Els 1, de nieuwe Ajuinprinses, Veronique de nieuwe Faluintjesfee Balboogmaatschappij St.-Servatius anderhalve eeuw jong Ni n Pastoorswissel op Sint-Antonius Erembodegems schooldirekteur op rust CVP Aalst rechteroever sociale kansen onder de mantel van Sint-Elisabeth Programma tiende handelsbeurs Verdwijnt parking in de Pontstraat mam im ljk» k 4 -10.8.1990 - De Voorpost Aalst. De Aalsterse Fabienne Uytersprot, 22 jaar, uit de Nieuwstraat tijdens Aalst. De 22 jt haar optreden jmhvan het publiek Ijmh) Chantal Willems uit de Molenstraat kreeg de prijs Vervolg van blz. 1 emplaren die onder leiding van Ig- nace Amandt een tocht deden door de Faluintjes met haltes aan het Fa- luintjeshof, aan café Stin te Meldert in de Putstraat, aan 't Hof Texel te Moorsel aan de Steenweg op Aalst en te Wieze aan het Brouwershuis. Plus uiteraard aan de feesttent op Steenberg. Voor smulpapen was er andermaal de Baardegemse specia liteit varken aan 't spit en kalkoenfi lets met een veelheid kroketten van lek mijn lip. En de nacht van de jeugd lokte op zaterdag andermaal de massa zodat honderden aan de tent de buitenwacht kregen. Waren het Francesca Van Thielen van VTM Super 50, Eddy Van Brabant van Radio Succes of de Vlaamse totentrekker bij uitstek Jacques Vermeiren die de grote publiek strekkers waren of waren het eigen lijk de drie dames en de éne neer van „The Pin-Up Club Express", gekend via de Nederlandse beeld buis Wellicht waren ze het alle maal elk voor hun part. En zondag nadat aangezeten werd aan weelderige tafelen bij een ge smaakt aperitiefkoncert door de Faluintjeskapel kwam de helikopter net op de mmuut over het voetbal- terrein gevlogen waar vele honder den grijpgrage handen present wa ren voor de uitgeworpen pakjes „Gentse Mokskes" waarvan er goed waren voor prijzen van 10.000 fr. Ondertussen deden fervente voet balsupporters zich te goed aan een veelheid van vriendenmatchen waarin Baardegem partij gaf aan ploegen uit o.m. Meldert, Asse-Ter- neide en Londerzeel. Slot van de feesten was het optreden van de langverwachte Bart Kaël die als ere gast tijdens de verkiezingen fun geerde. Uit het applaus dat hem te beurt viel bij zijn 40 minuten durend optreden blijkt duidelijk dat „De Mane-Loui- se nog lang niet zal vergaan". De Baardegemse bakker Eddy Merckx vereerde hem dan ook met een ge- door hem vergast op een pronkstuk bak dat naar zijn geliefkoosde boot patisserie, een bruidstaart van for- verwees. Het winnend paar van de maat. honeymoonkwis wera eveneens L.H. Op de parochie Sint-Antonius van Padova, Sint-Job, neemt E.H. Pa stoor Laurent Bruggeman op zater dag 18 augustus afscheid van zijn parochie. Dit bij een afscheidseu- charistieviering te 18.30 u. in de kerk van de Kapucijnen, Kapucij nenlaan Aalst. Deze viering wordt opgeluisterd door het Parochiaal Zaterdaga vondkoor waarna receptie in '"t Ca- Eind augustus gaat Omer De Sade- leer, direkteur van de bloeiende ge meenteschool van Erembodegem- Centrum met pensioen. Vanaf 1 september e.k. wordt hij opgevolgd door Frans Keireman, eerder schoolhoofd te Baardegem. 'Mijn heer Omer' zoals hij in de wande ling genoemd wordt, is een rasecht Erembodegemnaar die er woont in de Stijn Streuvelsstraat. Geboren op 25 april 1938 haalde hij het on derwijzers diploma in de Brusselse Sint-Thomasnormaalschool bij de Broeders van de Christelijke Scho len. Zijn eerste schooljaar gaf hij les in de Erembodegemse gemeente school als tijdelijke leerkracht waar na hij gedurende 5 jaar onderwijzer was aan de Parochiale School van Aalst-Mijlbeek, Moorselbaan. In 1963 werd hij definitief benoemd aan de gemeenteschool te Erembo- degem en vóór 5 jaar volgde hij de heer Temmerman op als schooldi rekteur aldaar. Omer De Sadeleer was steeds inge schakeld in het verenigingsleven. Hij was aktief in de jeugdbeweging bij de KSA en de KAJ, was voetba- list bij Sportkring Erembodegem, toneelspeler en bestuurslid van de plaatselijke Fanfare 'Niets zonder Arbeid'. Een leuze die hij inder daad steeds trouw is gebleven. 25 jaar lang was hij bovendien de aktieve sekretaris van de Erembo degemse afdeling van de stedelijke muziekakademie en wens zijn vele aktiviteiten en kontakten belandde hij quasi onvermijdelijk in de poli tiek. Een kwarteeuw lang was nij in de CVP-afdeling Erembodegem ak tief als sekretaris en als ondervoor zitter en na de fusie werd hij eerst sekretaris en daarna voorzitter van de CVP-Aalst. Die funktie blijft hij trouwens nog steeds vervullen. LH .H. Bruggeman verlaat de paro chie na er 6 jaar onderpastoor en 11 jaar pastoor te zijn geweest. Als aal moezenier in het O.L.V.-Zieken- huis Aalst wil hij zich volledig wij den aan de begeleiding van zieken en het bijstaan van terminale patiënten. Hij wordt als pastoor opgevolgd door een andere kapucijn, E.H. Paul Segers die reeds sinds februari er fungeert als medepastoor. Pater Paul Segers was gedurende 22 jaar aktief in Pakistan. Hij bouwde er naast kerken en kapellen ookvier scholen. Alvorens op de Sint-Anto- niusparochie te belanden, was hij nog anderhalfjaar bedrijvig in de pastorale werking te leper. Op voorstel van Pater Provinciaal van de Kapucijnen Hugo Gérard, werd hij door Monseigneur Van Pe- teghem, bisschop van Gent, tot pas toor op Sint-Antonius benoemd. Op zondag 9 september zal hij plechtig worden aangesteld tijdens de eucharistieviering van 15 u. die opgeluisterd wordt door het Jeugd koor en gevolgd door een receptie in "De Burcht", de vroegere paro chiezaal. Op de plechtigheden en de recepties is iedereen welkom. LH problemen op het vlak van het ver- In een open brief aan het stadsbestuur van Aalst heeft de CVP van Aalst rechteroever aangedrongen op het ontwikkelen van een beleidsplan voor het wegwerken van de strukturele sociale achterstand van grote groepen Aalstenaars. In de open brief wordt gesteld dat keer en de verkeersveiligheid. Er de bewoners van Aalst rechteroever wordt zelf gesproken oveer "de on dagelijks af te rekenen hebben met gelijke verdeling van de sociale le- Vervolg van blz. 1 Wat is eigenlijk een „balboogmaatschappij" De balboog is in wezen een kruisboog. De kracht komt van een stalen dwarslat die aan beide uiteinden verbonden is met een „pees". De balboog heeft een loop als een geweer en weegt tussen de 10 en 18 kg. Om de pees en de lat te ontspannen is er een speciale hefboom, de gek. Vroeger werd geschoten met ballen van verharde klei. De jongste jaren schiet men echter met ballen gemaakt uit een mengsel van lood, antimonium en tin. Deze ballen wegen hoogstens 17 gram. Om veiligheidsredenen wordt de bal op gevangen door een net van zwaar zeil doek. Vogels op de balboogwip bevin den zich op 18 m hoogte. De ballen worden door de schutters zelf gegoten aangepast aan het kaliber van hun boog. Elke schutter beschikt daar toe over een eigen pasgat en afdraaikali- ber. Niet beschadigde ballen worden herbruikt, wel beschadigde hergoten. Het vogelrek bestaat uit zeven of negen losse vogels die vallen als ze geraakt worden. Bij de koningsschieting wordt geschoten naar één vaste vogel. Bij de gewone schieting die gebeurt per pelc- ton van zes man moeten de vogels afge schoten worden in de volgorde van hun plaatsing op het rek. Een vaste vogel moet soms wel 20 keer worden geraakt alvorens te vallen. Balboogschieten is geen dure sport. De schutter heeft geen speciale uitrustings- kosten en een aantal bogen zijn eigen dom van de maatschappij en kunnen door de leden gebruikt worden. Er zijn ldubschietingcn op zaterdag vanaf 15 u., balicnschictingen als kampioenschap der stad Aalst en nationale schietingen 1 maal in elk klublokaal. Nog steeds „Men Only" Vooralsnog blijft balboogschieten een mannenaangelegenheid. De balboog stamt immers af van een militair wapen. Toch kwamen vrouwen hun rechten nog niet opeisen. Het gewicht van de balb oog is daar wellicht de reden van. Kandidaten moeten nog steeds zoals de traditie het heeft gewild voorgedragen worden door twee peters van de klub. De algemene vergadering beslist uitein delijk over het al dan niet opnemen van het nieuw lid. St.-Servatius Aalst Momenteel telt de klub een 30-tal leden. Rik De Neve is Keizer, Dirk De Wolf Koning en Remy De Boeck Kakkeko- ning. Het bestuur bestaat uit voorzitter Al- fons Veillefon, ondervoorzitter Frans De Vuyst, penningmeester Kamiel Ra- bier, sekretaris Gustaaf Huylebroeck, archivaris-materiaalmeester Joost Van Lierde en kommissarissen Karei Veille fon, Remy De Boeck, Constant Van Au- denhove, hulppenningmeester Frank Boeyden. L.H. ;den; 19.00 uur open voor he Vrijdag 10 augustus 18.00 uur receptie voor de w Êubliek; 21.00 uur sluiting en 21.30 uur optreden van 'Stampen e lagen". Zaterdag 11 augustus - j 14.00 uur open voor het publiek; 15.00 uur demonstratie gevechtE l(ierZ) sporten Jiu Jitsu en Tai Jitsu door Tenjin Shin Yoryu uit Aalst; 21.3 uur optreden van de Leedse groep De Biet. Zondag 12 augustus pnt o, 14.00 uur open voor het publiek; 21.30 uur Boxe Fran§aise Savati door Le Gaulois Aalst a Maandag 13 augustus 14.00 uuropen voor de senioren; 15.00 uurseniorenprogramma me Juul Kabas; 18.00 uur open voor het publiek; 20.30 uur de tijd vai toen met Norberto Orlando. [*jr Dinsdag 14 augustus 18.00 uuropen voor het publiek; 21.30 uur catchgala met vrouwen en mannenkamp. itueri Woensdag 15 augustus pe site belotten, tiende prijs Bert Van Hove, 15.CKX ij, vó 14.00 uur Topen voor het publiek en inschrijving voor kaartwedstrijd i hoo 15.00 uurkaartwedstrijd belotten, tiende prijs Bert Van Hove, 15.001 ij, vó fr vooruit plus inleg (50 fr) en trofeeën; 20.30 uurontspanningsmu en pa ziek e ere Ipzoel jlop antr ier h oor c len n er w 'oen1 iet ge Jen oi en la en te ÖUW et in later raaf\ ten t at br anm ras e ip d: ners, jan AKV Vriet en prins karnaval Kris AKV Vriet en prins karnaval Kris organizeren op 18 en 19 augustus een reuzebarbecue in de feesttent aan de Oude Dendermondse16 Steenweg Eetfestijn Michelleken Kandidaat prins Michelleken organizeert een eetfestijn op 11 augus tus van 17.00 tot 21.00 uur en op zondag 12 augustus vanaf 11.30 uur tot 16.00 uur in de meisjesschool van de Binnenstraat. Een brochet O; vol-au-vent word je aangeboden aan 250 fr. AKV De Kastaars Zondag 26 augustus om 13.00 uur heeft achter cafe "De Zoeten Inval' aan de Popperodedries te Aalst een ezelskoers plaats georgamzeera - door KKV De Kastaars. Het wordt een knettergek spektakel en wie E het van nabij wil meemaken betaalt 120 fr aan de kassa en 100 fr in voorverkoop. (JMH) >f 'en t venskansen en de zictbare verpau pering in grote gedeelten van de rechteroever". Tijdens een verga dering van het CVP bestuur Aalst rechteroever kwam men tot de vast stelling dat een groot gedeeelte van de bevolking zich na de tweede we reldoorlog heeft weten omhoog te werken en een behoorlijk welvaar- heidsniveau heeft verworven, maar anderzijds is het triest te moeten vaststellen dat nog steeds belangrij ke bevolkingsgroepen zelfs geen deel hebben aan een minimim van basis-welvaart. In de open brief wordt verwezen naar de kleine en verkrotte woningen die verhuurd worden aan woekerprijzen, beelden waarmee men vertrouwd is geraakt. Helaas. De CVP rechteroever heeft besloten dieper en met meer hart in te gaan op de problematiek van de totale leefbaarheid van de rech teroever. Ondertussen wordt aan gedrongen op een beleidsplan voor het wegwerken van de strukturele sociale achterstand van grote groe pen Aalstenaars en vooral dan op de rechteroever. Het sektiebestuur herinnert aan de oproep van de CVP fraktie nopens de bestemming van de gebouwen en terreinen van het voormalig Stedelijk Ziekenhuis (Hospitaalbuurt) en wil deze buurt voorbehouden voor een aantal so ciale realizaties. Het is te hopen dat men dit keer niet door de knieën gaat voor de soms al te verlokkelijke beloftes van promotoren en speku- lanten, aldus het slot van de open brief. Aalst. Tijdens de Sint-Jobsfeesten werd een prondelmarkt gehouden wat belangstellenden lokte (a) kwamen er heel wat kandida Aalst. Sint-Jobsfeesten. Zoals kopers opdagen voorde prondelmarkt (a) Helaas, allicht verdwijnt deze parking in dc Pontstraat, in het hartje van de stad. En Aalst heeft al zoveel parkeerproblemen. Vanop deze parking was het enkele minuten wandelen van het centrum van Aalst, (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 4