Patrick Van Renterghem Wereldkampioen Steven Persoon liet zich opmerken in 'Gouden Fiets' Bert Persoon rekent op een zege Burstenaar Wim De Smet wint thuismatch Dirk De Cauwer: licht voorop IDendermondse Veloclub boven te Sint-Lievens-Houtem Hisréi, De Voorpost - 10.8.1990 - 23 WIELRENNEN JHtusion puiserin 8 U SLOT H1STH BUSLOT Een mensenzee, bijna 180 deelnemers ^n een schitterend wielerspektakel wa ren de ingrediënten voor het wereld kampioenschap voor alle vrije amateurs dat zondagnamiddag om halfdrie van start ging. Dat het een blitzstart was bewees Luc loos. Onmiddellijk kreeg hij het gezel schap van Freddy Roelekens, Patrick ;Buysse en Paul Van Geel. Later sloten ook de Nederlander Harm Van Summe- ren en Benny Van Buynder aan. In het peloton, waar de topfavorieten allemaal vooraan reden, liet men begaan. De zes ontsnapten namen tot maximum 45 sekonden voorsprong. In de vijfde ronde zette Heddie Nieuw- dorp, samen met een Pool, zich aan de leiding in de beklimming van de 'Balein' en de voorsprong van de leiders slonk zienderogen. Toen de Holeweg beklommen werd sprong Patrick Van Wetter, samen met Van Rentergcm, Peter Tackaert en Jef ksei Biermans, weg. Niemand kon deze vier volgen en ze overvielen de kopgroep om ÜT' -?***? onmiddellijk op hun elan door te gaan. Van Renterghem en Van Wetter deden het meeste werk vooraan, wat hen een voorsprong van 40 sekonden bezorgde. Toen gingen Henri De Meyer, Marc Van Gijseghem, Benny Schepmans, Jozef Clemmens en Francis De Ridder in de tegenaanval. Dat groepje naderde se- konde na sekonde maar bleef uiteinde lijk op 30 sekonden hangen. Paniek vooraan: Patrick Van Wetter, een van de vier leiders die het meeste werk verrichtte, kreeg kettingbreuk. Het ging dus nog zeer zwaar worden voor Van Renterghem want Peter Tackaert was door zijn beste krachten heen en Jef Biermans keek de kat uit de boom. Hij weigerde kordaat om aan de leiding te komen. Wat velen niet weten is dat zoiets 'de kick' is die Van Renterghem nodig heeft. Wanneer hij zich kwaad maakt 'ontploft' hij en dat bewees hij vorige zondag. Met nog 50 km te rijden nam hij met zijn '14' alle werk op zich. Het eerste slachtoffer was Peter Tackaert. lef Bier mans bleef maar in zijn wiel hangen. Ondertussen waren ex-prof Francis De Ridder en Benny Schepmans uit de eer ste achtervolgersgroep ontsnapt. Vol gens getuigen allicht niet reglementair. Zij zouden aan een volgwagen gehangen hebben. Dat deerde echter Patrick Van Renterghem niet want in de laatste ronde demarreerde hij zo hard dat Jef Biermans in de beklimming van de 'Holenberg' moest lossen. Dat gaf Van Renterghem vleugels en hij overschreed de aankomstlijn als glorieus winnaar met 30 sekonden op Biermans. Benny Schepmans behaalde in de spurt nog de bronzen plak. Uitslag 1. Patrick Van Renterghem, 2. Jef Biermans, 3- Benny Schepmans, 4. Francis De Ridder, 5. Heddie Nieuwdorp (NI) Patrick Van Renterghem behaalde deze mooie overwinning mede dankzij de inbreng van de Dendermondse sponsors Buslot, Axi-Fit en Slagerij Martin. De Gouden Fiets Eddy Merckx voor nieu welingen heeft geen enkele Waaslander een ereplaats opgeleverd. Meteen be sluiten dat zij met zijn allen in de vernieling werden gereden is een foute conclusie. Uit een grondige analyse blijkt dat Ste ven Persoon op de lichtlopende wegen van het Brabantse Wolvertem een toon aangevende rol heeft vertolkt. Eerst zette hij een achtervolging op gang en over brugde een kloof. Eens lid van de lei dersformatie demonstreerde hij zich als een werklustige renner. Precies die overmoed heeft op het laatst zijn tol geëist en vormt de enige oorzaak dat hij niet op zijn minst binnen de vijf was Wielrennen. Voor de start van het wereldkampioenschap voor vrije liefhebbers bespreekt Patrick Van Renterghem nog even de situatie met Martin en Dr. Frank Veldeman (mv) Een tweede plaats is tot de dag van vandaag het beste resultaat dat Bert Persoon in deze kompetitie op zijn naam bracht. De neo-amateur presteert niettemin behoorlijk. In het grote werk kon hij zijn plan trekken. Rondjes rijden rond de kerktoren bracht ereplaatsen op. 'Op het ogenblik dat ik volop in konditie was, noopten de examens mij om de kompetitie te onderbreken, zegt Bert. Op school had ik het behoorlijk druk. Ik wou onderscheiding behalen, vandaar dat ik niets aan het toeval overliet. Sinds enkele weken zit ik opnieuw op de fiets. Vorig weekend werd ik vierde in eigen Stekene. Ik zat in het achtervolgend groepje toen twee renners zich afgescheiden hadden. We hebben de kloof niet kunnen overbruggen omdat er niet voldoende samenwerking was. Bovendien waren de weersomstandighe den niet van aard om diep in de reservebak te'gaan tasten', besluit Bert Persoon. EG Het moet je in ^le omstandigheden meezitten. Ik boekte tot de dag van vandaag dertien overwinningen met in begrip van de eindzege in de Ronde van het Meetjesland. In de kampioenschap pen, zowel provinciaal als nationaal, evolueerde ik bestendig in de voorste gelederen. Met de streep in zicht deed zich een valpartij voor. Zelf lag ik er nooit aan de basis van. De tuimelpartij gebeurde telkens voor mij uit. Geen enkele keer kon ik de gevallen renners ontwijken en maakte telkens zelf kennis met moeder aarde. Al bij al ben ik toch niet ontevreden over de kompetitie in zijn geheel. Het zware werk is achter de rug. Er wenkt nu enkel nog de Omloop van de Diamantstreek in de loop van september als grotere koers. Ik heb mij in elk geval voorgenomen om de wintermaanden niet in ledigheid te slijten, maar wil mij in die periode toeleggen op de stap naar de juniores», besluit Steven. (e.g.) Steven, joviale gesprekspartner die hij is, doet ons zijn verhaal. «Ik ben in feite de hele wedstrijd door in de aanval geweest. Enige tijd was ik alleen in het offensief, op jacht naar de leiders. Later kreeg ik gezelschap en reden we de kopgroep tegemoet. Op de duur zijn er twee manschappen in de aanval gegaan. In de voorlaatste ronde heb ik nog even getracht om het 'gat' te dichten, wat mij niet is gelukt. Enkel op een ereplaats had ik nog uitzicht op dat moment. In de allerlaatste kilometers kreeg ik de klop van de hamer en toen het op spurten aankwam, kon ik niet meer voluit gaan. Jammer, dat wel, maar al bij al kan ik toch op een degelij ke verrichting terugblikken. Wielrennen. Rudi De Vijlder moet nog even op adem komen na zijn mooie spurt bij de amateurs in Moorsel (jmh) Wielrennen. De Grote Prijs van De Belskens voor amateurs in Aalst werd gewonnen door het Waaltje Van den Abbeele (jmh) Ronde van de Denderstreek Wielrennen. Patrick Van Renterghem, wereldkampioen bij de vrije amateurs met rechts Benny Schepmans en links Jos Biermans (mv) Wielrennen. De ploeg die het waarmaakte in het wereldkampioenschap voor vrije amateurs, samen met sponsor Axi-Fit,i.e. Frank Veldeman. Links Antoine De Mitz en rechts Willy Van Dijck (mv) Zondag werd in Bambrugge de eerste van de zes ritten voor de Ronde van de Denderstreek gereden. Een enorm deel nemersveld kwam alvast opdagen. Niet minder dan eenenzeventig renners kwa men aan de start voor dit wielergebeu- ren. Later zou ook nog te Erembode- gem. Wieze, Moorsel, Denderhoutem en te Haaltert (finale) gefietst worden voor deze Ronde van de Denderstreek. Daar de temperaturen wat draaglijker waren kon er voluit gekoerst worden te Bam brugge. Iedereen had er blijkbaar zin in zodat we diverse renners in de aanvalsli- nie kregen. En het bleef maar wisselen vooraan. Toch bleef het enkel bij scher mutselingen. Na zowat driekwart wed strijd kon alles echt losbarsten. Met zes renners werd er ten aanval getrokken: Wim De Smet uit he» naburige Burst, Luc De Gent uit Aalst, Pedro Coopman, Gunther Sterck, Stetaan Van Mossevelde en Koen Lameire. Het peloton was niet opgewassen tegen het tempo dat werd ontwikkeld. Slechts één man zou nog uit de achtergrond opdoemen: Bart Janse- gers. Met zeven dus op de eindstreep af. In de mooie, regelmatige spurt werd Burstenaar Wim De Smet winnaar voor Luc De Gent en Pedro Coopman. Wim De Smet wordt dus leider in de klasse ring, Luc De Gent heeft de puntentrui en de Aalsterse wielerclub K.S.C. Denders treek heeft de leiding in de ploegenstand met een eerste, een vijfde (Jansegers) en een negende (Van Nuffelen) plaats in de rituitslag. Volgende afspraak op 19 au gustus in Erembodegem voor de tweede rit. (g.d.t.) Wielrennen. Tony Bracke won de junioreskoers in Hamme (vh) Wielrennen. In Hamme won Tony Bracke de spurt van de junioreswedstrijd, vóór Vic Stofferis (vh) Met zo'n 100 meter voorsprong op Ro bert Fokaert, is Dirk De Cauwer zater dagnamiddag in Sinaai winnaar gewor den. Vroeg in de wedstrijd trokken beide renners in de aanval en bouwden snel een riante voorsprong uit. Vanuit het peloton sprongen Bert Persoon, Danny Daelman, Ivan Smet, Guy Van Hese en Patrick Van de Ven in de achtervolging. Zij naderden de leiders tot op 40 sekon den. Nadien moesten zij terrein prijsge ven. Vooraan probeerde Dirk De Cauwer her haaldelijk om zich te ontdoen van zijn tegenstander. In de laatste kilometers zou hij daarin slagen en winnaar wor den. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Danny Daelman, vóór Bert Persoon en Ivan Smet. EG

De Voorpost | 1990 | | pagina 23