Dierenasiel Sint-Hubertus wacht op exploitatievergunning Schaft Aalst zijn papier- ophalingen af Aalsterse speelpleinwerking heeft dringende nood aan monitoren voor augustus Een land waar het goed is om te leven Aalst heeft nieuwe hoofd- politie - kommissaris Brengen jeugdverenigingen een alternatief Waarom wordt die niet afgeleverd? De Voorpost - 3.8.1990 - 5 21 juli viering in Aalst Na de traditionele rondgang in de stad Aalst naar aanleiding van de viering van 21 juli, de nationale feestdag, met een ontroerende bloemenhulde aan het oorlogsmo nument op het Vredeplein, werd in de'trouwzaal van het stadhuis een i in zijn toespraak dat we leven in een landje waarin het goed is om te leven. Hij bracht hulde aan Leopold I en aan koning Boudewijn. Bij de doorsnee Belg is 21 juli meer een vrije dag dan wel een feestdag, aldus de schepen die zei dat het bij de gemiddelde Belg pover gesteld is wat de kennis van de vaderlandse geschiedenis Mng°(a) deparaclub "V" AaU' m"m P™"< °P geschiede^ nis wel op een juiste wijze wordt bijgebracht aan de jeugd. Nochtans, wie zich in onze geschiedenis wil verdiepen, zal vlug tot de vaststel ling komen dat die boeiend en zelfs fascinerend is. Hij verwees in dat verband naar de keuze van de eerste koning. Leopold I, afstammeling van een oude Duitse adellijke tak, die via Engeland op 17 juli 1831 voet op Belgische bodem zette en om 21 juli van dat jaar tot koning werd gekroond. Hij regeerde 34 jaar over ons land. Schepen Hooghuys had ook aan dacht voor de vieringen die voor de Aalst. In de dekanale kerk werd een Te Deunt gezongen ter gelegenheid van de wordt op"" september 60 jaa/en bovendien bestuurt hij al 40 jaar ons land. De schepen herinnerde aan de turbulente koningskwestie, de schoolstrijd en de troebelen rond de eenheidswet. En bij al die moeilijke momenten bleef de koning onwrik baar trouw aan zijn opdracht. Zo werd koning Boudewijn een sym bool van de unitaire staat. Maar de eenheid van de Belgische staat wordt meer en meer aangetast en in het gedrang gebracht. De schepen deed een oproep om deze tendens in te dijken en dat kan alleen met verdraagzaamheid, zo zei hij. Hij vroeg eerbied voor eenieders over tuiging en geaardheid. Pas dan zul len de verschillende gemeenschap pen elkaar kunnen terugv inden in een land, waar het goed is om in te Aalst. Aan het monument op de binnenkoer van het stadhuis werd een leven, (ad) bloemenhulde gehouden tijdens de nationale feestdag (a)- nationale feestdag (a) Aalst. In de trouwzaal van het stadhuis was er veel belangstelling voor de toespraak van schepen Hooghuys (a) Het stadsbestuur van Aalst over weegt ernstig de afzonderlijke veer tiendaagse ophalingen van papier na het komend Nieuwjaar af te schaffen. Via een doorlichting bij de opmaak van de begroting is inder daad gebleken dat deze ophaling duidelijk verlieslatend is. En we gens de financiële situatie van de stad Aalst kan men er zich dergelij ke operaties niet blijven permitte ren. Een doorgedreven doorlichting kon alleen maar bevestigen wat Jan en alleman reeds lang wist. De prijs van oud papier slankt regelmatig af en wegens de vaak onregelmatigheid in ae ophalingen maakten heel wat bewoners geen gebruik van deze se- lektieve ophaling. Ze stopten ge woon het oud papier in de vuilnis zak of stookten er een vuurtje mee. Het stadsbestuur overweegt de mo gelijkheid op het hele grondgebied afvalbakken te plaatsen waarin be woners hun oud papier kwijt kun nen. Dat kan trouwens ook reeds nu in het stedelijk containerpark aan de Albrechtlaan. Maar omdat niet iedereen in de ge legenheid is zijn oud papier naar bedoelde afvalbak te brengen zou toch een driemaandelijkse ophaal- beurt behouden blijven. Het stads bestuur speelt met het idee het oud papier te laten ophalen door jeugd verenigingen. In tal van parochies was dat vroeger reeds eerder het geval doch dat aantal is fel afge zwakt. De ophaling was niet lonend door de lage papierprijs en de ver antwoordelijken van jeugdbewegin gen huiverden bij de gevaren die jongeren vaak trotseren bij dergelij ke ophalingen midden soms druk verkeer. Het stadsbestuur overweegt dan ook een vergoeding per kilogram van 3 fr. te verlenen aan jeugdveren igingen die bereid zijn tot 4 drie maandelijkse ophalingen per jaar. Alleszins wanneer die jeugdveren igingen zelf voor het nodige vervoer zorgen. Zo de verenigingen beroep doen op een wagen met chauffeur wordt ae vergoeding afgezwakt tot 2 fr./kg. Volgens schepen Dirk De Meerleer zouden jeugdverenigin gen er goed bij varen, want momen teel is de papierprijs gezakt tot 0,10 fr./kg. De jeugdverenigingen kregen reeds een brief in de bus om naar hun mogelijke inzichten te peilen. Nu men de jongste tijd zowat overal de mond vol heeft van selektieve- afvalophalingen en ook de glascon tainers in het gedrang komen is de ze noodmaatregel eerder een stap in de omgekeerde richting. L.H. Aalst. De nieuwe politie/commissaris Van den Broeck tijdens het 21 juli defilee (a) In aanwezigheid van een aantal mo nitoren en hoofdmonitoren van de Aalsterse Vakantiespeelpleinwer- king had schepen voor de jeugd, de sport en de vrijetijd Patrick De Smedt woorden van felicitaties doch ook een oproep voor het ver der kunnen blijven aanhouden van de kwaliteit van de vakantiespeel- pleinwerking. Er is inderdaad in au gustus een nijpend gebrek aan mo nitoren. Als er geen verbetering komt is de kans groot dat één of meer vakantiespeelpleinen niet ver der operationeel kunnen blijven. Er wordt inderdaad geopteerd voor kwaliteit van de werking en de kwantiteit zou bij nijpend perso neelsgebrek kunnen verminderd worden. Het is nu reeds zo dat er van de geplande tien speelpleinen slechts zeven funktionneerden. Dat van Moorsel kon zelfs niet geopend worden wegens gebrek aan monito ren zodat er in de vier Faluintjes- dorpen géén enkel vakantiespeel plein voor de jeugd openstaat. Lof Voor het huidig personeel is de schepen wel vol Tof voor hun inzet, hun vindingrijkheid en hun door zettingsvermogen. Hij organiseerde zelfs een rondgang met het hele schepencollege Tangsheen de diver se speelpleinen om het personeel aldaar een hart onder de riem te steken. Het is inderdaad zo dat de stad ieder jaar vormingskursussen voor monitoren en hoofdmonitoren organiseert en dat deze kursussen heel wat deelnemers trekken. Spij tig genoeg komen slechts weinigen daarvan in de vakantiespeelplein- werking terecht. De verdiensten zijn allicht elders hoger dan bij de stad die aan monitoren 550 fr. en aan hoofdmonitoren 750 fr. per dag geeft plus 50 fr. per jaar anciënniteit met alleszins een maximum van 1000 fr. Elders krijgt men allicht méér doch de stad wil het niet zuiver op de financiële toer gooien maar vraagt tevens een stuk idealisme dat alleszins noodzakelijk is voor derge lijke moeilijke opdrachten met kin deren opgesplitst in de leeftijds groepen en met een vaak wisselen de bezetting wegens omstandighe den allerhande. Voor het eerst wordt er nu ook spe ciale aandacht besteed aan gehan dicapten en dat vraagt uiteraard nog meer omkadering. Daarenbo ven zijn de vakantiespeelpleinen en de buitengemeenten Erembode- gem, Hofstade, Gijzegem en Nieu- werkerken open voor kinderen reeds vanaf 4 jaar terwijl elders de speelpleinen slechts voor deelne mers vanaf 6 jaar open staan. Nood is dringend Als men weet dat men voor de tota liteit van de werking zowat 30 moni toren nodig heeft wil men het kwali tatief goed houden en dat een moni tor gemiddeld twee weken van zijn eigen vakantie besteedt aan de speelpleinwerking komt men vlug aan een totaal van zowat 100 moni toren. En die heeft men niet. Uiteraard is de bezetting van de speelpleinen van dag tot dag ver schillend. U krijgt toch een reali stisch idee ervan via een momen topname op de dag van de perskon- ferentie zelf. In Erembodegem wa ren er 32 doch vaak zijn er ook 50. In Gijzegem schommelt het aantal tus sen de 60 en de 70. In Hofstade alleszins 70. Op Kerrebroek zijn er dan een 50-tal, in Ten Tozen 50 a 60 en in Nieuwerkerken 40 a 45. Ge- handikapten heeft men normaliter een 10-tal. Oproep Schepen Patrick De Smedt doet dan ook een oproep tot nog idealisti sche jongeren om zich te melden als monitor, al dan niet met een moni torenbrevet of enige pedagogische opleiding. Graag zich melden bij de Jeugddienst, Kapellestraat 15 te Aalst. Tel.(053) 77 34 23. Bij de slopingswerken van het fabriekskompleks 'Le Lion d'Or* moest het aldaar gevestigd dierenasiel Sint-Hubertus verdwijnen. Het werd een lange speurtocht naar een geschikte plaats. Toen die gevonden werd, stelde de vereniging niet zonder enig omhaal de maquêtte van het nieuw, eigen tijds dierenasiel voor. Met de blijde tijding dat in juni 1990 het asiel er zou staan. We schrijven reeds juli en van enige aanvang van werken is er nog geen jota te bespeuren. Een valabele reden voor Agalev-raadslid Luc Van Lierde om b(j interpella tie tijdens de jongste gemeenteraadsvergadering deze gang van zaken aan klagen en te peilen naar de stand van zaken. De vzw Vereniging voor Dierenbe scherming Stedelijk Asiel Sint-Hu bertus Aalst bestaat 13 jaar en was reeds ondergebracht in Nieuwer kerken en op de Lion d'Orterreinen. Momenteel voorlo- lig in Essene op de wijk Doment bij üe grens met Meldert. Bij de ontmanteling van de Lion d'Or werden volgende afspraken gemaakt tussen de stad en de vzw. De stad verhuurt met recht van Opstal een 41 are groot bouwrijp terrein te Hofstade in het Achter ste Denderland in een zone van openbaar nut bij het waterzuive ringsstation aan de Spuimeersen. In december '88 gaf de gemeente raad er unaniem zijn fiat aan. - De vzw laat het voorontwerp en de maquêtte uitwerken te finan cieren via de aktie '100.000 steentjes' en lukratieve aktivitei- ten. - Het lag in de bedoeling midden 1990 de nieuwe hondenkennels in gebruik te kunnen nemen. De vzw opteerde voor een eenvou dig en sober projekt: eenheden van 15 bij 15 m. met betonvloer, prefab- wanden en een dak in hout en golf platen. Maar van de voorziene planning is niets terecht gekomen. Het stadsbestuur heeft de bou- waanvraag wel gunstig geadviseerd op 1 februari 1990, voor zover de adviezen van brandweer en leefmi lieu gevolgd worden. Die eisen bedragen o.m. voor leef milieu een beplantingsplan met een gemengde haag van 3 m. op zij en achteraan, het behouden van de be staande knotwilgen en het voorzien van groenschermen voor einde 1990. Deze eisen kunnen geen pro bleem vormen. De brandweer wil een aanpassing van de stootplaats en van de draai richting van de deuren. Evenmin een probleem. Op 20 maart heeft ook het Ministe rie van de Vlaamse Gemeenschap de bouwaanvraag gunstig geadvi seerd. Daarbij werd zelfs uitdrukke lijk vermeld dat gezien de specifieke inplanting en géén hinder van om wonenden kan worden ingeroepen. Bijkomende voorwaarde was wel het bekomen van een exploitatie vergunning af te leveren door het stadsbestuur alvorens de werken te starten. Wie? Luc Van Lierde wil dan ook weten wie of wat in deze dan toch gunstige omstandigheden verhindert dat dit laatste dokument zou worden afge leverd. Waarom vermeldt de stad niet welke engagementen ze wil ne men om haar opdracht van asiel recht waar te maken. 'Nu nog ver der blijven talmen staat gelijk met 8 initiatief van de vzw Meerleer bevestigde gewoon dat er vergunning is afgeleverd. Maar Sint-Hubertus in de grond te niet kan begonnen worden met te waarom dat nog steeds niet gebeur- boren Leefmilieuschepen Dirk De bouwen vooraleer de exploitatie- de voegde hij er niet aan toe. In opvolging van de heer Provost werd A. Van den Broeck te Aalst aangesteld tot nieuwe hoofdpoli- tiekommissaris. De nieuwe kom missaris werd geboren te Aalst op 8 juni 1931 en is gehuwd met Godelie- ve Werbrouck. Hij trad in dienst van de stad Aalst op 15 september 1955 als politieagent-brigadier op proef. Op 15 september 1956 werd hij vast benoemd en op 1 juni 1973 werd hij bevorderd tot adjunkt-politiekom- missaris, om op 1 januari 1978 in dezelfde funktie te worden herbe noemd. Vanaf 12 augustus 1980 werd hij politiekommissaris en van af 29 mei werd hij aangesteld tot hoofdpolitiekommissaris.

De Voorpost | 1990 | | pagina 5