Ben Moens wint in de Boonwijk en Stefaan Laureys bevestigt V.W.F.-wielrennen 22 - 10.8.1990 - De Voorpost pDtVH® VWF- Wielrennen. Paul De Staercke (D) en Hugo De Pessemier (C), wim in Geraardsbergen (xl) U-SPtWÉ VWF-wielrennen. Hendrik Cornells won in Geraardsbergen de sprint voor di tweede plaats in de B-reeks (xl) Wielrennen De start van de 'Acht van Lede. Peter Saey werd er laureaat (da) VWF-wielrennen. De vrije amateurs in aktie tijdens Boonwijk-kermis (xl) VWF-wielrennen. Aankomst van Ben Moens in Denderbelle. (xl) VWF-wielrennen. De doortocht van de C-renners in de Boonwijk (xl) VWF-wielrennen. Ben Moens (C) uit Denderbelle en Theo Wymeersch (D), winnaars van hun reeksen in de Boonwijk (xl) VWF-wielrennen. Benny Benoey won in Sint-Gillis de A-reeks (xl) Vrijdag - Boonwijkkermis De organisatoren hadden het getroffen. Goed weer en een massa volk. Voor de eerste keer dat ze een wedstrijd planden voor de VWF was het reeds een schot in de roos. Er waren niet minder dan 160 renners aan de startlijn en de tapkranen liepen onafgebroken. Volgend jaar krij gen we opnieuw VWF-wedstrijden in de Boonwijk. Waar ligt de oorzaak van het sukses dat deze nochtans prille bond nu reeds kent? Ten eerste zijn er de mooie geldprijzen en de talrijke streekrenners die het volk meebrengen. Daarbij krijgen we steeds sport van de bovenste plank en dat kan men niet altijd zeggen van de 'grote bond'. Vergelijk maar eens de massa in de Boonwijk en 's anderendaags dat paar enkelingen op het Keur, dan weet je het wel. Er moeten streekrenners zijn om volk te lokken en niet Jef uit Zoersel of Pol uit Erps-Kwerps. Daar het een criterium was reden de C- en D-renners samen. C- en D-reeksen: Ben Moens en Theo Wymeersch Reeds van na de start werd er tegen een hoog tempo gereden. Dit bracht met zich mee dat talrijke renners voeling verforen. Vooraan ging het blijkbaar nog nici snel genoeg want Hugo Van Neer ging er alleen vandoor. Een ronde later kreeg hij gezelschap van Julien De Baets en die twee bouwden een mooie voor sprong op. In de achtergrond trok Ben Moens in de achtervolging en die kreeg gezelschap van een groepje met Rolus, Jean Geerinck, Marc Van der Motten, J. Simoens, Jean Verpaelst, Eric Becqué en Serge Van Assche. Meteen waren dat acht achtervolgers die jacht gingen ma ken op de twee leiders. Uit het reeds geklopte peloton sprongen op vier ron den van het einde nog Van Den Hoecke en De Vleeschouwer weg. In twee rond en tijd naderden ze tot op 30 meter van de negen maar die kregen de koplopers in zicht en fietsten nu alles om alles met het gevolg dat De Vleeschouwer en de in de sprint snelle Van Den Hoecke bleven hangen en het laatste gat niet konden dichtkrijgen. In de laatste ronde werden de twee leiders nog gegrepen en in de spurt stond er geen maat op Ben Moens die Etienne Rolus en de verdienstelijke Grembergenaar Jean Geerinck achter zich liet. Van Den Hoecke werd 13e en in de spurt van het peloton plaatste Fierens zich zevende, wat hem een twin tigste plaats opbracht in de eindstand. De eerste D-renners zaten in het peloton en het was Theo Wymeersch die het haalde, vóór Gerry Steenssens en Roger Van Geyte. Hugo Ronsmans werd knap 1 le na in de laatste meters nog door het peloton te zijn teruggegrepen. Marcel Van Buyten, een andere Grembergenaar is flink verbeterd en was 14e. Hij spurtte sneller dan zijn kompagnon Georges Janssens. A- en B-reeksen. Internationaal ge tint criterium met Nederlanders, Fransen en Polen aan de start. Ze zouden echter niet voorkomen in de wedstrijduitslag. Benny Benoey en Gerard De Vlee schouwer Benny Benoey en André Van der Eecken hebben dit criterium beheerst van de eerste tot de laatste kilometer. Reeds vrij vroeg togen ze ten aanval met een acht tal renners. Geleidelijk moesten die al len loslaten totdat we twee koplopers kregen. Deze renners voelden de hitte blijkbaar niet en hielden er een fors tempo op na zodat het peloton, dat nochtans hevig reageerde, nooit de kans kreeg om terug te keren. In de laatste ronde liet Benoey zijn verdienstelijke tegenstrever nog in de steek om alleen toe te komen. Voor de derde plaats kregen we een spurtje dat gewonnen werd door de snel le Freddy Goossens, vóór Dirk Van de Wille en Theo Van Handenhove. Gerard De Vleeschouwer toonde zich de vlugste B-renner en mocht de palm in ontvangst nemen. Hendrik Vermeiren eindigde eveneens in het pak en liet zich tijdens de wedstrijd meer dan eens op merken. Zondag in Geraardsbergen 140 deelnemers kwamen hun rugnum mer afhalen op de Hogebuizemont om tussen een massa toeschouwers respek- tievelijk 11 en 13 ronden af te haspelen met telkens die lange klim erin. D-reeks: Paul De Staercke Op een omloop, gegoten naar zijn maat, heeft De Staercke zeer sterk uitgehaald. Reeds van in den beginne gaf hij spelde- prikjes tijdens de beklimming en toen het eindelijk gemeend was, waren er maar een paar die zijn wiel konden houden. Voor niet lang echter want ster ke Paul reed ze er allemaal zo af en zegevierde uiteindelijk met ruime voor sprong. Achter Paul kwam Raf Van Eyck er op zijn eentje door. Nog zo'n renner die op dit parcours wat meer in zijn mars heeft en dan ook geen moeite had om zich op het einde nog los te rukken en de tweede plaats op te eisen. Verder kregen we Tembuyzer, Simoens en Willy De Koc- ker. Weer een knappe prestatie van Hu- go Ronsmans (1 le) en de andere Grem bergenaar Van Buyten, die beslag legde op de 17e plaats en reeds meer geroeti- neerde renners het nakijken gaf. Vol gend jaar krijgen we vast eh zeker een andere Van Buyten aan de startlijn. C-reeks: Hugo De Pessemier De Pessemier is momenteel een van de betere renners op zulke omlopen. Hij rijdt onnoemelijk snel naar boven en de tegenstand heeft last om hem in te tomen. Ook nu lag hij weer aan de basis van de beslissende ontsnapping toen in de laatste ronde een steeds aanvallende De Baets er vandoor ging en gezelschap kreeg van De Pessemier en Eric Becqué. Slechts één renner zou het gat nog dichten. Julien Van Renterghem. Het peloton, of wat er nog van overbleef, was geklopt. Sterke Pessemier fietste in de lange klim naar de streep toe zijn drie tegenstrevers uit het wiel. De spurt voor de vijfde plaats, die er in feite geen meer was, omdat het meer een zwoegen naar boven bleek, ging naar De Ben, voor Moerenhout en Van Den Hoecke. Een flinke prestatie van een verbeterende en sterk fietsende Jean Geerinck die weer 13e werd en verder Raymond Fierens (16e), die eveneens aan het terugkomen is. B-reeks: Geert Van Coppenolle! Eindelijk Van Coppenolle. Deze renner die al een tijdje de zege najaagt,heeft in een sterke, verbluffende stijl ronden lang alleen tegen allen het laken naar zich kunnen toehalen, hoewel het er ook nu op het laatst kritisch begon uit te zien. Vooral de voorlaatste ronde met een uitval van een strijdlustige Herman De Gent in gezelschap van Schaillie, Courtens, Sergoris en Frank De Pels- maecker. Het peloton keerde echter nog terug en Van Coppenolle hield stand, terwijl een sterk finishende Hendrik Cornelis iedereen verraste voor de twee de plaats en Eric Van Landschoot nog maar eens zijn snelle benen liet bewon deren en o.m. Beerens, Courtens, De Smet en andere Schaillies achter zich liet. Goede wedstrijd van Hendrik Ver meiren (22e), maar weer niet meespur tend en Benny Blindeman (26e), die zich ook nooit mengt in de slotfaze. A-reeks: André Van der Eecken Boeiende wedstrijd met een verrassend sterk uit de hoek komende André Van der Eeken. Na zijn tweede plaats in de Boonwijk, ging hij nu onmiddellijk ten aanval met een sterke en aangenaam verrassende Stefaan Laureys, een ren- nertje dat ieder jaar weer wat sterker en slimmer wordt en stilaan gevreesd wordt als aanvaller en finisher. Deze twee kemphanen bouwden een voorsprong van 25 sekonden op en dan gingen onder leiding van een beresterke De Vits een zestal renners in de achtervolging. De Vits sleurde echter zo hard dat alleen Luc Van der Eecken de geweldenaar kon volgen en zo kregen we vier leiders die elkaar goed verstonden en geleidelijk hun voorsprong uitbouwden. In de voor laatste ronde, na een demarrage van Luc Van der eecken, ging broer André op nieuw aan de haal. Even werd er getwij feld, genoeg om André de zegebloemen te bezorgen. De spurt voor de tweede plaats was voor De Vits, vóór een flink aandringende Laureys en Luc Van der Eecken. André Tummeleer kwam nog licht afgescheiden over de meet, gevolgd door Paul Van Eyck en de spurt van de groep ging naar Carlos Verstraeten, vóór een verrassend goede Antoine De Cabo- ter en Freddy Goossens. Luc Schoonjans eindigde als 13e en Jhonny Dierickx werd 15e. Verder nog Karl Van Biesen (18e) en Patrick Heymans (22e). Wedstrijden van volgende week Zaterdag 11 augustus in Gent, Ferd. Lonsbergkaai 99, café Maritime. C D om 13u00 voor 25 ronden over 42 km; B om I4u30 voor 28 ronden over 48 km en A om I6u00 voor 30 ronden of 51 km. Zondag 12 augustus in Dentergem (Kampioenschap van West-Vlaanderen), Dreve 2, café De Gilde. C -I- D starten om I4u00 voor 10 ronden of 56 km en A B om I6u00 voor 12 ronden of 67 km. Woensdag 15 augustus in Haaltert (su perprestige), Pontweg 79, café Flintsto- ne. C D starten om I4u00 voor 12 ronden of 54 km en A B om I6u00 voor 15 ronden over 67 km. Uitslagen Vrijdag 3.8 in St.-Gillis A-reeks: 1. Benny Benoey, 2. A. Van der Eecken, 3- Goossens, 4. Van de Wille, 5. Van Handenhove, 6. Carimus, 7. Fleury, 8. De Caboter, 9- Muys, 10. Verstraeten. B-reeks: 1. Gerard De Vleeschouwer, 2. Maldrie, 3- Courtens, 4. Verlee, 5- De Wilde, 6. Van Coppenolle, 7. Beke, 8. Beerens, 9- Tempels, 10. Van Land schoot. C-reeks: 1. Ben Moens, 2. Rolus, 3- Geerinck, 4. De Clercq F., 5. Van der Motten, 6. Simoens, 7. Verpaelst, 8. Becqué, 9- Van Assche, 10. Van Neer. D-reeks: 1. Theo Wymeersch, 2. Steen ssens, 3- Van Gugte, 4. De Guisme, 5 Simoens L., 6. Janssens, 7. Temmer man, 8. De'Kocker, 9- Seghers, 10 Lison Zondag in Geraardsbergen A-reeks: 1. André Van der Eecken, 2. De Vits, 3. Laureys, 4. L. Van der Eecken, 5. Tummeleer, 6. Van Eyck, 7. Verstraeten, 8. De Caboter, 9 Goossens, 10. Nevens. B-reeks: 1. Geert Van Coppenolle, 2. Cornelis, 3- Van Landschoot, 4. Beerens, 5. Courtens, 6. De Smet, 7. Schaillie, 8. Messeman, 9. De Gent, 10. Sergoris C-reeks: 1Hugo De Pessemier, 2. Be cqué, 3. De Baets, 4. Van Rentergem, 5. De Ben, 6. Moerenhout, 7. Van Den Hoecke, 8. De Clercq R., 9 Moens, 10. Van Rentergem A. D-reeks: 1. Paul De Staercke, 2. Van Eyck, 3- Tenbuyzer, 4. Simoens L., 5. De Kocker, 6. Seghers, 7. Van Gughte, 8. Janssens, 9- Ruys, 10. Maes. VWF-wielrennen. Gerard De Vleeschouwer won de B-reeks in de Boonwijk (xl) VWF-wielrennen. André Van der Eecken won in Geraardsbergen de A-reeks t Geert Van Coppernolle de B-reeks (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22