Bloemen voor Frankie Weemaes V.W. Hamme zonder Werner Struyf Koersen blijft hobby voor Gino Brijs $1 1 Solonummer van Frankie De Cauwer T.K. Meldert i Jong Lede reeds uitgebekerd titelkandidaat Didier Van Eynde wint spurt KORFBAL Uitslagen Beker van de Denderstreek Buggenhout - SK Grembergen Lutterzele - Opstal St.-Gillis - Opdorp Boonwijk - Baasrode RC Lebbeke - Edixvelde 20 -10.8.1990 - De Voorpost Didier Van Eynde is zondagnamiddag winnaar geworden te Eksaarde. Op zo'n 15 km. van het einde trok hij in de aanval met Peter Saey en Guy Rijckaert. Deze drie renners zouden tot de finish voorop blijven. Van Eynde had zich in het begin reeds actief getoond en zette samen met Philip De Baets een eerste aanval op. Rijckaert, Saey, Mijnsberghe, Daelman, Philip Pauwels, De Vos, Van Santvliet, Primo en Jurgen Godefroot sloten aan. Deze renners zouden voorop blijven. Er volgden verschillende uitvalspogingen maar enkel die met Van Eynde, Saey en Rijckaert kende sukses. Danny Daelman zou vierde worden voor Alain Mijnsber ghe. EG. Gino Brijs is de laatste tijd beter aan het koersen. Vorig weekeinde leverde hij twee flinke verrichtingen. In Waasmunster evolueerde hij geregeld voorin en werd tiende, 's Anderendaags in Baasrode toonde hij bij de ontknoping zijn snelle benen. «Het werd de tweede zege in deze kompetite», zegt Gino. «In Waasmunster organiseerde ik mee een achtervolging op een leidersgroep. Toen later zes renners weerom in de spits gingen rijden, kon ik niet dadelijk aansluiten. In Baasrode verging het mij beter. Het was nochtans geen makkelijke opgave in zo'n drukkende warmte. Toen we met zijn vijven voorop gingen rijden, flitste het mij door het hoofd, dat ik deze gelegenheid moest grijpen. Ik rekende met sukses op een lonende spurt.» Het is niet de bedoeling van Gino Brijs om verder te springen dan zijn stok lang is. De Kruibekenaar kent zijn mogelijkheden en beseft dat hoger mikken geen zin heeft. Als amateur wil hij zich wel blijvend doen gelden en af en toe een wedstrijd winnen. Daar rekent hij trouwens op, als kan in de komende weken, nu de conditie op scherp staat, en de tijd rijp is om met om het even wie te wedijveren. EG. Wielrennen. Amateur Tony De Ridder uit Lebbeke stapelt de ereplaatsen op. Donderdag werd hij in Aalst tweede in de Grote Prijs 'De Belskens'en zondag was hij in Moorsel bij De Stanzachers opnieuw tweede (jmh) WIELRENNEN Het is er dan toch uiteindelijk van geko men, zuchtte Frankie Weemaes. Al de hele kompetitie kijk ik uit naar een eerste overwinning. Nu is het zover. Ik hoop dat het niet bij die ene blijft en dat er nog een paar volgen. Het seizoen duurt nog twee maanden. Ik heb dus de tijd om de verrichting nog eens over te doen. Twee jaar geleden behoorde Frankie Weemaes tot het gild van de betere amateurs. Niet alleen bracht hij een aantal overwinningen op naam. In de meeste wedstrijden was hij op zijn minst goed voor een degelijke ereplaats. «Het ene jaar is het andere niet, zegt de amateur uit Kieldrecht. Vorig seizoen kwam ik nauwelijks in aanmerking voor een figurantenrol. Ik had met flanellen benen af te rekenen en reed van de ene sukkelstraat naar de andere. Op de duur begon ik er zowat de moed bij te verlie zen. In deze kompetitie vergaat het mij beter, maar bijlange nog niet zo goed als voor twee jaar. In het begin leek het allemaal rozegeur en maneschijn. Een paar keer eindigde ik tussen de vijfde en de tiende. Nadien kende ik een terugval. De jongste weken stel ik beterschap vast en ben ik in staat om te wedijveren met de anderen. In Bazel volgde de bekroning. Ik reed er met zeven anderen voorop. Kort na half weg waren w enog met vier. De onderlin ge verstandhouding was goed, vandaar dat we de verworven voorsprong konden handhaven. De Waaslander die 25 is, kombineert het koersen met een betrekking in de kern centrale van Doel. Pas na zijn dagtaak heeft hij gelegenheid om te trainen. (e.g.) Korfbal. De nieuwe installaties van Korfbalklub Appels: een juweel! (foto Piet Hermans) Korfbal. Er was heelwat volk opgekomen om getuige te zijn van de plechtige openstelling der nieuwe korfbalinstallat in Appels (foto Piet hermans) VOETBAL Wielrennen. Nationaal kampioen Wilfried Nelissen, samen met een trouwe fan, was present op 'De Acht van Lede(da) Onder een brandende zon en bij een temperatuur in de schaduw van 35 graden voerde Frankie De Cauwer in Bazel een solonummer op. Na een paar kilometers ging Sepp Uchner aan de haal. Snel greep De Cauwer het wiel en wipte op de duur de Antwerpenaar voorbij. Van dan af groeide zijn voorsprong bestendig en aan de streep bleek dat hij meer dan drie minuten sneller dan de anderen had gereden. Koen Dierickx, Gerben De Mulder en Uchner boden tevergeefs enig weerwerk. Samen met de latere winnaar zouden zij de enigen zijn die de hele wedstrijd volmaakten. De rest van het deelnemersveld werd onderweg al naar huis gestuurd. De spurt voor de tweede plaats was een kolfje naar de hand van Koen Dierickx. Gerben De Mulder was derde. E.G. Lede Godarfontaine 1-3 doch fraaie kombinaties van de Lede- y.K. Meldert vangt het tweede seizoen m f naars zouden onmogelijk het tij kunnen tweede provinciale aan als titelkand ®rst Het bekersprookje van Jong Lede beslaat n Me-Sman' La Broye en daat. Het Thor-bestuur is nog steei s dit jaar maar één bladzijde. Toch kon- Metelman waren de Ledenaars die het even ambitieus als in het verleden en w den wij het niet nalaten even te mijme- n? de ko^'e probeerden maar het ge- perse promoveren naar eerste. ^n ren over vervlogen tijden toen in de ''jlötellcnd doelpunt bleef uit. De gasten Er werd sterk geinvesteerd in nietiv achtste finale tegen Anderlecht werd w'^ten we' de score op te drijven met gespeeld en... een gave prestatie werd en*te'e gevatte counters. Morgeluzo en neergezet. Het kan verkeren, zou Bre- Carola deden de Leedse hoop volledig dero zeggen. En inderdaad, hoe moedig ^egdeemsteren. Stroobant wist wel nog Lede ook was, het leek niet opgewassen eer le redden maar dit bleek echter p. tegen een ploeg die enkel groot is qua een ma8ere troost voor de ontgoochelde immers een grote rol spelen en bovei Jera naam: Godarfontaine. We hebben het ^uisploeg die niet echt ontgoochelde. dien moet er nog hard gewerkt wordei ,oa's meteen voor de laatste keer vermeld. De Lede: Uyttenhove, Baten, Stroo- bezoekers aasden duidelijk op de tegen- l' ^ckhoudt, Metelman, De Cre- aanval en kenden zo reeds in de eerste mer' ®n Peter Meysman, La Broye, helft sukses langs Tamine. De brave, (46 Vuyst) en De Winne. (g.d.t.) spelers en de verwachtingen staan da 'met ook hooggespannen. ,ree' Volgens trainer Van Ransbeeck ma 'jn men echter met beide voeten op en grond blijven. Bij voetbal kan het toev Overboelare - Bonanza 1-1 Idegem - Moerbeke 0-2 Schendelbeke - Ophasselt 1-2 Onkerzele - Sp. G'bergen 2-0 Esse - Viane 2-0 Oordegem - Wichelen 2-2 Letterhoutem - Serskamp 1-1 E. Houtem - Westrem 3-1 SK Overmere - Vlierzele 8-0 Berlare - Smetlede 2-1 Bavegem - Massemen 2-3 Val. Overmere - Kwatrecht 1-2 Baardegem - W. Moorsel - FC Aalst S. Moorsel 1*1 Beker van Erpe-Mere Erondegem - Erpe Mere - Bam brugge Aaigem - Burst 0-1 4-0 1-1 1-2 7-1 1-1 1-1 1-3 1-3 1-1 2-2 (gd.t.) Wielrennen. Rudi De Vijlder won de amateurswedstrijd te Moorsel. Hij haalde het in de spurt vóór Tony De Ridder en Geert Van Bondt (foto jmh) aldus de trainer. De motor van de ploeg moet Erik Segeinet worden. Hij was spelverdeler bij de Br e' bantse eersteprovincialer Pamel. Eeras f man met ervaring die zeker wat in pett Wet heeft. Vooraan rekent de trainer op he hadd aanvalstalent van het duo Bruno Cro stone ckaert-Yvan Bombeeck (afkomstig va daar Heirnis Gent) die ooit bij Denderhou het sl tem bewezen dat ze komplemcntai te ri zijn. fcrst Defensief werd de kern uitgebreid me De t Nico Van Bogaert (VW Hamme), die al ten v verdedigende middenvelder kan funge san d ren en met Ivo Van den Brempt( Pa <lf al mei). defii Op Joeri Clocheret en Luc Spitaels ra r konden ze de huidige kern behouden Van De trainer zal dus kwa selektiemogelijk nog heden niet mogen klagen. ners JM1 ten Pedi Lan Stef: VW Hamme bekert zondag tegen Rita Berlaar, een vierdeklasser en meteen ook een waardemeter want deze ploeg speelt volgend seizoen in dezelfde reeks. Werner Struyf is er niet bij. Hij liep een voetbreuk op en zal vijf weken onbeschikbaar zijn. Op Boortloombeek kwam Hamme zesmaal tot scoren, maar stond drie doelpunten toe, waarvan er twee konden vermeden worden. Oefenmeester De Paepe wil niet dat er in de toekomst nog nonchalant gespeeld wordt, hoe groot de voorsprong ook is. Peter Van Caelenberg werd in Boortloombeek auteur van drie doelpunten en was daar erg blij mee. Vorig seizoen trof hij meer dan tien keer het doelhout. Ook in de jongste voorbereidingsmatchen toverde hij enkele keren de bal tegen de paal. Zijn collega's noemen hem 'Peter Van Paelenberg', 'Om te wanhopen als je zo'n paar keer na mekaar tegen de paal vlamt, aldus Peter. De drie goals in Boortloombeek hebben mij deugd gedaan. Ik hoop in de komende wedstrijden nog vaak tussen de palen te mikken. De midweek match voor de Beker van Oost tegen Zele is uitgedraaid op een falikant avontuur. Tegen Berlaar mag zich dat niet herhalen, anders gaan de suppor ters mopperen'. EG Voetbal. Jan Van Troos (KAVD) heeft blijkbaar nog een inrijperiode nodig

De Voorpost | 1990 | | pagina 20