Opstals stratentoernooi Algemene vergadering gebruikers sporthal Meulenbroek Tenniskampioenschap van Lebbeke tortoistaó) Een niet alledaags voetbaltoernooi Juniores Kurt Van Landeghem in Stekene 32 3.8.1990 - De Voorpost Whnfsta^ SNÜERMQW £E«BMQK; MfüMMIl ams* Hli.'.f TENNIS Reeds voor de zevende maal organiseren de Gemeentelijke Sportraad en de Sportdienst het „Tenniskampioenschap van Lebbeke". Dit op de terreinen van het tenniscentrum „Hof Ter Burst" langs de Hof ter Burstbaan 3 te Lebbeke. Mogen aan dit kampioenschap deelnemen zij die woonachtig zijn in Groot-Lebbeke, zij die lid zijn van een Lebbeekse tennisklub en zij die vijf jaar de gemeente Lebbeke bewoonden. Gespeeld wordt naar twee winnende sets, tie-break op 6 6 in elke set. Zich inschrijven voor dit toernooi - het loopt van 18 augustus tot 8 september de finales worden betwist op zaterdag 15 september - kan gebeuren via de Lebbeekse tennisklubs, via tenniscentrum „Hof Ter Burst" (052) 35 59 29, ofwel via de gemeentelijke sportdienst (052) 412111. De inschrijvingen lopen ten einde op maandag 13 augustus. Reeksindeling Heren III (enkel) C30 2 - C15 4 Heren IV (enkel) niet geklasseerd Junior veteranen (vanaf 35 tot en met 44 jaar) (enkel) geklasseerden niet geklasseerden Dames II (enkel) C30 2 - C15 2 Dames III (enkel) niet geklasseerd Jeugd (enkel) geklasseerd (geboren na 1977) niet geklasseerd (geboren na 1977) De trekking heeft plaats op 14 augustus te 16.30 u. in de bar van Hof Ter Burst. De deelnemers moeten zelf kontakt opnemen om hun eerste wedstrijd te plannen. Dit met „Hof Ter Burst" of met Rik Moortgat (052) 35 59 29- De spelers moeten in het bezit zijn van vier wedstrijdballen. Het inschrijvingsrecht bedraagt 300 fr jongeren betalen 100 fr. Rik Moortgat is de toemooileider, sportfunktionaris Fons Abbeloos heeft de algemene leiding in handen. Pierre Van Rossem VOETBAL Op zaterdag 18 augustus wordt op het terrein van Eendracht Opstal langs de Dreef te Buggenhout-Opstal de vierde editie betwist van het „Opstals stratentoernooi", een voetbaltoernooi waarin Opstalse „straatploegen" het te gen elkaar opnemen Dat dit toernooi, dat net als de vorige twee edities, geïnkorporeerd werd in de Opstalse „Zomerfeesten", telkens weer ruime belangstelling trekt, bewezen de vorige uitgaven. Het gebeurt inderdaad niet zo vaak meer dat „straatploegen", in de letterlijke betekenis van het woord dan, in toemooiverband tegen elkaar uitkomen. Op „'n Opstal" kan dat blijk baar wel. Zodat op 18 augustus a.s. zes teams in het toernooi zullen aantreden. Van een „zotte" gedachte Over het ontstaan van het idee dergelijk toernooi te organiseren, Gert Van der Jeugt, één van de organisatoren „In mei 1987 werd voor de eerste maal in Buggenhout dergelijk uniek spektakel georganiseerd. De idee was ontstaan aan de toog van een Opstals kaffee. Jan Jacobs en ikzelf, toen resp. bewoners van de Molenstraat en Varentstraat, be weerden nl. beiden dat in hun straat de beste voetballers woonden. Uiteraard kon maar één van beiden gelijk halen en moest er dus maar voor gespeeld wor den. Omdat op dat moment enkel op de Briel een „publiek" voetbalveld beschikbaar was, werd besloten daar de eerste uitga ve van het toernooi te organiseren. Wie dacht dat de Briel te verwas om Opstalse supporters aan te trekken, kwam bedr ogen uit familie en kennissen kwa men in groten getale opdagen om hun helden aan te moedigen. Uiteindelijk was het de ploeg van de Molenstraat die met nipte 2 - 1-cijfers de Varentstraat versloeg. Het vat dat daarna in „Den Triangel" getapt werd, vloeide snel door de dorstige kelen een nieuwe traditie was ontstaan en het voetbaltoernooi was een feit. Gezien het enorme sukses ston den overigens een aantal straten te trap pelen om eveneens deel te nemen aan de volgende uitgave. naar een heus toernooi. De tweede uitgave kwam er dan ook in augustus 1988 en wel op 'n Opstal zelf. De organisatoren van het stratentoer nooi hadden nl. de handen in elkaar Stratenvoetbal. Op den Opstal werd overgegaan tot de trekking van het stralen- voetbaltornooi dat daar midden augustus georganiseerd wordt (foto guy) geslagen met de Zomerfeesten van Een dracht Opstal en het toernooi .zou als opwarmertje fungeren voor de eigenlij ke feesten. Hierdoor werd tegemoet ge komen aan de verzuchtingen van beide partijen het toernooi kon plaatsvinden in de infrastruktuur van Eendracht Op stal, terwijl de voetbalvereniging zich kon verheugen op de toeloop van sup porters, die gegarandeerd de toog niet links laten liggen. Tijdens die tweede uitgave streden vier straten die op het „Hof ter Koppen" samenkomen voor de titel en het was opnieuw de Molenstraat die met de eer ging lopen. De Krapstraat beloofde ech ter plechtig de volgende keer de beker mee naar huis te nemen. Tijdens die derde uitgave, die opnieuw samen met de Zomerfeesten georganiseerd werd, poogden de organisatoren zoveel moge lijk Opstallenaars de kans te geven een trap tegen de bal te geven. Daarom werd 'n Opstal verdeeld in zes „zones". Nieuwkomers waren de raverstraat en het Pastoor Andriespark en juist die nieuwkomer speeUüen een druk bijge woonde finale. Na een spannende, faire en spektakulaire wedstrijd - de off-side- regel telde niet mee - mochten de Rave- straters met de hoogsteeer het veld ver laten. Vierde editie Uiteindelijk zijn we weer zover en wordt op 18 augustus de vierde editie van dit stratentoernooi georganiseerd. Volgens de stilaan geëigende formule en op nieuw met de off-sideregel. Alleen is er nu voor gezorgd dat door een herinde ling van de zones alle Opstallenaren de kans krijgen zich bij één van de zes ploegen aan te sluiten. Dit brengt met zich mee dat er nog een grotere toeloop van supporters wordt verwacht, wat uit eraard de sfeer verhoogt. Wie den Opstal kent weet dat de gemoe deren nu stilaan verhit geraken de Molenstraat wil de wisselbeker voor de derde keer winnen en dus behouden, de Krapstraat zint al twee jaar op weer wraak, de Ravestraat heeft de titel te verdedigen, de Stenestraat-Kalkestraat wil als nieuwkomer een goed figuur slaan, het Andriespark wil de verloren finale van vorig jaar overdoen en de Molenstraat-Broekstraat heeft al drie jaar een eitje te pellen met de Molen straat. De schiftingswedstrijden vangen reeds aan te 8.30 u,, elke wedstrijd duurt tweemaal twintig minuten, waartussen vijf minuten rust Om 14 u. beginnen de wedstrijden voor de 6de, 5de, 4de, 3de, 2de en 1ste plaats. Om 16.50 u wordt de beker uitgereikt. Ter afronding wordt te 17 u. een dameswedstrijd (Opstal - Mal- deren) betwist. Pierre Van RosSem Zaalvoetbal. In de Donckstraat werd tergelegenheid van kermis alweer zaalvoetbal in open lucht gespeeld. Ooi Grembergen was vertegenwoordigd met de mannen van 'Vossenhoek(vh) Zaalvoetbal. De ploeg Verhofstadt, een oude bekende uit de NOMB, nam ook deel aan het tomooi in de Dendermo Donckstraat (vh) Zaalvoetbal, 't Pleintje tijdens het tornooi van Donckstraat-kermis (vh) Het is een goede traditie dat de gebrui kers van de Sporthal Meulenbroeck op het einde van het seizoen eens samen komen in een algemene vergadering om het seizoen nog eens van nabij te bekij ken. Het voorbije seizoen werd geëvalueerd en werden de regelingen voor het ko mende seizoen getroffen. Voorzitter Ce- sar Van Goethem bedankte de gebrui kers voor de goede samenwerking met het bestuur van de vzw Gemeentelijke Sportinstellingen. Daarna legde hij de nieuwe realisaties of nog te verwezelij- ken zaken aan de gebruikers voor. Alles is er opgericht om in optimale omstan digheden te kunnen sporten. Zo is er in de kleine zaal een extractor bijgeplaatst om deze ruimte optimaal te kunnen verluchten. Gezien deze zaal nu zo goed als volledig bezet is tijdens de avonduren. Ook zal er voor de gevechts porters en dansers een spiegelwand worden bijgeplaatst. In de kleedkamers is er een scheidings wand geïnstalleerd zodat de problemen bij zeer drukke bezetting tot het verle den zullen behoren. Voor de apres-sport wordt er in de cafétaria, snooker en biljartzaal een ekstra verluchting voor zien zodat het rookgordijn van de min der sportieven sneller zal optrekken. Het komende seizoen kunnen de spor ters opnieuw over dezelfde uren be schikken als het voorbije seizoen. Al de gebruikers hebben hun huurkontrakt verlengd zo dat de sporthal het volgend seizoen weer voor een groot percentage maakt. De gebruikers zijn dus zeer te- Schepen van Sport, Francois de bezet zal zijn. Wie daarover ma||üf|^|jwdgag|^^flnt opgemerkt dat na vijf wenste de gebruikers een sportief matie verlangd over de uren in het begin, zo fel 1991 toe en hoopte dat de vzw zijn kan dit altijd inwinnen t^^^^^^^^^^^Hsteem van werken, zijn telijke Sportinstellingen dat de meentelijke sportdienst. ^^^^^^^^^^^Hieeft bewezen. Zo wordt de vijf jaar even vlot zouden Door de gebruikers zijn over h^^^^^^^^^^^^Bnimum van personeel nauwelijks opmerk^^^^^^^^^H^Kverk verricht. Kurt Van Landeghem behaalde zondag- Saey. namiddag te Stekene een derde seizoen- Frankie De Cauwer trok na tien kilome-on vnnr ,p zege. In de spurt versloeg hij Peter ter in zijn eentje in de aanval. Hij bleef "™rd°Pzi^ ee™ evenkoppige Schoonjans die tweede werd voor Gny geruime ti|d voorop maar werd op de zten een ppge^ Smet, Gino Van Droogenbroeck, Rob duur toch bijgehaald. P Govaerts, Frankie De Cauwer en Mare Later volgde dan een nieuwe uitval, sa men met Kurt Van Landeghem. renners kwamen het duo

De Voorpost | 1990 | | pagina 32