PORT1 KAVD en VW Hamme uitgeschakeld K.A.V.D. verknalt het in de penalties Beker van België Ondanks beter spelvertoon... Eendracht Aalst test Hongaarse spits VOETBAL uti voorpost - i /.ö.iyyu - 1 Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. TeL 052/21.40.60 Redaktie: Voetbal. De ploeg van KAVD zoals ze aantrad tegen E. Zele. Zij behaalde het maximum der punten in de Beker van C (vh) O iwel voor KAV Dendermonde als voor W Hamme is het bekeravontuur ten inde. De beide ploegen kwamen op intieke wijze aan hun einde. Na een elijkspel zouden strafschoppen het lot vheid regelen. AVD liet een degelijke indruk. In het egin had het even last met het bezoe- ende Kapellen, maar na een kwartier [eerden de rollen en zou paarsblauw ich vaker in het offensief tonen. Kansen iwamen er - een positieve vaststelling ■ouwens - maar benutten was nog wat nders. In de tweede helft zag het er aar uit dat er op de duur een doelpunt ou vallen, voor paarsblauw natuurlijk. Hrk Van Nieuwenhuyse had een paar eer de sleutel in handen, ntussen tikte de klok cn moesten er enalties worden genomen, ings Dendermondse kant werden er rie van de vijf tegen de netten getikt, apeilen deed net een keertje beter, immere uitschakeling alvast voor de oys van Toon Pfaff die beslist geen Eendracht .Aalst testte tijdens een oefenwedstrijd tegen het naburige Hekelgem de 29-jarige Hongaarse spits Laslo Sabadi, die nog voor Beerschot speelde. Rekening hou dende met zijn positief optreden, Hij scoorde o.m. de twee doelpun ten, meent oefenmeester Fazekas dat hij hoogstwaarschijnlijk zal aangeworven worden. Hij ondergaat niettemin een grondige test op zaterdag e.k. Dan speelt Eendracht om 20u00 tegen die Marokkaanse militaire ploeg, zonder evenwel verdediger Wim De Wolf. Die sukkelt met een longont- onaardige indruk lieten. Als dit Kapellen dan zoveel talent verenigt dan was ge zegd, dan heeft KAVD toch ook wat voetballers in zijn rangen die met de bal overweg kunnen. Dendermonde had meer en beter verdiend. Mits meeval kon het nog een ronde verder bekeren. De neo-vierdeklasser laat bepaald geen misse indruk. We hebben al een paar matchen van nabij gevolgd. In Zele en ook tegen VW Hamme zagen we de paarsblauwen aan het werk. Als het zo verder gaat kan het in bevordering best meevallen, al brengen we begrip op voor de vraag van Toon Pfaff die in extremis op een bijkomende (Nederlandse) ver sterking rekent. Freddy Jacobs is wel terug maar de dag dat die onbeschikbaar wordt kunnen er problemen opduiken. De andere man op de linkerflank, met name Frederik Massa, doet wel zijn best maar zal het niet makkelijk hebben om een Peter Moreels in de vergeethoek te spelen. Frederik verdient weliswaar krediet, is overigens ook nog erg jong en kan best aardig met de bal overweg. Voor de rest draait het Dendermondse geheel op de gelijke toeren. Natuurlijk is de kompetitie niet te verge lijken met deze voorbereiding. Vanaf september wordt er zeker harder ge knokt, wanneer het om de punten te doen is. Voor paarsblauw ware een degelijke start wel meer dan gewenst. Het wakkert het vertrouwen aan en precies is het dat wat een neo-vierdeklasser nodig heeft. Ook Hamme out Uiteraard was Daniël De Paep geen ge lukkige trainer na afloop van de match tegen Rita Berlaar. Hamme speelde 0-0 waarna er ook een reeks strafschoppen volgden. De bezoekers trapten ze stuk voor stuk tegen de touwen. Langs Hamse kant zag Rik Van De Velde zijn elfmeter- trap door de bezoekende doelman ge stopt. Op zichzelf leek een gelijkspel ons een billijk resultaat. Bij het nemen van straf schoppen moet je een beetje mee tellen. Over de negentig minuten bekeken is Hamme er niet in geslaagd om een meesterschap op te leggen aan de oppo nent. Omgekeerd was dat evenmin het geval. De ontevredenheid in het Hamse kamp zat hem in feite meer in vorige verrichtingen die een minsder gunstige afloop hebben gekend. Zoals vorige week bijvoorbeeld op Eendracht Zele. Blauwzwart speelde er oerslecht, lukte geen enkele kombinatie en liet zich om de haverklap in de luren leggen. De automatismen ontbraken, wat overi gens ook deels tot uiting kwam in het bekertreffen tegen Rita Berlaar. Daniël De Paep weet allicht beter dan wie ook wat er schort. Een miserabele beker van Oost is geen ramp, evenmin als dat de uitschakeling in de Beker van België een drama is. Op 2 september, wanneer het om de punten te doen is, gelden er geen verontschuldigingen meer. Blauwzwart verenigt een ruime kern die in staat zou moeten zijn om binnen de kortste keren brokken te maken. Afgaand op wat het in zijn rangen heeft, moet Hamme in de kompetitie beter presteren dan Dendermonde. Dit geldt als een objektieve veronderstelling en lijkt er logisch gelet op het feit dat de Wuitens tot een paar jaar terug in derde aktief waren, terwijl Dendermonde een bescheiden rol in provinciale vertolkte. Binnen enkele maanden kunnen veron derstellingen aan de realiteit worden getoetst. Hopelijk gaat het beide ploegen best voor de wind. Hoe beter de verrich ting, des te leuker om het allemaal van nabij te volgen. EG KA VD-Kapeüen 1-1. Ook Kusto waagde met het hoofd zijn kans op doel. Het mocht echter niet baten (vh) VW Hamme-Rita Berlaar 0-0. De Hamse aanwinst Van de Velde werd kordaat I AVD-Kapellen 1-1. Massa geraakt hier wel voorbij zijn tegenstander (vh) aangepakt en moest verzorgd worden (vh) Kapellen was al wekenlang voorgesteld als dé kandidaat-kampioen van de reeks waarin KAVD en Vigor Wuitens volgend jaar zullen uitkomen. Niet zonder reden trouwens want dit Kapellen mocht niet minder dan vijf gewezen eersteklassers onder zijn effektieven tellen. Kopstuk was natuurlijk Van de Rorput, vorig jaar nog aktief bij Germinal Ekeren. Ook de KAVD-spelers hadden daarvan gehoord en dat die reputatie de Antwerpenaars ver vooruit was gelopen, was duidelijk te zien tijdens de bekerwedstrijd van vorige zondag. Heet was het, zwoel zelfs en een vroege thuissupporter had al duidelijk last van een zonneslag, want voor de match bleek hij nog zeer spraakzaam, sliep toen de wedstrijd rond en was na affluiten weer paraat. Ook wij hadden even de tijd om een kijkje te nemen voor het affluiten. De staanplaatsen links van de hoofdtribune zijn ondertussen met de grond gelijkgemaakt. Daar komen niet alleen de nieuwe sanitaire installaties maar ook een nieuwe kantine met uitzicht op het terrein. Bestuurslui menen dat deze werken ongeveer na nieuwjaar zullen beëindigd zijn. Laat ons hopen... Het is natuurlijk even wennen aan al die nieuwe gezichten op het terrein. De bekenden waren Van Meirvenne, Jacobs, Moens, Van de Perre, Van Roy, en Van Nieuwenhuyse. Ontbraken dus nog: Coo reman, De Coninck en Seghers. Maar die kennen we eigenlijk al. We wilden wel eens zien wat de nieuwe gezichten ervan terecht zouden brengen in een eerste konfrontatie met een toekomstige tegenstander, een tegenstander dan nog met een degelijke reputatie. Wat we te zien kregen was de moeite waard. Sportschepen Jan Van Damme was vorige woensdag naar Kapellen gaan kijken en had er gezien hoe het tegen Lyra speelde. Hij verwachtte terecht een totale afslachting van de thuisploeg. Groot was echter zijn verwondering toen paars-blauw meer dan voldoende tegenstand bood in de beginminuten. Meer zelfs. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam de thuisploeg meer en meer in de wedstrijd, tekende de beste kombinaties op het terrein en ging dreigen voor het Kapelse doel. Achteraan toonden Van de Graaf, Jacobs, Moens en Van de Perre zich duidelijk meester op hun terrein. Vooral Van de Graaf blijkt een uitgekookte libero, die voor zich een hard zwoegende Van de Perre kreeg. Mare speelde opnieuw een uitstekende wedstrijd. Kusto bespeelde zijn ploeg als een volleerd schaak meester, deelde haarscherpe passen rond en bracht zijn jonge spits Goemaere en af en toe Heirman in schietpositie. Ondertussen toonde ook Geert Van Roy, die zich blijkbaar in dit hoger gezelschap op zijn gemak voelt, dat hij nog enkele verrassingen in petto heeft. Af en toe schakelde hij twee, drie man uit maar kwam dan in een positie waar zijn minder ervaringrijke medespelers geen weg mee wisten. Ook Marek had af en toe met dat probleem af te rekenen. Mooie en snelle akties moesten dan gestopt worden omdat er nergens een medemaat te bespeuren viel. Goemaere deed nochtans zijn best. Aan de rust was het dus 0-0 en de thuisaanhang trok hoopvol op de verfrissingen af. De vrij koude douche kwam er in de tweede helft. Een dekkingsfout langs links (ook nu de zwakke kant) bracht Kapellen op voorsprong. Van Meirvenne zat er wat onthutst bij al kan men hém zeker niets verwijten. Gelukkig replikeerde KAVD gevat en het was opnieuw Goemaere die nog binnen de vijf minuten voor betaald antwoord zorgde. 1-1 dus en het zat er opnieuw in. KAVD was. nu meester van het terrein, kombineerde vlot en en brak onverwacht uit. Dat overwicht resulteerde in enkele mooie kansen maar Goemaere, Van Nieuwenhuyse en Van Roy misten op een haar na. In die periode had KAVD het pleit in zijn voordeel kunnen beslechten. Het liep echter anders af. De 1-1 bleef op het bord en dus penalties. KAVD mocht beginnen. Voor alle zekerheid kwam eerst Marek Kusto aan de stip plaatsnemen. Hij deponeerde de bal vlak naast de linkerpaal maar de bezoekende keeper Mestdagh had goed gezien en duikelde in de juiste hoek. Verslagenheid bij de KAVD-aanhang, maar ook Kapellen miste en het was van vooraf aan beginnen. Marc Van de Perre nu aan de bal. Hypernerveus (door de fraaie redding van Mestdagh voordien) plaatste hij de bal té ver naar rechts...Algemene konster- natie. Van dan af werd het rekenen op het falen van de bezoekers of een stunt van keeper Van Meirvenne. Iedereen schoot nadien zijn penalty binnen met als resultaat dat KAVD met 3-4 in de strafschoppen uit de Beker werd gebonjourd. We zijn er echter van overtuigd dat dit KAVD op de spelers van Kapellen een degelijke indruk heeft nagelaten. Het mocht met opgeheven hoofd, hoewel fel gedesillusioneerd, het terrein verlaten. Indien Cooreman en Seghers binnenkort weer kunnen aantreden dan zal dit paarsblauw een betere kohesie tonen en in staat zijn om gelijk welke tegenstander in bevordering recht in de ogen te kijken. De wedstrijd van woensdagavond tegen Vigor Hamme voor de Beker van Oost heeft maar weinig belang meer. KAVD gaat immers toch naar de halve finale. Toon Pfaff zal van de gelegenheid gebruik maken om enkele lichtgekwetste spelers aan de zijlijn te houden. MDB

De Voorpost | 1990 | | pagina 17