II Een aantal niet beantwoorde vragei Dertiende Boerenfestijn in Lede Vlaamse Franken 1990 Karnavalesk huwelijk in Lede Eeuwelinge in A.S.Z. Waar komt nieuwe biblioteek in Lede? '•cm Half-Oogst kermis op Honegemwijk te Erpe Geslaagd gemeentelijk sportief treffen in Lede 4 Het 'vroege' uur, de vele aanwezigen, de verhitte sfeer. 6 - 3.8.1990 - De Voorpost Lede. Op dit terrein werd de tent voor het dertiende boerenfestijn opgetrokken (a) Zondag 5 augustus wordt voor de dertiende keer het vermaarde Boe renfestijn van Lede georganizeerd. En voor het eerst worden alle aktivi- teiten van dit feest gehouden in een feesttent in de Bosstraat. De orga- nizatie van het Boerenfestijn is in handen van de Landelijke Gilde en KVLV Lede. Van 12.00 tot 14.00 uur kan men er lekker smullen van de barbecue. De deelnemers aan deze maaltijd din gen trouwens mee aan een tombola met als eerste prijs een "weekendje Parijs voor twee personen". Vanaf 14.00 uur is er kinderanimatie en is er een ballonwedstrijd waaraan ook tal van prijzen zijn verbonden. Ver- Van vrijdag 10 tot en met woensdag 15 augustus zal de jubilerende vzw "Priester Daens" in Lede ter gele genheid van de plaatselijke han delsbeurs de vierde uitgave van "Vlaamse Franken" voorstellen. De reeks "Vlaamse Franken" wordt op algemene aanvraag van de verza melaars aangevuld met een stuk ter waarde van 250 fr. Deze stukken kunnen bekomen worden op bestel ling op volgende adressen in alle BAC kantoren in het hele Vlaamse land; in het merendeel van de KB kantoren maar dan wel via KB kan toor Lede; in de Volksdepositokas- sen met hoofdzetel te Gent; in de sekretariaten van alle FVK afdelin gen; het sekretariaat van het IJzer- bedevaartkomitee; het sekretariaat van de vzw Priester Daens (Nieuw- straat 32 te Lede) en tijdens de tien de Handelsbeurs van Lede op de stand Vlaamse Franken en op de Ijzerbedevaart te Diksmuide op 26 augustus, (da) Miss Bette '90 Conny 1 trad in het huwelijk met Marc Van de Sijpe. Het huwelijk werd ingezegend in de dekanale kerk van Lede. Conny en Mare zijn al geruime tijd lid van de Leedse karnavalvereniging De Sleuren. Deze groep bestaat al 16 jaar. De leden van de kamavalgroep vormden een erehaag toen het paar de kerk verliet. En dat tot groot genoegen van Mare en Conny die wat blij waren met zo een talrijke opkomst van hun vrienden, (da) Op 12 juli 11. werd Gabriëlle Logghé in het Aalsters Stedelijk Zieken huis aan de Merestraat honderd jaar. In rusthuis «Avondzon» te Erpe-Mere waar ze op 7 oktober op reeds zeer respektabele leeftijd werd opgenomen, waren de voorbereidin gen voor de viering van haar eeuwfeest reeds genomen. Het lot heeft er echter anders over beschikt. Eén week vóór ze honderd werd, deed ze een val en brak een heup. Daarmede kwam ze in het A.S.Z. terecht op de dienst orthopedie van dokters Van Overschelde en De Witte. Ze doorstond de anesthesie en de heelkundige ingreep zeer goed en zag er voor haar honderd jaar in prima konditie uit. Eigenlijk is het een taaie Westvlaamse, want geboren te Menen. Na een gedwongen verblijf tijdens Wereldoorlog I in een Brusselse randgemeente, belandde ze te Aalst. In de Kapellestraat hield ze decennia lang een winkeltje van snuisterijen en bloemen. Studenten van het atheneum vonden bij haar doorgaans alles wat ze zochten. Gabriëlle Logghé huwde de echtgenoot van haar 5 jaar oudere zuster na haar overlijden. Haar echtgenoot had een zoon; Willy De Sutter, jarenlang werkzaam in het Aalsters mortuarium. Het feest dat haar in «Avondzon» ontviel, kreeg ze nu in het A.S.Z. en bezoekers kregen er naast pralines en een drankje een label met «100» opgekleefd. Proficiat en ad muitos annos. LH der op het programma een tentoon stelling met als tema "100 jaar Boe renbond". Op deze tentoonstelling ziet men landbouwalaam van vroe ger en worden er allerlei demon straties gegeven. Van 16.00 tot 18.00 uur is er een optreden van de kon. Harmonie Sint-Cecilia uit Le de en om 19.00 uur zorgt het orkest Dick Barry voor een muzikaal inter mezzo. De bezoekers kunnen ook kennis maken met de Vlaamse volkse gastronomie. Zeg maar met de ovenkoeken, boerebrood met kop of trippen, proeven van oud Zottegems bier, en dergelijke. De toegang tot de feestelijkheden is ge heel gratis, (da) SP-raadslid en ex-schepen Edwin Brantegem stelde op de gemeente raad te Lede zich vragen over de plannen in verband met de nieuwe gemeentelijke openbare biblioteek. Hij heeft er al veel over horen pra ten, ook door de betrokken schepen van kuituur Frans De Croock, maar steeds aan de tapkast, op recepties en bij andere niet-officiële bijeen komsten. Het verwonderde Brante gem dan ook dat aan de agenda van de gemeenteraad geen enkel punt stond betreffende deze plannen. Daarom stelde hij de vraag als bij komend punt naar de onplantings- plaats van deze gemeentelijke openbare biblioteek, al dan niet met auditorium. "Aangezien de gemeenteraad offi cieel nog niet op de hoogte is over de inplantingsplaats van de nieuw op te richten gemeentelijke open bare biblioteek, gezien de raad daarover nog geen enkel dossier kreeg voorgelegd en nog geen enke le beslissing terzake heeft genomen en gelet op een aantal beslissingen genomen in de advieskommissie en het beheersorgaan van het college", is hij zelf in de "dossiers" gaan snui steren en is hij tot de vaststelling gekomen dat"uit vroegere versla gen en studies blijkt dat er van ver scheidene inplantingsmogelijkhe den sprake is. Echter in het dossier is slechts een inplantingsmogelij heid vermeld het (prive-terre aan de Kerkevijverstraat-Kleme dorp; dat de gemeenteraad tota ongeinformeerd blijft; dat het b< heerskomitee zomaar opdracht! geeft aan het college van burg meester en schepenen; dat daarc het college zomaar zonder medew ten van de gemeenteraad de inplai tingsplaats van de POB heeft vas gesteld; dat het college zonder mt deweten van de gemeenteraa reeds een komitee tot aankot heeft aangesteld; dat de onderha delingen reeds aan de gang zijn m de betrokken eigenaars om de gro: den te verwerven; dat de gemeenti raad zonder enige vorm van ii spraak binnenkort op een raadszi ting een dossier voorgeschoteld 23 krijgen; dat het hier gaat om tienta len miljoenen van de Leedse bu ger; er in wat men moeilijk een do sier kan noemen, er geen sprak meer is van een auditorium, terwi in het verleden alle verantwoord) lijken zich pro een auditorium heb ben uitgesproken". Met deze tekst lokte het SP-raadslii Brantegem natuurlijk een hele dif kussie los, die echter voorlopg oj niets uitdraaide en hem de opmerj king ontlokte "de raad zit er hier bi voor spek en bonen". Lede. Schepen De Bruyn feliciteert Pascal Van Caneghem met het behaalde resultaat (a) Voor een keer was de Leedse brandweerkazerne het treffen van sportieve brandweerlui. Dit keer geen loeiende sirenes van wagens die bliksemsnel uitrukken om een of andere brand te gaan bedwingen. Dit keer was de kazerne de ontmoe tingsplaats voor de sportieve brand weermannen die er deelnamen aan een wielerwedstrijd in volledige brandweerkledij. Met helm op en laarzen aan dus. Maar eer men zover was, kregen de Ledenaars die aktief zijn bij de brandweer, de posterijen, de ge meentelijke politie, de gemeentelij ke administratie en het plaatselijke Rode Kruis, onder elkaar uitmaken wie de beste en sterkste was. Pascal yan Caneghem van het gemeente lijk personeel won deze wedstrijd die verreden werd over een vrij la stig parkoers. Het was de eerste keer dat hijaan dergelijke wedstrijd deelnam. Een talent dus. En dat nadat hij amper een keer een trai ning van een kleine 80 kilometer had afgewerkt, (da) H De kermisfestiviteiten van de wijk Honegem te Erpe werden vorige vrijdag al ingezet met een waar kampioenschap belotten. De eerste reeks van dit kampioenschap is ach ter de rug, er volgen nog 2 reeksen. Zaterdag 4 augustus heeft het ker- misgebeuren plaats in cafe "Rode Lantaarn". Om 15.00 uur is daar een kermisschieting met handboog, waarvoor 3.000 fr gratis en de inleg bedraagt 130 fr. Om 20.00 uur vindt men daar de "Aalsterse Strangers" terug die de verkiezing van de ker- mis-bierprins komen opvrolijken. Zondag 5 augustus wordt aan de zelfde cafe de start gegeven van een aantal loopwedstrijden voor de jeugd tussen 6 en 16 jaar. Eerste start om 14.00 uur. Op vrijdag 10 augustus verplaatst het kermisgebeuren zich naar de Kattelinnestraat waar om 17.00 uur een avond- en rommelmarkt begint en om 19.00 uur de Fanfare Sint- Cecilia een rondgang maakt, me teen de officiële opening van de kermis. Zaterdag 11 augustus is er om 16.00 uur aan cafe rode Lan taarn een vinkenzetting met 5.000 fr vooruit en in cafe Odile in de Hone- gemstraat begint om 20.00 uur de tweede reeks van het kampioen schap belotten met 2.000 fr vooruit, plus de inleg. Zondag 12 augustus wordt er vanaf 14.00 uur aan cafe Rode Lantaan gekaatst en op maandag 13 augus tus worden daar om 15.00 uur de 6( plussers verwacht voor een ontj spanningsnamiddag met gratis kofl fie met gebak. Op dinsdag 14 augus tus worden tussen 19.00 en 22.(1 uur in cafe Rode Lantaarn de dui ven ingekorfd voor een kermis-duij venvlucht uit Quievrain. Op woensj dag 15 augustus worden de duivefl dan gelost. Ook in cafe Rode Lain taarn om 15.00 uur is er een gerrfr bolling voor vrouwen en om 18.0C uur heeft er de trekking plaats var de reuze kermistombola met al; eerste prijs een luchtdoop met eed warme luchtballon. Om 19.00 uui kunnen de mannen beginnen aa( een partijtje gerrebollen. Op zaterdag 18 augustus wordt ot 18.00 uur aan cafe Rode Lantaar een warme luchtballon opgelatet Op vrijdag 24 augustus om 20.00 uu heeft in cafe Rode Lantaarn de der de reeks van het kampioenschap bei lotten plaats. Ook nu 2.000 fr voor uit plus inleg. Voor het eindklasse ment over de drie reeksen is er voc 4.000 fr aan prijzen plus een beke ter beschikking. En zaterdag 25 at gustus heeft om 15.00 uur in cal Rode Lantaarn een kermisschietii met handbogen plaats. Lede. Prins karnaval Ronny, lid van het Rode Kruis, was ook van de partij (a) Omdat de jongste gemeenteraadszitting wegens o.m. de Mundiale te 02.4 u nog steeds niet met de behandeling van de agenda in open vergaderin ten einde was geraakt, vroeg de burgemeester de nog ingeschreven inter pellanten af te zien van hun interpellatie op dit onkristelijk uur. Mede doo het feit dat heel wat verkozenen des volks er reeds de brui hadden aai gegeven en dat de gemoederen na 'de match' verre van sereen ware gebleven, werd deze vraag positief benatwoord. De belofte was er wel bij dl de interpellanten en de andere raadsleden een schriftelijk antwoor zouden ontvangen en/of dat ze een nieuwe kans kregen op 4 september. Lede. De eerste doortocht van de brandweerlui. Een gesloten peloton (a Vorig jaar steeg het internationaal verkeer van de Europese luchtvaartmaatschappi jen met 7,2% in passgiers/kilometer. Het aantal vervoerde passagiers steeg met 6,9% en haalde nel niet de kaap van 100 mil joen. De Partij voor Christelijke Solidariteit met zetel Zandvlietsfraat 63 te 2020Antwerpen heeft een procedure aangevat bij het Arbi- J tragehof tegen de ministeriële wijziging van de wet betreffende vruchtafdrijving. De aarde is de voornaamste bestaansbron voor 60% van de bevolking in de ontwikke lingslanden. Het ziet er naar uit dat dat tegen het eind van deze eeuw 486 rhiljoen mensen in 36 landen het zonder die be staansbron zullen moeten stellen. Mieke Blommaert-De Schepperwil- de vernemen of het stadsbestuur bereid is tot het aankopen van alarmsystemen voor bejaarden en andersvaliden. Sinds kort stellen in derdaad reeds heel wat gemeente besturen dergelijke apparaten ter beschikking. Om ervoor in aanmer king te komen moet wel voldaan worden aan een aantal voorwaaren. O.m. het betalen van een uur- of abonnementsgeld naargelang het inkomen. Rotary Aalst-Noord is met dergelijk systeem reeds vele jaren doende tot grote voldoening van de vele ge bruikers ervan. Daarenboven kos teloos. Jan Caudron vroeg welke maatre gelen zullen genomen worden om het bijkomend probleem dat de nieuwe parkeerregeling veroor zaakt ongedaan te maken. Er kan nu inderdaad in Aalst heel wat vlotter geparkeerd worden. Ne gatief, verkeersstorend en diskrimi- nerend is het nieuw fenomeen dat nu veel meer straffeloos fout wordt geparkeerd. 'Wie fout parkeert wordt door de speciale parkeerpol tie ongemoeid gelaten. Maar de lx talende parkeerder die iets over tij is, wordt op de bon gezet'. Volgei Jan Caudron moeten foutparkefl ders, zo ze het verkeer belemmerd strenger aangepakt worden dan hu collega's die een automaat eenso voldoende heeft gespijsd. Danny Denayer had drie vragen. - Is het wel verantwoord de Aa sterse elevator van de brandwei op 21 juli te Brussel in een stoet! laten rijden. Wat met de Aalster* bevolking als die elevator uitgert kend op dat moment te Aalst Ie vensnoodzakelijk zou zijn? - Wat wil het stadsbestuur doen 01 te voorkomen dat het dak van d brandweertoren verder blijft lel ken? - Kan het stadsbestuur aan d brandweer een personal comi ter bezorgen opdat die onmidael lijk geïnformeerd zou zijn ov« het aanwezig zijn van gevaarlijfc stoffen? IJ

De Voorpost | 1990 | | pagina 6