Den Bond na zes jaar opnieuw glansrijk kampioen R.K. Oudegem: egradatie vermijden ils eerste opdracht wat balboogschieten is uventus Schoonaarde: nikken op een plaats n de middenmoot Aalstenaars toonden Berlare De Verenigde Hamse Boogschutters si«|M1 Oefenen bij SK Lebbeke Nu of nooit voor S.K. Overmere De Voorpost - 3.8.1990 - 25 BOOGSCHIETEN "VOETBAL Oudegem wist na een moeilijke, ir niettemin geslaagde kompetitie, plaatsje te veroveren in derde pro- iciale. Meteen wenkt een nieuwe zwa- opdracht voor de voetballers uit agem'. kretaris Lambrecht: 'Het wordt inder ad een zware dobber en als we ons uit degradatiezone kunnen houden, mo- we gewagen van een geslaagd sei- en. Met dat doel voor ogen hebben we kern samengesteld uit 19 evenwaar- f spelers'. e ziet die kern er nu uit? Naast beken- gezichten als Praet, de Van der Jeugts, De uitschakeling in de Beker van België noopt S.K. Lebbeke tot het organiseren van een aantal oefen wedstrijden. Nu zaterdag 4 augus tus om 18u00 is Scup Jette te gast op het Konkelgoed. Donderdag 9 augustus om 19u00 is FC Baasrode op bezoek en op zon dag 12 augustus speelt Lebbeke, opnieuw thuis, tegen FC Lombeek. Deze match staat geprogrammeerd om 18u00. EG Hans Hofman, JP. Van den Hauwe, Pa trick De Greef, Eddy Vermeir en Bert Vercauter, liet Oudegem versterking aanrukken in de persoon van Dirk Raes (R. Lebbeke) en Marc Van Langenhove (E. Meldert). Bovendien kan de neo- derdeprovincialer rekenen op de oud gedienden Sven Van Gijsegem en Nico Van Caeneghem. Tevens zal S.K. weer beroep kunnen doen op de diensten van trainer Eddy Van de Voorde, die erin slaagde om vorig seizoen SK tot een hecht blok om te smeden. Oudegem brengt vijf ploegen in kompe titie en die spelen allemaal op hetzelfde terrein. Sekretaris Lambrecht vindt dat echt jammer en zegt hierover: 'Dat is werkelijk een overbelasting. Ieder jaar moeten we nieuw gras zaaien en met een droge zomer, zoals nu het geval is, brengt dat weinig aarde aan de dijk'. Hoe dan ook, het is een vaststaand feit dat SK Oudegem voor een nieuwe en zware uitdaging staat. Over een drietal maanden zullen we allicht al weten of de inspanningen die het bestuur heeft gele verd vruchten hebben afgeworpen. VOETBAL De zesde en laatste schifting voor het Hamse schutterskampioenschap 1990 kreeg zijn beloop in het lokaal der Vier Gekroonden te Moerzeke. Het vijftal van Eddy De Schepper (db) was reeds zeker van de overwinning maar voor de indivi duele titels werd het nog een zeer span nende namiddag. Eddy De Schepper startte uitstekend en joeg reeds bij zijn eerste poging de hoge in het zeil. De beide zijvogels vormden geen enkel probleem en. bovendien schoot deze klasrijke schutter nog drie latvogels voor zijn formatie. Leo Willaert (4 Gekr.), die in de rangschikking op gelijke hoogte stond, toonde ook al zijn talent en schoot gans de kop. André Laureys (Wuit) had amper vier schoten nodig om gans de kop neer te halen maar nadien kreeg hij pech aan zijn boog en kon verdere resultaten verge ten. Zijn rechtstreekse tegenstanders, Eric De Loose (Eil) en Ronny Dhaese (Kast) lieten zich niet onbetuigd. Met hun vijven mochten ze dus kampen voor het dagklassement der panacheschut- ters. In deze spannende kamp kon Leo Willaert zijn tegenstanders verschalken met een voltreffer in de eerste kamp beurt. Proficiat, Leo! Dan kregen we de afkamping voor de titel der panacheschutters 1990 tussen Leo Willaert en Eddy De Schepper. De spanning was te snijden en de zenuwen van beide schutters waren tot het uiters te gespannen. Beide Wasbakken faalden deerlijk in de eerste twee kampbeurten maar Leo Willaert schoot in de derde poging als eerste raak. Eddy, die op trillende beentjes deze opdoffer niet kon verwerken, moest zich tevreden achten met de tweede plaats, terwijl Leo de vele gelukwensen mocht in ontvangst ne men. Ook bij de latschutters was het een spannende aangelegenheid. Bij het in gaan van de laatste ronde zagen we dat Luc Ost (Eil) en Eric Lambrecht (Eil) op gelijke hoogte stonden in hun strijd om de titel der latschutters. Eric Lambrecht schoot raak bij de laatste poging en mocht meteen plaats nemen in de rij der kampioenen daar Luc niet kon sco ren. Geen nood echter. 'Ongeluk in 't spel is geluk in de liefde' en dat is bij Luc zeker van toepassing. Voor de dagprijs was Eddy De Witte iedereen te vlug af met zijn vijf treffers en hij won naast het dagWassement ook nog de derde plaats in de rangschikWng! Bij de panacheschutsters kende Mar leen Van Kerckhove (DB) geen genade met haar Wubgenote Marleen Rousseau en schoot gans de kop waardoor ze onbedreigd het dagWassement en de titel in de wacht sleepte! Bij de latschutsters stond Amélie Claes (Eil) met een riante voorsprong aan de leiding maar ze moest zich uiteindelijk nog reppen om een zeer goed schieten de Greta Casier (DB) achter zich te houden. Greta kwam met haar vijf tref fers reeds in de zevende ronde op gelijke hoogte van Amelie maar kon tijdens de resterende beurten de zaak niet afron den. Amelie daarentegen streed met de moed der wanhoop en kon bij haar laatste beurt een afkamping ontlopen en werd kampioene 1990! Greta Casier moest zich tevreden stellen met de tweede plaats en het dagWasse ment, waardoor zij toch mag terugblik ken op een prachtige prestatie, terwijl haar Wubgenote, Rita Van Hoecke, eer vol beslag legde op het brons. Bij de juniors was het Barry Willaert (Eil) die zich in de Wjker schoot met zijn vijf waardevolle treffers, waardoor hij meteen de dagprijs binnenhaalde, maar toch kwam Barry één puntje te kort om mee te kunnen dingen naar de eerste plaats. Deze eer was voorbehouden aan Cindy en Peter Steels (DB) die met hun 17 punten netjes uit de greep van de achtervolgers bleven. In de afkamping om de hoogste eer trof Cindy raak met haar tweede poging en broer Peter was eraan voor de moeite. Bij de 55-plussers was het vader Steels die met de hoogste eer ging lopen en meteen maaWe hij het sukses wan zijn gezin volledig. Drie kampioenen in één huishouden is naar ons gevoel van het goede wat te veel. Herman Eeckhout (Bast) won met zijn drie treffers het dagWassement en de tweede plaats in de eindstand, terwijl Louis Van Gentbrugge beslag legde op de derde plaats. Als wij nu het ploegenWassement even overlopen dan zien wij dat de ploeg van Eddy De Schepper met Willy D'Hollander, Patrick Rousseau, Eddy Smout en Omer Steels dit kampioen schap op overtuigende wijze wonnen. Toch kende deze ploeg niet zo'n goede start zodat de pronostiekers eerder hun voorkeur gaven aan 't Eiland en De Wuitens, doch Den Bond groeide uit tot de sterkste formatie en was op het einde niet meer te Woppen. De Vier Gekroon den wipten in extremis op naar de twee de plaats, wat een fraai resultaat is. De Wuitens kenden een prachtige finale waarin zij zo maar eventjes 23 punten scoorden en behaalden een eervolle derde plaats. De ploeg van André Van Geyte (Eil) zakte wegens de zieWe van hun kopman terug naar de vierde plaats, hoewel bij het begin van dit kampioen schap meer verwacht werd van deze formatie. Het was topschutter F rans Wil laert die de verwachtingen niet inloste. Marleen van Kerckhove (DB) met haar damesploeg eindigde op een eervolle vijfde plaats en mag terugblikken op een mooi kampioenschap. Het vijftal van Louis Lambrecht (Eil) eindigde op een verdienstelijke zesde plaats, wat niet kan gezegd worden van het peloton Alain Van Den Broeck (Kast) waarbij de kopman en lokaalhouder lelijk in.gebreke bleef. De Bastianen waren te fel gehandicapt om een rol van betekenis te kunnen spelen in dit kampioenschap. De rode lantaarn tenslotte werd overgedragen aan het peloton van Freddy Raemdonck (Wuit). Eindstand voor ploegen 1. Eddy De Schepper (Den Bond) 128 2. Jan Peelman (4 Gekr.) 103 3. Eddy De Witte (Wuit) 102 4. André Van Geyte (Eil) 101 5. Marleen Van Kerckhove (DB) 76 6. Louis Lambrecht (Eil) 75 7. Alain VD Broeck (Kastel) 73 8. Rudi Maes (Bast) 66 9. Luc Present (Kastel) 63 10. Albert V Doorselaer (Bast) 48 11. Sonia Landgoed (Bast) 38 12. Freddy Raemdonck (Wuit) 28 Eindstand voor panacheschutters 1. Leo Willaert (4 Gekr) 40 2. Eddy De Schepper (Bond) 40 3. Eric De Loose (Eil) 31 Eindstand voor latschutters 1. Eric Lambrecht (Eil) 27 2. Luc Ost (Eil) 20 3. Eddy De Witte (Wuit) 24 Eindstand voor panacheschutsters 1. Marleen Van Kerckhove (Bond) 22 2. Marleen Rousseau (Bond) 17 Eindstand voor latschutsters 1. Amelie Claes (Eil) 16 2. Greta Casier (Bond) 15 3. Rita Van Hoecke (Bond) 13 Eindstand voor 55-Plussers 1. Omer Steels (Bond) 20 2. Herman Eeckhout (Bast) 16 3. Louis Van Gentbrugge (Bast) 15 Eindstand vooi juniores 1. Cindy Steels (Bond) 17 2. Peter Steels (Bond) 17 3. Barry Willaert (Eil) 16 H.V.C. obur-Lpmbeek 1-1. Nieuwkomer Hans Verhelst zal deze bal bemachtigen en Wrzetten (vh) iventus Schoonaarde liet tijdens het aorbije seizoen de kans niet liggen om promoveren naar derde provinciale, at gebeurde niet zonder hindernissen, ij de aanvang van de kompetitie was er og geen vaste lijn te ontdekken in het Iflal en de resultaten waren derhalve tvenant. ijdens de terugronde kwam dan plots kentering meteen dozijn wedstrijden onder nederlaag en een gunstige klas- ering op de rangtabel. Meteen was de :re- lus geklaard. erde provinciale blijft niettemin voor :ntus een groot vraagteken. IsJuven- s genoeg gewapend om die overgang et sukses te overbruggen? Sekretaris iuckelaere die al arenlang het wel en wee meemaakt bij Juventus meent van wel. Hij zegt: 'Wij konden bij T.K. Meldert Erwin De Smedt weglokken en van hem wordt verwacht dat hij vooraan voor wat meer stootkracht zoqgt. Bovendien ne men we van Berlare de twee jongeren Tom Van Caeneghem en Mario Meere- mans over. Voor de rest verlaat niemand de kern op uitzondering van kapitein Rudy Tackaert (34), die een punt zet achter zijn voetballoopbaan en een funktie in het bestuur heeft aanvaard'. Het kontrakt van trainer Pierre Cornelis werd verlengd en die hoopt met zijn manschappen een plaatsje in de mid denmoot af te dwingen. Onder impuls van de uitbaters van café 'De Kalvaar' en met de medewerking van het gemeentebestuur en de Berlaarse sportraad werd er een demonstratie bal boogschieten georganiseerd. Het waren de Aalsterse 'Klauwaerts' die de zware taak op zich namen om van deze de monstratie een aangenaam kijkstuk te maken. Toch is het geen sinekuur om in deze vakantieperiode 36 schutters bijeen te krijgen en dat alleen was al een sukses. Zoals de wedstrijden voor het kam pioenschap van de stad Aalst, werd er gespeeld over 8 ronden. De wedstrijd werd op gang geschoten door Julien Spruyt, afgevaardigde van de sportraad. Er werd gekampt voor drie prachtige trofeeën per maatschappij met pelotons van zes schuters. Ook was er een individuele prijs voor de beste schutter van de dag voorzien. Al waren de pelotons aan elkaar ge waagd, toch stonden na de eerste ronde reeds 'De Ware Vrienden' op kop. Dat bleef zo tot in de vierde ronde maar toen werden zij eventjes voorbijgestoken door Sint-Servatius met één vogeltje. In de vijfde en de zesde ronde was het de beurt aan De Klauwaerts om even bij te benen. Vanaf de zesde ronde was het de kop man van De Ware Vrienden, Mare De Koning, die het verschil maakte en met zijn peloton iedereen voorbijstak. Uitslag: 1. De Ware vrienden, 2. Sint- Servatius en De Klauwaerts. Het was niet verwonderlijk dat Mare De Koning de individuele prijs wegkaapte met 7 vogels op 8 beurten. De andere naturaprijzen werden gewonnen door Mare De Koning (Ware Vrienden), Mar cel bauwens (Klauwaerts), Alfons De Sutter (St.-Servatius), Jan Deghels (St.- Servatius) en Paul De Valkeneer van Sint-Servatius. Verder waren er nog prijzen voor Alfons de Sutter (St.-Servatius), Luc Daelman (Ware vrienden), Steven Vinck (Klau waerts), Rudy Daelman (Ware vrien den), Yvan Michiels (St.-Servatius), Danny Lefebre (Ware Vrienden) enjaak Van Oudenhove (Ware Vrienden) De fraaie prijs van Rombauts werd ge wonnen door Fr. Buys van Sint-Serva tius. Door Luc daelman van de Ware Vrien den werd een etentje aangeboden in restaurant De Turfput. <SP) De nieuwe gzichten bij SK Overmere, waarover Michael De Vos zei: 'De titel, nu of nooitDat werd beaamd door oud-speler Petrus Goossens, die vond dat het met dit spelersmateriaal mogelijk is. Ivan Rasschaert is de trainer en hij wordt bijgestaan door hulp-trainer André Baeyens: Misschien komen beiden ook nog als aktieve speler op het terrein. Van Oudegem werd een gerenommeerde spits overgenomen. Mare Rombaut maakte immers in twee seizoenen (Lutterzele en Londerzeel) 53 doelpunten. Van Grembergen kwam Marnix Heyman, zoon van André, die ooit trainer was bij SK Overmere. Marnix zal de plaats overnemen van Danny Van der Stricht die uitgeweken is naar Sombeke. Marnix is een echte fourier van doelpunten. Op de foto: sekretaris Petrus Goossens, trainer Ivan Rasschaert, Mare Rombaut, Marnix Heyman en hulp-trainer André Baeyens. (mt) Balboogschieten. Het Berlaarse gemeenteraadslid Julien Spruyt had de eer om in naam van de burgemeester de animatieschieting te openen. Het werd een demonstratie van grote klasse(gp) Hobur-Lombeek 1-1. Hans Verhelst speelt de bal door naar nieuwkomer Dauwe "uuir deze zal op de staak besluiten (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25