Onze streekrenners boven V.W. F.-wielrennen Eersteling voor Serge Van Assche (Berlare) en Jean Geerinck (Grembergen). Bevestiging voor Stefaan Laureys, Hendrik Cornelis en Hugo. De Cocker. 20 -17.8.1990 - De Voorpost WIELRENNEN VWF-wielrennen. Tijdens de Westvlaamse kampioenschappen in Dentergem won Jean Geerinck uit Grembergen de y\yp.wieirennenjn Dentergem werd de A-reeks gewonnen doorStefaan Laureys, terwijl Carlos Verstraeten Westvlaams C-reeks. Hubert Van Craeynest werd kampioen. Hugo De Cocker uit Moerzeke won de D-reeks en Van de Vijvere werd werd B-reeks was voor Eddy Wandels met Eric Van Landschoot als kampioen (xl) kampioen (xl) Onze streekrenners hebben er een ge weldig weekend van gemaakt. Vooral heelwat vreugde bij Serge Van Assche en Jean Geerinck die voor het eerst in hun carrière het geluk van de overwinning mochten smaken. Bevestigingen ook voor Hendrik Cornelis (Zele), Hugo De Cocker (Moerzeke) en Buggenhoute- naar Stefaan Laureys, die stilaan ontbol stert en zich opwerpt als een coming- man. Daarvan heeft men het einde nog niet gezien. Als ge Stefaan in de laatste ronde twintig meter geeft, dan zie je hem niet meer terug- Zaterdag in Gent C- en D-reeksen: Serge Van Assche en Theo Wymeersch Op een prachtige omloop in het cen trum van Gent kregen we knappe wed strijden. De zeer talrijke premies (100 te samen) zorgden onmiddellijk voor veel spektakel. Halfweg-wedstrijd kregen we de beslissende ontsnapping toen André Stammeleer en Serge Van Assche er onderuit trokken. Deze knapen verston den elkaar wonderwel en achteraan kwam er geen georganiseerd verweer. Slechts in de laatste ronden gingen Henk Bolle en daarna Theo De Grom nog in de tegenaanval. Zij zouden tot op een 70-tal meters van de vluchters geraken die voor de bloemen mochten sprinten en na een machtige zij aan zij won Van Assche nipt. De spurt van het peloton ging naar Hubert Van Craeynest, vóór Benny De Vleeschouwer en Gaston Van Den Hoecke, terwijl de plaatselijke ve dette en D-renner Theo Wymeersch het vlot haalde vóór Gerry Steenssens en Roger Van Geyte. Voor Theo de bevesti ging van een schitterend seizoen. Reeks B: Hendrik Cornelis Hendrik Cornelis heeft de zege vast en zeker niet gestolen en was reeds van in de start mee met Ronny De Wilde. Deze twee kregen al vlug het gezelschap van Willy Roels, Mario Bauwens en Mare Hendrickx, meteen vijf leiders die er duchtig de pees oplegden. Achteraan verbrokkelde het peloton en Geert Van Coppemolle, Maurits Van Ginderdeuren en Eddy Wandels bleven het dichtst ach ter deze vijf jagen. Vooraan moest De Wilde nog lossen en Mare Hendrickx reed lek. Nog drie leiders dus met kort daarachter de drie achtervolgers. Corne lis, die het gevaar inzag demarreerde een paar keer maar men liet hem niet begaan en in de laatste ronde kwamen de zes nog samen. In de spurt zou Cornelis het nog ruim halen voor Van Coppemolle en Willy Roels. A-reeks: Gino Verschaeve Met een bliksemstart verraste Harmei Van den Bossche zijn tegenstrevers. In de derde ronde reed de beresterke An- toine De Caboter in één ruk naar de leider en onder hun beiden hielden ze de rest op afstand. Er was een sterke Benny Benoey nodig om na een val naar het peloton terug te keren en nadien met Willy Verschaeve in zijn wiel de koplopers bij te benen om dan direkt het tempo aan te geven. Achter deze vier kregen we een groepje van negen ren ners. Die bleven echter op een 150-tal meter hangen. De vier bleven samen en aan de meet was het Verschaeve, die zich gans de koers verscholen had, die het haalde, vóór een verbolgen Benoey, van den Bossche en de teleurgestelde De Caboter. De sprint van de achtervolgers werd gewonnen door Luc Van der Eec- ken, vóór Ghislain Van Lierop en Johan Snauwaert. Dentergem, Kampioenschap van West-Vlaanderen Op een prachtige omloop van zes kilo meter, die volledig verkeersvrij werd gehouden, kreeg dit Westvlaams kam pioenschap een prachtig verloop. Door een bliksemstart van Raf Van Eyck zat er onmiddellijk vaart in de wedstrijd. Het was de heroptredende Chris Michiels die de rebel terug tot de orde riep en blijk gaf van een stijgende formecurve. De tarlijke ontsnappingen ten spijt kreeg men toch een spurt van een veertiental renners. Het was een verrassend sterke De Kocker die vlugge pedalen als Aerts en Wymeersch achter zich liet. Hugo Ronsmans werd 15e en een van week tot week verbeterende Marcel Van Buyten verraste iedereen met een 16e plaats en kon daardoor de Westvlaamse kampi oen, J.-CI. Van de Vijvere achter zich houden! C-reeks: Jean Geerinck Eindelijk, zuchtte een dolgelukkige Jean, die na een lange solotocht de lang nagejaagde zegebloemen uit de handen van de miss mocht ontvangen. Door een VWF-wielrennen. De spurt voor de tweede plaats van de C-reeks in Dentergem. Van Den hoecke haalt het voor Van Craeynest (xl) bliksemstart van Serge Van Assche werd de koers direkt op gang geschoten en ze zou niet meer stilvallen. Vooral Jean Verpaelst was meer dan aktief en zocht zegedriftig naar de bloemen. Men liet hem echter niet begaan en steeds werd hij tot de orde geroepen. Ook C. De Baets probeerde het meermaals maar tevergeefs. Toen Geerinck in de voor laatste ronde wegging was er even een rustpauze. Jean nam gezwind 100 me ter. Toen wou Rolus in een ruk het gat dichten. Hij bleef hangen en het peloton kwam terug. Ook Christophe Surgeon probeerde het met een sprintnummer maar sterke Jean bleef de aanvallen afslaan Eventjes reageerde toen De Grom nog, maar de spurters namen hun stellingen in en lieten niet meer begaan. Met een 80tal meter haalde Jean het voor de spurtende meute. Een aalvlugge Van Den Hoecke haalde het voor Hubert Van Craeynest, die kampioen van West- Vlaanderen werd en verder volgden B. De Vleeschouwer en Filip Saey. R. Fie- rens werd 16e en Zeienaar Van Migroet 24e. Serge Van Assche staakte de strijd. B-reeks: Eddy Wandels Een snel verreden wedstrijd met steeds weer nieuwe gezichten vooraan en een peloton dat nooit samen zou zijn. Op een bepaald moment zag het er naar uit dat de besilssing gevallen was toen Hen drik Cornelis en Claude Plume de for cing voerden en tot 30 sekonden na men. Toch kwam alles opnieuw bijeen. Uiteindelijk zou in de laatste ronde een sterk rijdende Eddy Wandels iedereen in de steek laten om alleen toe te komen. De spurt van het peloton ging naar Walter Beerens, vóór Gilbert Paridaens en Eric Van Landschoot, die meteen Westvlaams kampioen werd. A-reeks: Stefaan Laureys Stefaan heeft weer in de laatste ronde toegeslagen. De Buggenhoutenaar, waarvan we verleden week nog schreven dat hij de revelatie van het seizoen is, wordt steeds slimmer en sterker. Hij is tot een 'grote' aan het uitgroeien. Reeds van bij de start was Laureys mee met de koplopers en dat zou gans het koersverloop zo zijn. Toen Helmuth Tas de goede ontsnapping op gang bracht sloten Laureys, Ligneel, Van de Putte en Wybo aan. Na nog een reaktie van Danny Dedeurwaerder waren er zes leiders, die ondanks verwoede pogingen van Carlos Verstraeten, de plaatselijke kampioen Amerlynck en Jozef Watteny nooit meer konden verontrust worden. In de laatste ronde sloeg Laureys toe. Met een keiharde demarrage ging hij er vandoor om onbedreigd te winnen. Ligneel won de spurt van de achtervol gers en in het volgende groepje klopte Carlos Verstraeten kampioen Amer lynck, die meteen goed was voor de Westvlaamse kampioenentrui. Volgende wedstrijden Zondag 19 augustus, Kampioenschap van België te Overboelare, Hogeweg 139, Sportkomplex Velina. C D om I4u00. De D-renners voor 7 ronden over 52,5 km en de C's voor acht over 60 km. A-f B starten om lóuOO. De B-reeks voor 9 ronden of 67,5 km en de A-ren- ners voor 10 ronden of 75 km. Omloop van kategorie 2, prijsbarema 3, reuze- palm, bekers en trofeeën. 25 prijzen voor C en D, 30 prijzen voor A en B. Volgend jaar ploeg rond Stefaan Laureys De sponsor van Stefaan Laureys is zoda nig in de wolken met de prestaties van zijn poulain dat hij voor volgend jaar reeds de toezegging heeft van twee me desponsors. Meteen zal men aantreden bij de A- en B-reeksen, maar ook bij C en D een ploeg promoten. De nieuwe ploeg die een 14-tal renners zal bevatten heeft acht renners voor de A- en B-reeksen en een zestal bij C en D met Alfons De Schepper als temporijder, nog een vlugge sprinter en een paar streekrenners. Uitslagen Zaterdag in Gent A-reeks: 1. Gino Verschaeve, 2. Benny Benoey, 3- Van den Bossche, 4. De Caboter, 5. L. Van der Eecken, 6. Van Lierop, 7. Snauwaert, 8. Van de Wille, 9- Opsomer, 10. De Clercq. B-reeks: 1. Hendrik Cornelis, 2. Van Coppemolle, 3- Roels, 4. Wandels, 5. Van Ginderdeuren, 6. Bauwens, 7. De Wilde, 8. ScheirlinckxJ., 9- Scheirlinckx H., 10. De Vleeschouwer. C-reeks: 1. Serge Van Assche, 2. Stam meleer, 3- De Grom, 4. Bolle, 5. Van Craeynest, 6. De Vleeschouwer B., 7. Van Den Hoecke, 8. Moerenhout, 9- Van der Motten, 10. Fierens. D-reeks: 1. Theo Wymeersch, 2. Steen ssens, 3- Van Gugte, 4. Bassez, 5. Maes, 6. Rotsaert, 7. Ruys, 8. Gabriëls, 9- Van de Vijvere, 10. Segers. Zondag in Dentergem A-reeks: 1. Stefaan Laureys, 2. Ligneel, 3. Van de Putte, 4. Tas, 5. Wybo, 6. De Deurwaerder, 7. Verstraete, 8. Amer lynck, 9 Van Houtte, 10. Watteny. B-reeks: 1. Wandels, 2. Beerens, 3- Pari daens, 4. Van Landschoot, 5. Messeman, 6. Stammeleir, 7. Tempels, 8. Schaillée, 9. Pieters, 10. Dalle C-reeks: 1. Jan Geerinck, 2. Van Den Hoecke, 3. Van Craeynest, 4. De Vlee schouwer, 5. Saey, 6. Moerenhout, 7. De Baets, 8. Simoens, 9- Meulenijzer, 10. De Wolf. D-reeks: 1. Hugo De Kocker, 2. Aerts, 3. Wymeersch, 4. Steenssens, 5. De Staerc- ke, 6. Maes, 7. Tembuyzer, 8. Ruys, 9- Steurbaut, 10. Segers. VWF-wielrennen. Theo Wymeersch (D) en Serge Van Assche (C), winnaars in Wielrennen. Junior Gert Willockx uit Gent (xl) Hamme (Ivb) [fkntwx r n< VWF-wielrennen. Guy Stevens uit Kalken en Marcel Van Buyten van Grembek^\ gen (xl) j pe VWF-wielrennen. Hendrik Cornelis won in Gent de B-reeks (xl) VWF-wielrennen. De aankomst van de D-reeks in Dentergem met Hugo /Ml d' Cocker (xl) Hgn

De Voorpost | 1990 | | pagina 20