Erembodegem Herdersem Hofstade Meldert Erpe-Mere Lede Oordegem De Voorpost -10.8.1990 - 13 oeristische gids voor een toelichting, in iet domein Schelfhout en het stadspark itaat een natuurgids de bezoekers te voord. Na afloop van de rondleiding krijgt elke bezoeker in het monument of het land schap zelf een tekst overhandigd die in een voorgedrukte map kan verzameld worden. De mappen zijn in elk openge steld monument verkrijgbaar, zodat men zijn rondgang in elke opengestelde plaats kan starten. Er is geen vastgeleg de route. Voor een meer gedetailleerd program- j ma of voor meer inlichtingen, kan men I terecht op de dienst Leefmilieu, tel. 77.11.11 toestel 253. Jouw artistieke boodschap aan de Koning j De Belgen vieren: en dan nog om een goede reden. Op 7 september 1990 wordt Koning Boudewijn 60 jaar en op 21 juli 1991 viert hij zijn 40-jarig Koningschap. Dit wordt natuurlijk opgeluisterd. En meer zelfs. Zes jongerenteams verpak- I ken momenteel hun artistieke bood schap aan de Koning in evenveel pro- dukties rond zes kunstdisciplines: thea ter, dans, poëzie, rock, beeldende kunst en video. In de periode september-de- cember worden deze produkties samen gebracht in 11 festivals over heel Vlaan deren. In Aalst knallen op 15 september alvast de champagnekurken, want daar gaat de festivaltournee van start. De on overtroffen Hugo Matthysen en De Bo men zullen er bij zijn en ook MTV-pre- sentator Marcel Vanthilt is van de partij. Maar... kijken is goed, meedoen is beter! Jongeren die minimum 15 jaar oud zijn, krijgen de kans, om samen met hun school of vereniging, mee te werken aan de animatieve inkleding van het festival. Bijvoorbeeld: Men kan een originele re ceptie bedenken voor de genodigden bij de officiële opening (gouverneur, bur gemeester...). Hiermee bedoelen we ze ker geen stijf gedoe maar bij voorkeur een swingend gebeuren in een jonge, frisse stijl. Het beste idee wordt uitge voerd. Of men kan deel uitmaken van ons vi deoteam: onder deskundige begeleiding een reportage (sfeerbeelden, inter views) maker, van de Artiboko-dag, die dan in korte flitsen op groot scherm wordt getoond. Hiervoor moet men wel snel zijn, want het aantal plaatsen is beperkt. Men hoeft zich niet te beper ken tot deze voorst 'len, er kunnen an dere ideeën opborrelen om de school of de vereniging op deze dag in de kijker te zetten. Het kan allemaal op voorwaarde dat er snel genoeg wordt gereageerd. Wij verwachten alle ideeën, suggesties, plannen, schriftelijk of telefonisch in tot 20 augustus op het bekende adres: CC De Werf, Molenstraat 51,9300 Aalst, tel. 053/76.13.11. Hier kan men ook terecht voor meer informatie over Artiboko. Milieuboottocht Aalst 2000 organiseert op maandag 27 oogst een milieuboottocht op de Dender met wetenschappelijke proefnemingen en kommentaren. Werken er inderdaad verder aan mee: de Bond Beter Leefmi lieu, de Vlaamse Maatschappij voor Wa terzuivering, het departement Biologie en het Instituut voor Hygiëne en Epide miologie. Een stand van zaken in verband met de situatie van het Denderwater zal worden opgemaakt en toekomstperspektievcn in verband met de zuivering zullen wor den ontrold. Deze tocht richt zich naar de beleidsver antwoordelijken, naar de media en naar de individueel geïnteresseerden. Ook heeft de boottocht een ontspannende allure. Te 9 u kan u op de boot te Dcndermon- de. Te 11 u te Aalst. Te 12 u te Teralfene. Tussen 14 en 15 u wordt het Ninoofs waterzuiveringsstation bezocht en te 17.30 u komt men aan de sluis te Ge- raardsbergen. Terug met de bus vanaf 18 u naar Ninove, Denderleeuw, Aalst en Dendermondc. Deelnemen kost 450 fr. Kinderen betalen 350 fr. Voor groepen met minstens 20 leden is er een reduktie van 10%. Voorafgaandelijk reserveren is noodza kelijk via 053/78.38.14 of 053/78.89.84. Betrapt Peter V. uit Wetteren en Peter S. uit Serskamp, twee mannen die reeds heel wat op hun gerechtelijke kerfstok had den, werden door de rijkswachtbrigade van Aalst op heterdaad betrapt. Toen een buur in het holst van de nacht een vreemde best .Iwagen in de buurt rondjes zag draaie n rook hij onraad en verwittigde de 101. Op het erf van wedu we Schattcman vonden rijkswachters in de buurt van een magazijn een loodzwa re set inbrekersmateriaal. De rijkswachters gingen in hinderlaag liggen in het vermoeden dat beide man nen hun materiaal wel zouden komen terughalen. Dat gebeurde inderdaad met een iets verder geparkeerde bestel wagen. Ze hadden echter zonder de gendarmen gerekend en werden ter plekke gearres teerd. Op hun passief stonden, zoals la ter bleek, heel wat kwaad: diefstallen met en zonder inbraak, of inklimming in bedrijven, een wassalon, een kiosk, for ceren van een brandkast en stelen van geluidsapparatuur. Miniplaybackshow Ter gelegenheid van de reeds 20c Cen- trumfccsten in het Parochiaal Centrum aan de Grote Baan te Herdersem is er morgen zaterdag II augustus te 19.30 u een miniplaybackshow voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Inschrijven bij N. De Aalst. In Erembodegem is men momenteel druk doende met het herstellen van voetpaden (a) Wolf, Biesstraat 23 te Herdersem. Sint-Paulusfeesten Ten voordele van de realisatie van de nieuwe kerk op de parochie Sint-Paulus en OLV ten Rozen zijn er van 11 tot 15 augustus de tiende Sint-Paulusfeesten. Het programma verscheen reeds uitge breid in vorig nummer. Omschakelen Basiskursus Omschakelen Voor vrouwen die willen of moeten wer ken of een nieuw levensdoel zoeken. Op dinsdagen en donderdagen van 2/10 tot 15/11. Telkens van 9 tot 16 u. Niet tijdens het schoolverlof. Andere kursussen die Omschakelen dit najaar organiseert. Loopbaanplanning: voor werkende vrouwen die een nieuwe wending willen geven aan hun beroepsloopbaan. Week end 14-16/9, zaterdag 20/10 en zat. 17/U te Tremelo-Baal. Karrièreplanning: voor vrouwen die streven naar meer groeikansen in hun werksituatie, die hogerop willen. Week end 19-21/10, 24/11 en 19/1/91 te Lokeren. Inlichtingen, folders: Omschakelen, Uitbreidingstraat 498, 2600 Berchem, tel. 03/230.54.72. Tentoonstellingen In het Belfort te Aalst in de ridderzaal 'Dirk Martens, Drukker en Humanist' tot de monumentendag 9 september. Elke dag toegankelijk van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. In De Werf 'Armoede ingeblikt' tot 2 september. Blikrecyclage in de Derde Wereld open alle werkdagen van 10 tot 18 u en op zaterdagen en zondagen van 14 tot 18 u. In de tuinen van Horizon, Molendreef 57, Geo-Art, Tentoonstelling van monu mentale beeldhouwkunst van 31 oogst tot 15 oktober. Vernissage op vrijdag 31 oogst met toespraken door direkteur Herman Leemans, burgemeester Annie De Maght, kuituurschepen Gracienne Van Nieuwenborgh en inspekteur Alex De Schutter. Opening door Europarle mentslid Mare Galle. Muzikale omli jsting door Muster Xia Wah en Miss Wong Li Ling. En in 't Hof te Puttens, Wichclsesteen- weg 20-22 tot en met 26 oogst tentoon stelling van werken van Thérèse Elens. Open op vrijdag van 19 tot 22 u en op zater-, zon-, maan- en feestdagen van 14 tot 22 u. Konditie- en préskitraining op mu ziek Elke maandag (uitgezonderd de school vakanties) van 20.15 u tot 21.15 u worden zowel vrouwen als mannen van alle leef tijden verwacht in de sportzaal van het Sint-Jozefskollege voor een uurtje tur nen op muziek. Vooraf inschrijven is niet noodzakelijk. Na de gymles is er gelegenheid om te douchen. In de beurt- prijs van 80 fr of 70 fr (voor VTB-VAB- leden) is een sportverzekering inbegre pen. Men kan ook opteren voor een beurtenkaart, die een extra reduktie van ongeveer 15% biedt. Voor 13 beurten bv. betaalt men 900 fr en als VTB-VAB-lid slechts 750 fr en voor een achtbeurten- kaart respektievelijk 550 en 480 fr. Ingebroken Via een zijgevel geraakten inbrekers binnen in café The College Inn in de Korte Nieuwstraat 11 te Aalst. Alleen wisselgeld kon worden meegegraaid. Dienst Organisatie De stedelijke dienst organisatie is ver huisd naar het Onthaalkompleks op de tweede verdieping van het vernieuwd voorgebouw van de Keizershallen, Kei zerlijk Plein 21B te 9300 Aalst. Tel. 053/77.11.11, toestellen 210, 212, 276 en 277. Karnavalgroep Vriët Karnavalgroep Vriët en Prins Karnaval Kris organiseren een barbecue in de feesttent, Oude Dendermondsesteen- weg te Aalst achter de parking van V.K. wlJZCgCIÏl Eendracht Aalst op zaterdag 18 augustus van 17 tot 22 u. en op zondag 19 van 11.30 Gyzegemkermis u. tot 16 u. Op zaterdag 18 bovedien dans- en show avond in de tent. Ongeval Fietser Dominique Picon uit de Romain Eemanlaan 13 te Welle kwam in botsing met de wagen bestuurd door André Steels, Bakkerstraat 1, Zele in de Aal- sterse Ledebaan. De fietser viel en werd gekwetst. Botsing Ter hoogte van nummer 264 van de Brusselsesteenweg te Erembodegem kwamen drie personenwagens in bot sing. Die van Gary Robbe uit Aalst, van Jean Meskens uit Haaltert en van Hu- bert Van den Broeck uit Erembodegem. Een van de voertuigen belandde op een elektriciteitspaal. Wijziging openingsuren dienstcen- trum Het dienstcentrum Erembodegem is van 23 juli tot en met 17 augustus 1990 enkel 's morgens open van 8u30 tot llu30 van maandag tot donderdag en van 8u30 tot 12u30 op vrijdag. Ophaling papier in Erembodegem Tijdens de maand augustus is er geen ophaling van papier. Oud papier mag steeds worden afgegeven in het contai nerpark aan de Aelbrechtlaan te Aalst. Openingsuren containerpark: - zomerperiode (april t/m september): in de week van 16 tot 20 u., zaterdag van 9 tot 16u30.15 minuten vóór slui tingstijd wordt de toegang tot het con tainerpark geweigerd. - winterperiode (oktober t/m maart)in de week van 16 tot 18 u., zaterdag van 10 tot 14 u. Kapellekesdagen In en rond de kapel van O.L.Vrouw Termuren aan de Kapellekesbaan te Erembodegem: - vrijdag 10 augustus te 19u30: Eucharis tie voor de jeugd. - zaterdag 11 augustus te 18u45: Rozen krans aan de kapel (na de avondmis in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk). - zondag 12 augustus te 17u45: Rozen krans aan de kapel en te 18 u. Eucha ristie voor de missionarissen Missie- huisaktie. - maandag 13 augustus te 19u30: Eucha ristie voor de overleden weldoeners van de kapel. - dinsdag 14 augustus te 18u45: Rozen krans aan de kapel (na de avondmis in de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk) - woensdag 15 augustus: sluitingsdag van de Kapellekesdagen 1990, te 20ul5: Rozenkrans aan de kapel en te 20u30: Plechtige sloteucharistie met Eucharistische Aanbidding en kaars- kensprocessie met het h. Sakrament naar de O.L.Vrouw Hemelvaartkerk. Tijdens de weekdagen van de Kapelles- dagen zijn er Eucharistievieringen in de kapel te 7 u., 7u30 en 8 u. Rozenkrans te 19ul0 en avondeucharistie te 19u30. Barbecue Iedereen is hartelijk welkom op de 8e jaarlijkse barbecue, voor de eerste maal in de aangelegde hovingen van café 'Forum' Keppestraat 12-16, Erembode gem ingericht, op zaterdag 18 augustus 1990 vanaf 18 u., t.v.v. Wielerclub 'De Denderzonen - Forum' en Duivenmaat- schappij 'Door Eendracht groot'. Menuprijzen: brochetten 250 fr., kotelet 250 fr., barb, worsten 200 fr., met sla, tomaten, groenten, Provin^aalse saus, brood. Voorverkoop kaarten voor ver mindering van 100 fr. zijn op voorhand te bekomen bij de bestuursleden en in café Forum. 66e Grote Prijs Forum De 66e Grote Prijs Forum - Ronde van de Denderstreek 2e rit - start zondag 19 augustus 1990 te 15 u. aan café Forum in de Keppestraat. En vanaf 19u. playbackwedstrijd met fantastische prijzen in de feesttent in de Driesstraat. Nadere informatie via 053/ 77.11.11, toestel 283 tot en met 17 oogst. Geen enkele leeftijdsbeperking. Namiddag Vrije Tijd Op zondag 26 oogst van 14 tot 19 uur in het rekreatiecentrum aan de Schoor- straat vrijetijdsnamiddag met Aylostera dat cactussen en vetplanten kweekt en verzorgt, de Zeeaquarianen die aquaria inrichten en verzorgen, de Vlaamse Wijnmakersgilde afdeling Aalst die het edele vocht produceert, de Ornitologi- sche Vereniging de Arend die vogels kwaakt en verzorgt, Kantatelier Roser- marijn die lacet- en princessekant de monstreert samen met kantklossen, vzw Murzim met astronomische aktiviteiten en modelbouw door V.I.M. Daarenbo ven nog individuele hobbyisten met de monstraties en tentoonstelling van hun kunstwerkjes: houtsnijden door Julien Liesaerde boetseren en beeldhouwen door Luc Peirlinck en Marcel Mertens, keramiek door Daniëlle De Backer en Ingrid Mertens, tekenen door Lucienne Van Sande en Kamiel Van Eeckhaut, etsen door Lucienne Van Sande en Jo zef Dierickx, schilderen door Marcel Mertens, Gilbert Lievens en Marcel Van der Gucht en schilderen op stof door Chris Van der Cruyssen. Bovendien rommelmarkt met gratis standplaatsen. Nadere info via 053/77.11.11, toestel 283. Playback-wedstrijd Ter gelegenheid van Gijzegem-kermis richt het stadsbestuur van Aalst op za terdag 25 augustus 1990 een playback wedstrijd in. Deze gaat door in de Dries straat te Gijzegem. Uiterste datum van inschrijving: vrijdag 17 augustus 1990. Inschrijvingsformulier, reglement en verdere inlichtingen kunt u bekomen op de Dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33, te Aalst. Rommelmarkt Ter gelegenheid van Gijzem-kermis wordt op zondag 26 augustus 1990 in de Schoorstraat-Driesstraat een grote rom melmarkt georganizeerd. Start te 14 u. Inschrijvingsformulier en verdere infor matie: Dienst Vrije Tijd, Kattestraat 33, te Aalst. aal Centrum door de Koninklijke Fanfa re St. Cecilia. Zondag 19 augustus: 10.30 u. Euchari stieviering ter ere van O.L. Vrouw He melvaart voor de parochianen verzorgd door plaatselijk zangkoor. 16 u.: Wandelconcert door de Koninklij ke Fanfare St.-Cecilia. Maandag 20 augustus: 19.30u. Grote kaarting in Eddy's Taverne 3.500 fr. vooruit inleg. Woensdag 22 augustus: 19u. inkorving vlucht Quiévrain in het Duivenlokaal. Donderdag 23 augustus: 9u. H. Mis met offer voor de overledenen van de Deke nij Hoogstraat-Dorp. 9.45u. Eerbetui ging aan het Monument der gesneuvel den der beide oorlogen. 12u. Mosselslag in het Parochiaal Centrum. 15u. Wieler wedstrijd B.W.B. Nieuwelingen, in schrijving in de zaal Welkom ingericht door Wielerclub St. Anna Sportief. 17.30u. Avondmarkt op de Hoogstraat. 18u. Wandelconcert door de Koninklijke Fanfare St. Cecilia. 19u. Grote Show avond met Arendse en Aalsterse vedet ten in Eddy's Taverne gevolgd door dansavond met Eddy's Disco Bar. 22u. Prachtig vuurwerk op het plaatselijk speelplein. Veeprijskamp Op dinsdag 21 augustus 1990, wordt ter gelegenheid van Hofstade-kermis een veeprijskamp gehouden, verdeeld in volgende kategorieën: - Kategorie zwart-bont runderen - Kategorie wit-rood runderen - Kategorie mestvee De inschrijvingen dienen te gebeuren vóór 12 augustus in het CERA-kantoor van Hofstade, Kerkstraat 16, bij P. Cop- pens, tel. 053-77.94.23. De prijskamp be gint om 9 u. Het vee is vrij van markt- rechten. Bij ieder rund hoort een juiste schetskaart en een geldig brucellose-at- test. Centrumfeesten In en rond het parochiaal centrum aan de Grote Baan hebben dit weekend de Centrumfeesten die reeds burgerrecht hebben verworven in de regio plaats. Vandaag vrijdag 10 is er vanaf 19 uur Jeugdkaffee in het KAJ-lokaal en in het Parochiaal Centrum te 20u. Belotting met 5000 fr. vooruit. Morgen zaterdag 11 kan U vanaf 19.30u. terecht voor een barbecue in het Jeugdhuis en worden in het Par. Centrum zelf de festiviteiten ingeleid door een optreden van de Ko ninklijke Harmonie Concordia et Doci- litas. Te 20 uur volgt dan een grote Mi- ni-playbackwedstrijd voor kinderen van 6 tot 16 jaar. Talrijke waardevolle prij zen. Inkom 50 fr. U kan nog inschrijven bij Guy Van Lierde, Grote Baan 13,053/ 21.76.47. En a.s. zondag 12 oogst zijn er van 12 tot 14 uur de traditionele Gezins maaltijden en vanaf 14 uur Volksspelen namiddag voor de jeugd. Te 19 uur achts te Centrumkwis. Nadere info en in schrijven bij Piet Coppens, Kouterbaan 6. 053/77.58.07. Op zaterdag en zondag doorlopend Wijnhuis, Ijssalon en Bar. Door uw aanwezigheid steunt U Paro chiaal Centrum en Jeugdhuis, ideale ontmoetingsplaatsen voor de bewegin gen en verenigingen van de parochie. Zo U niet kan aanwezig zijn, kan U toch steunen via een financiële bijdrage op rekening 393-054.02.65-64 van vzw Pa rochiale Werken Herdersem. Breughelfeest In de tuinen van Huize Denderrust heeft a.s. woensdag 15 augustus O.L.H. He melvaart, een Breugheliaans feest plaats vanaf 14 uur. Er werd gezorgd voor ie dereen met fanfare, volksdansgroepen spelletjes, rijstpap, brood met kop of vlaai e.d.m. Goedereninzameling Op zaterdag 18 oogst inzamelen van kle deren, schoenen dekens en bezwaarbare levensmiddelen voor Wereldmissie hulp. Pakken vóór 9 uur buiten zetten a.u.b. Kampen De KSA was op kamp in Wellin en de Chiro in Buizingen. Dieven In de geparkeerde wagen van Aalste- naar Bart Meulcman werd ingebroken. De autoradio werd meegenomen. En in het stadscentrum werden een aan tal fietsen ontvreemd ten nadele van o.m. Katrien De Meyer, Ria Van Rans- bccck en Maric-José Van Neck. In samenwerking met de dienst Vrije Tijd en de Stedelijke Adviesraad voor Vrijetijdsbesteding worden in het Re- kreatiecentum aan de Schoorstraat vol gende aktiviteiten georganiseerd. Op zaterdag 25 oogst vanaf 14u. balboogs- chieting op de mobiele wip met mede werking van de drie Aalsterse balboog- gildcn: Sint-Servatius, De Klauwacrt en de Ware Vrienden. Tevens handboogs- chieting op de mobiele handboogwip. Dekenijfeesten Hoogstraat en Dorp Met medewerking van het stadsbestuur organiseert deze Dekenij haar reeds 37e Dekenijfeesten samen met de plaatselij ke winkeliers en financiële instellingen. Dit met het uitgebreid programma en met uitreiking van dubbele gezinszegcls of zegels Valois. Hierbij het uitgebreid programma waarin allicht zijn gading vindt. Vrijdag 17 augustus: cafc Duivenlokaal: 19.30u. Kermisbelotting 2.000 fr. vooruit inleg en beker. Zaterdag 18 augustus: 19u. Kermiscon- cert op het binnenplein van het Parochi- Thor Kokerlijk feest Thor Kokerij Meldert houdt ter gele genheid van het nieuw voetbalseizoen een openingsplechtigheid op zaterdag 25 oogst op het terrein aan de Molen straat. E.H. Pastoor De Grez gaat ter plekke voor in een plechtige eucharistie viering en de Kon. Fanfare St.-Cecilia zorgt voor muzikale opluistering ervan. Deze mis wordt speciaal opgedragen voor de overleden bestuursleden en sup porters. Te 19.30u. speelt het eerste elf tal op terrein A een vriendenwedstrijd tegen dat van VW Hofstade en op ter rein B leveren de reserve-elftallen van beide clubs een amikale ontmoeting. Het oefenprogramma van Thor Kokerij I en II, een reeks vriendenwedstrijden plus het Bekertornooi Thor Kokerij ziet er uit als volgt: Zondag 12/8: 15u. T.K. Meldert - Sp. Appels (res.); 17u. T.K Meldert - Sp. Appels. Woensdag 15/8: 16u. D. Pamel - T.KMeldert: Zondag 19/8, 15u. W. Gijzegem - T.K. Meldert (res.); 17u. W. Gijzegem - T.K. Meldert. Donderdag 23/8:19.30u. T.K. Meldert - S.P. Opwijk; Zaterdag 25/8:19.30u. T.K. Meldert - W.V. Hofstade (res.); 19.30u. T.K. Meldert - W.V. Hofstade. Eetfestijn Morgen zaterdag 11 oogst in lokaal "Bij Herman", Dorp 1, jaarlijks eetfestijn ge organiseerd door de Wieier- en Toeri- stenklub "De Faluintjes". Op het menu: "pellepetatten" met haring op barbecue van 18 tot 23 uur. Kaarten te bekomen bij alle leden en uiteraard ook in het lokaal. Tweede Steengroevefeesten In het parochiecentrum aan de Stevens- veldstraat en in de tuinen tweede Steen groevefeesten op zaterdag 8 en zondag 9 september. Gestart wordt met een mis in openlucht op de binnenkoer op zaterdag te 18u. Vanaf 19u. Lud's orgelshow, tuin feest, muziek en barbecue. Op zondag voormiddag aperitiefconcert door Jo- tam. Vanaf 12u. barbecue. Te 14.30u. kinderakademie begiftigd met mooie prijzen. Inschrijven hiertoe bij Frans Cleymans, Eeckhoutstraat 6, Etienne Van Nuffel, Grotendriesstraat 4 of bij Discount Crabbé, Molenkouterstraat. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Albert en Josée De Cuyper. Volgend weekend Er- nest en Maria Jacobs. Wereldmissiehulp Morgen zaterdag 11 oogst ophalen van goederen voor arme kerken in het Oost blok en in zuidelijk gelegen landen. Van af 10 u. zullen de buiten geplaatste goe deren worden opgehaald. Men kan ook deponeren bij pastoor De Grez. Pétanque Op zondag 26 augustus 1990 gaat Vakan tiegenoegens Erpe-Mere er weer tegen aan. Vanaf 14 u. wordt pétanque ge speeld op de banen achter het Gemeen telijk Centrum in de Nieuwstraat te Me re. Iedereen is van harte welkom! Info: Adolf Vermeiren, tel. 053-80.27.96 Eéndagsreis naar Antwerpen Op zaterdag 8 september organiseert Vakantiegenoegens Erpe-Mcrc een daguitstap naar de Sinjorenstad. Op het programma: geleide bezoeken aan het Provinciaal Diamantmuseum, de O.L.Vrouwkathedraal, het Nationaal Scheepvaartmuseum. Als afsluiting wordt er nog een ritje gemaakt tot Lillo. 's Middags wordt er een warm middag maal genomen. Prijs: 950 fr. (alles inbe grepen). Leden Vakantiegenoegens be talen slechts 850 fr. Inschrijven kan bij Adolf Vermeiren, tel. 053-80.27.96 Fietszoektocht Op zondag 19 augustus organizeert Va kantiegenoegens Lede een fietszoek tocht naar aanleiding van de Keiberg- feesten. Een must voor al wie van een fietszoektocht vol afwisseling houdt. En wie weet, misschien wordt uw Fietswiel wel een 'rad van fortuin' en haalt u één van de prachtige prijzen binnen! Meer informatie is te verkrijgen bij Frans De Croock, tel. 053-70.22.75 Zomerfeesten Het Feestkomitee van het Psychiatrisch Ziekenhuis, Reymeersstraat 13A, 9310 Lede, nodigt u uit op de 21e Zomerfees ten op zondag 19 augustus 1990. Deze feesten worden gc< uyunizeerd m.m.v. de direktie en het personeel van het Psy chiatrisch Ziekenhuis. Programma: Aperitiefbar open vanaf 11 u. Vanaf llu30: feestmaaltijd op inschrij ving (menu's aan 250 fr. en 350 fr. voor volwassenen en 150 fr. of 250 fr. voor kinderen). Eventueel: nagerecht, koffie met gebak of ijskreem. Het nagerecht en de dran ken zijn niet in de prijs begrepen. Vanaf 14 u.: kindermolen, springkasteel, verkoop werken patiënten, tentoonstel ling van schilderijen van A. Schouppe, sneltombola, Vlaamse kermis en Volks spelencircuit, bodega, patisserie en ijs- salon, café, tombola (prijzen af te halen vóór 15 september, Reymeersstraat 13 A). Attrakties: 17u30: rondgang en koncert door de Kon. Harmonie St.Cecilia, Lede. Gratis toegang! Steunkaarten: 300 fr., 500 fr., 1000 fr. KWB-KAV op reis De jaarlijkse reis van KWB-KAV heeft plaats op zaterdag 25 augustus en de bestemming is de Moeselvallei in Lu xemburg. Er wordt een bezoek gebracht aan de oude, historische stad Reminich in het hartje van de wijnstreek. Vertrek om 6.00 uur aan de kerk in Lede. Na een koffiestop wordt omstreeks het middag uur de eindbestemming bereikt. Na het middagmaal volgt men een tijdje de Moesel (met de boot als het goed weer is), wordt een bezoek gebracht aan een wijnkelder en omstreeks middernacht hoopt men terug te zijn in Lede. Voor deze uitstap wordt een inschrijvingsgeld van 700 fr gevraagd. Inschrijven kan bij de familie D'Hondt, 053/80.25.13 en bij de bestuursleden van de KWB en KAV liefst voor 15 augustus. Negende Molenfeesten Dit jaar wordt ook U verwacht op de negende Molenfeesten te Oordegem ge organiseerd door "De Molenvrienden" in samenwerking met de Kon. Harmonie Sint-Cecilia met Robert De Mulder als promoter. De festiviteiten hebben plaats heden vrijdag 10, morgen zateer- dag 11 en overmorgen zondag 12 oogst in de schaduw van de Fauwonniermolen op het historisch domein "Hof te Lande- gem" aan de overkant van de Gentse steenweg. Een evenement waaraan ook de Provincie Oost-VIaanderen die zorg de voor de klassering van de molen haar medewerking verleent. Vandaag vrijdag is er andermaal Will Tura, Vlaanderens nummer één, te gast. In de kontekst van zijn vijftigste verjaardag met de vele ge beurtenissen hierrond wordt dit een u- niek treffen met een trouw publiek. Als U weet dat mensen van heinde en verre reeds van in de voormiddag ter plekke zijn om er zeker een goede plaats te veroveren en er in alle rust en kalmte hun frigobox aanspreken al wachtende naar Will, ervaart U de populariteit die deze Vlaamse zanger nog steeds heeft kunnen bewaren. Toegang kost 300 fr. In voorverkoop 250 fr. De presentatie ligt in de handen van Van de Ven 's Light and Music Show. Morgen zaterdag is er de gebruikelijke party voor de jeugd. Het wordt nu een beach party waarbij U zich met enige verbeeldingskracht aan een of ander mediterrane Costa kan wanen. U vindt er de kustingrediënten terug als zand, tenten, parasols, sportar tikelen en een presentatie van badpak ken allerhande. Of er ook frigoboxtoe- risten zullen present zijn, is af te wach ten. De inkomprijs werd beperkt tot 120 fr. in voorverkoop 100 fr. En als sluitstuk is er op zondag 12 augustus de "namid dag in open lucht" met een pleiade oude ambachten, helicopterdopen vanuit de Ecureuil heli, bezoek aan de Fauconnie- rmolen en voor de kindern de zeephel- ling en de twizzy-ladder. Vanaf 15 u. is er Happy Music van James Last te 16 en te 18 u. kan U expressiegroep Vredon uit Aalst aan het werk zien met een diversi teit aan vlaggen. Vanaf 19 uur een spet terende revue met Lily Castel en Pat Remue de hele dag, avond en desnoods nacht. II kan er varken aan 't spit degu- steren. Te 19u. wordt bovendien een warme luchtballon opgelaten. De in komprijs bedraagt nauwelijks 25 fr. en kinderen tot 12 jaar zijn er gratis te gast.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13