C0PPENS J.P. Wachtdiensten Aalst BEGRAFENISSEN 12-10.8.1990 - De Voorpost 24-uren wachtdienst voor huisart sen van het territorium Oud-Aalst (9300 Aalst) centraal oproemnum- mer 77.33.22. Dokter met wachtdienst: Vanaf vrijdag 10 aug. om 20 u tot en met maandag 13 aug. om 20 u: Dr. M. Jacob, Botermelkstraat 30, Aalst, tel. 77.33.22. Vanaf dinsdag 14 aug. om 20 u tot en met donderdag 16 aug. om 20 u: Dr. J. Van den Abbeele, Dokter De Moorstraat 8, Aalst, tel. 77.33.22. Erembodegem en Erembodegem- Terjoden Dr. Derouck, Adv. De Backerstraat 27. Denderhoutem, tel. 054/ 32.35.35: zaterdag 11 en zondag 12 augustus. Dr. Desadeleer, A. Van De Made straat 33, Erembodegem, tel. 78.54.46: woensdag 15 augustus. Hofstade-Gijzegem De dokter van wacht is te bereiken op het volgend nummer: tel. 78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Van der Heyden, Molenstraat 7, Meldert, tel. 052/35.59.05: zaterdag 11 en zondag 12 augustus. Dr. B. Van Mulders, Kloosterstraat 14, Moorsel, tel. 78.27.27: woensdag 15 augustus. Nieuwerkerken Dr. J. Suys, Vijverstraat 23, Mere, tel. 21.31.19: zaterdag 11 en zondag 12 augustus. Dr. P. Van der Burght, Dorpsstraat 157, Erpe, tel. 80.11.99: woensdag 15 augustus. Apothekers Van zaterdag 11 augustus om 9 u tot woensdag 15 augustus om 9 u: De Valkeneer, Kattestraat 21, Aalst Kelles, Dorp 21, Moorsel Boel, Keppestraat 1, Erembodegem Van der Cruyssen, Poortendries- straat 29, Lede Van Den Eynde, Iddergemstraat 46, Denderleeuw Van woensdag 15 augustus om 9 u tot zaterdag 18 augustus om 9 u: Van Geemput, Binnenstraat 292, Aalst Boonants, Dorpsstraat 135, Erpe Hauman, Hoge Weg 143, Erembo degem Van Lint, Regentiestraat 14, Welle Dierenartsen Dr. M. Verstraeten, Hoogstraat 6, Meldert, tel. 052/35.63.37: zaterdag 11 en zondag 12 oogst. Dr. L. Van Melckebeke, Bergstraat 1, Kerksken, tel. 053/83.54.19: woensdag 15 oogst. Tandartsen Van Impe, Koolstraat 4a, Aalst, tel. 053/70.23.88: zaterdag 11 van 14 tot 18 u en zondag 12 van 9 tot 12 u. Grysolle, Dirk Martensstraat 34, Aalst, tel. 053/21.14.34: woensdag 15 augustus. Verpleegkundigen A. De Moerloze, Lindenlaan 52, Erembodegem, tel. 27.66.67: zater dag 11 en zondag 12 augustus. L. Vinck, Zonnestraat 35/3, Aalst, tel. 77.50.60: woensdag 15 augustus. Antigifcentrum: 02/345.45.45. Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55. AA: 091/25.86.29. Rommelmarkten Rommelmarkten te Aalst vanaf zondag 21 oktober en verder telkens de eerste en de derde zondag van de maand. In de Oktoberhallen te Wieze eveneens Rom melmarkt op vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober. Fusie Aalst-Oudenaarde De reeds lang besproken fusie van het arrondissement Aalst met dat van Ou- dcnaarde-Ronse werd in de Kamer van Volksvertegenwoordigers weliswaar door een alternatieve meerderheid goedgekeurd. Voor de senaat is zulks reeds lang het geval. Voor de Kamer leidde de huidige situatie via het grillig spel der apparentering tot bizarre situa ties. Volksvertegenwoordiger Paul Tant met vele duizenden stemmen verloor inderdaad zijn zetel aan Jo Cuyvers die er een paar honderd haalde. Ook Herman Decroo is een vurig verde diger van het fusieprojekt. Zijn foto's waren de jongste maanden dan ook overvloedig in het arrondissement Aalst te zien. Begin oktober a.s. zou het pro- jekt in openbare vergadering besproken worden. Vijf jaar cel Aalstenaars Ingrid T. (22) en Patrick R (26) liepen bij de boetstraffelijke recht bank van Dendermonde 5 jaar celstraf en 40.000 fr. boete op wegens kindermis handeling. Ze werden inderdaad door de rechtbank schuldig bevonden aan op zettelijke slagen en zware verminkingen op de 5-jarige Michael Persijn van half februari tot einde mei. Ook op diens zusje Jolien (4). Beide kinderen werden hen te goeder trouw aangebracht door een Gents vrachtrijder en diens vrouw. Nierdialyse zw Vakantienierdialyse van het O.L.V.- Ziekenhuis vertrekt aan de „kliniek" op zondag 26 oogst te 9 u. naar de Neder landse Beekse Bergen. Deelnemen kost 400 fr. Kinderen tot 12 jaar 300 fr. In schrijven tot 15 oogst bij Mare Vermaut of Grace Van den Steen op de dialyseaf deling. (053) 78 53 53, toestel 367. „Festival" te Aalst Aalst „krijgt" drie koncerten van het festival van Vlaanderen. Erpe- Mere één. Dendermonde, Ge- raardsbergen en Zottegem geen. In de reeks „East Meets West" brengt Aalst op donderdag 20 september te 20.30 u. in kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51, strijkkwartet ten van Beethoven Sjostakowitsj en Bartok. Deelnemen kost 400 fr. De andere twee koncerten figureren in de reeks „Nordic Lights". Op zon dag 23 september te 20 u. maar dan wel in de Jezuietenkerk in de Pont straat te 20.30 u. het duo Ole Ed- vard Antonson op trompet en stads genoot Kristiaan Van Ingelgem op orgel met werk van Delaye en Eben. Op dinsdag 16 oktober brengt het Bergen Wind Quintet te 20 u. in De Werf werk van Reicha, Beethoven, Klughardt Ibert en Grieg. Inkom 400 fr. Kaarten voor deze drie kon certen zijn te bekomen aan de balie Van De Werf, Molenstraat 51 te 9300 Aalst. Tel.053/76.19.12. Te Erpe-Mere spelen Eddy Van Oosthuys, Jan Guns en Raymond Dils op zaterdag 20 oktober te 20 u. in het Gemeentelijk Kultureel Cen trum Steenberg 5 divertimenti van Mozart in de reeks „Expecting Mozart". Kaarten te bekomen bjj de dienst Kuituur, Steenberg, Ou- denaardsesteenweg 458 te 9420 Er- pe-Mere. Tel.(053) 62 7111. Jan Verley in Kultureel Centrum Affligem In de Kunstkelder van het Affligems Kultureel Centrum, Abdijstraat 6, expo seert Jan Verley tot en met 19 augustus tekeningen en schilderijen. U kan er te recht op zaterdagen en zondagen van 14.30 u. tot 20 u. en op zondagen boven dien van 11 tot 12 u. Ook op O.L.V. Tenhemelopneming 15 oogst. Jan Verley is een autodidakt. Hij tekent en schildert vanuit een sterke innerlijke visie waarbij hij zich gaandeweg een vol wassen métier heeft weten te verwerven. Hij is bovendien een perfektionist met een nooit aflatende bezorgdheid voor het miniemste détail waarbij hij zichzelf kritisch opstelt ten opzichte van zijn ei gen werk. Natuur en landschap zijn daarbij zijn meest geliefkoosde onder werpen waaruit hij de meest emotionele, pakkende en romantische momenten plastisch vastlegt. Bidtocht Op woensdag 15 augustus start aan de abdij van Affligem te 17 u. de traditione le bidtocht die de vroegere processie vervangt. Daarna is er de gebruikelijke toewijding aan Maria en de eucharistie viering in de abdijkerk. Papier Tijdens de maand augustus wordt geen papier door de stadsdienst opgehaald. U kunt er wel mee terecht in het container park aan de Albrechtlaan op weekdagen van 16 tot 20 u en op zaterdagen van 9 tot 16.30 u. Opendeurdag in SL-Lieven De gebouwen van het huidige St.-Lie- ven, de nieuwbouw 400-500 en het pavil joen Hertshage worden voor het publiek opengesteld op zondag 9 september. Met „monumentendag" zal dit wel niets te maken hebben. Iedereen wordt er door O.C.M.W.-voorzitter Eddy Die- rickx uitgenodigd. Plechtige opening door de voorzitter te 10.45 u. en te 11 u. openingskoncert. Van 12 tot 15 u. barbe cue met een braadworst, een biefstukje en een kippefilet broodpalet met look- of kruidenboter, slabuffet en cognac-, peterselie-, currie- of witte saus voor 300 fr. Een glas wijn erbij kost 50 fr. Aperi tief St.-Lieven kost 75 fr. Graag inschrij ven in Rusthuis St.-Lieven voor 1 sep tember. Te 14.30 u. treedt- de O.C.M.W.-Music Band op en te 15.30 u. Begrafenissen Dorp 7 crematies MOORSEL Alle formaliteiten 053/21.45.51 ken doch wel om in het Esperanto over wereldproblemen te konverseren. Een belangrijk streven van dit kongres moet het herstel van vaste kontakten tussen de landen van Centraal-Amerika worden, waar Esperanto ook een be langrijk alfabetiserende rol kan spelen. „Alfabetisering" was het thema van het 46ste Internationaal Jongerehkongres dat elders op Cuba doorging vanaf 21 juli ji. De Internationale Kongresuniversiteit dient bijzonder te worden belicht. De elf lezingen door universitaire docenten uit de hele wereld die in het Experanto waren, werden achteraf overgedaan in de nationale taal voor het Spaanstalig publiek van de hogere onderwijsinstel lingen van Havana. De Esperantologische Konferentie was zeer suksesrijk, waar Prof. Sherchenko (U.S.S.R.) en Prof. Humphrey Tonkin (V.S.) over aktuele aspekten van de in- terlinguistiek diskuteerden. Drie dagen werden toegewijd aan de aparte thema's vrede, onderwijs en het boek. De boekendienst van de Wereld Esperantovereniging zorgde ervoor dat, voor de eerste keer op Cuba, honderden titels van over de hele wereld ter be schikking stonden. De Wereldkongressen worden elk jaar handige brochure die kandidaten-vrij williger wegwijs maakt in de veelheid van initiatieven waar vrijwilligerswerk verricht wordt. Wie in deze brochure zijn initiatief wil opgenomen zien neme daartoe kontakt op met Teledienst, Withuisstraat 3 te 9300 Aalst. Tel.(053) 77 6161 tijdens de kantooruren. Wereldkofferanimatie Aansluitend bij de tentoonstelling 'Armoede ingeblikt' wordt een anima tieprogramma gepland voor kinderen onder dc titel 'Wereldkofferanimatie'. 'Van kinderen voor kinderen' zo zou het initiatief kunnen omschreven worden. Speelgoed en gebruiksvoorwerpen uit het dagelijks leven van kinderen uit ont wikkelingslanden worden getoond en gedemonstreerd. De deelnemers kunnen ze zelf vastne men, voelen, ruiken en uittesten. Op een speelse manier worden kinderen gekon- fronteerd met andere kuituren, andere gewoontes en gebruiken. Aan de kinderen wordt gevraagd recy- clagemateriaal mee te brengen. Hier mee wordt een stukje speelgoed, een eenvoudig muziekinstrument of een ge bruiksvoorwerp geknutseld. De werkjes krijgen een plaats in de tentoonstellings- 1,40 m en aflingers. Inschrijven kan ter plekke. Info bij de Dienst Landbouw tel. 053/77.11.11 toestel 211. Huisvuil Géén ophaling op woensdag 15 oogst, OLV Ten Hemelopneming. Noch ge woon noch grof huisvuil. Wekelijkse rustdag Van 25 oogst tot en met 3 september, periode van de Jaarbeurs, algemene af wijking van de geldende beschikkingen nopens de wekelijkse rustdag op het grondgebied van Aalst. Winkels mogen open blijven. Veeprijskamp Baardegem Ter gelegenheid van Faubourgjaar- markt hebben andermaal veeprijskam pen plaats. 5 kategorieën zwaar trekras, 7 kat. zadelpaarden, 2 kat. hallingers, 2 kat. Shetland en 2 kat. Welsponys, 4 kat. wit-rood stamboekvee en 4 kat. niet- stamboekvee. Alleen voor houders van vee op het grondgebied van Groot- Aalst. Die moeten bovendien in regel zijn met de wetgeving in verband met de bestrijding van runder-brucellose. Deze prijskampen hebben plaats in de namid dag. Die voor kleinvee echter reeds van af 10 u. Aalst. Chiro Feniks van de Heilig Hartparochie vertrok op kamp naar Westouter (jmh) Aalst. De dorpskom van Hofstade wordt heraangelegd (a) Aalst. Aan de Boudewijnlaan wordt de laatste hand gelegd aan het rechterge- Lede. Heel wat belangstelling voor het dertiende Boerenfestijn (a deelte van de rijweg. Eens dat klaar, volgt het linkerdeel (a) is Keizer Kamiel er met zijn Kamillekes. Te 17 u. heeft een voetbalwedstrijd plaats tussen personeelsleden van het O.C.M.W en het A.S.Z. te 18 u. gevolgd door een match tussen Raadsleden en Veteranen. Verder doorlopend volksspelen, anima tie, pétanque, kinderhoekje met Rad van Fortuin en luchtkasteel en rondlei dingen in het rusthuis. Esperantobond Op het Esperantokongres op Cuba was Aalst vertegenwoordigd door Patrick De Saedeleer en Marie-Rose De Wolf. Fidel Castro stelde er een soldaat te zijn voor het Esperanto. In Esperanto ziet hij het enige echte middel om internatio nale kontakten waar te maken. 1600 leden uit 84 landen waren op het kongres aanwezig. Gesteld werd dat men op het kongres niet was gekomen om over Esperantoproblemen te spre- in een ander land georganiseerd door de Wereld Esperantovereniging (die ook samenwerken met de UNESCO). In 1991 zal het wereldkongres in Bergen (Noorwegen) plaatsvinden, in 1992 'in Praag (Tjsechoslowakije). Brand Wellicht door kortsluiting is brand ont staan in de wagon van Walter Van Pae- peghem te Erembodegem in de Groene- weg. Vrijwilligerskaart In samenwerking met de werkgroep „Overleg Vrijwilligersinitiatieven" gaf Teledienst Aalst twee jaar terug in au gustus de „Vrijwilligerskaart" uit. Na aktualisatie wordt deze brochure in het komende najaar heruitgegeven. Alle ini tiatieven die werken met vrijwilligers kunnen er in opgenomen worden, uiter aard gratis. De vrijwilligerskaart is een ruimte. Het animatieprogramma 'Wereldkofferanimatie' georganiseerd voor de speelpleinen van Groot-Aalst heeft plaats op woensdag 22 augustus 1990. Van 9.30 u tot 12.30 u voor kinderen van 6 tot 9 jaar, 9 tot 12-jarigen kunnen de animatie bijwonen van 14 tot 17 uur. Het maximum aantal deelnemers be draagt 20, het deelnemersgeld 50 fr. Voor deelname aan deze kursus is in schrijven voor 15 augustus noodzakelijk. Dat kan in kultureel centrum De Werf, Molenstraat 51 te Aalst, tel. 053/76.13.11. Paardenprijskampen Jaarlijkse paardenprijskampen te Gijze- gem op de wijk Dries op dinsdag 28 oogst vanaf 10.30 u. Komen in aanmerking voor deze wedstrijd het Belgisch trekp aard, zadelpaarden, merries en ruinen, pony's al dan niet kleiner of groter dan Steun voor graanproducenten 'Kleine' graanproducenten kunnen de betaalde medeverantwoordelijkheids- heffing terugkrijgen. Dit voor granen waarvan het bewijs wordt geleverd dat ze verkocht werden tussen 1 juli 1989 en 30 juni 1990. De voornaamste voorwaar den daartoe zijn de volgende: - dc totale bedrijfsoppervlakte bij de telling vanf 15 mei '89 mag niet groter zijn dan 35 ha - per 'kleine' producent mag de steun niet hoger zijn dan de medeverant woordelijkheidsheffing overeenkom stig met 25 ton verkochte granen - bedragen minder dan 500 fr worden niet terugbetaald - indien dc originele fakturen niet inge diend worden, dienen de bijgevoegde kopieën van de fakturen voor eenslui dend verklaard op het gemeentehuis. Om op deze steun aanspraak te kunnen maken, moeten dc graanproducenten een aanvraagformulier, vergezeld van de fakturen of voor eensluidend ver klaarde kopieën van de fakturen, aange tekend verzenden naar de Belgische Dienst voor Bedrijfsleven en Land bouw, Dienst Plantaardige Produkten, Trierstraat 82 te 1040 Brussel voor 30 september 1990. Dc aanvraagformulieren kan u beko men bij de Rijkslandbouwkundig ingeni eur 052/21.31.89 in de dienstccntra van de deelgemeenten, op de dienst Land bouw of op het Kabinet van de Schepen van Landbouw, Kapeilestraat 8 te Aalst. Verdere inlichtingen tel. 77.11.11 toestel 211 of 266. Open monumentendag Aalst is één van de 209 steden en ge meenten in het Vlaams en Brussels ge west waar op zondag 9 september de deuren van tal van bezienswaardige mo numenten zullen openzwaaien. De eer ste Open Monumentendag vorig jaar was over dc hele lijn een groot sukses dat dit jaar alleen maar kan overtroffen wor den. De tweede Open Monumentendag wordt royaal naar inzet en betrokken heid. Het wordt de blikvanger van het eerste feestweekend van 7-9 september ter gelegenheid van de 60e verjaardag van dc Koning en de 40e verjaardag van zijn koningschap. De Open Monumentendag zal dit jaar, in tegenstelling tot de vorige keer, op dezelfde dag plaatsvinden in Brussel, Vlaanderen en Wallonië, wat het effekt nog zal vergroten. In Aalst ziet het programma er als volgt uit: huis de Béthune, het oud-Theresia- nenklooster en de voormalige danszaal dc Gillade, alle op het domein van het Koninklijk Lyceum in de Pontstraat, de tuin van het domein Schelfhout in de Zonnestraat, het stadspark aan de Park laan, de St.-Martinuskcrk aan het Pries-, ter Daensplein, het Kasteel Tcrlinden aan de Square Geerinckx en het tegen 9 september gerestaureerde Kasteel Van Muylem aan de Gentsesteenweg. Tussen 10 en 18 u kan iedereen in de opengestelde monumenten en parken terecht. Enkel de St.-Martinuskcrk, waar heel uitzonderlijk de kerkschatten zullen tentoongesteld worden, is slechts van 13 tot 17 u opengesteld, rekening houdend met de eucharistievieringen. Het Kasteel Van Muylem is al vanaf 9.30 u toegankelijk tot 18.30 u. Het centrale informatiepunt op 9 sep tember is gevestigd in het Koninklijk Lyceum. In de opengestelde gebouwen zorgt een Aalst. Nog een beeld van de werkzaamheden in de dorpskern van Hofstade (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 12