nieu we kantine. Sekretaris Luypaert: 'Wij beschikken thans over een moderne akkommodatie die vele klubs uit provinciale ons zullen benijden. Bovendien hebben we het be stuur hervormd en hebben we de nieu we taken herverdeeld. Tevens werd het jeugdcomité, dat vroeger onafhankelijk opereerde, gehecht aan het hoofdbestuur'. Sparta Buggenhout, dat de vorige seizoe nen nogal wat onregelmatige kurven uittekende, hoopt met deze 'new-look' zich te kunnen meten met de koplopers in derde provinciale. In ieder geval is het duidelijk dat het vertrouwen hersteld is en dat was wel nodig in het Buggenhout- se huishouden. Robur-Lombeek 1-1. Dauwe gaat zijn laatste tegenstrever voorbij i bezoekende doelman stond op de goede plaats (vh) S.K. Grembergen, dat heimeijk had ge hoopt naar tweede provinciale te kun nen promoveren via de herschikking van de reeksen, pakte naast de eindprij- zen. Tijdens de laatste zes wedstrijden van vorig seizoen boekte de Schelde- ploeg geen enkel punt en meteen waren alle illusies stuk. Volgens voorzitter Herman Burghgrave mag ook het bestuur wel een mea culpa slaan en drongen er zich enkele ver vangingen op. In de eerste plaats werd Geert Brasseur de nieuwe klubsekreta- ris en werd Frans Verhelst de ideale terreinbewaarder. Voorzitter Burghgra ve: 'Vooral met deze laatste hebben we een prima werkkracht in ons midden. Hij werkt met hart en ziel aan het opfrissen van de akkomr. idatie. Boven dien plaatsen we een nieuwe verlichting. Kortom er heerst opnieuw een uitste kende mentaliteit'. S.K. Grembergen was kwa transfers voorzichtig op de voetbalmarkt. Alleen doelman Renaat De Bruyn (E. Sint-Gil lis), Patrick Coremans' (Tisselt), Geert Van Den Bossche (Merchtem) en Rik De de Kuyper (Sombeke) zijn nieuwe gezich ten in de Ringstraat. Stefan Martens, die omwille van hogere studies een tijdje uit de voetbalcirkulatie was verdwenen, keert eveneens naar de oude S.K.-stai terug. Dirk Deferrere (Sp. Appels), Marnic Heyman (Overmere) en Paul Fobé (St. Pauwels) besloten andere voetballuch- ten op te snuiven. Gerrit De Pauw (Waasmunster) fungeert als nieuwe oe fenmeester en wordt daarbij geholpen door de Marokkaan Ben Tahiti. S.K. Grembergen dat volgend seizoen met 7 ploegen uitpakt in de kompetitie, zoekt ondertussen nog naar een trainer voor de doelmannen en de preminie- men. En de verwachtingen op het sportieve vlak? Voorzitter Burghgrave: 'We zullen zeker onze jeugd de kans bieden om zich in te passen in het fanionteam. Ik denk dat we voldoende gewapend zijn om ons te klasseren binnen de eerste vijf. We komen niettemin in een reeks uit die voor de helft is hernieuwd. Dus totaal nieuwe tegenstrevers voor ons. Het kan wellicht een kampioenschap worden met onverwachte wendingen en eindresultaat'.

De Voorpost | 1990 | | pagina 23