Tm De Smet sneller dan zijn medevluchters Eerste zege voor Gino De Pauw Steven Persoon in goede konditie Gino De Pauw: koersen als hobby tonde van de Denderstreek Gino Brijs demonstreert konditie p.W.B.-nieuwelingen Ie Rit in Bambrugge O.V.W.B.-wielrennen De Voorpost -10.8.1990 - 21 MHSEl-Öi WIELRENNEN Gino De Pauw behaalde zondagnamiddag te Waasmunster een eerste zege. In de laatste kilometer tioK hij alleen in het offensief, realiseerde een kleine voorsprong die hij tot de streep zou behouden. Korte tijd later won Piet De Wilde de spurt voor de tweede plaats voor Danny Daelman, Edwin Hendrickx, Marc Bracke en Willy Vereecken. 53 renners verschenen aan de start van een wedstrijd waarover in feite niet veel te vertellen valt. Helemaal in het begin ging Philip Rooms in de spits rijden. Het mooie liedje duurde niet lang voor de Temsenaar. Snel kwam de bonte bende opzetten en viel alles te herdoen. £Ja vijftien kilometer werden de teerlingen geworpen toen Edwin Hendrickx, Gino De Pauw, Lieven Brackman, Thierry Moeskops, Willy Vereecken, Danny Daelman, Gino Heirewegh, Mare Bracke, Piet De Wilde en de Nederlander Jan Maas er op uit trokken. Halfweg had dit gezelschap zo'n twee minuten voor op de rest van het deelnemersveld dat overigens voortijdig uit koers werd genomen. Vooraan bleef men samen, hoewel Gino Heirewegh en Hendrickx nog probeerden op weg te geraken. Uiteindelijk zou enkel Gino De Pauw daar in lukken, met de eindzege voor gevolgd. EG. Ongetwijfeld is Steven Persoon op dit ogenblik de beste nieuweling in de regio van het Waasland en de Denderstreek. Zondagnamiddag behaalde hij een dertiende competitiezege. In Sinaai evo lueerde hij bestendig in de spits, schudde op de duur de hele bende van zich af, en reed in de laatste kilometers alleen naar de finish. «Niettemin was ik enige tijd op achtervolgen aangewezen», zegt Steven. «Op de bekende kasseistrookvan Sinaai ben ik gaan demarreren. Enkel Stefan Van Mossevelde is mij gevolgd. Ik wens te onderstrepen dat hij flink heeft meegewerkt toen we samen voorop waren. Net voor het ingaan van de laatste ronde heb ik hem uit het wiel gereden. Ik heb een aantal pogingen moeten ondernemen voor mij dat lukte». Komend weekeinde neemt Steven Persoon in het Brabantse Wolvertem deel aan de Gouden Fiets Eddy Merckx. Daar verschijnen 's lands beste nieuwelin gen aan de start. «Ik reken op een dichte plaats en ook op een beetje bijval, want dat hoort er zeker bij», zegt Steven. «In de nationale titelren had ik uitzicht op een mooi resultaat, maar met de streep in zicht tuimelde ik tegen de vlakte. Hopelijk heb ik nu wat meer geluk.» EG. Gino De Pauw is de laatste tijd aan een betere conditie toe. Hij realiseert degelijke verrichtingen en weet geregeld ereplaatsen in de wacht te slepen. Vorig weekeinde behaalde hij een eerste zege van het seizoen. Gino zelf hierover: «Van bij de start evolueerde ik voorin. Ik wilde mij deze keer niet laten verrassen. De teerlingen waren snel geworpen. Binnen de kortste keren vormde zich een leidersgroep die buitenschot zou blijven. Ik was er lid van. In de laatste kilometers volgde de ene na de andere demarrage. Ik waagde mijn kans op zo'n 1200 meter voor de streep. Snel had ik een voorsprong en bleef voorop.» Voor Gino De Pauw is het koersen een hobby als een ander. «Ik ben bij de Metallurgie in Hoboken tewerkgesteld. Pas aan het eind van de middag ben ik vrij en heb dan gelegenheid om te trainen. Ik beoog ereplaatsen en als het kan probeer ik wel links of rechts een overwinning te verzilveren. De laatste jaren kom ik niet verder dan een zege per seizoen.» Gino De Pauw kende als jonge renner een hoop tegenslagen. Toen hij junior was raakte hij zwaargewond bij een ongeval op school. Ook nadien raakte hij een paar keer in de rats. Een moedige jongen is hij al die jaren gebleven. EG. Gino Brijs doet zich de laatste weken gelden. In korte tijd is hij drie keer winnaar geworden. Vorig weekeinde toonde hij zich de snelste in Waasmun ster. «Ik pluk thans de vruchten van een intense voorbereiding tijdens de winter maanden», zegt Gino. «Ik rekende op een gunstig voorseizoen, maar de resultaten bleven beneden de gestelde verwachtingen. Pas in mei is dc konditie gaan groeien en vatte ik post in de voorste gelederen. Van toen af kwam het er op aan om mee te zijn met de goede ontsnapping. Bij de ontknoping heb ik altijd flink mijn plan kunnen trekken. Dat was ook al het geval toen ik nieuweling en junior was. Naast drie overwinningen werd ik recent twee keer tweede en evenveel keer derde». Gino Brijs (21) is overdag als monteur aan de slag. Pas tegen halfzes komt hij thuis en kan hij uit trainen gaan. In de zomermaanden stelt dat geen problemen. In het voorjaar, wanneer de duisternis vroeg invalt, is dat niet zo vanzelfsprekend. De Kruibekenaar hoopt in deze competitie nog een paar overwinningen en een reeks degelijke prijzen bijeen te fietsen. Nu vrijdagavond zet hij aan in het criterium te Bazel en zondagmiddag in Bazel. EG. Wielrennen. Gert Willockx, een junior uit Hamme, rijgt de ereplaatsen aan mekaar en we zijn ervan overtuigd dat de zege niet meer veraf is (vh) Wielrennen. Junior Gino Vercammen uit Hamme heeft al enkele overwinningen op zak. Er komen er zeker nog bij (vh) van hun reeksen en ze zouden samen de spurt betwisten, die nipt door Frans Van Eyck werd gewonnen. Nieuwkomer Petrus Sergoris uit Wette- ren vierde zijn debuut al direkt met een overwinning in de C-reeks, vóór Julien Logier in een spurt met twee. In de oudste kategorie bleef het groepje it )e zwoele warmte van de jongste dagen niet meer zou afstaan, terwijl Luk De oen m gedeeltelijk verdwenen en voor het Gent nog terugkwam tot de tweede kanj erst in de wielergeschiedenis van Bel- stee(!ië startte de Ronde van de Dender en w treek in Bambrugge. ien primeur die een echte stap in het ieufl intekende is en van deze stunt is Robert plaats en Pedro Coopman beslag legde op de derde plaats. Voor KSC Denderstreek kon het geluk niet op want met een le, 5e en 9e plaats veroverden zij ook het ploegenklasse- n da 'metrijns, sekretaris van KSC Dender- ment naast de leiderstrui van Wim De iireek de animator. Robert is, ondaks mo lijn vele dagelijkse beslommeringen, 3p lén bol energie als het om 'de koers' toev pat. Dankzij hem en zijn kompanen ovel lerd de 'Ronde' in het leven geroepen. ,r(lei Zoals bij alle grote rittenkoersen werd :en wedstrijdprogramma gepubliceerd legeinet de nodige richtlijnen en plannen. )e eerste, tevens de belangrijkste stap Ee m 8ezet- petti Niet minder dan 71 deelnemers (er p he adden er nochtans 112 ingeschreven) Crostonden enkele minuten voor 15u00 val Waar om hun 67 km af te haspelen. Na hou het startsein vetrtrokken de karavaan en ntaile renners voor hun bijdrage tot de eerste rit. me De traditionele schermutselingen bij e al een wedstrijdbegin waren ook deze keer mge san de partij en pas in de achtste van de Pa elf af te leggen ronden kreeg men de definitieve ontsnapping. Vooreerst wa- s ru ren er al pogingen geweest van De Gent, den Van Mosselvelde, Van Huffelen, Baele en :lijk nog enkele anderen maar toen zes ren ners zich in die achtste ronde loswerk- JMH ten was het raak. Pedro Coopman, Gunther Sterck, Koen Lameire, Luk De Gent, Wim De Smet en Stefaan Van Mosselvelde gingen krachtig door en de samenwerking was perfekt zodat voor de anderen de terugkeer zeer JP moeilijk zou worden, om niet te zeg»en I 1 onmogelijk. Onze zes leiders I ouwden hun voor sprong uit tot 30 sckonden en in het peloton leek men zich bij de situatie neer te leggen. Alleen Bart Jansegers, die na een flinke kreet van zijn vader wak ker schoot, kon de 30 sekonden over bruggen. Galant en met overtuiging ging Bart op zoek naar de vluchters. De ranke renner uit de Denderstreekploeg slaag de gezwind in zijn opzet, een inspanning die niet nodig was geweest indien onze 'Albert' meer in zijn eigen kansen ge loofde. Zeven leiders dus en die bleven samen tot de eindmeet. In het bochtige gedeelte voor de meet was het zoeken naar het goede wiel en bij deze aktie kwam Luk De Gent even in de proble men toen hij van de baan geraakte en zo enkele meters verloor terwijl de spurt al op gang was gebracht. Wim De Smet, de plaatselijke renner, kende de finale als ,ejl zijn broekzak en begon aan de leiding te jig spurten, een fel begeerde plaats die hij Smet. Luk De Gent mocht als tweede pronken met de puntentrui, al is die eigenlijk het bezit van Wim. Volgende rit te Erembodegem op zondag 19 augustus te 15u00. Uitslag le rit 1. Wim De Smet (Burst) 67 km in lu45', 2. Luk De Gent, 3- Pedro Coopman, 4. Gunther Sterck, 5. Bart Jansegers, 6. Stefaan Van Mosselvelde, 7. Koen La meire, 8. Bart Raevens 9- Joeri Van Huffelen, 10. Bart Van Boven. HDG Wielrennen. Jurgen Verlee uit Hofstade Bij een geweldige warmte namen 26 renners de start in Kobbegem. Het par cours was volledig aflesoten en van enige wind was geen sprake. In de A-reeks stond er op het meester schap van Frans Van Eyck en Giuseppe Sallese geen maat. Half-wedstrijd dub belden deze twee de overige deelnemers (vh) samen tot aan de eindmeet. Het zou dus in de spurt beslecht worden en het was opnieuw ouwe taaie Omer Van Molle die het haalde voor René Serneels. Uitslagen A-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Giuseppe Sallese, 3- August Delaen, 4. Maurits Delange, 5. Maurice Fournoirs C-reeks: 1. Petrus Sergoris, 2. Julien Logier, 3. Prosper Lemonier, 4. Jozef Vernaillen, 5. Paul Cleemput D-reeks: 1. Omer Van Molle, 2. René Serneels, 3. Jean Spenders, 4. Paul Jans- sens, 5. Francois Vasée. OVWB-wielrennen. Omer Van Molle met zijn 8e palm en zijn le snor (xl) Vielrennen. Junior Kris Van der Sijpt

De Voorpost | 1990 | | pagina 21