De Werf straalt tot ver buiten de regio Aalst uit ÉKe De Werf brengt ruim gediversifieerd aanbod Met Vredeshuis op reis naar de Vlaamse Ardennen Gratis LP Remix Esta Loco 'Tempels, Zuilen en Sokkels' te Aalst 14-17.8.1990 - De Voorpost Zopas liep nr. 6 van de Werfmagazien van de pers. Het bevat de program matic van Kultureel Centrum De Werf voor de periode van september tot einde 1990. De Werf draait op volle toeren. Het voorgesteld aanbod is er duidelijk een bewijs van. Bewust werd meer ruimte overgelaten voor receptieve gebruikers. Aan hen wordt de eerste keuze qua data gelaten. De Werf wil met haar eigen programmatie alleszins het verenigingsleven niet bekonkurreren. Kultureel Centrum De Werf wil zelf brengen wat anderen om welke redenen dan ook niet aankunnen. Ook wat progressief is en daardoor allicht minder in de markt ligt. En uiteraard wil De Werfook de klassieke paden blgven betreden. Kuituurschepen Garcienne Van Nieuwenborgh noemde het voorlig gende programma-aanbod dan ook realistisch in acht genomen de pé cuniaire toestand van de stadskas. Het ligt in de bedoeling, althans qua werkingskosten, te streven naar een evenwicht. Naar een centrum dat zichzelf bedruipt. Vanzelfsprekend zijn er een aantal kosten waarop het beleid geen vat heeft: zo de perso neelskosten en vooral de afbetaling van de schulden van gebouw en in boedel. De kosten van de vorige programmatie zijn dan ook fel ge daald: 3.7 miljoen terwijl aan de keerzijde er 2.8 miljoen ontvang sten konden worden geboekt. De Werf gaat dus ook financieel de foede weg op. Echt grote namen unnen wegens hun financiële im- pakt niet aangetrokken worden. Anderzijds zoekt De Werf naar jon geren met nieuwe ideeën en nieuwe suggesties. Jongeren die wellicht over enkele jaren uitgegroeid zijn tot vaste waarden. De opbrengsten van receptieve aktiviteiten ma nifestaties georganiseerd door an deren dan De Werf) tegenover vor ig jaar zeker verdubbeld. Het meer populaire genre komt van vooral van deze laatste soort aktiviteiten. En bij haar eigen aktiviteiten kijkt de dynamische Werfploeg onder leiding van Yvan Verhavert uit naar manifestaties waaraan het ministe rie toelagen verleent. Ook activitei ten buiten de zuivere kulturele sek- tor zijn er welkom. Zo bijv. een in ternationaal medisch kongres geor ganiseerd in De Werf door het O.L.V.-Ziekenhuis, aktiviteiten van politieke partijen, vakbonden, instellingen en bedrijven. Vereni gingen kunnen beter aan bod ko men door het aangaan van samen werkingsverbanden allerhande. Al leszins is het duidelijk dat De Werf ruime bekendheid krijgt, mensen aantrekt van ver buiten de eigen regio en dat haar uitstraling hoog scoort in vergelijking met andere kulturele centra in Vlaanderen. Opgelet Bij vorig verschijnen van Werfma gazien heeft een onverlaat zich in een aantal woningen aangediend met brochures die hij te koop aan bood. Het is wel te verstaan dat Werfmagazien gratis wordt be deeld. Anderzijds wordt gevraagd dat wie om een of andere reden nr. 6 van Werfmagazien niet in zijn bus zou hebben gekregen, verzocht wordt dat onverwijld aan De Werf te melden. U krijgt het dan thuis bezorgd na eenvoudige aanvraag. Uiteraard zo lang de voorraad strekt. En bij nr. 5 bleef die voor raad inderdaad niet eindeloos. An derzijds worden verenigingen die willen opgenomen worden in Werf magazien nr. 7 over januari '91 tot de grote vakantie verzocht hun tekst ten spoedigste in te leveren. Theaterbezoek overdag Een nieuwigheid is alleszins de dag- programmatie. Theaterbezoek overdag. Theater Teater speelt "Voorstelling" naar tekstmateriaal van Karl Valentin. Een associatief opgebouwd verhaal over mechanis men tussen mensen waarin Valen tin vragen stelt waarbij wij niet meer blijven bij stilstaan en waarbij ons veilig wereldbeeld op de helling komt te staan. Anarchie met humor. Vraag desgewenst de brochure dag voorstellingen bij De Werf. Strippenkaart Kinderen kiezen voor kinderthea ter. Met de strippenkaart van 700 fr. voor 10 strippen komt het nog voor deliger. Doorgaans hebben kinde ren tot 12 jaar één strip per voorstel ling. Begeleidende ouders vaak twee. Per groep van 20 kinderen is er één vrijkaart voor de begeleider. Deze strippenkaart is verkrijgbaar aan de balie van De Werf en is on beperkt geldig voor alle familie voorstellingen in De Werf. Toch is ene strippenkaart géén abonne ment. vooraf reserveren blijft dan ook aanbevolen. En uiterlijk een half uur vóór de aanvang van de voorstelling moet U uw strip(s) rui len tegen een toegangskaartje. "Artiboko-festivar "Artiboko" staat voor "Jouw AR- Tlstieke BOodschap voor de KO- ning". Op vrijdag 17 september staat De Werf open voor Artiboko vanaf 17u. Op 7 september a.s. wordt Ko ning Boudewijn 60 en op 21 juli 1991 viert hij zijn 40-jarig koningschap. Daar speelt ook Aalst op in. Mo menteel verpakken een zestal jon- ferenteams nun boodschap aan de oning in kunstdisciplines als thea ter, dans, poëzie, rock, video en beeldende kunsten. In de periode september - december worden al deze bijdragen samengebracht in 11 festivals over heel Vlaanderen ver spreid. Kijken is iets. Meedoen is méér. U Krijgt de kans uw eigen inbreng te doen in het Aalsters fes tival. Heb je feestideeën of sugge sties, kontakteer onverwijld De Werf via 053/76.13.11. wordt op weg geholpen. De onovertroffen Hugo Matthysen en de Bomen zijn er al vast bij. En een surprise-act wordt voor U in petto gehouden. Artiboko is een initiatief van de Koning Bou- dewijnstichting in samenwerking met De Werf. Passe-partouttoe- gang: 200 fr. De infrastruktuur van De Werf De Werf heeft vergaderlokalen voor 12 en 24 personen (aantal is utbreidbaar), een studio met 80 zit plaatsen, een balletzaal, een thea terzaal met 210 zitplaatsen, de schouwburg met 598 zitplaatsen, een leskeuken, tentoonstellingsniveau's plus de be lfortzaal en kripte. Reglement en tarieven voor gebruik ervan zin te bekomen via 053/76.13.11 en aan de balie. Voor verhuur kan U terecht aan de balie van maan- tot vrijdag van 9 tot llu. Op woensdag ook van 17 tot 19u. Voor onthaal en ticket- verkoop van maan- tot vrijdag van 10 tot 2lu. Op zaterdag van 13 tot 21u. en op zondag van 14 tot 21u. Na 19u. worden enkel tickets afgele verd voor de desbetreffende avond. Voor reservatie en ticketverkoop bel 053/76.13.12, voor inlichtingen en onthaal 76.13.11. Tickets moeten afgehaald worden en kontant be taald uiterlijk 5 dagen na de reserva tie. U kan een gekruiste cheque op sturen binnen de 5 dagen na telefo nisch verzoek. Zoniet wordt uw re servatie geannuleerd. Storten op rekening nr. 091-0101913-92 van De Werf Aalst na telefonisch kontakt. U kan ook uw kaarten toegestuurd krijgen na betaling van de gereser veerde kaarten plus 28 fr. portkos- ten. Dat kan tot één week vóór de voorstelling die U reserveerde. Kaarten dienen uiterlijk een half uur vóór de voorstelling worden af gehaald ongeacht de wijze van beta ling. LH Kultureel Centrum De Werf, Mo lenstraat 51 te Aalst, brengt voor de komende maanden tot net einde van het jaar een zeer gediversifieerd programma waarin ieder beslist zijn gading kan vinden. Ook een aantal premières. «Vroe ger moesten we smeken om aan een of andere première te geraken. Nu biedt men ze ons aan en kunnen we kiezen wat we brengen», stelde kui tuurschepen Gracienne Van Nieuwenborgh, voorzitter van de Raad van Bestuur van De Werf. «Premières brengen heeft voor- en nadelen. Nadeel is alvast dat men niet kan profiteren van de publici teit door andere centra gebracht, net omdat het te Aalst dé première geldt. Voordeel is dat gepoogd wordt de nieuwsgierigheid van het publiek door iets totaal nieuws te prikkelen», voegde de schepen er aan toe. Uiteraard zijn er wel enkele pu bliekstrekkers als Jasperina De Jong maar voor het echt populaire genre wordt wel gerekend op de inbreng van andere organisatoren dan De Werf zelf. Toch had De Werf «Gaston en Leo» op de verlanglijst. Die pret gaat echter niet door wegens de ge zondheidstoestand van een van bei den waarbij de hele toemee moest geannuleerd worden. Wat in de programmatie nu precies «top of the bill» wordt is moeilijk te zeggen. Dat zal wel afhangen van ieders eigen instelling en verwach tingen. Voor een overzicht van wat De Werf u dit najaar brengt beperken we ons tot het essentiële. Nadere details krijgt u in De Werf of in Werfmagezien nr. 6. Dans Koninklijk Ballet van Vlaanderen op 3.11 en in première «Combina tion» met de Cathérine Massin Dance Company op 4 oktober. Theater «Casanova», door De Tijd op 21.9, «De Bergamot» door Eva Bal's Speeltheater op 27.10, «Een zekere Vincent» op 15.11 en «A Christmas Carol» op 22.12. Een abonnement voor deze vier optredens kost 760 fr. Show «Charlie Chaplin» op 19.10, «Sexte- te Tango al Sur» op 17.11, «The Sound of the Magnificent Seven» op 19.10, Jasperina De Jong op 2.12 en «Café Moka» op 9.11. Klassiek Het Wiener Schubert Trio op 26.10 en het Stolzkoncert door Lyrica op 15.12. Een abonnement voor beide kost 800 fr. Festival van Vlaanderen Op 16.9 in de Sint-Martinuskerk Kristiaan Van Ingelgem en R. De Leersnijder, op 20.9 in De Werf het «Emerson String Quartet», op 23.9 in de Jezuïetenkerk O.F. Antonsen en K. Van Ingelgem en op 16.10 in De Werf het Bergen Wind Quintet. Een abonnement voor alle vier kost 900 fr. Keuze-abonnement U kan ook een abonnement nemen voor vijf voorstellingen te kiezen uit het totale programmapakket van de voorstellingen in eigen beheer. U geniet dan van een korting van 15%. «Dé» oplossing als je van dans, theater, show en klassieke muziek houdt. En verder De Werf biedt verder een aantal voorstellingen tijdens de dag, een aanbod Vorming in diverse aspek- ten en een reeks Kinderzondagen. Plus een lange reeks voorstellingen door andere organisatoren waarbij De Werf enkel instaat voor het ver huren van de akkomodatie. Uit het ruime aanbod distilleren we o.m. «De Frivole Framboos» op 23.9, «Wortels» door het Mechels Miniatuurtheater, «Boeken, schrij vers en genres» op 20.11, «Opera- en Operettekoncert» op 19.11 door Aalsterse artiesten, «Opera- en Musicalkoncert» met o.m. Marco Bakker en «Cantate Domino» op 14.9, de Muziekkapel van de Gidsen op 16.11, een modeshow Haartooi op 3.9, een toeristische avond op 26.9, «Happy Birthday» door Sint- Barbara op 23,24 en 25.11, «Rosalie Niemand» door het NTG, «Caroli na Burana» door de Compagnie Ai- mé de Lignière op 26.10, «Kinderen van een andere God» door De Ca- tharinisten op 13, 14 en 15.10, de verkiezing van de sportlaureaat van de stad Aalst op 14.12 en het Natio naal Orkest van België op 2.11. Een aantal verplaatsingen naar Gent of Antwerpen die sommige melomanen zich moesten getroos ten kunnen nu gerust afgeschaft worden. Aalst brengt het zélf. Ook een optreden van kunstgroep Vre- don onder het internationaal advies van Hugo De Pot op 10 en 11.11. Verder tentoonstellingen van wer ken van Ed. De Buck, Walter Billet, «De Werf in De Werf», «Festien», Alfons Baeyens, Wouter Bolangie, Karl Mechnig, Lucie Brulin en Oc- tavus Willems. Tempels, Zuilen en Sokkels Onder deze hoofding wordt U van 17.11 tot 20.12 in kontakt gebracht met een aantal tentoonstellingen met o.m. juweelkunst, design als ge bruiksvoorwerp en meubefTantieke zuilobjekten, tapijten, fotografie en architektuur. Op een paar strategi sche plaatsen zullen in de stad blik vangers worden geplaatst. Bij deze tentoonstelling, een pre stigieus gebeuren, hoort een rond leiding op zondag 25.11 te 15 u. (Ih.) Aalst. Oud Huis Stekelbees in de Werf met "Bis A in Bubbels" lugus Vredeshuis met de fiets naar de Vlaamse Ardennen. Om 10.00 uur vertrekken de deelnemers aan het Vredeshuis onder begeleiding van Jef De Loof. Waarom wielerkam pioenen op de Koppenberg van de fiets moeten zullen de deelnemers nu zelf aan de lijve kunnen onder vinden. Rond 14.00 uur hoopt men de wandelaars op het kerkplein van Welden te kunnen begroeten. Die wandelaars komen om 13.30 uur aan het Vredeshuis samen om dan met de wagens te vertrekken voor een wandeling in het Koppenberg bos. Leo Van Steenhuyze, sinds jaar en dag de deskundige begeleider van de VTB-VAB wandelingen, loodst hen door het bos en geeft uitleg over fauna en flora. Nadien is er een gezellig samenzijn in het nieuwe Vredeshuis aan de Zonnestraat 26 te Aalst. (JM Heyman) Aalst. Yvan Verhavert, direkteur van het kultureel centrum De Werf (arch) "De Voorpost" reserveerde voor haar lezers een aantal lp's van de remix "Esta Loco" die vanaf heden kunnen opgehaald worden op het redaktieadres "De Voorpost", Dr. De Moorstraat 6 te 9300 Aalst tijdens de kantooruren. PLB System (PLB staat voor Perfect LOw Beat) is het geesteskind van Dimitri Lambrecht en Geert De Wolf. Twee Aalstenaars die elkaar leerden kennen op het Koninklijk Lyceum van hun geboortestad. In die periode, een goede vijf jaar gelden, waren ze allebei reeds muzi kaal aktief. Geert met zijn eigen rockbandje "Diarrow" en Dimitri met zijn komische "Eindejaar Shows", waar hij zelf voor de muzikale omlijsting zorgde. Drie jaar gingen voorbij, Dimitri was ondertussen als Label Manager aan de slag geraakt bij Target Records, een onafhankelijk platenlabel, toen Geert op een dag voor de deur stond met een opname van "Diarrow" onder de arm. Dimitri zorgde ervoor dat het nummer plaat kwam. Maar de single "Wounded Refugee" flopte. Ondertussen is het plaatje een veel gezocht collectors item geworden. Het fenomeen New Beat stond voor de deur. Zowel Geert als Dimitri voelden echter dat hun muzikale apsiraties verder reikten en lieten daarom de rock voor wat hij was om zich met volle overgave te storten op de nieuwe muzieknorm. Onder het waakzame oog van Target producer J.P. Pieter Bulté trok het duo de studio in en op 4 september 1988 zag het nummer "Just like this" het levenslicht. Niet alleen muzikaal, maar ook artistiek mochten Geert en Dimitri bij Target hun gang gaan, want ook het ontwerpen en uitwerken van de platenhoes, waarop de computer de tijd van muzikale vooruitgang symbolizeert, namen ze voor hun rekening. Deze kunstzinnige uitba rsting viel zo in de smaak dat algemeen besloten werd dat ook voor de hóezen van andere Target-produkties een beroep te doen op het kreatieve duo. "Just like this" is een song met een repetitief ritme, een in het geheugen nazinerend refrein en hier en daar een vluegje "acid", waarmee het meteen als het allereerste "Hard Beat Acid" nummer de geschiedenis inging. Het bleek onder kenners meteen een knaller van formaat te zijn, maar het zou nog enkele maanden duren eer het grote publiek de juiste smaak te pakken kreeg en ook zijn weerklank vond in de nationale en internationale hitparades. Helemaal anders verging het "Aritificial Defence (Esta Loco)", ver schenen in de herfst van 1989, want dit nummer stootte bijna onmid dellijk na zijn release door naar de hoogste regionen van de diverse binnen- en buitenlandse "charts" met alle geremixte gevolgen van dien. Deze "track" is, zoals we wellicht allen weten, gemaakt in de typische, dus eigenzinnige en unieke PLB System-Sound, wat het nummer zeker ten goede komt en het die extra dimensie geeft die we dezer dagen maar al te vaak moeten missen in de hitgevoelige dans muziek. Deze "floor-filler" met grote klasse heeft bewezen dat het sukses van "Just like this" voor herhaling vatbaar is en zelfs te overtreffen valt, alsook dat Geert en Dimitri zeker geen eendagsvlie gen zijn. Samen met enkele andere, minder bekende, maar zeker niet minder waardige titels, vormen beide nummers de basis voor een meer dan 20 minuten durende show, ontdaan van alle clichés die Geert en Dimitri bijgestaan door de lieftallige en pittige danseressen Annabelle en Kristel op een zeer originele wijze naar voor brengen, wat leidt tot een audio-visueel spektakel met als apoteose nogmaals het nummer "Ar tificial Defence (Esta Loco)". Dit alles heeft het viertal letterlijk en figuurlijk in een Belgisch kleedje gestoken, want optreden doen ze in een kledij met de nationale kleuren. Die kledij hebben ze zelf ontworpen en is exclusief voor de grope gemaakt door hun persoonlijke kleermaker. Met een nieuwe 12-inch in het vooruitzicht is PLB System druk in de weer met de samenstelling van hun eerste LP "The System Works" met voorziene release rond september-oktober 90 die odner profes sionele leiding van J.P. Bulté en met inbrengvan enkele gast-muzikan- ten vast en zeker een nieuwe voltreffer zal worden. (JM Heyman)

De Voorpost | 1990 | | pagina 14