Animatie op de 21e pikkeling Kremiskovska Mladost ook te Geraardsbergen Therese Elens expozeert in Lede Aalst. Pikkeling. Met de boot op de Dender, de kinderen hadden er duidelijk veel pret in en opa deed lekker mee (foto Guy) Kremiskovska Mladost, de Bulgaar- Xl pPSSL» f59 se zang-, muziek- en volksdans- wMF Ij&fl groep die op de Pikkeling enorm sukses oogstte werd stante pede ge- v*^!P5r I ëngageerd door voorzitter van de VVV Geraardsbergen Marcel Ne- If^FafR9Lf\ rts "Tk JÊÊ vraumont om op te treden in de stad iaÉl van de mattetaartèn die er*momen- teel biezonder aan de eer zijn. Aan animatie voor Jan en Alleman heeft het op de jongste Pikkeling alleszins niet ontbroken. Met de slagroombrigade bracht Bart Calle- baut en zijn team op uiterst origine le wijze animatie voor de allerklein sten. Achteraf zagen we heel wat bomen die sporen van boetseerklei vertoonden en onder de menigte mengden zich talrijke beschilderde vrolijke kindersnoetjes. Op vrijdag was er reeds de Ierse fiddle groep „Our Choice", die duidelijk door hun attraktief musiceren en zingen de keuze van velen werd. Het was dan ook reeds middernacht voorbij als er nog steeds aan Ierse folk ge daan werd met de „Tom Toghen Country Kerry". De „Ashels" van de Erembodegem- se familie De Schepper brachten sfeer met Keltische muziek met in strumenten die deden denken aan ,,'t Kliekske", waarmee ze trouwens heel wat gelijkenissen vertonen. Zo bespelen ze ondermeer de hommel, dwarsfluit, viool, cello, maar ook het hakkebord en een aantal per cussie-instrumenten waarmee Ier se, Schotse Bretoense maar uiter aard ook Vlaamse liederen ge bracht werden. Ondertussen konden vooral stads- lieden zich vermeien aan het be slaan van de merrie Stella uit de stal De Croes. De Baardegemse hoefs mid in de reeds zevende generatie Paul De Boeck demonstreerde hoe het Belgisch trekpaard eertijds be slagen werd. Het hoefijzer werd toen en ook nu door De Boeck heet op de paardenhoef aangebracht. „Dat sluit beter aan", legde de man van het vak uit. De volksdansgroep „Toon en Tine" uit Moerbeke- Waas verving de Opwijkse „Heivelders" die wegens omstan digheden op de Pikkeling niet kon den optreden. Ze brachten typische Vlaamse folkloristische dansen. Gelukkig zij die eerst „Toon en Tine" meemaakten, want wie eerst de Bulgaren aan het werk had ge zien kon niet anders dan vaststellen dat heel wat Vlaamse volksdans groepen slechts een flauw afkooksel zijn van wat in sommige landen wél wordt gebracht. Die Bulgaarse groep kan U anderzijds dan toch wel, moest U hem op de Pikkeling gemist hebben, tijdens komend weekend te Moerbeke-Waas nog meemaken. De Schotse doedelzakspelers „The District Pipe Band" bracht, ook al waren ze eigenlijk uit antwerpen, bij hun rondgang doorheen de menigte en voor net podium echt Schotse ambiance. Deze band met een 15- koppige bezetting wil door deelna me aan tal van manifestaties de doe- delzakmuziek in onze kontreien propageren. Maar ook in het bui- temland, zelfs in Schotland, haal den ze bij toernooien reeds mooie prijzen. Reeds negen jaar brengen ze in kilt - „je hoeft geen travestiet te zijn om een rok te dragen" - dpe- delzakmuziek onder het motto „Schotse doedelzakmuziek op zijn best". En zoals steeds brengt de Faluint- jeskapel mooie muziek en stem ming op feestweide of binnenkoer en dit reeds vele jaren. Ze beleidt bovendien de dorpsploegen waar van die van Meldert wel hoogst scoort met een vast team met Euge- en en Valéry De Croes, Edward Van den Broeck en Emiel De Rid der. Eerder ook wijlen Frans Vrie- lynck. Maar ook Moorselaars en zelfs een Herdersemse damesvlege- lploeg laten zich niet onbetuigd. Voor het eerst werd de „Marie- Louise" ingeschakeld, een platte werkschuit van de Baasroodse fir ma De Brandt. Ze verbond „de an dere oever" met het haventje aan de Herdersemse Ketshoek en bracht gegadigden gratis naar de Pikke ling. Als komfort waren er enkele bundels stro als zitplaats en de geur van de Dender kreeg men er even eens gratis bij. Dat deze overzet- dienst niet steeds klokvast was, is gezien de omstandigheden, licht te begrijpen. Van aan de Ketshoek had men dan de keuze. Ofwel wandelen door heen het natuurgebied Denderland of wel gebruik maken van het even eens gratis „Pikkelingtreintje" dat U op de feestweide bracht. In werkelijkheid was dat een sliert boerenwagentjes getrokken door een puffende traktor. Maar voor ve len was het een belevenis. En voor de kleine kinderen was stro hét ani matiemiddel bij uitstek. Nergens konden ze zich inderdaad beter ver maken dan in en tussen de balen stro in de omgeving van het podi um L.H. 1 ons land volgde ze opnieuw lessen Men kan deze tentoonstelling be- I aan de Akademie van Bosvoorde en zoeken elke vrijdag van installeerde ze zich in Archennes. 22.00 uur en tijdens de weekends, Aalst. Pikkeling. Deze twee kleine jongens tonen de schoonheid van het rurale Aalst. Pikkeling. Het Pikkelingtreintje met strobalen als zitjes doet zijn intrede Haar eerste tentoonstellingen wer- de feestdagen en op maandag van leven en de natuur (foto Guy) (foto Guy) den een sukses. Zij behaalde de Bel- 14.00 tot 22.00 uur. gische Gouden Medaile aan de Eu ropese Akademie voor Schone kunsten en werd voorzitter van de kunstenaarsvereniging van Grez- Doiceau. In haar werken valt de zachte, bijna glimlachende intimi teit op die beelden zijn van een Bra bantse roman waarvan haar schil derwerken de charme en de schoon- Vooraleer te Geraardsbergen-stad kennis te maken met Manneke-Pis en met mattetaarten brachten ze een bezoek aan de Oude Abdij en aan het rekreatiedomein "De Ga vers". Kremiskovska Mladost werd er door de voorzitter van het Broe derschap van Manneke Pis plechtig opgenomen. Dit weekend is deze groep verder te gast te Moerbeke- Waas op een internationaal ren dezvous van vooraanstaande volksdansgroepen. Hun verplaat singen doen ze met een bus die geen schijn van kans zou maken moest zij zich in ons land bijeen autoeschou wing aandienen. De reis naar Bul garije verliep dan ook liefst vier dag en waarbij de eerste nachten wer den doorgebracht in een Oostblok land want logeren in een westelijk land valt veel te duur uit voor deze 43-koppige groep. De groep wordt gepatroneerd door de staalreus Kremiskovska en de vrouwelijke en mannelijke zangers, muzikanten en dansers zijn leden van dat enorm bedrijf. LH Aalst. Pikkeling. Hoefsmid Paul De Boeck aan het werk, hij is de zevende generatie van de hoefsmedenfamilie De Boeck] (foto Guy) Aalst. Pikkeling. De Boliviaanse groep Kolliazuya aan het werk (foto Guy) Aalst. The Districkt Pipe Band, niet uit Schotland, maar uit het Antwerpse, presteerde zeer goed (foto Guy) Aalst. Pikkeling. De Faluintjeskapel was weer in bovenste beste doen (foto Guy) Aalst. Pikkeling. Pastoor Herman Bosteels droeg een eucharistieviering op en werd aan het altaar bijgestaan doorrektor Paul Van Looy en diaken Francois Hutsebaut, terwijl het Hardingkoor de gezangen verzorgde (foto Guy) i

De Voorpost | 1990 | | pagina 4