h^Ori Vier faluintjesdorpen „krijgen" zelfde postnummer (9310) 27e Bosfeesten in Gijzegem Chiro Gentian uit Lede naar Lommel kE redders Zacht protest tegen wateroverlast in Lede Petanque: het spel bij uitstek VAN CflEE Meldert blijft tot drie telefoonzones behoren 6 - 10.8.1990 - De Voorpost Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 augustus organizeren meisjeschiro Jopa en jongenschiro Popov uit Gijzegem hun jaarlijkse Bosfeesten op de terreinen in de Kerkenbos in de Denderstraat te Gijzegem. Vanaf nu tot en met zondag 12 au gustus om 15.00 uur kan men in schrijven voor de fietsrally waarbij een prachtige route van ongever 25 km werd uitgestippeld waar men met het hele gezin veel plezier zal beleven. Inschrijvingsformulieren zijn af te halen op de volgende adressen Kleine Driesstraat 32 en Steenweg op Aalst 21 te Gijzegem; Mespelarestraat 47 te Mespelare, Molenstraat 30 te Hofstade, Varen bergstraat 11 te Oudegem, Grote Baan 275 te Herdersem en Aalster- sestraat 115 te Wieze. De eerste prijs voor deze rally is een vierdaags verblijf in een vijf sterren bungalowpark van Center Pares voor vier personen (waarde 8.000 fr), de tweede prijs is een fiets, de derde prijs een stereo-radiokasset- terekorder, enz. Iedere deelnemer heeft een prijs. Het inschrijvings geld bedraagt 100 fr. Vrijdag 10 augustus wordt om 18.00 uur gestart met een optocht door Gijzegem met de beide chirogroe- pen en verschillende muziekkapel len. Om 20.00 uur wordt een reuze- belotting georganizeerd met 4.000 fr vooruit, te vermeerderen met de inleg die 50 fr bedraagt. Op hetzelf de uur wordt in de tent de "Eerste Sterrenjacht" georganizeerd en dat is een leuke wedstrijd waarin de kandidaten verschillende proeven voorgeschoteld krijgen. Tussen door is er een optreden van Urba- nus (de imitator uit de eerste sound- mixshow) en de Patrick De Coninck Dance Group. Voor meer inlichtin gen kan men terecht bij Veerle Van Stichel, Denderweg 30A te Gijze gem (053/77.19.72) of bij Geert Van Lijsebeth, Kleine Driesstraat 32 te Gijzegem (053/21.45.81). De eerste prijs is een gastronomisch weekend in Duitsland voor twee personen. Na de wedstrijd is er nog een fuif met discobar. Zaterdag 11 augustus is er om 15.00 uur een optreden in de tent van poppenkast Sloef voor de kinderen. Om 17.00 uur opent de Aalsterse internationale kunstgroep Vredon de avond waarna er een ongekend optreden volgt van de Russische showgroep Vidnoje uit Leningrad. Een totaal spektakel van 50 Russi sche beroepsartiesten met muziek, dans, aktrobatie. Deze unieke ge beurtenis mag men niet missen. Om 20.00 uur is er een reuzebelotting met 4.000 fr. vooruit, plus de inleg (50 fr). Om 21.00 uur volgt er nog een bal. Zondag 12 augustus worden tussen 12.00 en 15.00 uur mosselen en stoofvlees geserveerd in het restau rant. En vanaf &3.00 uur zijn er volleybalwedstrijden. Ploegen wor den niet aanvaard. Wel kan iedere deelnemer individueel inschrijven Gedurende tien dagen heeft Chiro Gentian uit Lede letterlijk en fi guurlijk zijn tenten opgeslagen in /vanaf 14 iaarl waarna men onder- ëuuruJ* Z'J» lculc» upgcM<iëcii ui (vanat 14 jaar), waarna men onder Lommel waar onder een stra|ende verdeeld wordt in een ploeg door lottrekking. Er worden voor 4.000 fr prijzen geschonken plus de inleg. Om 15.00 uur wordt door de be kende clowns Joacobus en Corneel een spetterende meespeelshow voor de kinderen in de tent georga nizeerd. En vanaf 17.00 uur kunnen de kinderen terecht bij de schmink- ploeg om leuke tekeningen te laten maken op hun gezichtjes. Om 19.00 uur zal op de weide een warme- luchtballon opstijgen. Er kunnen drie mensen meevliegen en men kan inschrijven ter plaatse. Om 20.00 uur heeft dan de prijsuitrei king plaats van de fietsrally, gevolgd door een optreden van organist "Hans" op het attraktieplein en ten slotte is er in de tent het slotbal. zon gedurende tien dagen het jaar lijkse bivak werd gehouden. De ou ders van de Chiroleden waren pre sent om hun kinderen uit te wuiven, (da) De ouders wuifden hun kinderen uit (a) "De redders van cafe De Zwem kom", Jef en Dirk, geven uiting aan hun stil protest. Immers bij zware regenval heeft men in de Kerkevij- verstraat en de Bambochtweg te Le de enorme moeilijkheden met wa teroverlast. Voorlopg geen pro bleem gezien de aanhoudende droogte. Maar het kan verkeren, zo zei Bredero. De huizen die in deze straten zijn gebouwd, staan op een van de laagste punten van de ge meente. Vorig jaar werden er heel wat veranderingswerken uitge voerd. het wegdek werd vernieuwd en voor het hoekhuis werd een nieuw ontvangstknooppunt voor de riolering gebouwd. Maar dat lever de niet veel resultaat op. Alles bleef bij het oude. De bewoners hopen dat hun smeekbede ooit zal ver hoord worden en dat zij binnen de kortste keren van alle miserie zullen verlost zijn. Nog net voor de vakantie was het zover. De vele regenbuien zorgden voor een flinke wateroverlast. De gevolgen, zo zegt men in de buurt, zijn gewoon niet om verder te ver tellen. Om hun ongenoegen te uiten en vooral om de aandacht van het grote publiek te vestigen voerden Jef en Dirk tijdens de jongste wie lerwedstrijd voor brandweerlui de ze ludieke aktie. Maar daarmee redt men zich natuurlijk niet. In elk geval blijven de zandzakjes overal klaar liggen om bij het eerste gevaar zoveel mogelijk onheil te voorko men (da) In het Kasteel van Laame wordt van 29 september tot 14 oktober een tentoonstel ling rond de fiets georganizeerd. De ten toonstelling beneemt alle benedenzalen van het kasteel en brengt de ontwikkelings geschiedenis van de fiets. Meer informatie op hei nummer 091/30.91.55. Op 19 augustus wordt in Stekene op het terrein van Paul Goossens, het nationaal kampioenschap vlegeldorsen georgani zeerd. Niets dan lachende gezichten toen de autocar vertrok met bestemming Lom mel (a) Als U in de loop van volgende maand de lijst van de nieuwe postnummers in Uw bus krijgt zal U vaststellen dat één en ander veranderd is. Welke logica er achter schuilt, is ons niet bekend. Wel wordt langs vele zijden gevreesd dat deze wijzigingen aanleiding zullen zijn voor heel wat bizarre toestanden. Veranderen betekent inderdaad niet noodzakelijkerwijze ver beteren ook al zou zulks toch de bedoeling moeten zijn. worden om zich aan de nieuwe si- Lede. Jef en Dirk verliezen er blijkbaar de moed niet bij a De Leedse petanqueclub "Oud en Jong" organizeerde onlangs een in- terclubwedstrijd met liefst 30 deel nemers. Ofschoon de club over meerdere banen beschikt, werd het centraal gelegen Driesplein ge bruikt voor deze wedstrijd. De deel nemers werden onderverdeeld in vijf kategorieën. Petanqueclub "Oud en Jong" is ook de organizator van het kampioen schap van groot-Lede. Dat zal plaatsvinden op het Driesplein. Men kan ter plaatse inschrijven van af 13.00 uur. Het inschrijvingsgeld bedraagt 100 fr. Voor clubleden 50 fr. Er zijn speciale trofees voorzien. Alle liefhebbers mogen aan dit kampioenschap deelnemen. De ploegen worden samengesteld bij middel van loting. Er wordt ge speeld naar vier ronden in tripletten of kwartetten. Het algemeen klasse ment wordt opgemaakt na de laats te ronde. De spelers worden als volgt gerangschiktvolgens het aan tal overwinningen, in bijkomende orde naar het totaal aantal plus- en minpunten. Bij gelijke stand zal een beslissende bijkomende partij wor den gespeeld tussen de betrokke nen. Het algemeen spelreglement zal ter plaatse uithangen. Een jury aangesteld door de club zal in geval van betwisting of niet-voorziene re- glementda)uitspraak doen. Aalst-Stad behoudt postnummer 9300. Erembodegem had 9440 en Nieuwerkerken 9430. Twee num mers uit de „9400-reeks" omdat ze eerder gerechtelijk behoorden bij het kanton Herzele en de korrektio- nele rechtbank van Oudenaarde. Die krijgen nu beide samen num mer 9320. Hofstade behoudt zijn eigen num mer 9308 en Gijzegem dat 9322 had sluit zich nu aan bij Hofstade. Opvallendst wordt het in de 4 fa luintjesdorpen - Moorsel had 9390 net als Herdersem dat eerder reeds eens 9381 had. Baardegem had 9391 en Meldert 9392. Alle vier luisteren ze vanaf 1 oktober naar postnum mer 9310. Of zulks het triëren en het bedelen van de poststukken in de juiste deel gemeente kan bevorderen, blijft ons alleszins een raadsel. Moeilijkheden Wat dan wel vaststaat is dat er heel wat kosten zullen moeten gemaakt tuatie aan te passen. Handelaars en firma's allerhande zullen hun faktu- ren en andere bescheiden moeten J laten herdrukken met erop het nieuw postnummer. En de gewone man zal minstens zijn visitekaartjes moeten wijzigen ook al is dat dan weinig sierlijk. Bij de post werd ons gezegd dat de gemeentebesturen nebben nagelaten er voor te zorgen dat in een fusiegemeente geen ver schillende straten voorkwamen met de zelfde naam Molenstraten, Dorpstraten, Kerkstraten, Hoog straten en Kapellestraten vindt men zowat overal. Vroeger zwoer men qua plaatsbe paling naast de dorpsnaam bij het alleenzaligmakend postnummer. Dan had het minder belang of er gelijknamige straten in de fusiege meente waren. Nu de posterijen net over een andere boeg gooien, wordt het wel even moeilijker wanneer dorpen het zelfde postnummer heb ben en gelijknamige straten. Een straat met twee verschillende postnummers... Dat er ook straten zijn met verschil lende postnummers in één straat is in zoverre het geval te Meldert waar de Abdijstraat de orens vormt tus sen Meldert en Essene en dus ook tussen Oost-Vlaanderen en Bra bant. De ene kant van de straat draagt het postnummer van Mel dert, de overkant dat van Essene. Nog gekker wordt het met een straatnaam als Doment als men weet dat er zowel te Meldert als te Hekelgem en te Essene een Do- mentstraat is. Drie telefoonzones Heeft Meldert een gemeenschap pelijk postnummer met Baarde gem, Herdersem en Moorsel vanaf 1 oktober aanstaande, telefoonzones heeft heb bij de vleet. Liefst drie 052 Dendermonde, 053 Aalst en 02 Brussel. Behoren tot drie telefoon zones impliceert dat het merendeel van uw kommunikatics interzonaal en dus duurder zijn. Vooral als de spreiding over het dorp dan eerder willekeurig is. In Meldert heeft ongeveer de helft van de gezinnen telefoon463. Vanzelfsprekend is Meldert vooral geaxeerd qua administratie, han del kuituur en opKr,y/ming op de piioötgemeente' Aalst.laar slechts j:148 gezinnen of 32 baoren tot de •ytelefoonzone Aalst. Pet Dender- ^'monde heeft Meldert bel wat min- \€der te stellen. Maar e meerder- heid, 214 of 46 is aagesloten op 'Lüwoc'nrro/ïod" ..W/ïJAvit nog een overblijfsel van de vroegere centra le Opwijk waartoe Meldert toen be hoorde. En 101 abonnees zijn, tegen heugen meug, aangesloten bij Brussel (22 Protesten, verzoeken en vragen allerhande hebben nog tot geen po sitief resultaat kunnen leiden om Meldert slechts één telefoonzone toe te bedelen die van aalst waar toe het logischerwijze behoort, 053. Bel uw buur even... Wanneer de bewoner van Putstraat 11 wil bellen naar Putstraat 13a is dat een interzonaal gesprek van de zo ne Dendermonde naar die van Brussel. En als in de Eeckhoutstraat de bewoner van nr. 30 belt naar die van 30a met de achterdeur op am per tien meter, is dat eveneens een interzonaal gesprek van Dender monde naar Brussel. Of als de bewoner van Kokerijstraat 33b naar zijn overbuur in nr. 19 wil bellen is dat eveneens interzonaal van Aalst naar Dendermonde. Een kat zou er uiteindelijk haar jongen niet meer in terugvinden. Erger wordt het met de veiligheid. Met de dienst „100" geen probleem. Van waar men ook belt uit Meldert komt men bij de brandweer te Aalst te recht. Voor de dienst „101" is dat echter niet het geval. Wie uit de zone 052 naar de rijkswacht belt komt te Dendermonde terecht. Overschakelen naar Aalst wordt dus noodzakelijk en zulks kan zware minuten met erge gevolgen implice ren. L.H. Lede. Zij zijn steevast aanwezig op hetpentanquelerrein. Zo te zien zijn het ook pede. De deelnemers aan de wedstrijd die plaats vond op het Driesplein (a) dikke vrienden (a) In het Rubenshuis aan de Wapper te Ant werpen loopt tot 2 september een tentoon stelling gewijd aan Jan Broeckhorst, een medewerker van Rubens. Broeckhorst in een historieschilder en portrettist.

De Voorpost | 1990 | | pagina 6