Weekblad tan leider - iiiriiie en fis 1, nieuwe Ajuinprinses, Veronique Faluintjesfee Balboogmaatschappij St.-Servatius anderhalve eeuw jong \m Mileumschutftno, 15 augustus Drieënveertigste Jaarbeurs te Aalst IJftfmmklyke föalboo^maatschapp^ ^7mt *0eruatn>2 Aal# O SA De Voorpost e Gra< if 199C ivSIJDAG 10 AUGUSTUS 1990 43-JAARGANG NR. 30 - 44 F ree te „Vlugge Jongeren" op hun best ens de drie dagen zonovergoten festiviteiten van de Baardegemse lalploeg „Vlugge Jongeren" kreeg de Vonckgemeente er twee adellijke ïes bij. De 24-jarige Els Verdonck uit Aalst werd de tweede Ajuinprin- de 19-jarige Véronique Famaey werd de tweede Faluintjesfee. in de Honeymoonkwis haalde het duo Frank Van Rijmenant - Anouk uit het Hofstaadse Torenveld de hoofdvogel. weermakcr was de organisato- met aan het hoofd voorzitter lis Heyvaert en organisator en tal Pitou iets té genadig. Toch den tropische temperaturen de isa van het voetbalterrein op ;nberg niet weghouden. De reu- ïtige feesttent liep quasi perma- it eivol en in de late uren stonden k honderden aan te schuiven om waarbij volgens het al dan niet juist gegeven antwoord telkens een trede gedaald of gestegen werd. Uitein delijk belandden de verliezers in een badkuip en werd het duo Frank - Anouk winnaar van deze kwis ge wijd aan de wittebroodsweken, de lune de miel of de Duitse Flitterwo- chen. Ex-prins karnaval Aalst Frank toonde zich samen met zijn OU» Ir «SRUJ»1 lOfHEEfc S&v mvV Als karnavalstad is Aalst in ons land uniek. Maar als stad met balboogs chutters is dat bijna even enig. Van de acht balboogschuttersmaatschappi- jen die België telt huizen er drie in Aalst :St.-Servatius, De Lauwaerts en De Ware Vrienden. Ze vormen trouwens samen een heuse „verbroedering" met in dat bestuur telkens drie mandaten per vereniging. De andere vyf balboogschuttersmaatschappijen zijn „Le Grand Serment" Brussel, St.-Joris Oostende, Vooruit en Recht Hemiksem, waar ook, Jonge Leerlingen" huize en Wilhelm Teil Tienen. St.-Servatius, gesticht in 1840, bestaat 150 jaar en wil dat vieren met een uitgebreid feestprogramma. De leden waren verplicht zich te bevin den in het lokaal der maatschappijde eersten zondag van elke maand tussen 7 en 9 uren 's avonds, en aldaar een hier toe bestemden register te handtekenen op boete van 10 centiemen. Als er leden een schieting buiten het eigen lokaal zouden bijwonen waar zij één of andere trofee zouden bekomen, op het laatste moment aangeduide dans. Els Verdonck uit Aalst haalde de hoofdvogel en is dan ook in opvol ging van Iris Matthijs de tweede Ajuinprinses. Tweede werd Véro nique Famaey weliswaar uit Over- mere doch wier ouders een zaak drijven in de Ajuinstad. Véronique mag zich een jaar lang Faluintjesfee noemen en wordt dan ook tenstel- ligste verwacht als ambassadrice tij dens de komende Faubourgjaar- marktfeesten te Baardegem. Een aanmoedigingsprijs en de titel ere dame was er voor de derde kandida te Peggy Loos uit Herdersem. Vier- De plaatselijke kandidate, de Ijarige Lucie Ghijsens(jmh) f mee te maken van de kwis, de iezingen of gewoon van de jari- iBart Kaël. Tratiditioneel werd part met een koffietafel voor se en anders-validen waarbij s Brug duidelijk met zijn nieuwe w dé passende attraktie bleek te Aalst. De 24 jarige Aalsterse Esl Verdonck werd verkozen tot Ajuinprinses (jmh) jneymoon lentator Ignace Crombé, dit jaar jg betrokken bij de verkiezing van s België, zorgde voor een span- d gebeuren waarbij zich 12 gese- Iteerde koppels aanmeldden, een ïks proeven waren duidelijk ge- Iht naar de al niet gelijkgericht- jd van beide paren qua aspiraties, rzuchtingen of emoties. Toen uit- idelijk beide finalisten gekend Jren ging de kat echt de koord op. feite betrof het hier een trap Anouk duidelijk de besten en de verdienstelijksten. Ondertussen zorgde de beloftvole zanger Eric Flanders voor vokale opluistering. Of hij enige konnektie heeft met de fel gewaardeerde tenor John Flan ders uit het Denderleeuwse is ons niet bekend. Els en Véronique Voor de titel van Ajuinprinses en Faluintjesfee meldden zich tien ge gadigden. In een presentatie van Pi tou werden ze aan de tand gevoeld niet alleen qua présence op de scè ne en qua taalvaardigheid doch te vens in verband met de manier van zich zelf voor te stellen, in de ele gantie van hun respektief défilé, in net in een paar minuten tijd meest raspen van ajuinen en niet in het minst in het uitvoeren van een nipt de werd Chantal Willems uit aalst die ook de prijs van het publiek mocht ontvangen. En vijfde was de plaatselijke kandidate Lucie Ghy- sens uit Baardegem. De andere kandidaten Natasja De Witte (Af- fligem), May Sneppe (Erembode- gem), Patricia Beeckman (Zellik), Fabienne Uyttersprot (Aalst) en Sarah Delvou werden ex-aequo zes de gerangschikt. Voor ieder wat Het door de organisatoren uitge kiend programma vertoonde een dermate diversiteit dat iedereen er allicht zijn gading kon in vinden. Liefhebbers van Old-timers en ou de legervoertuigen konden zich blind staren op heel wat mooie ex- Feestprogramma Vanavond te 19 u. wordt de St.-Serva- tiusgilde ten stadhuize door het stads magistraat ontvangen, worden erete kens uitgereikt en daarbij aansluitend wordt de tentoonstelling „Balboogsport in België" geopend in de feestzaal van lokaal St.-Martinuskring, Korte Zout- straat 40 gevolgd door receptie. Deze tentoonstelling blijft er geopend van 11 tot 16 augustus telkens van 14 tot 20 u. St.-Servatius Aalst is daarbij de oudste balboogmaatschappij van ons land. Op dinsdag 14 oogst is er in de dekanale St.-Martinuskerk een dankmis met inhuldiging van het nieuw vaandek waarna rondgang in het stadscentrum. Klapstuk van de jubileumviering wordt op woensdag 15 oogst, O.L. V. Tenheme lopneming, de Jubileumschieting te 14 u. waarop alle nog bestaande alboogveren- igingen, leden van de Nationale Federa tie van België aangesloten bij de Lande lijke Unie Kruisbalboogschutters zullen deelnemen. Deelname absoluut gratis met naturaprijzen op elke vogel. Alle schutters hebben minstens één prijs plus een herinneringsgeschenk. Prominen ten van de jubilerende vereniging schen ken trofeeën zowel voor het individueel als voor het peletonsklassement. En de festiviteiten worden afgerond op zater dag 15 september met een jubileumban ket in de St.-Martinuskring. Het stads bestuur verleent zijn medewerking aan deze jubelviering. St.-Servatius 1840 c vereniging haalt haar naam wegens de dag van haar stichting. Op de naamdag van deze ijsheilige in 1840, anderhalve eeuw terug. In het huidig lokaal verwij zen nog een aantal trofeeën naar de lange levensloop van deze balboogmaat schappij. Tegenslag werd haar echter niet gespaard. Zo was er in 1953 de zeer zware brand in de hovingen van het toe nmalig lokaal „Alost Sport". Uit het nog met de hand geschreven reglement dis tilleren we volgende typerende uittrek sels. „Het lidgeld bedroeg toen 6 fr. per jaar. zullen deze trofeeën zonder vergelding aan de maatschappij toebehoren. In ge val een lid komt te overlijden worden al de leden der maatschappij schriftelijk gedagvaard in het lokaal, ten einde zich vandaar naar het huis van den overlede ne te begeven en de begrafenis bij te wonen, al de leden zullen den rouw- vloers aan den linkerarm moeten dra gen, de stoet zal voorafgegaan worden door den tamboer, den trommel in de rouw, de rouwslag slaande. Door den vaandrig met de vaandel in den rouw. Voor een werkend lid zal de Koning zijne Curak in de rouw dragen, na de kerkplechtigheden zullen al de leden het lijk vergezellen naar het kerk hof. Het lijk in de put gelaten en met aarde bedekt zijnde zal den stoet met slaande trommel en vliegend vaandel naar het lokaal der maatschappij terug keren. Daarna zal den Eed een mis tot lafenis zijner ziel doen lezen." Vervolg op blz. 4 vervolg op biz. 4 Karei Van Miert opent plechtig nieuw voorgebouw Keizershallen 1st. Bart Kaell tijdens zijn optreden op de feesten te Baardegem (jmh) Y& Op zaterdag 25 maart te 14 u wordt het nieuw voorgebouw van de Keizers hallen samen met de reeds 43e Jaarbeurs te Aalst plechtig geopend in aanwezigheid van Europees kommissaris Karei Van Miert. De realisatie van dit voorgebouw gebeurde inderdaad voor een groot gedeelte met Europese steun via het EFRO. Op de Jaarbeurs komen liefst 135 stands. Het Jaarbeurs- en Feestkomitee heeft er alleszins voor gezorgd dat men in de Keizershallen zelf en in het groot aanbouwpavi(joen bredere gangen krijgt door herschikking van de diverse stands die smaller maar dieper worden. Voor enige verjonging werd ge zorgd door een 15-tal nieuwe expo santen die deze die na jaren dan toch afhaakten zullen vervangen. De kassa zal zich niet meer aan het aanbouwpaviljoen bevinden doch wel aan het voorgebouw met ingang langs het Keizerlijk Plein. De toe gangsprijs blijft beperkt tot amper 50 fr. Daarmede krijgt u gratis toe gang tot een bonte reeks spektakel avonden. Wie voor een of andere showprogramma een zitplaats wil reserveren kan dat tegen betaling van 50 fr. Dergelijke reservaties kunnen enkel op zaterdag 25 augus tus bekomen worden tussen 16 en 20 u aan de inkombalie van de Keizers hallen. Het ligt daarbij in de bedoe ling vroegere misbruiken te voorko men waarbij enkelingen massaal re servaties boekten en Jan met de pet of Mie met de voorschoot voor schut werden geplaatst. Maar voor het showprogramma van vrijdag 31 augustus, de Ratatouille- avond, is reserveren niet mogelijk. Bloedinzameling Op zaterdag 1 september organi seert het Bloedtransfusiecentrum in samenwerking met het stadsbe stuur een bloedinzameling in de Keizershallen zelf. Kandidaten-do nors kunnen er zich meldtn van 16 tot 18 u in het Onthaalcentrum. Showprogramma 43e Jaarbeurs Keizershallen Aalst Zaterdag 25: 21.00 u: Aalsterse Avond. Zondag 26: 21.00 u: Preselektie Soundmix Playbackwedstrijd, gastoptreden Go-Rich. Maandag 27:16.00 u: Demonstratie bloemschikken door Jempy. 21.00 u: Eddy Wally Show. Dinsdag 28: 21.00 u: Tien om te Bezien: Bart Kaëll, Helmut Lotti, Phil Kevin, Tony Servi, Els Satja, Conny Danny Fabry, Salim Se- gers, Wim Ravell, presentatie Fran- cesca Vanthielen. Woensdag 29:14.00 u: Freddy Grey Seniorenrevue met Jean Walter, Kathy Varna, Lou Marcel, Ballet Lime-Light, Freddy Grey en Com bo Danny Rousseau. 21.00 u: White, Luc Caals, Orkest Lou Roman, Sea-Side Ballet. Donderdag 30: 21.00 u: Willy Som- mers in Concert. Vrijdag 31: 21.00 u: Ratatouille met John Woolley Friends, Sotto, The Swinging Jaguars en Five Mys tery Guests, presentatie Jan Louies Jacky De Pauw. Zaterdag 1 september: 21.00 u: Pre selektie Soundmix Playbackwed- strijd, gastoptreden Plaza. Zondag 2 september: 21.00 u: Finale Soundmix Playbackwedstrijd, gastoptreden Claudia Caluwe. Maandag 3 september: 21.00 u: Will Tura in Concert.

De Voorpost | 1990 | | pagina 1