Kickboxing in Erembodegem Internationaal ruiterstomooi in Sinaai... Nieuwe klassementen KBTTB Buggenhout verwacht ponyruitertjes uit vier provincies V.C. Topfloor zoekt. ttUMIMIUM, VOETBAL VOLLEYBAL In België heeft de paardensport allang een belangrijke plaats ingenomen. Vooral dan in Vlaanderen en een aantal Wase ruiters zoals Stefan Vandewalle en Johan Lenssens, hebben op internationaal niveau ook al opmerkelijk gepresteerd. Een bestendig gunstige evolutie trouwens en voor het Ijslandse paard, liggen de kaarten helemaal anders. Ondanks het méér dan tienjarig bestaan van het Belgisch stamboek voor Ijslandse pony's, bleef men steeds ter plaatse trappelen en werden er weinig of geen initiatieven genomen. Alleen de jaarlijkse Belgische kampioenschappen werd daarbij de enigste organisatie en voor méér aktiviteiten, waren de liefhebbers van dit paardenras op het buitenland aangewezen. In Nederland en vooral in Duitsland zijn deze middelgrote paarden bijzonder populair en als attraktiepool, skoren de diverse wedstrijden er tamelijk hoog. Om die interesse ook enigszins te bereiken werden vooral door de stoeterij Ransbeek uit Sinaai, al merkwaardige inspanningen geleverd. Verleden jaar nog met de organisatie van de Open Belgische kampioenschappen en in de deelgemeente van Sint-Niklaas, kenden deze zelfs nog een duidelijk sukses. Verschillende Waaslanders werden er toen ook nationaal kampioen en thans, wil José Cools met zijn enthousiastische medewerkenden wéér aan de populariteit voor het Ijslandse paard sleutelen. In dat verband wordt tijdens dit weekend een Internationaal Ruiterstomooi georganiseerd op het domein der stoeterij Ransbeek in Sinaai. Daarvoor hebben reeds een 80-tal kombinaties ingeschreven waaronder ook een aantal landelijke kampioenen uit Engeland, Frankrijk, Nederland, Duitsland, Ijsland en België. Door José Cools worden ook nog de winnende formaties voorgesteld van de jongste Nederlandse en Duitse wedstrijden. Alleszins een zeer belang rijk internationaal ruitertomooi op het domein der stoeterij Ransbeek in Sinaai met als data's: vrijdag 17 augustus (dus vanavond met aanvang om 17 u.), zaterdag 18 augustus vanaf 9 u. en zondag 19 augustus met de finales om 14 u. Voor het weekend van het Ijslandse paard worden ook talrijke prachtige trofeeën beschikbaar gesteld en in Sinaai, is de toegang helemaal gratis.... Kim Voetbal. Trainer Frangois Pfaff is nu aktief bij Zele-Heikant en ziet de toekomst vrij optimistisch tegemoet (Iv) TAFELTENNIS RUITERSPORT 18-17.8.1990 - De Voorpost Thai Boxing Het thaiboxing (Muay Thai in Thailand) maakt gebruik van alle natuurlijke wa pens van het lichaamvuisten, elleb ogen, voeten, scheenbenen en kniën. Verboden technieken in Europa zijn de elleboog- en kniestoten naar het hoofd, de nek en de rug. Andere toegestane technieken zijn de werp- en veegtech- nieken, die de basis vormen van het judo. Het lijf aan lijf gevecht en clinch- werk is toegestaan, dat wil zeggen dat de vechters elkaar mogen vasthouden, en dit zolang er technieken worden uitge voerd (elleboog- en kniestoten, hoeken, uppercuts en werptechnieken). Een ei genaardigheid van aan deze sport is dat het scheenbeen één van de gevaarlijkste wapens vormt en dit zowel offensief als defensief. De vechters dragen een korte broek. Mondstuk en schelp (kruisbe- schermer) zijn verplicht. Kickboxing In kickboxing maakt men gebruik van de vuisten, de voeten en de scheenbe nen. Men werkt met de vuisten zoals in hetxxxxxxxxxxxxxxxxxn karate jabs, di- recten, hoeken, uppercuts, uraken en ura tsuki. De beentechnieken zijn de zelfde als bij karate cirkelvormige en rechtstreekse trappen (voorzijde en achterzijde) en zijwaartse trappen. Al deze technieken moeten boven de gor del worden uitgevoerd. Op de buiten kant van de dij en het been zijn allen cirkelvormige trappen toegestaan. Men mag dus gebruik maken van de wel gekende cirkelvormige trap op het dij been (met het scheenbeen gegeven)de low kick. Deze typische trap afstandig uit het thaïboxen, mag gegeven worden op de buitenkant van het dijbeen bij kick boxing. Dit in tegenstelling met thaïbok- sen waar ook op je binnenkant van je dij mag getrapt worden. Het clinchen is verboden en men mag de tegenstander de rug niet toekeren, omdat er geen technieken in de rug mogen worden uitgevoerd (de rug keren wondt als een weigering tot een gevecht beschouwd). In het thaiboksen mag men ook technieken toepassen wanneer de tegenstander zich omdraait, waar door men een zeer zelden zal zien dat een deelnemer zich draait in de ring. De vechters dragen een korte of lange broek, mondstuk, schelp en voetbe schermers. Beenbeschermers zijn fa cultatief. Full contact (ook bekend als Ameri kaans boksen) In full contact maakt men gebruik van de vuisten, de voeien en de scheenbe nen, zoals in kickboxing, met dat ver schil dat men hier niet beneden de gordel (in de benen) mag trappen. Al leen vegens op de voeten zijn toeg staan. De vechters dragen een lap broek, mondstuk, schelp en voetb schermers. Free style Men maakt gebruik van alle techniekf uit de gevechtsporten vuistslagen, traj j pen, elleboog- en kniestoten, veeg- werptechnieken. Zoals bij het thaïbo sen zijn ook hier elleboog- en kniestote naar het hoofd, de nek en de rug verb den. Wat is het verschil De wedstp verloopt met blote vuisten (met klei handbeschermers), de vuiststoten na het hoofd, de nek en de rug zijn toegestaan. De deelnemers dragen een kimod broek, mondstuk, schelp en schee beenbeschermers zijn facultatief. Woensdagvan 21 tot 23 u. - leraren Waardenburg DirkBelgisch Kampiot KickboxingMeert Chris Vrijdag: van 21 tot 23 u. - leraren Waardenburg Dirk en Meert Chris Zondag: van 16 tot 18 u. - leraren Waardenburg Dirk en Vonck Gunther Inlichtingen (053) 67 08 27 (053) 67 10 54 (053) 67 35 48 Zaal „Denderdal", Leuvenstraat, Erenj bodegem Jeugdvoetbal. De duiveltjes-A van SK Berlare (xl) Jeugdvoetbal. De scholieren van SK Berlare (xl) V.C. Topfloor is een Dendermondse recreatieve volleybalploeg, die naast wekelijkse trainingen, deelneemt aan de Hamse kompetitie. We zijn op zoek naar mensen die zin hebben om mee te spelen en/of te trainen. De trainingen vinden plaats in de sporthal van Appels, elke vrijdag van 18u. tot 19-30u., dit van 30/8/90 tot juni '91. De kompetitie wordt gespeeld in sporthal "De Wuiten"| te Hamme, 's zondagsvoormiddags van oktober '90 tot mei '91. Daarna; meent V.C. Topfloor deel aan enkele plaatselijke tomooien. Heb je zin om een sportief balletje te slaan, ben je alvast welkom! Pascal, De Waele Alain, De Smedt Alain, Dhave Johan, Dujardin Christian, Elet Pascal, Donckers Kurt, De Vos Koen, Deraedt Dimitri, De Wilde Alain, De Moor Pier, De Maeyer Jozef, De Bos- schere Dirk, De Backer Hans, D'Hollander Mike, Fierens Eddy, Inze Danny, Van Craem Koen, Spittaels Ro ger, Pauwels Chris, Wuytack Pierre, Wauters Franky, Verschraeghen Rudy, Verbruggen Steven, Van Poucke Jeroen. Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Berlare (xl) Reeds drie jaar op rij heeft de Landelijke Rijvereniging 'De Gulden Spoor' ui Buggenhout, het publiek uitgenodigd op haar gekende barbecue 'Varkens aar 't spit'. Dit jaar staat dergelijk gezellig etentje niet geprogrammeerd, maar word iedereen verwacht op een pony-tomooi rond Buggenhout-Bos. Heel d< provincie en zelfs kombinaties van daarbuiten, zullen aanwezig zijn om de^ gehele familie te vergasten op een aangename sportnamiddag. geW( Reeds 400 inschrijvingen werden geboekt. Het feestelijk programma begint of j,e|j| zondag 19 augustus, te 14 u. op de terreinen aan de Kapellebaan. Om 9u30 'i morgens vertrekt reeds een koetsentocht georganiseerd door de Vlaamse Hafflingerklub. De koetsen worden verwacht rond de klok van zessen. In een niet-agrarische streek een ponytomooi organiseren is geen sinecure Toch is 'De Gulden Spoor' erin geslaagd die manifestatie klaar te stomen. Een gevarieerde show met spel en sport zal groot en klein verbazen. De prachtige 0pn ruitersport, eenheid tussen mens en dier, zal iedereen bekoren. Qnd (pvr) seiz neri prot een zod; ovei De KBTTB heeft de nieuwe klasseringen bekend gemaakt voor het komend sei zoen. We pikken daaruit de spelers uit het Dendermondse. CO: Bockaert Gino, De Cock Curt, Per- soone Bart, Van Hocckc Patrick, Buyck Firmin, Marichal Chris, Van de Putte Pascal en Van Puyenbroeck Gunther. C2: Braem Ronny, De Block Guido, De Mey Mario, Joos Erik, Schittecatte Bart, Van de Veire Ludwig, Van Hecke Johan, Vermoesen Bart, Comelis Ronny, De Keyser Mare, De Schoesitter Pierfe, Roo- se Alain, Stevens Ronny, Van Gijssel Danny en Van Holderbeke Mare. C4: De MunckTony, Defloor Joost, Heir- man Wim, Lapeere Danny, Peersman Peter, Rasmussen Kenn, Stallaert Dirk, Vervaert Kurt, De Tollenaere Glenn, Fo- ckemier Mario, Koumy Ayawo, Plas- schaert Patrick, Saey Rik, Van Dorsse- laere Steven en Wegge Freddy. C6: Amelinck Hedwig, Callens Stefan, De Groote Ignace, De Smet Etienne, Geyssens Ronny, Heyrman Walter, Lem- mens Erik, Naudts Dirk, Smitz Rik, Straetman Hilaire, Van Cauteren Peter, Van Driessche Hans, Versaevel Frank, Vervoort Garcis, Buyl Geert, De Clercq Erik, Pepre Yves, Gerioo Geert, Haegens Luc, Huyers Julien, Matthys Bruno, Pau wels Guy, Staelens Roland, Van Assche Igor, Van de Maele Jean-Pierre, Van den Berghe Anja, Van Landeghem Eric en Versaevel Jacques. DO: Beylemans John, Braem Rene, Cor- rijn Gunther, Daems Peter, De Coninck Dieter, De Gandt Stefan, De Jonghe Paul, De Waele Chris, Demits Alain, Dewart Alex, Goossens Carl, Koklenberg Johan, Lurinckx Geert, Peeters Lieven, Ranson Herbert, Simons Rudy, Snellings Her man, Struylaert Luc, Van den Driessche Harry, Van Raemdonck Mare, Vereist Paul, Ydiers Dirk, Ysebaert Hans, Wal- laert Patrick, Van Damme Dirk, Van Daele Mare, Stallaert Marc, Van Damme Dirk, Van Daele Mare, Stallaert Mare, Smitz Prosper, Rooms Geert, Ooster- linck Christiaan, Laemont Philippe, Hebbenckhuys Luc, De Wilde Hubert, Deneef Michel, Dehon Daniël, De Schoesitter Paul, Claus Filip, D'Haese Patrick, Dauwe Thierry, De Deyne Etien ne. D2: Aerenhouts Sandra, Bijn Patrick, Buytaert Wim, Comelis Johan, D'Hollander Danny, Daemers Geert, De Boon Ronny, De Bruyne Marcel, De Hertog Frank, De Mey Frank, De Poorter D4: Aernoudts Eric, Balliauw Emik Bauwens Tom, Claessens Steven, Cnuj de Gino, Coppens Bart, De Beerjoris, j Rijcke Walter, Dhondt Peter, Gooss Stefan, Haentjes Toni, Janssens Hj man, De Schrijverjurgen, Van Cautert Davy, Van Dender Francois, Vermeuw Mare, Peersman Geert, Segers Bob, Vj den Branden Dirk, Van Langenhove H bert, Verstraeten Hugo, Vriendt Wil; Wiemeersch Bart, Vermandei Steve Van Mieghem Egmont, Verstichel GinVot Veys Yann, Vyncke Rik. WH Jeugdvoetbal. De duiveltjes-B van SK Berlare (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18