E. Aalst: Tering naar de nering KAVD met het maximum Fazekas op zoek naar basiselftal Halfoogsttornooi van S.K. Berlare E. Aalst Vriendschappelijke wedstrijden bij de Kamillekes Tornooi van Kamillekes Aalst lUitslagen vriendschappelijk voetbal Beker van Oost V.W. Hamme-KAVD 2-4 Jeugdtornooi van E. Aalst De Voorpost -17.8.1990 - 19 Ml?» ifilEJ Uw banden - Onze naast zoek ingen Wil Steva I Gin Voetbal. VOETBAL Zoals de traditie het een beetje vereist, werd ook dit jaar het "new look" Een dracht Aalst aan de pers en de sponsors voorgesteld. Volgens voorzitter Eric Goe- Jthals is er geen reden tot pessimisme, ^ofschoon deze keer geen ronkende na- "jmen werden aangeworven. (Voorzitter Goethals: "We zijn dit jaar :stapt van het aanwerven van zoge- Inaamde vedetten, die de pannen van het dak spelen, maar uiteindelijk niet het gewenste rendement opbrengen. We hebben elementen aangetrokken waar van verwacht wordt dat ze zich honderd procent zullen inzetten voor de ploeg, en een discipline aan de dag zullen leggen, zodat uiteindelijk oefenmeester Fazekas over een kern zal beschikken die Aalst opnieuw voetbalgek zal maken." Ondanks het feit dat Eendracht voor het seizoen 90-91 duidelijk de tering naar de nering heeft gezet, heeft het met de inbreng van Godtbil, Nijs, Lathouwers, Lombaerts en Peeters een potentieel in huis waarvan het beste mag verwacht worden. Langs de andere kant kan on derstreept worden dat het Eendrachtbe- stuur zijn vertrouwen heeft gegeven aan de bestaande kern. Dat kan men uitma ken uit het feit dat Frank Eeckhout, ondanks het hoge bedrag dat voor hem werd geboden, niet van de hand werd int of j30 tamst :cure i. Een -htige (pvr) Nieuwe hoofdsponsor Ondertussen heeft Eendracht ook een nieuwe hoofdsponsor aan de haak we ten te slaan. Met de ASLK-Verzekeringen krijgt, dankzij een contract van drie jaar, de Aalsterse tweedeklasser hiermee een bredere financiële armslag. ASLK-direc- teur Schoofs verklaarde dat zijn openba re instelling sterker wil aanwezig zijn in de diverse regio's wat de sponsoring betreft. Maar waarom koos de ASLK dan Eendracht als nummer 1 in Oost-Vlaan- deren? Direkteur Schoofs: "Bij een eer ste inleidende vergadering heb ik kun nen vaststellen dat Eendracht een klub is die vooruitstrevend is. Bovendien is het aantal toeschouwers niet te versma den en kreeg ik de indruk te maken te hebben met dynamische mensen in de raad van bestuur". Streven naar kameraadschap Ook oefenmeester Fazekas mocht zijn woordje plaatsen tijdens de perskonfe- rentie. De man, die Eendracht al eens uit het slop haalde en het loodste tot in de eindronde, bleek ons gematigd opti mist. Hij zei o.m.: "Ik kan werkelijk niets beloven. Ik zal trachten een ploeg uit te bouwen waarin kameraadschap een op- pertroef is, en waarin iedereen het ma ximum hoeft te leveren. Een ploeg die entoesiasme uitstraalt en die bij machte is doorlopend agressief te spelen, waar door de supporters de inspanningen van hun poulains kunnen waarderen. Kort om minder praten en meer doen". Fazekas hoopte verder dat het bestuur nog enkele extra-inspanningen zal leve ren om een valabele spits aan te werven. Dat is inderdaad zeer nodig, vermits vooraan Eendracht zich zwak etaleert. Luc Impens heeft de trainingen hervat. Mozes Chunga (kniekwet suur) is voor 3 weken out. Oefen meester Fazekas is zinnens de rol van spelverdeler toe te vertrouwen aan Limpens. Volgens voorzitter Goethals zullen tijdens de resteren de oefenwedstrijden een paar Fin nen getest worden. Trainer Lazlo Fazekas van E. Aalst is nog niet uit de problemen (da) Van wat we te zien kregen tijdens de Beker van Vlaanderen en de oefenwed strijd tegen Wervik, lopen we niet over van enthousiasme. Ecndracht-oefenmeester Fazekas is momenteel zeker geen tevreden man. Achteraan hoeft de Hongaar met de inbreng van Nijs zich geen zorgen te maken, maar vooraan geraakt de aanval niet op het gewenste toerental. Derhalve hoopt hij dat hem nog versterking wordt aangeboden uit het buitenland. De naam van de Hongaar Kanal is weer aan de oppervlakte verschenen en die zou opnieuw getest worden tijdens de nog resterende oefenwedstrijden. Ondertussen dringt de tijd, ook voor Fazekas die tegen 2 september a.s. met een ideaal basisteam wenst uit te pakken. Als aanloop tot de kompetitie speelt Kamillekes Aalst een aantal oefen wedstrijden. De eerste tussen Ka millekes en WDS Breda werd met 2-0 gewonnen. Zondag 19 augustus om 16 uur speelt Kamillekes Aalst een vriend schappelijke wedstrijd tegen Begij nendijk. Vrijdag 24 augustus om 19 uur is het Canadese Hamilton Ontario te gast. Supporters, allen op post op de Zandberg. Beker van de Denderstreek Bonanza-Idegem Schendelbeke-Moerbeke Ophasselt-Onkerzele SP G'bergen-Esse Viane-Overboelare Serskamp-E. Houtem Westrem-Overmere Vlierzele-Berlare Smetlede-Massemen Bavegem-Val Overmere Kwatrecht-Oordegem [oeJ Grembergen-Lutterzele lap Opstal-St. Gillis Opdorp-Boonwijk Baasrode-Buggenhout Edixvelde-Doggen Iddergem-Baardegem FC Aalst-W. Moorsel S. Moorsel-Lebbeke Wichelen-Letterhoutem 2-1 1-1 0-6 0-4 1-1 1-5 2-2 Beker Erpe-Mere Erpe-Aaigem 1-3 Burst-Mere 2-0 Bambrugge-Erondegem 6-3 (G.D.T.) Kam A - Kam B Cercle - WDS Breda Kam B - W Bavel WDS Breda - Kam A W Bavel - C.Brugge Kam A - C. Brugge Kam B - WDS Breda W Bavel - Kam A C.Brugge - Kam B W Bavel - WDS Breda Eindstand 1. W Bazel 2. Kamillekes A 3. Cercle Brugge 4. Kamillekes B 5. WDS Breda Voetbal. De ploeg van Eendracht Aalst hangt nog steeds met haken en ogen aan mekaar. Men zoekt er ijverig naar e oplossing (da) De woensdagavond gespeelde wedstrijd voor de Beker van Oost is tussen VW Hamme en KAVD "au fond" een leuke oefenpartij geworden. Hoogstandjes kwamen niet voor, maar langs de ande re kant verschenen er zes goals op de plank. De thuisploeg diende vier treffers toe te staan. Defensief moet er nog wel een en ander gesleuteld worden. De eerste helft kende een gelijkopgaand verloop, al waren de Dendermondse voetballers toch wat vaker bij de pinken en dwongen langs ondermeer Dirk Van Nieuwenhuyse, Geert Van Roy en Mare Van De Perre ook de betere kansen af. Niettemin was het de thuisploeg die tot scoren kwam. Eerst langs Philip Joos die vanop 25 meter raak trof. Vervolgens via Peter Van Caelenbergh die een slippertje binnen de Dendermondse defensie af strafte. Net voor rust zag paarsblauw zijn in spanningen beloond toen Dirk Van Nieuwenhuyse uit voorzet van Alain Moens kon tegenscoren. In de tweede helft was KAVD duidelijk het dominerende team wat zich snel vertaalde in de gelijkmaker die tot stand kwam uit een combinatie Van Roy-Van Nieuwenhuyse. Dendermonde kreeg nadien gelegen heid om verder afstand te nemen. Gino Goemaere mocht twee keer een penalty trappen. Doelman Frankie De Pelsmaecker had weinig moeite om deze elfmetertrap telkens te parreren. Goemaere zou dan op de duur toch een doelpunt lukken op zo'n tien minuten van het einde. In de slotseconde prikte invaller Tom Rydant een vierde treffer op het bord. KAVD onderwierp bij deze gelegenheid de Nederlander Marlon Van Der Goes aan een test. Hij speelde vorig seizoen bij het Zeeuwse Goes in wat daar de amateurcompetitie wordt genoemd. De klub komt uit in een reeks die zowat de vergelijking kan doorstaan met twee de provinciaal hier bij ons. Voetbal. FC Heikant Zele is paraat voor het nieuwe seizoen (Iv) Voetbal. Johan Verbruggennieuwe speler bij VW Hamme (vh) Preminiemen RWDM-Lierse 2-0 (4-4) Lierse-St.Leuven 3-2 (3-3) Anderlecht-Boom 3-0 (4-2) Boom-E. Aalst 3-1 (4-5) St.Leuven-RWDM 0-4 (3-2) E. Aalst-Anderlecht 0-4 (4-4) Miniemen Zaterdag 11 augustus Terrein A: Duiveltjes J. Lede - S.K. Berlare A. 15-1 E. Serskamp - S.K. Berlare B 12-1 Terrein A: préminiemen S.K. Berlare A - S. Appels (4-3) 1-2 S.K. Berlare B - F.C. Heikant (3-5) 5-6 S.K. Oudegem - S.K. Beervelde (5-6) 0-1 S.K. Overmere - J. Schoonaarde (4-5) 2-2 Terrein A: knapen F.C. Heikant - E. Serskamp 1-2 S.K. Berlare - S.K. Lebbeke 1-2 Terrein B: miniemen S.K Berlare - S.K Beervelde 9-1 S.K Lebbeke - S.K Overmere 5-1 Terrein B: scholieren S.K. Berlare - J. Schoonaarde 5-2 S.K. Overmere - H.O. Kalken 1-3 0-3 (3-5) 8-0 (3-3) ff 0-1 2-3 (3-5) 3-5 (0-4) 1-0 (4-4) 0-1 (4-5) 2-1 (4-4) 1-0 (4-5) 0-2 (3-4) 2-0 (4-2) 0-1 (4-4) KA VD-Kapellen. De Kapelse doelman bokst het leder weg, voor de aandringende Goemaere (vh) RWDM-Lierse Lierse-St. Leuven Anderlecht-Boom Boom-E. Aalst St.Leuven-RWDM E. Aalst-Anderlecht Knapen RWDM-Lierse Lierse-St.Leuven Anderlecht-Boom Boom-E. Aalst St.Leuven-RWDM E. Aalst-Anderlecht Voetbal. Eendracht Zele verloor met 2-1 op het terrein van KAVD. Erger is dat doelman Van Puyvelde voor enige tijd is (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19