>e posities worden ingenomen Van Dijck als een dijk Likeuren Rubbens out! Hendrik Van Dijck: "probleemloos" i Kaatsverbond Hamme Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk 22ste Ronde van Vlaanderen voor juniores Steven Persoon lonkt naar Gouden Fiets Steven Persoon te Sinaai Geert De Buck wint afgescheiden De Voorpost - 3.8.1990 - 29 m mm mm WIELRENNEN Wennen. Na de amateurskoers in Lede had Louis Cooreman een gesprek met je liefhebbers uit de States (da) Met een ruime voorsprong is Steven en werd meteen vroegtijdig uitgescha- Persoon zondagnamiddag winnaar ge- keld. Voorbij halfweg zette Steven Per- worden te Sinaai. De knaap uit Stekene soon een achtervolging in, kwam bij en stak met kop en schouders boven de reed de enige leider gezwind voorbij. Aan de streep bleek dat hij zo'n 30 anderen uit. In het begin van de wedstrijd trok Tom Hoste in de aanval maar werd later gegrepen. Op de duur trok Stefan Van Mossevelde er op zijn beurt van onder. In het peloton vertoefde Gunther Sterck, een belangrijk kanshebber. Hij reed lek seconden sneller dan de anderen had gereden. Van Mossevelde werd later tweede voor John De Wael, Bart De Boever, Bart Van Mele en Tom Hoste. EG. Wielrennen. Gino Van Hooydonck ontsnapte wel eens uit de greep van het peloton maar ook zijn aktie kende geen sukses (vh) KAATSEN begint er stilaan naar uit te zien dat jploegen hun posities beginnen in te pen voor de eindspurt. ÉJBENS CORNERBOYS 12-2 K de Comerboys een van de betere naties in deze kompetitie zijn er niet eslaagd om de leiders van hun troon loken. Integendeel de thuisploeg had lig moeite om de bezoekers van de te houden. In de eerste helft was dra duidelijk dat er tegen dat Rub- s geen kruid gewassen was. Want rre De Plekker, Hans Aubroeck, Dan- Van Puyvelde, Serafien Braeckman Franky Hofman hadden in de eerste ft al een 6-1 afgedwongen. Wat onder- ept hoe weinig de Hamse bezoekers ertellen hadden tegen de gastheren, de tweede helft was het verweer van nerbovs niet veel verbeterd. Ze ble- armzalig met dat ene spel staan, erhand kwam er nog een spel bij v veel betekende dat niet. Rubbens heer en meester. TCYOTA 7 HOLLANDS HOF 12 De bezoekers hebben opnieuw aange knoopt met een overwinningen dan nog op het terrein van Toyota zelve. Eerlijk- heidsbehalve moeten we er wel aan toevoegen dat Toyota dit seizoen heel wat van zijn pluimen heeft verloren. Het was een goede spannende wedstrijd waarin vooral in het eerste stuk van de ontmoeting de lokalen het zeer flink deden. Patrick De Smet, Frankie Van Langenhove, Paul Vermeulen, Francois Coen en Patrick Van Den Eynde konden toch de stormloop van de bezoekers ontvangen. Maar veel ruimte hadden ze niet. In laatste instanties wipten ze toch naar een 6-4 winst. Na de verfrissing ging het minder vlot bij de Toyota-jongens die meer en meer terrein moesten prijs geven. Vooral de Pletinck's trokken de kar bij Hollands Hof die stilaan maar zeker op gelijke hoogte kwamen en dan Toyota de doodsteek toebrachten. Een overwinning die de jongens van Hol lands Hof een hart onder de riem heb- het Hamse kaatsverbond is er de laatste tijd heel wat te doen geweest met e ploeg Rubbens. Deze formatie die opnieuw aantrad te Hamme speelde luzesterk en verpletterde alle tegenstanders. Zonder één nederlaag stond ze verschillende punten los in de klassering. laar er kwam nu een kink in de kabel. Heel wat ploegen hadden klacht eergelegd tegen deze formatie omdat Likeuren Rubbens Hans Aubroeck had pgesteld. En dat was duidelijk tegen alle reglementen in. In het reglement erd immers gestipuleerd dat vanaf een speler opgesteld wordt in de Mnpetitie van de Kon. Belgische Kaatsbond bij automatisch uitgesloten is )or het Kaatsverbond. ikeuren Rubbens heeft zich daar blijkbaar niet aan gestoord ofwel heeft Hans ubroeck zijn ploeg daarover niet ingelicht. Hans werd opgesteld en was inwezig op Terjoden (bekerwedstrijd van de Liga) en deze deelname sloot jn deelname in het Hamse kaatsverbond uit. immer voor Likeuren Rubbens dat nu allemaal forfaitscores oploopt en leteen volledig is uitgeteld. Maar ja, het Kaatsverbond Hamme kon niet nders dan het reglement toepassen. Hoe spijtig het ook is. ben GEEMZICHT 3 CORNER 12 Van bij de start lieten de bezoekers niets aan het toeval over en begonnen de lokalen te bestoken. Het was rap duide lijk dat deze niet in staat waren de bal terug te slaan. Het werd echt een één- richtingswedstrijd waarin Corner steeds weer opnieuw het laken naar zich toe trok. Met 1-6 halfweg de wedstrijd was er niet veel hoop meer voor 't Geemzicht die duidelijk onder de maat waren ge bleven. De heropstanding van de thuis ploeg is er dan ook nooit gekomen. Ze lieten zich vaak verrassen van de sterke opslag van de bezoekers die daar alleen al wat punten bijeenraapten. Uiteinde lijk werd het een zware nederlaag voor de moedige lokalen. TOYOTA 8 MUS 12 Het was te verwachten dat het duel tussen de twee ploegen uit Moerzeke spannend zou worden. En zo is het ook uitgevallen. Aanvankelijk was Toyota wel iets beter. Ze konden de aanval van de bezoekers afslaan ook al moesten ze vaak wat vijftienen toestaan. Met een 6-4 aan de rust was de strijd nog niet gestre den. Toen waren het vooral de bezoe kers die het hoge woord voerden. Gerrit Vermeir, Mare De Landtsheer, Walter Beeckman en vrienden begonnen aan de lokale voorsprong te knagen. Eens op gelijke hoogte hield Toyota niet lang meer stand en wipte de bezoeker naar de overwinning toe. Alhoewel op het laatst Toyota nog eens heftig terugsloeg slaagden ze er toch niet in VAG Mijs nog in het nauw te brengen. DE KEERSMACKER 12 PLU1MVR1ENDEN 4 De lokalen hebben de Pluimvrienden met een zware nederlaag naar huis ge stuurd. Doch lag dit niet voor de hand halfweg wedstrijd. Tot dan hadden de bezoekers goed stand gehouden. 6-3 was niet zulk slecht resultaat. Maar na de verfrissing konden de Pluimvrienden geen stap meer mee. Ze haalden nog één spel op. De rest was voor de lokalen die en dat moet gezegd zeer sterk begon nen te spelen. Marc Van Buyten, Mare Pauwels, Dirk De Wilde, Frank Windey en Dirk Serrien persten er eens alles uit en de overwinning kwam vlug in hun handen terecht. De bezoekers werden echt ter plaatse gelaten. ONS VERMAAK 7 VAG Mijs 12 Ons Vermaak heeft een stevige weer stand geboden tegen de toch beter ge klasseerde bezoekers. Aanvankelijk ging de wedstrijd gelijkj op. Zelfs mogen we zeggen dat de plaatselijken iets beter waren. Ze konden in elk geval een kleine voorsprong opbouwen dat vooral het werk was van Alois Goossens. Toon Van Hecke en Freddy Van Kerckhoven6-4. In het tweede gedeelte ging het minder vlot met de jongens van de Roden Dries die meer en meer terrein moesten prijsge ven. Erik Moemout, De Landtsheer en vrienden schoten dan echt uit hun krammen en meteen stond alles in ba lans. Vanaf dat moment ging de bezoe ker naar de overwinning toe. Het werd nog een vrij afgetekende overwinning. EURO-TRUCKS 7 TOYOTA 12 Opnieuw een nederlaag van Euro Trucks dat maar niet de juiste draai kan vinden. Toch hield de thuisploeg stand tot aan de rust. In die periode had Euro Trucks via een Henri Walschap en Gerry Van Der Stockt het verschil tussen beide ploegen zeer klein gehouden. Aanvanke lijk konden ze hun woordje meepraten en had Toyota niet veel ruimte om een spel af te dwingen. Met 4-6 kon de ontmoeting nog alle kanten uit. En een tijdlang zou de thuisploeg nog dapper meekampen. Naarmate de wedstrijd vorderde ging Euro Trucks door de knieën. De Rechter probeerde dan nog eens het roer om te gooien, maar ook hij was niet in staat om Toyota van de wijs te brengen. EURO TRUCKS 2 CORNERBOYS 12 Het derby op het Twee Bruggenplein was een eenrichtingswedstrijd. Een zeer strijdlustige bezoeker kon alle lokale aanvallen afslaan. Toch scheen er wat hoop door te blinken toen Euro Trucks met twee spelen konden milderen. Willy Van Broeck, Mario Boschman, Constant De Keyser, Cyriel Willaert en Gerry Van Der Stockt schenen er toch iets van te zullen maken. Maar dan opeens vielen ze stil. Alle goede pogingen ten spijt konden ze naderhand geen enkel spel nog laten optekenen. Voor Cornerboys een goede kans om eens een sterk afgetekende overwinning op het scheidsrechtersblad te plaatsen. KLASSEMENT 1. Ons Vermaak 11 6 5 97 109 2. De Keersm. 9 9 0 56 108 3. Comerboys 9 7 2 50 98 4. Comer SK 9 3 6 96 90 5. VAG Mijs 6 3 3 60 72 6. Geemzicht 9 4 5 92 77 7. Hollands Hof 8 5 3 84 76 8. Euro Trucks 10 3 7 106 71 9. Toyota 7 3 4 69 53 10. Pluimvrienden 7 0 7 84 40 H.V.L. Uitslagen van 15 juli Ramen Verheyden-Modema 15-12 Willemsvriend.-Half-T.V.Biesen 4-15 Jempy's-Afbr. Van Biesen 15-11 Sportvrienden-Zorro's 15.4 Hoplanders-De Ster 4-15 Kalender voor 5 augustus Modema-Willemsvrienden Afbr. Van Biesen-Half Time Van Biesen Sportvrienden-Jempy's Zorro's-Hoplanders Ramen Verheyden-De Ster (pvr) Kaatsen. Terjoden won na een 7-3 uitslag tegen Herleving Aalst de Grote Prijs Mare Galle. Twee dagen later Won het ook de 'Tabakprijs'van Appelter re (jmh) teven Persoon blijft flink preste en. Hij behoort momenteel tot het van de betere nieuwelingen, ecent werd hij derde te Zoutlee- iw. In Beveren legde hij zondagna- liddag beslag op de bloemen. Het 'erd de twaalfde zege van het sei- oen. teven spande 'de zaag' na afloop: Ik heb hard moeten werken en reeg zelden bijstand, ntegendeel. Telkens ik uit het za- el veerde, sprong de rest op mijn nel. Toen twee renners zo'n ander- alve minuut voorin waren gefietst, eb ik vrijwel alleen het 'gat' moe- in dichten. Fnkel Gunther Sterckx erleende hand- en spandiensten, lp de duur reden we met acht in de pits. Ik zette van ver de spurt in en ield stand», aldus Steven Persoon. Zoutleeuw maakte de nieuwe- ng uit Stekene een misrekening. Ik had uitzicht op de zege, maar 'as te stoutmoedig. Van te ver be- )n ik aan een spurt, en sneuvelde p een zucht van de streep. Twee enners reden mij voorbij. Ik was waad op mezelf», leven Persoon zet dit weekeinde an in Sinaai. adien neemt hij deel aan de 'Gou- en Fiets Eddy Merckx' te Wolver- m, en later aan de 'Keizer der ieuwelingen'. EG. Herzele was zondag laatsleden alweer te klein. De redenen lagen duide- niet dichtgereden. Enkel Van Dijck wist lijk voor de hand. Het schitterende weer en het grote, bonte deelnemers- dit op zijn eentje te bewerkstelligen. Het veld kon enkel instaan voor een schoon stukje sport. En daar hebben de drietal werd zelfs vooraan volledig door renners de talrijke supporters zeker niet op hun honger laten zitten. hem gedragen. Tijdens de laatste ronde verzorgde hij het tempo. De achtervolg- Paul Van Hyfte was voor deze ronde van tweede helling van de dag, de Ledeberg, ers waren B'j d*1 drietal zat de Vlaanderen één van die gedoodverfde testte Van Dijck even alle tegenstand! overwinnaar- Dit was nu duidelijk. En- favorieten. Maar de nationale kampioen Toen beet de tegenstand al in het zand ^el Coffin probeerde nog roet in het eten was niet alleen. Op weg naar de heuvel- en Van Dijck diende niet eens diep te te S°°ien maar de poging was tevergeefs, zone werd er een groots tempo ontwik- gaan. Zo bleef de latere winnaar prikak- Van Dijck bleef sleuren en Van De Wou- keld zodat niemand het aankon om ties uitvoeren. Ook op de Valkenberg en weren Demarchin waren al tevreden dat vroeg in de aanval te gaan. Het leek wel de Berendries en de laatste helling van ze het wiel konden houden. In de gekkenwerk. In de heuvelzone kwam er de dag, De Pijpketel te St.-Liëvens-Esse, krachtspurt was de piepjonge Van Dijck dan toch enige afscheiding. De groep schudde nationaal kampioen Paul Van duidelijk de sterkste. Van De Wouwer van honderdvierennegentig renners Hyfte "aan de Vlaamse knotwilg". Wie wefd verdienstelijk tweede voor Demar- brak. In de buurt van de Katteberg te overleefde de ruk? Van De Wouwer, chin- Nederename nestelden eenentwintig Demarchin, Ruyloft en natuurlijk de De uitslag: H Van Dijck (Poederlee-Lil- renners zich in de voorste gelederen. De beresterke Van Dijck. Het werd stilaan ,e)120 km in 3u.04min., 2. Kurt Van De drie later hoofdrolspelers: Hendrik Van duidelijk dat de ongekende Van Dijck, wouwer, 3- Frederic Demarchin, 4. Ste- Dijck, Kurt De Wouwer en Fréderic De- net overgekomen en dit te vroeg van dé ven Claeys, 5. Humphrey Goffin, 6. Axel marchin misten de eerste afspraak niet. nieuwelingen, een hoofdrol zou gaan Merckx, 7. Geert Verheyen, 8. Filip Dis- verder vielen onder andere Gerty Goos- vertolken. In de drie plaatselijke ronden telmans, 9. Gerty Goossens, 10. Cedrix sens, Kurt Van Lancker, Paul Van Hyfte, over elk dertien kilometer gebeurde nog Van Lommel. Steven Claeys, Axel Merckx, Geert Ver- heel wat. De eenzame Van de Wouwer heyen en Cédric Van Lommel te bespeu- kreeg klanten vooraa, eerst kwam De ren. Tal van deze renners zouden later marchin langs terwijl het groepje Van in de uitslag terug te vinden zijn. Op de Hyfte dichter kwam. Toch werd de kloof "Het ging vandaag gewoon heel goed. Ik was te vroeg bij de nieuwelingen weggegaan omdat ik dacht er niets meer te kunnen leren. Op 5 februari werd ik zestien. Met zeventien zeges, waaronder Belgisch, provinciaal kampioen en een overwinning in de Ronde Van Vlaanderen voor nieuwelingen won ik er alles wat er te winnen viel. Nu was het bij de juniores opnieuw zegedriftig. Ik reed vijf wedstrijden bij de juniores en won ze alle. Ook al reed ik ze als training in het vooruitzicht van de Ronde Van Vlaanderen. Het ging toen zeer gemakkelijk. Mijn voorbereiding bestond uit veel kilometers trainen maar het parkours was het totaal vreemd. Ik had het enkel op papier verkend. Vandaag vreesde ik vooral de Nederlanders en de nationale ploeg. Toch bleek mijn vrees ongegerond al was het een opluching dat de Russische delegatie verstek liet gaan. Zo'n heuvelachtig parkours ligt me maar ik had die heuveltjes wel liever dichter bij elkaar zien liggen." Dit interview hebben wij op zijn verzoek zittend gedaan. Verder was er geen enkel spoor van zwakte te ontdekken bij deze uit de kluiten gewassen Antwerpenaar. GDT Met zo'n 15 sec. voorsprong op Philip De Baets, werd Geert De Buck in Sinaai winnaar. Met De Baets en Peter Her mans was hij in de laatste tien kilome ters voorop geraakt. De latere winnaar dreef het tempo zodanig op, dat zijn twee gezellen moesten afhaken. Geert De Buck zou zich overigens al in de eerste ronde doen gelden toen hij Rene Van. Gils en Günther De Bauw in samen met Geert Haemerlinck en de het offensief. Even later sloten Peter Nederlander Cor Vervaet het hazepad Hermans, Hedwig De Thaey, Philip De koos. Het peloton reageerde en later Baets en Ivan Smet aan. werden de drie vluchters tot de orde geroepen. Dirk Ongenae, Hedwig De Thaey en Ivan Smet probeerden zich omstreeks halfweg uit de voeten te ma ken, maar dat bleek boter aan de galg. Op 40 km. van het eind trokken Geert De Buck, Dirk Ongenae, Dirk Oorts, Wielrennen. Johan Museeuw met de bloemen na het Aalsterse criterium voor Deze negen bleven voorop tot wanneer profs (da) de eerder geciteerde drie zich van de W anderen wisten te ontdoen en uiteinde- S f J lijk de dichtste prijzen op hun naam jjpP* m> brachten. |_r '^fT eg. P1 %t5a!#Sf.

De Voorpost | 1990 | | pagina 29