Meldert Erembodegem Herdersem Hofstade Erpe-Mere De Voorpost -17.8.1990 - 13 Lede. Handelsbeurs. Ondanks de warmte behield deze lach en wees de bezoekers de juiste weg (a) toch de glim- Lede. Handelsbeurs. Een van de old-timers als blikvanger op de tiende handelsbeurs van Lede (a) Met K.B.G-Erembodegem naar de Ardennen 21 augustus organizeert K.B.G.-Erembodegem een dagreis naar de Ardennen. Vertrek te 8 u. Via Brussel en Luik gaat de reis langs de vallei van de Vesder, langs Chaudfontaine, Ban- neux-Notre Dame (korte halte) en Lou- veigné. Te Daigné wordt een bezoek gebracht aan het safaripark 'Wilde Wereld'. Een treintje voert er iedereen door de wildernis. Vervolgens gaat de reis naar Remouchamps en Ayuaille en langs de Ourthe tot Luik. Prijs: 475 fr. fooi chauffeur en safari inbegrepen. Wie een warm middagmaal wenst, be taalt hiervoor 275 frank bij inschrijving. Voor inschrijving en informatie kan men terecht bij de bestuursleden van K.B.G.-Erembodegem of bij Pereboom Paul, IJzerenwegstraat 37, Erembode- gem. Iedereen is welkom! ting in Eddy's Taverne met 3500 fr. voor uit plus de inleg. Op woensdag 22 te 19 u. vlucht op Quié- vrain. Inkorving te 19 u. en op donderdag 23 oogst volgend uitgebreid programma: 9u00: H. Mis met offer voor de overle denen van de Dekenij Hoogstraat-Dorp 9u45: Eerbetuiging aan het Monument der gesneuvelden der beide oorlogen 12u00: Mosselslag in het Parochiaal Centrum 15u00: Wielerwedstrijd B.W.B. Nieuwe lingen, inschrijving in de Zaal Welkom, ingericht door Wielerclub St.Anna Sportief 17u30: Avondmarkt op de Hoogstraat 18u00: Wandelconcert door de Konink lijke Fanfare St.Cecilia 19u00: Grote Showavond met Arendse en Aalsterse vedetten in Eddy's Taver ne, gevolgd door dansavond met Eddy's Disco Bar 22u00: Prachtig vuurwerk op het plaat selijk speelplein. Turnkring Aalst De lessen 90-91 herbeginnen op maan dag 17 september. Uiterste datum voor inschrijving is 1 oktober. 1500 fr. Vanaf het tweede gezinslid 250 fr. korting. Bleuers ('85, '86, '87) 1250 fr. Vanaf 20 jaar 2000 fr. Voor een twee de discipline 1000 fr. bovenop. Verplichte testafname lager onderwijs op 8 september te 14 u. voor nieuwe leden geboren in '80 tot '84. Verplichte testafname voor toestel- turnen meisjes op zaterdag 15 septem ber te 14 u., voor nieuwe leden gebo ren in '79 en vroeger. Info bij de leer krachten of tussen 18 en 19 u. bij sekre- taris Louis Verbestel, 053-70.07.91. Eetfestgn Harva De vereniging van hartpatiënten van Aalst organiseert in de stadsschool van de Binnenstraat op zaterdag 1 en zondag 2 september haar jaarlijks eetfestijn. De opbrengst ervan moet dienen als steun in de begeleiding van mensen die lijden aan ernstige aandoeningen aan hart en bloedvaten. Op zaterdag 1 kan u op het eetfestijn terecht van 18 tot 22 u. en op zondag 2 van van 11 tot 15 u. De maaltijd kost 400 fr. Kinderen beta len 200 fr. Er is keuze uit twee menu's. gaan door de première van de nieuwste Alan Parkerfilm op 13 september. Vervolgens komen aan bod Mississipi Burning op 27.09, Reunion op 11.10, Wait until spring op 25.10, Maurice op 8.11, Mujeres al borde de un ataque de nervos op 22.11, A dry white season op 8.12 en My left foot op 20.12. Na de jaarwisseling volgen Parenthood op 10.01, Malenkaja Vera op 24.01, Dis tant voices, Still lives op 7.02, Domini que and Eugene op 21.02, Roger and Me op 7.03 en Music Box op 21.03. Leden betalen per avond 120 fr., niet-le- den 160 fr. Het lidmaatschap waarvan ook de ande re gezinsleden kunnen gebruik maken kost 140 fr. en is goed voor 5 avonden naar eigen keuze. Aanvang telkens te 20u30. Nadere informatie bij Willy Ver- bestel, Poperodedries 46, te 9300 Aalst. Tel. 053-70.12.09 Vissers op de Dender te Erembode- gem Helaas, een makabere grap. Enkele vis sers wilden op hun manier de aandacht vestigen over de tot en tot vervuilde situatie van onze Dender waar vroeger glas wijn 50 fr. Graag reserveren in het rusthuis voor 1 september. Van Aalst met de Zultetrein naar Oostende Morgen zaterdag kan u met de Zulte- trein vanuit Aalst per spoor te 9u42 ver trekken naar zee en terugkeren uit Oos tende te 19u35. Biljetten daartoe zijn in het station Aalst te bekomen. U krijgt op de trip niet alleen een VIP-behandeling en dit voor amper 280 fr. voor heen- en terugreis samen. Voor de Park remoe- nade zelf betaalt u 200 fr. Verdere info en voorverkoop in het Aalsters station. De 12 u. durende happening heeft te Oostende plaats in het Leopoldpark. Het wordt er een non-stop programma met demonstrerende kunstenaars, met kindercircus, piano- en zigeunermuziek, concerten ballroom en een denderend Zuidamerikaans slot of een spelletje mi nigolf. Een stoomtram zal om het half uur tus sen de plaats van het gebeuren en het tramstation rijden. En niet alleen de Oostendenaars of de er verblijvende vakantiegangers kunnen de brochure 'Ben je ook een interim kracht?' reageert het ACV-Verbond Aalst tegen deze onwetendheid. De uitzendkracht heeft wettelijk vol waardige rechten sinds 1987. Met deze brochure in de hand heeft de uitzend kracht het middel bij uitstek om vast te stellen wanneer haar rechten met de voeten worden getreden en er eventueel op te reageren. Deze brochure is gratis ter beschikking in elk ACV-sekretariaat in het verbond (arrondissement) Aalst waarvan de kantoren op werkdagen toe gankelijk zijn van 8u30 tot 12 u. en van 13 u. tot 17 u. Weinig water in de Dender In het sas tussen de Zeeberg- en de Sint-Annabrug raakte een binnenschip vast in het slip. Het waterpeil in de Den der is momenteel inderdaad zeer laag. Eerder stond het nog wel eens op lager doch dat kwam dan van infrastniktuur- werken. Met de droogte als oorzaak stond het nog nooit zo laag als nu. Opva ren van de Dender tot een Amylum, of Intercom is een opdracht die niet elk binnenschip momenteel nog kan vervul len. Voorbij de Zeebergbrug is een diep- Dansklub Vergadering dansklub: vrijdag 17 augus tus te 20 u. in het Parochiehuis (grote zaal), (ook op vrijdag 24 augustus 1990). Postzegelkring 'Dendria' Klubvergadering: zondag 26 augustus te 9u30 in het Parochiehuis (grote zaal). Barbecue Iedereen is hartelijk welkom op de 8e jaarlijkse barbecue, voor de eerste maal georganizeerd in de aangelegde hovin gen van café 'Forum' Keppestraat 12-16, Erembodegem, op zaterdag 18 augustus 1990 vanaf 18 u., t.v.v. Wielerklub 'De Denderzonen-Forum' en Duivenmaat- schappij 'Door Eendracht groot'. Menuprijzen: brochetten 250 fr., kotelet 250 fr., barb, worsten 200 fr., met sla, tomaten, groenten, provensaalse saus, brood. Voorverkoop kaarten voor verminde ring 100 fr., zijn op voorhand te bekomen bij de bestuursleden en in café Forum. 66e Grote Prijs Forum De 66e Grote Prijs Forum - (interklub Nieuwelingen) - Ronde van de Dender- Thor-feesten Thor Kokerij opent het nieuw voetbal seizoen met een plechtigheid op zater dag 25 augustust op het terrein aan de Molenstraat. Te 18u30 draagt pastoor De Greze een H.Mis op opgeluisterd door de Konink lijke Fanfare Sint-Cecilia voor overle den bestuursleden en supporters. En te 19u30 volgen twee matchen. Op terrein 1 en op terrein B telkens Thor Kokerij tegen V.W. Hofstade met res- pektievelijk het fanionelftal en deVeser- ven. Kultureel Centrum Affligem Van 26 oogst tot 10 septemberworden er werken tentoongesteld van de Gentse kunstneaar Gaston De Meyer Balinese kunst, houtsnijwerken, batiks en zilverwerken kan u er tot 26 oogst meemaken. In de Kunstkelder ziet u werk van kunst schilder Albert Ackermans van 25 oogst tot 9 september En in zalen A werk van kunstschilderes Marleen Reyntjens van 31 oogst tot 16 september. Telkens open op zaterdagen van 14u30 tot 20 u. en op zon- en feestdagen van 11 tot 12 en van 14u30 tot 20 u. van dit groots openlucht Parkfeest ge nieten. De Belgische Spoorwegen leggen op 18 augustus een extra trein in vanuit Ge- raardsbergen naar Oostende en terug: de ZULTETREIN. Reizigers die met deze speciale trein reizen worden extra verwend en genieten een VIP-behande ling met sfeervolle muziek, een Zulte- biertje - vandaar de naam - een verras singspakket en een gratis wedstrijd. Fietswandeltocbt in de Vlaamse Ar dennen A.s. zondag 19 oogst fietsen naar en/of wandelen in de Vlaamse Ardennen in een organisatie van Vredeshuis Aalst. Fietsers starten aan Vredeshuis, Zonne- straat 26, te 10 u. en rijden begeleid door Jef De Loof naar Oudenaarde - Welden. Rond 14u30 ontmoeten ze op het Mel- dens Kerkplein de wandelaars die met de wagen te Aalst aan Vredeshuis te 13u30 vertrokken. Vandaar wordt ge wandeld naar het Koppenbos onder lei ding van Leo Van Steenhuyze van VTB-VAB. Nadien gezellig samenzijn in het nieuw Vredeshuis te Aalst. Uitzendkrachten Uitzendbureaus voor interimarbeid zijn in. Zowat 20.000 mensen werken mo menteel dagelijks in dergelijk statuut. Onwetendheid van heel wat uitgezonde nen in verband met hun rechten leiden vaak tot allerhande misverstanden. Met Lede. Heiplaskermis. Zo te zien vermaken zij zich opperbest (a) gang van 1,80 m. niet zonder risico. Schippers zien zich dan ook verplicht hun vracht en daardoor hun diepgang reëel te beperken. Eens voorbij Inter com is de Dender nog alleen bevaarbaar voor toeristenboten met kleine diep gang. Balboogfeesten Sint-Servatius Aalst vierde verleden weekend zijn 150-jarig bestaan als bal- boogmaatschappij. De oudste trouwens van ons land. De maatschappij kreeg een nieuw vaandel en schonk het oude dat dateert uit 1937 aan de stad. Kuituur- schepen Gracienne Van Nieuwenborgh beloofde alleszins het een ereplaats in het stadsmuseum Oud-Hospitaal te zul len bezorgen. Tijdens de huldiging van de vereniging ten stadhuize werd voorzitter Alfons Veillefon gehuldigd wegens zijn vele verdiensten bij deze klub. Liefst 41 jaar is hij immers bij de werking ervan nauw betrokken. Eerste penningmeester is hij sinds 1971 de dynamische voorzitter. Acht jaar lang was hij tevens voorzitter van de Nationale Federatie voor Bal boogschutters. De viering werd afgerond met een inter essante tentoonstelling over de bal- boogsport in het lokaal van de klub, de Sint-Martinuskring. streek 2e rit - start zondag 19 augustus 1990 aan café Forum in de Keppestraat te 15 u. Wereldmissiehulp Morgen zaterdag 18 oogst vanaf 9 u. ophaling van goederen, klederen, de kens, schoenen en bewaarbare levens middelen ten voordele van de Kerken in de Missies en in de Oostbloklanden. K.S.A., Chiro en K.V.L.V. helpen mee. Graag uw pakket buiten zetten voor 9 u. Dekenijfeesten Plaatselijke winkeliers en financiële in stellingen organiseren dit weekend in samenwerking met het stadsbestuur de 37e Dekenijfeesten van Dorp en Hoogstraat. Vandaag vrijdag 17 oogst kermisbelotting met 2000 fr. vooruit, in leg en beker in café Duivenlokaal. Morgen zaterdag 18 te 19 u. kermiscon- cert op het binnenplein van het Parochi aal Centrum door de Koninklijke Fanfa re Sint-Cecilia. A.s. zondag 19 te 10u30 eucharistievie ring ter ere van O.L. V.-Hemelvaart voor de parochialen opgeluisterd door het Parochiaal Zangkoor. Te 16 u. wandel concert door de Kon. Fanfare Sint-Ceci lia. Op maandag 20 te 19u30 grote kaar- Ballroom- en Latijns-Amerikaanse dansen Vanaf woensdag 22 augustus 1990 ver huist de dansklub van VTB-VAB naar de vernieuwde St.-Annazaal, Roklijf 2, Aalst. Die avond nodigen we onze kur- sisten, maar ook alle belangstellenden, uit om van 20 u. tot 23 u. de dansvloer uit te proberen en voor de gelegenheid ..akteren we alle aanwezigen op een gratis konsumptie. De dansleraars (de heer en mevrouw Heyde) zullen aanwe zig zijn. De volgende woensdag (29 au gustus) heeft de laatste oefenavond plaats voor de start van de nieuwe les senreeks in ballroom- en Latijnse dan sen (chacha, quickstep, tango, jive, Eng else en Weense wals, rumba, enz.). Toe gangsprijs per avond: 70 fr. De nieuwe kursus vangt aan op woens dag 5 september voor beginners (19 u.), tweede groep (20ul0) en derde groep (21u20). De vierde groep begint op 12 september (21u20). Het inschrijvingsgeld voor de reeks van 10 lessen (woensdagen) en 3 oefenavon den (vrijdagen) bedraagt 1050 fr. (VTB- VAB) of 1250 fr. per persoon (BLOSO- verzekering inbegr.). Info en inschr. 053-78.06.34. Vakantiegenoegens Fietsklub Vakantiegenoegens Aalst en de BGJG organiseren een gezinsfiet stocht op zondag 26 oogst naar de Donk en de Schelde. Vertrek aan de Sint-An- nakring, Roklijfstraat te 14 u. Nadere info bij Clemens Schellekens, 053- 21.16.91 Kunstprgs Stad Aalst Te Aalst wordt in het najaar gestart met de nationale prijs voor hedendaagse schilderkunst Hubert Van Mulders 1990. Dit om jonge kunstenaars de kans te bieden zich aan een ruim publiek voor te stellen. Alle Belgische kunstenaars tus sen 18 en 45 jaar kunnen er aan deelne men. Naast de hoofdprijs van 100.000 fr. zijn er drie erevermeldingen goed elk voor 15.000 fr. Voor deze beoordeling van de werken staan in Remi De Cnod- der, Gerard Gaudaen, Willy Juvent, Ly- dia Schoonbaert en Karl Heeremans. Nadere info te bekomen op het sekreta- riaat, Geraardsbei .sesteenweg 124, te Erembodegem, tel. 053-83.48.49 Achteraf wordt een selektie van de ge presteerde werken tentoongesteld in het Belfort te Aalst van 10 tot 18 november. Smartelijk ongeval Te Baardegem in de Hoogstraat verloor het vierjarig meisje Sara Goossens uit de Lippelose Oppuursestraat het leven toen ze op vakantie was bij een familie lid. In Hoogstraat 34 werd ze fataal ge grepen door de achteruitrijdende vrachtwagen van haar oom Leo Vermeir en was op slag dood. Enkele jaren terug gebeurde te Baardegem een gelijkaardig noodlottig ongeval. Katholieke Filmliga KFL Aalst knoopt terug aan met de veertiendaagse filmvertoningen op don derdagavond in Ciné Palace, School straat. Uiteindelijk blijkt dergelijke pro fessionele akkomodatie de meest vala bele. De nieuwe reeks van 13 wordt voorafge- Aalst. Bosfeesten in Gijzegem. Pottenwerpen is zo te zien een ernstige aangele genheid (a) Bijbelavonden In de Abdij Maria-Mediatrix, Aalsterse- dreef, bijbelavonden onder het thema 'Jezus is geboren zoals hij geleefd heeft'. E.H. Luc Maes heeft de leiding. De avonden hebben plaats op 17 september, 1, 15 en 22 oktober, 19 november en 3 december. Telkens te 20 u. Deelnemen kost per avond 80 fr., voor 6 avonden 440 fr. Voor groepen van 3 of meer personen 415 fr. Pétanque Op zondag 26 augustus a.s. gaat Vakan tiegenoegens Erpe-Mere er weer tegen aan. Vanaf 14 u. wordt pétanque ge speeld op de banen achter het Gemeen telijk Centrum in de Nieuwstraat te Me re. Iedereen is van harte welkom! Info: Adolf Vermeiren, tel. 053-80.27.96 Eéndagsreis naar Antwerpen Op zaterdag 8 september a.s. organi zeert Vakantiegenoegens Erpe-Mere een daguitstap naar de Sinjorenstad. Op het programma: geleide bezoeken aan het Provinciaal Diamantcentrum, de O.L.Vrouwkathedraal, het Nationaal Scheepvaartmuseum. Als afsluiting wordt er nog een ritje gemaakt tot Lillo. 's Middags wordt er een warm middag maal genomen. Prijs: 950 fr. (alles inbe grepen). Leden Vakantiegenoegens be talen slechts 850 fr. Inschrijven kan bij Adolf Vermeiren, tel. 053-80.27.96 Lede. Heiplaskermis. In en rond de aanpalende herbergen was er veel belang stelling van de feestvierders (a) wel kon gevist worden. Ministeriële be loften dat er nu reeds terug vis in de Dender zou zwemmen konden niet waar gemaakt worden. Vis met de hengel bovenhalen zagen we dan allerminst. We lazen wel protest borden met o.m. 'Adieu vissersport', 'Dender niet proper doch viskaart niet goedkoper' en 'Vuiligheid rekord, Vis jes te kort'. Pater Van Looy naar Hasselt Pater Paul Van Looy s.j. rektor van het Sint-Jozefskollege en gedurende 17 volle jaren als medepastoor van de parochie Herdersem proost van de K.S.A. en mo tor van de drie Katechesekringen ver laat de streek. Hij werd immers be noemd tot overste van het bezinnings centrum Godsheide Hasselt en laat in Herdersem een leegte na die pas later beter nog zal worden aangevoeld. Op zondag 26 augustus neemt hij afsc heid van Herdersem met een dankmis te 10 u. Als dank voor zijn inzet zal de belangstelling van de parochie enorm zijn. Voettocht naar Halle Op zaterdagavond 1 september start de Broederschap van O.L.Vrouw aan de Sint-Martinuskring, Korte Zoutstraat, te voet naar Halle te 22 u. om er te 5 u. de H. Mis te kunnen bijwonen. Terug te 6 u. met autobus, feestelijke en medi sche begeleiding zijn voorzien. Opendeur in Sint-Lieven Rusthuis Sint-Lieven zet op zondag 2 september vanaf 10u45 zijn deuren wijd open voor alle belangstellenden. Dan opent O.CM.W.-voorzitter Eddy Die- rickx deze dag plechtig, waarna te 11 u. openingsconcert, vanaf 12ul5 barbecue en te 14u30 treedt de O.C.M.W. - Music Band op. Te 15u30 is er Magie Circus en te 16u30 maakt u Keizer Kamiel en zijn Kamillekes mee. Te 17 u. voetbalt het OCMW tegen het ASZ en te 18 u. doen de OCMW-raads- leden dat tegen de Veteranen. Verder doorlopend volksspelen, anima tie, pétanque, kinderhoekje en luchtka steel en rad van fortuin en uiteraard rondleidingen in de gebouwen 400 - 500 en in paviljoen Hertshage. Aperitief Sint-Lieven kost 75 fr., de bar becue met braadworst, biefstukje en kip- pefilet, brood met look- of kruidenbo ter, slabuffet en sausen, 300 fr. en een Aalst. Bosfeesten in Gijzegem. Een kijkje in de tombolatent (a Van 7 tot 23 juli van volgend jaar nodigen de Noord-Amerikaanse Vlamingen hun taalgenoten uit voor een bezoek. Vlamin gen in de Wereld organizeert de reis waar voor 45 personen kunnen inschrijven. Zij kunnen kontakt opnemen met Vlamingen in de Wereld, Blanchestraat 11 te 1050 Brussel (02/538.62.92.) In het Hessenhuis te Antwerpen (Falconrui 53) worden volgende tentoonstellingen ge houden "Tussen stad en haven" van 1 september tot 9 december), "Ikat" van 19 januari tot 28 april en "Antwerpse affiches 1880-1914" van 25 mei tot 28 juli.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13