Handbalsprokkels Baasrode VA blijft probleemloos in Hogere II Kastel gaat onderuit op Terjoden Kaatskalender De Voorpost - 3.8.1990 - 27 A, Kaatsen. De ploeg van Opstal (foto guy) KAATSEN Kaatsen. Herleving Aalst doet het zeer goed in de kompetitie en eindigde tweede in de Trofee Mare Galle (jmh) - Zoals verwacht valt er niet zo heel veel te vertellen over de transferaktivitei- ten bij de streekclub. Enkele verschuivingen in het spelerspotentieel waren natuurlijk te verwachten maar echt ophefmakende zaken zijn er niet te melden. Tot 15 augustus is de transferperiode nog open en wij menen te weten dat het lijstje dat u hierbij vindt nog zal aangevuld worden maar echt, of het zou een grote verrassing zijn, veel spektakulaire dingen zien wij niet meer gebeuren. Voorlopige lijst met overgangen Baert Frank van Eeklo naar I.T.B. Lokeren De Proft Marc van Merchtem naar Denderbelle De Block Roger van Merchtem naar Denderbelle Van Dam me Jan van Merchtem naar Denderbelle Voorlopige lijst ontslagen G. Van Den Borre (Robuco Buggenhout), C. Agneessens (B.V. Aalst), E. Van Malderen (E.V. Aalst), F. De Troch (Robuco Buggenhout), Jos Vermaesen (Robuco Buggenhout), H. Trienpont (Robuco Buggenhout), D. Stock (Robuco Buggenhout), F. Mannaert (Robuco Buggenhout), L. Van Handenhove (Nopri Lebbeke). - De Nationale Militaire handbalploeg neemt deel aan de militaire Wereld kampioenschappen van 20 september 1990 tot 3 oktober 90 in Nigeria. Bij de spelers die in aanmerking komen om dit 'snoepreisje' mee te pikken vinden wij Stef Vlassenroot van Ajax Lebbeke terug. Ook Koen Sanders van H.K. Waasmunster zou in de selectie opgenomen worden. - Ajax Lebbeke organiseert in samenwerking met de Gemeentelijke Sportraad voor de tweede maal een jeugdhandbaltornooi 'Memorial Freddy Cooreman'. Dit tornooi is voorbehouden voor kadetten-jongens en gaat door in het Gemeentelijk Sportcomplex op zaterdag 25 augustus. Als sluitstuk van dit tornooi spelen de senioren van Ajax en H.K. Waasmunster een demonstratie- wedstrijd - Bij zowat alle clubs zijn tijdens de voorbije week de trainingen hervat. In dit weekeinde zijn de meesten al aan hun eerste oefenwedstrijd toe. Een greep uit het aanbod: H.B.C. Dendermonde gaat Tongeren bekampen in St.Stevens- Woluwé waar de Limburgers op stage zijn. H.K. Waasmunster ontvangt Uilenspiegel en Ajax Lebbeke organiseert een driehoekstornooi. - De seizoenstart komt voor sommige ploegen onrustwekkend dicht bij. Naast de clubs uit 2e nationale Ajax Lebbeke en E.V. Aalst, die reeds het eerste weekeinde van september hun eerste kompetitiewedstrijd dienen te spelen moeten Robuco Buggenhout en Brabo Denderbelle nog een week vroeger het veld op. In het kader van de voorronde van de Beker van België ontvangt Buggenhout het pas gepromoveerde Roeselare en krijgt Denderbelle het opvallend versterkte Izegem op bezoek. In de tweede ronde van de Beker komen ook Ajax Lebbeke, E.V. Aalst en I.T.B. Lokeren in het stuk voor. Dit is voorzien tijdens het weekeinde 15/16 september. - Het startsein van de kompetitie is dit seizoen nogal verschillend naargelang de reeks waarin men speelt. lste nationale begint op 6 oktober. 2de nationale start op 1 september. 3de afdeling start samen met lste nationale op 6 oktober 4de afdeling start ook op 6 oktober. De provinciale reeksen starten op 22 september. lste nationale dai 'es begint op 15 september, terwijl 2de afdeling dames dan weer van start gaa op 6 oktober net als de provinciaal spelende damesploegen. - Bij de damespioeg van Nopri Lebbeke lijken de nevels nog niet opgelost. Inderdaad, Nopri zit nu zonder trainer-coach, H. Bleyaert stopt definitief, Van Handenhove diende een vrijheidsaanvraag in en voor zover als bekend heeft ook A. Segers de intentie om de club te verlaten en goalie M. Van Langenhove wacht af. Wij zijn echt benieuwd naar de verdere evolutie bij het eens zo florisante Nopri. - Bij Squadra Femina Lebbeke werd B. Van Ransbeeck aangetrokken als trainer-coach en het staat nu vast dat M. Bijl, de jeugd-internationale, bij Squadra blijft ondanks de interesse die lste nationaler Sasja tentoon spreidde. - Dat H. Trienpont volgend seizoen trainer-coach wordt bij E.V. Aalst is wellicht geen nieuws meer al heeft de voormalige Robuco-trainer tot nu toe geen aansluitingskaart ondertekend. - Trienpont krijgt het wellicht niet gemakkelijk nu Agneessens Aalst verlaat voor H.K. Waasmunster en Mare Bayens wellicht zijn tenten zal opslaan in Temse. - Datzelfde At. Temse zou volgens het officieel orgaan van de V.H.V. toch promoveren naar 4de afdeling nu Klub Mechelen 2 forfaits geeft. Wij weten nu nog niet of Temse deze onverwachte .promotie zal aanvaarden. De mening van de nieuwe trainer-coach J. De Proft zal hieromtrent wellicht van doorslagge vende aard zijn. EVA Dat Baasrode VA. enkel dat tikkeltje geluk ontbeerde om reeds einde juni zekerheid te hebben omtrent het be houd in 2e nationale, bleek duidelijk tijdens de maand juli. Ingedeeld in de dalersreeks demonstreerde de ploeg van de Broekkant zo'n gaaf spel dat de te genstanders regelmatig in de vernieling werden gespeeld. Het begon al op 7 juli met de 0-15 overwinning in St.-Denis en de daaropvolgende wedstrijden bega ven ook Feluy, Kokejane en J. Volders onder de overmacht van Baasrode V.A. Enkel Crupet kon op 29 juli V.A. counte ren maar de Walen overschreden toen duidelijk hun echte mogelijkheden. Meteen was de ploeg van -secretaris F. Claes vlug zeker van het behoud en als nieuwkomers in Hogere II beklemtoon den zij hiermee dat de ploeg nog lang niet aan het einde van haar opmars toe is. Bij Baasrode komt het er nu op aan niet te bezwijken onder de verlokkelijke aanbiedingen die o.a. voor Quisquater geboden worden door Tollembeek. Als wij het allemaal goed begrepen hebben wil V.A. zelf doorstoten naar 's lands hoogste reeks en is men dus niet van plan talent in het uitstalraam te zetten. De wedstrijden Zondag 15.7 Baasrode VA 15 Feluy 8 Na de tot de verbeelding sprekende 9-15 zege tegen St. Denis heeft VA duidelijk bevestigd tegen Feluy en me teen zat men aan de Broekkant op rozen wat betreft de degradatiestrijd. Feluy begon sterk en leidde met 1-3 maar bij de thuisploeg begon het duo Koek-Quis- quater zijn duivels te ontbinden vanop de keerdersplaatsen en het werd vlug 5-3 om de rust te bereiken met een 8-4 voorsprong. Ook na de rust bleef V.A. sterk spelen en vooral groot-midden St.-Koek bleek out-standing. Het werd 10-4, Feluy trachtte nog de bakens te verleggen met enkele plaatswissels maar verder dan 11-6 en 13-8 raakten zij niet. Zaterdag 21.7 leveren, Koek en De Clercq deden aan de koord de rest zodat VA. kon gaan rusten met een 2-8 score. Kokejane trachtte langs het duo Van De Velde-De Strooper de suprematie van Baasrode te onder breken maar V.A. bleek duidelijk niet uit zijn evenwicht te brengen. Bij 2-10 kon Kokejane nog eens een pel ophalen en via 4-12 ging het naar een voor de bezoekers schitterende 4-15 zege. Zondag 22.7 Baasrode VA 15 J. Volders 8 Opnieuw waren een 300-tal toeschou wers getuige van de grote konditie die V.A. tijdens de juli-maand ten toon spreidt. Het jeugdige keerders duo Quis- quater-Koek, goed bijgestaan door ach terman Peersman zorgde onmiddellijk voor een 3-1 voorsprong en op geen ogenblik gaf V.A. de match nog uit han den. Het werd dan ook 8-2 aan de rust en nu met Verheyen aan de koord in de plaats van De Clercq bleef V.A. de bezoe kers domineren. Bij 10-3 cn 12-5 was het overduidelijk dat J. Volders dit Baasrode niet kon bedreigen. Verheyen en Willaerts stop ten als koordspelers zowat alles en Quis quater ontlokte de toeshouwers applaus door tweemaal spectaculair over te leve ren. Via 13-7 ging het naar 15-8 en meteen was V.A. ook rekenkundig zeker van het behoud in Zondag 29.7 Lagere I Baasrode VA Wieze Baasrode nam van bij het wedstrijdbe- gin de bezoekers bij de keel. Claes, Verhulst en Van Damme akteerden feil loos op de keerdersplaatsen en Kaekel- bergh en Nobels pakten alles aan de koord zodat via 4-0 Baasrode met 8-2 leidde aan de rust. Na de pauze hetzelfde spelbeeld, Baasrode loste op geen enkel ogenblik zijn greep en via 11-2 en 13-4 won de jeugdige V.A. ploeg dan ook logisch met 15-4. zoekers werden verder in de vernieling gekaatst door het keerders trio Hen- drickx-Joos-Verhulst. Een 13-2 afstraf fing werd het lot van Buggenhout Toe komst. Kastel Baasrode VA 4 13 Opwijk Baasrode VA Crupet Baasrode VA Kokejane Baasrode VA Mits te winnen in Kokejane kon Baasro de zo goed als zeker het behoud veilig stellen. V.A. startte dan ook erg gemoti veerd en na een studieronde (1-1) sloe gen zij onmiddellijk een kloof, vooral dankzij het sterk presteren van het duo Willaerts-Peersman (2-5). Quisquater had ondertussen nog maar eens voor sensatie gezorgd door stijlrijk over te Na een goede wedstrijd, maar wellicht minder gemotiveerd nu het behoud ver zekerd was, moest Baasrode voor de eerste maal in de eindronde het onder spit delven. Crupet speelde dan ook bepaald goed maar het wedstrijdbegin liet deze afloop niet veronderstellen. Onder impuls van Koek-Quisquater- Peersman leidde V.A. met 1-4 maar een gemotiveerd spelend Crupet wou niet breken, bleef aanklampen maarVerhey- den en Willaerts zorgden er toch voor dat Baasrode kon gaan rusten met een 5-8 voorsprong. Na de rust bleek Crupet echter steeds maar sterker te worden, er werd duide lijk minder buiten geleverd en het werd 8-8. Via 9-8 nam V.A. opnieuw de leiding (9-10) maar een verbluffende thuis ploeg ging toen foutloos akteren en het werd 14-10 vooraleer V.A. het Waalse offensief nog even kon afremmen. Knappe wedstrijd van beide ploegen met een zichzelf overtreffend Crupet. Leider Opwijk, in de heenronde al eens verslagen door de tiener-ploeg uit Baas rode, kreeg een nu nog jeugdiger geheel voorgeschoteld. Kaekelbergh en Van Damme dienden vervangen door de 14- jarige T. Joos en de 16-jarigeJ. Verhulst. Aangevuld met B. Claes (17 j.), J. Nobels (17 j.) en K. Erpels met zijn 20 jaar de "opuderdomsdeken" en met de 14-jari- ge G. De Kimpe op de bank, zorgde Baasrode voor bepaald moeilijke mo menten bij de thuisploeg. Via 2-3 werd het 5-6 maar net voor de rust kon Opwiljk de leiding overnemen (8-7). Ook na de rust bleven de tieners nog een tijdje aanklampen (10-9) maar wanneer dan een spel op 40-40 werd verloren door gebrek aan ervaring, brak de veer bij de bezoekers. Het werd 13-9 voor aleer B. Claes nog een spel kon versieren voor Baasrode maar bij de ploeg van de Broekkant was men zeker niet ontgoo cheld, integendeel... Kadcttcn - Baasrode kampioen Kastel, enkel door Baasrode verslagen tijdens de heenronde, had nog een kans op de titel als zij leider Baasrode onder de knoet hielden. Maar vlug was duide lijk dat de thuisploeg niet opgewassen was tegen de moordende opslagen van V.A. en het werd 1-5 vooraleer Kastel nog een spel kon winnen. Met een 2-7 rust stand lagen de kaarten reeds op tafel en Verhulst-Joos zorgden ervoor dat Kastel zich geen begoochelingen meer kon maken. Via 3-9 en 4-11 speelde Baasro de zich in de kampioenentrui die met een 4-13 zege dik in de verf werd gezet. Miniemen Zele Durmen Baasrode V.A. 5 10 Co-leider Baasrode kende een moeilijke start want Zele bleef aanklampen (3-3). Toen pakten de bezoekers toch een kleine voorsprong (3-5) maar via 4-6 bleef Zele aanklampen. Als de thuis ploeg verdiend haar punt pakte bij 5-7, schrok Baasrode toch wakker en het ging recht naar een 5-10 zege. Pupillen Baasrode VA Brussegem 9 10 Baasrode VA Denderbelle Leider Baasrode bewees tegen Dender belle nog maar eens zijn mogelijkhe den. Ook zonder de geschorste M. Ver hulst lieten zij de bezoekers geen kans. Het werd 4-0, Denderbelle kon dan zijn enig spel in de wacht slepen en daarna ging Baasrode recht naar een driepun tenzege die hen weer een stap dichter bij de titel brengt. Met De Maeseneer op de bank raakte Baasrode moeilijk uit de startblokken. Het werd 1-5 als De Maeseneer dan toch op het terrein werd geroepen en Baasro de begon onder zijn impuls aan een achtervolging die succes leek te hebben bij een 8-8 stand. Toen werd echter een 40-0 voorsprong uit de handen gegeven en ondanks men opnieuw gelijk raakte (9-9) was het Brussegem dat verrassend met de zege ging lopen. Terjoden Baasrode VA 10 5 Baasrode VA Buggenhout Toekomst Het ontbreken van M. Verhulst - vervan gen door miniem D. Hendrickx, maakte dat de thuisploeg super-gemotiveerd aan de wedstrijd begon. Het werd 7-1 aan de rust en de verbouwereerde be- Terjoden toonde zich van bij de start de betere ploeg maar ondanks een 5-2 achterstand bleef V.A. strijden voor elke bal. Toch bleek dat Terjoden met De Man over een duidelijke surplus be schikte en Baasrode kon enkel blijven aanklampen (6-3, 8-5). E. Terjoden - Kastel Rap en Vlug 15-5 (ruststand 8 - 4) De talentscouts die naar het terrein van Terjoden waren afgezakt, om de twee koplopers uit Hogere III aan het werk te zien, zijn bedrogen uitgekomen. De wedstrijd was een zwak gedoe, met voor al een onkennelijk slecht spelend Ka stel, dat geen enkel ogenblik zijn tite- lambities kon onderstrepen. Was de wrijving tussen Jo Van Daele en Rudy Wielandt hier niet vreemd aan In de beginfase van deze ontmoeting pakte Terjoden met sterke opslagen uit. Spel na spel liepen de gastheren uit en vrij vlot kwamen zij aan een 4 - 0 voorsprong. Pas dan kon een nochtans onzeker opslaande Jo Van Daele, voor Kastel het eerste spel binnenhalen. Dan ny Van Duysen geplaagd met zware hoofdpijn was ondertussen al verhuisd naar de koord. Het was een vaag teken voor een zwak maar moedig strijdend Kastel, dat vooral onder impuls van Wie- landt terugkwam tot 5 - 4. En plots lukte er niets meer bij de leidersploeg. Bij de thuisploeg ontbonden, een sterk lever ende Van Schoor en een herboren ach terman, Ivan De Kinder hun duivels. In één ruk ging de skore naar 8 - 4. Wie- landt luidde de alarmbel tijdens de pau ze en Kastel zou de bakens verzetten in de tweede helft. Hij had het mis voor. Er lukte bij de gasten werkelijk niets. Tot overmaat van ramp voor Kastel ging ook Vernimmen, voor de rust nog enigszins goed kerend, helemaal ten onder. Hij werd bij een stand van 10 - 4 vervangen door speler-trainer Hugo Steels. Ook deze wissel bracht geen aarde aan de dijk. Kastel bleef te slecht opleveren en zeker te zwak keren. Toen bij 12 - 4 nog een spel werd weggekaapt van Terjoden laaide de hoop bij de talrijk meegeko men Kastelse supporters nog even op. Een punt pakken was nu de eerste op dracht, maar jammer genoeg lukte er niets. De leidersploeg bleek een lijders- weg te bewandelen en de bezoekers gaven hun komfortabele voorsprong in de rangschikking geheel uit handen. Het wordt in Hogere III opnieuw knokken voor de titel. De drie koplopers, Kastel, Terjoden en zelfs een verrassend sterk spelend Zandbergen behoren nog tot de titelkandidaten. Kastel leverde 24 slech te ballen tegen zeven voor Terjoden en Kastel keerde er maar vier over. Kastel Rap en Vlug - Herdersem15 - 5 (ruststand 8 - 3) Kastel, sterk onder de indruk van hun verpletterende nederlaag tegen terjoden de dag voordien begon tegen Herdersem erg aarzelend en onzeker. De bezoekers liepen onmiddellijk tot 0 - 2 uit. Vernim men en Van Duysen wisselden even vlug van plaats en vrij vlot kwam Kastel op 2 - 2. Een goed meespelend Herdersem pakte voor de rust nog een spel en dit tegen een alsmaar beter spelend Kastel. Bij een 7 - 3 en 40 - 40 tussenstand keerde Van Duysen een bal ver over zodat de rust bij een 8 - 3 werd ingegaan. Na de koffie was het opnieuw Herder sem dat vechtend voor een punt de eerste twee spelen op zijn aktief bracht. Bij 8 - 5 kreeg Kastel het even moeilijk, maar het team beperkte zich op het goede ogenblik. Onder impuls van een sterk kerende Van Duysen en ditmaal gesteund door de vele plaatselijke sup porters, liep Kastel spel na spel verder weg van haar tegenstander. Kastel lever de nu en dit in tegenstelling met de vorige wedstrijd op Terjoden erg sekuur tussen de lijnen en dat deed een panie kerige bezoekende ploeg in die periode juist niet. Het werd nog wel 14 - 6, maar Johan Van der Stricht zorgde voor een laatste en dit mag gezegd voor een magi straal opslagspel. De drie punten bleven op Kastel zodat de schade dit verlengd werd beperkt. Een zeer goede leiding van scheidsrechter De Dobbeleir. Bevordering Kastel Rap en Vlug - Zele Durmen 12 -15 (ruststand 8 - 4) Bij de thuisploeg geraakt Danny De Wil de na zijn legerdienst stilaan maarzeker ingespeeld. Hij geeft hiermee zijn ploeg maats de nodigd kick. Tijdens de eerste helft geraakte Zele maar niet in de wedstrijd en Kastel liep dan ook vrij vlot uit tot 8 - 4. De tweede helft bood eenzelfde spelbeeld. De thuisploeg liep via 9 - 4 tot 12 - 7 uit. Maar toen liep alles mis bij de gastheren. Franrois Burill. nog last van zijn liesblessure, kon tij dens zijn opslagbeurten niets meer for ceren. Hans Baert, op achterman, na heel veel goeds voordien zakte vermoeid weg en ook Geert Hermans, wederoptre- den en tot dan goed presterend begon naar zijn tweede adem te happen. De ploeg zakte ondanks een zeer goede De Wilde en Claes, als een kaartenhuisje in elkaar. Hogere II 5.8 15.00 Welle-Wieze Sportief Herdersem-Opstal Pelote Kastel Rap en Vlug-Okegem Zandbergen-Terjoden Bevordering 5.8 15.00 Hamme Zogge-Baardegem Kerksken-Merchtem Nieuwerkerk. -Kastel R. VI. Zele Durmen-Aalst Herleving Willebroek-Steven Moorsel Denderbelle-Hoké Eremb. Lagere I en II 4.8 15.00 Gijzegem-De Toek. Bug. Merchtem-VA Baasr. 5 8 15.00 VBR Opw.-De toek.Bugg. Terjoden-StAnna Hamme Wieze Sporlief-Puurs Opwijk-Denderbelle Junioren 4.8 15.00 Wieze Sport.-St.A.Hamme Zele Durmen-Denderbelle Kadetten 3 8 18.30 VA Baasr.-De Toek.Bug. Terjoden-Denderbelle Hamme St.A.-Kastel R. VI. Miniemen 3 8 18.30 Brusseg.-De Toek.Bug. 5.8 10.00 Hof T.R.Baasr.-Zele D. 10.00 Denderb.-Hoké Erembod. 10.30 VA Baasr.-Hamme Zogge 8.8 18.30 Hamme Zogge-Kastel R&V Pupillen 5.8 09.00 Terj.-Hof T.R.Baasr. 10.00 De Toek.Bugg.-Brusseg. 10.00 Zele Durmen-Hamme Zogge 10.30 Terjoden-Opstal Pelote 8.8 18.30 VA Baasr.-Steven Moors. Kastel R.&V.-Hamme Zogge 8.8 17.00 Tollembeek-Buizingen (op de Villa te Kastel)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27