Noyon in het Dendermondse HBC Dendermonde boordevol vertrouwen Noyon in het Dendermondse Sukses uit Barcelona Oefenwedstrijden 28 -10.8.1990 - De Voorpost DUIVENSPORT Voor het hok Van De Sijpe en zn. uit Lede werd Barcelona een ware triomf. Terwijl anderen nog zenuwachtig op de aankomst van hun hoktrots stonden te wachten, mochten zij zich als negende aanmelden in het Land van Aalst. Topduif 'Den Blauwe' werd ingschreven in 1985. Als jonge duif kende hij eerder een rustig bestaan maar de voorbereidingsvluchten waren voldoende om zijn betrouwbaarheid te bevestigen. Op 22 april behaalde hij uit Noyon de 8e plaats op 53 duiven. Op 12 mei waren er uit Dourdan 369 duiven in de running. Hij behaalde de 41e plaats. Op 9 juni eindigde hij 18e plaatselijk uit Chateauroux op 278 deelnemers en in het FCD-Verbond als 72e op 874. Barcelona werd dus de kroon op het werk. Deze duiver waarvan hierbij een portret en een foto van de vleugel, is een afstammeling van de lijn Herman Van De Sijpe uit Lede en Opsomer. Leon Seymortier, Gebroeders Van Laere, Gilbert Van Den Hof, Theo Van Elsuweghe, Van Israël-Coppens, Antoine en Gert De Corte en Frans Pauwels Te Berlare-Zele deed Leon Seymortier won aan de 25e prijs de tweede bonserie en het goed met de le, 6e, 8e en 18e als vroegste René en zn, De Man aan de 31e prijs de aangiften. Hetzelfde kan geschreven worden derde bonserie. Vroege duiven voor Obus van de gebroeders Van Laere met de 2e, 3e, Vergauwen, Van Riet-Van Gucht, Alfons De 4e, 10e en 10e. De eerste serie werd noch- Mulder, Gilbert Van den Abbeele, Marcel tans gewonnen door Cesar Dauwe met de 5e Jacobs, Adolf De Smedt, Frits Buys, en 14e prijs. Vroege duiven verder voor Op 29 juli was het Van Israël-Coppens die de Gilbert De Vijlder, Vercauteren-Moerenhout. konditie op zijn jonge duivenhok bevestigde De gebroeders Van Laere wonnen aan de 56e met een klinkende zege bij de jonge duiven prijs de eerste serie van drie aangeduid en voor René en zoon De Man, Pierre Van der Leo Smekens was goed voor de tweede 78e Schrieck, Raf Bijl, Johan Lievens, Obus-Ver- prjjs gauwen, Louis Hermans, Gilbert Van den Op 22 juli waren het de gebroeders Van Laere Abbeele. Prosper Meltens, Willy Hals, Fr. Van die de vlucht wonnen met daarbovenop de de Velde, Prosper Meltens won aan de 14e 3e, 12e, 19e en 26e. Eric Schepens stond als prijs de eerste bonsene en Rene en zoon De de nummer twee genoteerd. Antoine en zoon Man aan de 30e prijs de tweede bonsene en Decorte begonnen aan de 4e prijs en aan de aangeduid, onaangeduid en rakend tot 50. 17e prijs hadden ze reeds drie duiven aange- Pierre Bijl was goed voor de derde hoofdse- duid en de superserie. De gebroeders Van rie. Laere die aan de 3e prijs de eerste van twee wonnen, zetten aan de 19e prijs de tweede van drie achter hun naam. Kopduiven voor ye Zele-Huivelde kwamen Antoine en Dierickx-Visschers, Gustaaf De Wilde, Spaer- Gert De Corte het best aan hun trekken met keer-De Rop, Maurits Vemimmen, Willy de iCj 2e, 5e, 6e, 13e als vroegste aangiften Christiaens, De Corte en zn. klokten 16 en alle vroege series. Kopduiven Tonny Pop- prijzen van 18 duiven. Van Laere gebroeders pe> Aimé Fiers, Jos Stevens, Roger Van Gars- Duivensport. De tandem Heyvaert-Vermeir uit Baardegem is opnieuw aan ae deden nog beter met 10 op 10. Se, Van Winckel-Van Herreweghe. Roger orde op de halve fond (gvw) Op 15 juli mikte Gilbert Van den Hof in de Dauwe won bij de oude duiven voor A. en zn. roos voor Luc De Maesschalck en Dierickx- - - Vissers. De met de 4e en 6e prijs was de eerste serie van twee aangeduid voor de gebroeders Van Laere. Aan de 78e prijs was de tandem Christiaens-De Coninck goed voor de eerste serie van drie aangeduid. Vroege duiven voor Gilbert De Vijlder, Antoi ne en zoon De Corte, Cyriel Van Hecke en Leon Smekens. De Rei Drievc Oude De Corte en bij de jaarlingen De Backer-Ve- hent voor De Corte en zoon. In het Negenverbond won Frans Pauwels de vlucht voor Frans Spiessens, Etienne De Backer, Art. en zn. De Wachter, Achiel De Kinder, Jules Spiessens, Jozef Van Damme, Jozef Debbaut, Louis Van Vossel (aan de 9e :je prijs de eerste mieze tot 1000), Jean De Mulder, Willem Van Cleemput, Achiel Ver- Te Hamme-Zogge stond er geen maat op hasselt, Marcel Muys, Eugène Van Malder. Theo Van Elsuweghe, die niet alleen de Bosteels en zn. Aan de 45e prijs was de eerste vlucht won maar aan de 7e prijs reeds drie serje voor Frans De Bondt, Frans Van Aco- duiven op de uitslag had en de eerste serie ieyen won de tweede aan de 55e prijs. Etien- van twee won. Aan de 57e prijs stonden er ne De Backer won de eerste van drie aange- reeds 8 van zijn 10 duiven op de uitslag en dmd aan de 239e prijs. Jan De Bondt was de dat betekende een hele rij series. De super- g^e winnaar want ook de stuntserie van vier serie werd aan de 34e prijs gewonnen door aangeduid aan de 247e prijs. Achiel Verhas- Antoine en zoon De Corte. Vroege duiven x\[ won de tweede aan de 249e prijs, voor Etienne Smet, Gunther Martens, in de reeks oude duiven was de ereprijs voor Edward De Wolf, Lutz-Fierens, Karei Ost, j^ De Smedt voor Frangois Van Herreweg- Rudy De Schepper Bij de oude duiven won hen. Jozef Debbaut speelde grof met de 3e, Jozef Van den Branden voor William Saey 4g, 9e, lOe, 11e als vroegste aangiften. Vroe- (2e, 3e, 5e) en bij de jaarlingen de le en 2e ge duiven voor Frans Van Acoleyen, Domien voor William Saey en verder Alfons Moens en van Hoecke, Elsje De Boeck, Louis Goiris. Arthur Van Houte. jan De Smedt was ook de winnaar bij de jaarlingen voor Frangois Van Herreweghen, Van Pellicom-Havez, Van Ransbeeck en Te Buggenhout Den Belg mikte Van zoon, Edmond Leybaert, Frans Van Acoleyen, Israël-Coppens in de roos voor Etienne De Kurt Maes, Elsje De Boeck en Damiaan Van Proft. Met de 3e, 9e en 15e prijs klokte Raf Keer. In deze kategorie ook Jozef Debbaut in Bijl niet alleen (hie vroege duiven maar ook het offensief met de 6e, 7e, 12e, 15e, 16e als de eerste super bonserie. Obus-Vergauwen eerste aangiften. Beno Herman en Frederik Bracke wonnen niet alleen de Limoges in de Reisduif Dendermonde maar werden tevens provinciaal laureaat (gvw) HANDBAL Duivensport.Frans Van den Abbeele op hoog toerental in het Lebbeekse Quié- vrainverbond (gvw) Leo Smekens, Antoine en Gert De Corte, Gebroeders Van der Borght en Remi De Pourcq Te Berlare-Zele klokte Leo Smekens de le en 4e prijs. Vroege duiven voor Luc De Maesschalck, Gebroeders Van Laere (3e en lie), Cesar Bosteels, Gilbert Van den Hof, Van Doorselaer-Christiaens, Dierickx-Vis schers, De Maesschalck-Dhondt. Een knap resultaat voor Antoine en Gert De Corte met de 6e, 7e, 13e, 14e, 15e als vroegste duiven en daarbij de eerste bonserie. De eerste superserie van drie aangeduid werd aan de 42e prijs door Erwin De Grauwe gewonnen. De tweede stond twee plaatsen verder op naam van Gilbert Van den Hof; Te Zele-Huivelde stond er eens te meer geen maat op de kolonie Antoine en Gert De Corte met de le en 3e en de eerste aangedui de serie en de eerste van drie aangeduid aan de 23e prijs F.en goede uitslag voor Roger Dhauwe (2e, 7e, 13e, 17e), die ook al op Bourges een vroege jonge duif klokte, zodat dat hok wel in goede konditie steekt. Kopdui ven bij Schiettecat-Collewaert. (4e, 11e, 12e), Aimé Fiers, Willy Van Avermaet, Laurent De Maesschalck, Jos Stevens en Emiel Verheg gen. In het Negenverbond zwaaiden de ge broeders Van der Borght met de bloemen voor Louis Vermeulen, Luc Van de Moortel, Maurice De Smedt, Jean Becqué, Roger De- clercq, Frangois Kinders, De Wachter en zoon, Verdickt-Moortgat. Aan de 10e prijs .j-i-. c.;rM Hp Rarker ziin eerste duif en dat was de mieze tot 1000. Kopduiven voor Sylvain Verstraeten, Achiel Verhasselt, Fran- ky Van Asbroeck, Severin De Busschere, Willem Van Cleemput. De eerste bonserie ging naar Achiel Verhasselt aan de 46e prijs. Louis Vermeulen won de tweede aan de 50e prijs. De derde ging aan de 57e prijs naar Muysewinkel en zn. Aan de 102e prijs was het Louis Van Vossel die de eerste van drie aangeduid won. Verdickt-Moortgat tekenden aan de 207e prijs voor de tweede van drie aangeduid en die tandem palmde aan de 215e prijs de meest begeerde superserie van vier aange duid binnen. Remi en zoon Cammerman wonnen aan de 298e prijs de tweede van vier aangeduid en aan de 300e prijs stond de derde achter de naam van Muysewinkel en zoon. Te Lokcren stond Remi De Pourcq op het hoogste schavotje voor Etienne Van Migero de, Roger en André Baecke, Rudy Buyst, Eddy Roels, Frans Pijnaert, Jozef Van de Voorde, Jozef Van Wachebekc, Aimé en Paul Van de Putte, Aimé Consérière, Willy Waegemans, Maurits Deschrijver, Gebroeders Van Hille. Winnaar De Pourcq haalde een hele reeks series achter zijn naam aan de 14e prijs. Etienne Van Migerode was de laureaat aan de 35e prijs van de eerste derbyserie, geno Toen HBC Dendermonde op het einde van het voorbije seizoen hun trainer- coach aan de dijk zette en Eddy Van Geel als interim inhaalde, was dit wellicht meer een teken van ontgoocheling dan een afkeuring van het beleid van J. De Proft. Dendermonde was, na een stevig seizoenbegin, inderdaad aan het zwal pen gegaan en de resultaten gingen van slecht naar slechter, het vertrouwen tus sen de coach en de spelersgroep raakte volledig zoek en ook in de bestuurskring rommelde het. Het was dus duidelijk dat er iets moest gebeuren vooraleer het schip helemaal gezonken was en inderdaad tijdens de voorbije weken werd er hard gewerkt aan de boorden van de Dender. Vrij onverwacht was het de Aalstenaar J. Van Handenhove die in de voorzittersze tel terecht kwam en het sekretariaat ging over in de ervaren handen van Eddy Verleyen, P. Bouteille bleef op post als penningmeester. De nieuwe bestuurs- ploeg maakte onmiddellijk werk van de definitieve aanwerving van Eddy Van Ge el als trainer-coach, dit tot groot genoe gen van de spelersgroep. Eens deze stap gezet werd in samenspraak met de nieu we trainer-coach uitgekeken naar ver sterking. Lukte het eerst niet zo best op de transfermarkt, toch slaagde men er nog in op de valreep F. Vereecken en G. Verhelen over te nemen van Robuco Buggenhout. Dat deze spelers een ver- sterking betekenen hoeft geen betoog. Zij kennen beslist het klappen van de zweep en F. Vereecken speelde zelfs regelmatig in le nationale met het Avan- ti Buggenhout van R. Orlowski. Van de bestaande spelerskern drukte niemand de wens uit de ploeg te verlaten zodat Eddy Van Geel over een stevige groep beschikt. Misschien zit er toch nog een addertje onder het gras aangezien doelman Coppens niet zo sterk gemoti veerd meer lijkt en doublure L. Van Renterghem in een ernstig verkeerson geval werd betrokken. Maar bij HBC Dendermonde rekent men erop dat al les nog in orde komt en er geen «doel wachtersprobleem» roet in de rooskleu rige vooruitzichten komt werpen. In ieder geval, het voorbereidingspro gramma van HBC Dendermonde is al volop gestart. Aan een ritme van drie trainingen per week en een reeks oefen wedstrijden is op 31 juli gestart. Het voorbije weekeinde speelde HBC reeds een eerste oefenwedstrijd tegen 2e nationale Tongeren en de 17-koppige spelersgroep kreeg volop spelgelegen- heid. Op zaterdag 18 augustus komt At. Temse op bezoek en op 25 augustus organiseert men een driehoekstornooi tussen Ajax Lebbeke II, H.K. Waasmun ster II en Dendermonde zelf. In de maand september komt Kosa Aalst afge zakt naar Dendermonde en op 16 sep tember neemt Dendermonde deel aan het tornooi van I.T.B. Lokeren met wed strijden tegen de thuisploeg en Kortes- sem. HBC Dendermonde neemt met twee ploegen aan de kompetitie deel. HBC 11 start op 22 september in de provinciale kompetitie en op 6 oktober ontvangt HBC 1 DB Zwijnaarde als eerste tegen stander in het seizoen 1990-1991- Het seizoen 1990-91 wordt met heel veel vertrouwen tegemoet gezien door de club van voorzitter Van Handenhove. De ambitie is een plaats tussen de besten van 4e afdeling en moesten er titelkan- sen «inzitten» dan wil Dendermonde beslist de kans grijpen. De wedstrijden worden gespeeld in de sporthal Verhelst, Van Langenhove- straat, Sint-Gillis. De wedstrijden van HBC Dendermonde II starten l6u.45, dan speelt RB Dendermonde en om 19u.45 is HBC Dendermonde I aan de beurt, dit alles op zaterdag. (eva) Door 1 Quiévi Oude: 1. Spil 1345,7! Dhont, heid 13 Jaarse 1, Spil 1376,5' 2 en 3. La 9.48.5: Jonge: 1. Pi* 1436,3 Fr., 3. Ki Siielhi Eerlijl Quiév Jonge: 1. Bou 1441,0! Rogier Wautoi 9.52.0: Oude: Bee heid 1' 3 en Croocl 1382,8 Sainei Quiév Oude: 1. Bee heid 1 Beeck 9. Sta: 1351,1! Jonge I. De 1428,8 Mol Tl Bosm; 9.27.K De Ni Quiév Jonge I. De 1400,3 tensj, Spiege Uur 1( Oude 1 en Snelh< 4. Aell Deiidt 9.551 DeVr Quiév Oude en 2 heid 1 en 5 8,( Jonge 2, (70.0* 62. V 1244,: Zij die opnieuw willen aanpikken aan de handbaltrein krijgen het komende weekeinde de kans om verschillende van onze streekploegen aan het werk te zien in een reeks oefenwedstrijden. Hier het (onvolledige) lijstje: In Aalst: vanaf 17 uur driehoekstornooi met E.V. Aalst-Peer en H.K. Waas munster op zaterdag 11/8. Het programma: 17.00 u.: EV Aalst-Peer 18.30 u.: Peer - HK Waasmunster 19.45 u.: EV Aalst - HK Waasmunster In Temse: Sporthal Tilrode - Tielrode 20.00 u.: Attila Temse - Westmalle In Lebbeke: zaterdag 11/8 om 19u.30 Ajax Lebbeke - KI. Mechelen. Zondag neemt Ajax deel aan een driehoekstornooi in het Antwerpse met Zandvliet en Damme. HK Waasmunster, dat het voorbije weekeinde in een oefentreffen won van Uilenspiegel met 31-23 speelde op donderdag 9 augustus een tweede oefen wedstrijd in Kraainem en op woensdag 15/8 neemt H.K. Waasmunster deel aan het tornooi van Haacht. (eva) Boogschieten. De KWB van Overmere hield haar koningsschieting. Voorzitter J Oudenaart was een gelukkig man. Er waren 42 schutters present. Rafael Verbeke (zittend) haalde de koningsvogel neer. Het was zijn vierde titél (mt)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28