rerty Goossens lonesome cowboy Dirk De Cauwer overleden Je rit Ronde van de Denderstreek Erembodegem Kampioenschap van Vlaanderen V.W.B. leert Smekens met een uchtje voor Westelinck Spurtzege van Luc Rooms heeft sukses Snelle Jurgen Pollefliet Steven Van Aken, nog drie keer winnen Iniores in Herzele efhebbers in Lede O.V.W.B. Te Groot-Bijgaarden Julien Logier winnaar De Voorpost - 17.8.1990 - 21 iaarns WIELRENNEN eerste Ronde van de Denderstreek -Nieuwelingen, flink geani- iAJi ferd door Robert Smetrijns, sekreta- van KSC Denderstreek, ging op 5 listus jl. van start te Bambrugge. Op augustus a.s. wordt de' tweede rit ;n te Erembodegem. De derde rit irzjen op 2 september a.s. te Wieze, ierde rit op 9 september te Moorsel >p 16 september volgt de vijfde rit te iderhoutem, telkens om 15 uur. De Ie wordt gehouden te Haaltert op - erdag 29 september 1990 om 15 uur. rlijks wil men zes wielerwedstrijden i de Denderstreek organizeren voor llpi uwelingen KBWB. Aan deze wedstrij- nemen vijftien wielerklubs deel. Er embetfrh zowel individueel (tijd/punten) j per klub (dagklassement/eindklas- (ing) gereden. idag 5 augustus werd dus in Bam- de eerste van de zes ritten van de ide van de Denderstreek 1990 gere- Eenenzeventig deelnemers kwa- hiervoor aan de start. Wim De Smet it) werd winnaar vóór Luc De Gent en Pedro Coopman. De Smet reed de 67 km in lu45' en werd dus leider in de klassering. Luc De Gent kreeg de pun- tentrui en de Aalsterse wielerklub KSC Denderstreek heeft de leiding in de ploe- genstand met een eerste, een vijfde (Bart Jansegers) en een negende (joeri Van Huffelen) plaats in de rituitslag. De vierde plaats in de rituitslag werd ingenomen door Gunther Sterck, de zes de door Stefaan Van Mosselvelde, de zevende door Koen Lameire, de achtste door Bart Raevens en de tiende door Bart Van Boven. Nu zondag 19 augustus te 15 uur wordt de tweede rit gereden te Erembodegem over een open omloop. Deze "67ste Grote Prijs Forum" wordt er georgani- zeerd door "De Denderzonen - Forum vrienden" met als bestuursleden-mede werkers Etienne Baillius, Adhemar Beck, Albert en Laurent De Neve, Be rnard De Rop, Pierre Michiels, Roger Ottoy, Jules Possemier, Freddi Pyck, Emiel Thirry en Emiel Van Vaerenbergh. Voor deze interklub Nieuwelingen wed strijd zijn 17.000 fr. prijzen (individu eel) en 12.950 fr. klubprijzen voorzien. De deelnemers dienen 69 km af te leggen t.t.z. vijf ronden van 11,5 km langs de Keppestraat, Ninovesteenweg, Welle: Steenweg op Aalst, Denderleeuw: Wel- lestraat, Rodenbachstraat, Stations straat, De Nayerstraat, Sas Dender, Te- ralfene: Callebautstraat, Daalstraat, Schettenberg, Erembodegem: Ressche- beke, Kleistraat, Dom Modest Van As- schelaan, Leuvestraat, Denderstraat, Statiestraat en twee ronden van 6 km langs de Kerkhofbaan, A.V.D. Mades traat, Ninovesteenweg, Houten Hand, Churchillsteenweg, Industriezone (laan), Nachtegaalstraat, Kouterbaan, Welleweg, Burgemeester De Cocklaan, Rooms Hofstraat (aankomst). Het bestuur van V.C. "De Denderzonen - Forumvrienden" heet u allen welkom en wenst zowel deelnemers als toe schouwers een zeer aangename sport dag! D.B. VWB-wielrennen. Paul Boel uit Dendermonde werd kampioen van Vlaanderen in Buggenhout (xl) leeëntwintig deelnemers aan de start i hét kermismaandaggebeuren in rzele. De juniores kregen nochtans i zwaar karwei voorgeschoteld. Er k vooreerst de lange afstand, namelijk jnderd kilometer, en daarnaast was er )eer het warme weer. In het begin j> het er 'alvast niet te fel aan toe. Het plnemersveld bleef lang gesloten, lege initiatiefnemers, waar Gerty (ossens reeds deel van uitmaakte, len toen nog tot de orde geroepen, wegwedstrijd konden zich toch vier iners definitief in de voorste ren nestelen. D'Hondt, Van Audenhove, Nachtergaele en Gerty Goossens kozen het hazepad. Het werd reeds vlug duide lijk dat het tempo vooraan konstant diende onderhonden te worden door Borsbekenaar Goossens. Het ging zelf zo gemakkelijk dat de lokale renner zijn geluk alleen beproefde. Zo steeg de voorsprong gestaag. Eerst noteerden we tien seconden terwijl bij de volgende passage reeds meer dan een minuut was verworven. Er stond werkelijk geen maat op Gerty. Bij iedere doortocht liep hij gewoon verder uit op zijn drie achter volgers die later nog door de nog vijf in koers zijnde renners werden gegrepen. Een tegen allen waren ze nog niet opge wassen tegen Goossens die met ruime voorsprong de wedstrijd zou winnen. Als tweede eindigde De Kenne nog solitair, en daarna werd de spurt gewonnen door Van Wettere voor D'Hondt en Fernez. De gemeente van Herzele had een beker beloofd aan de beste renner van Groot- Herzele. Hierover was weinig discussie. Gerty Goossens eindigde eerste en te vens was hij de enige deelnemer uit Herzele tussen een vrij onbekend deel nemersveld. (G.D.T.) kleine vijftig liefhebbers verschenen j Dêt de start van de wedstrijd te Lede. De jfen zon zou alweer zwaar wegen op de van de deelnemers. Dirk Bon- tk, Wouter Ongena en Mamix Van i wilden reeds vlug voor de eerste Kifting zorgen. Dit bleef niet zonder fultaat want het peloton spatte uit Zo kwamen een twintigtal ren- s in de spits en evenveel werden er rtijdig naar huis gereden. Nu kregen I drie nieuwe smaakmakers met Les- Smekens en Huyghe probeerden zich nog af te scheiden maar een spurt met z'n zessen was onafwendbaar. Het werd een millimetergedoe. Toch wist Geert Smekens het te halen voor Westelinck, Brijs, Weemaes, de Amerikaan Murphy en Huyghe die de slotkilometers nog problemen kreeg met het tempo. (G.D.T.) lie Huyghe, nog recent winnaar te Bam brugge en een man uit de streek, Gun ther De Rechter en Luc Van Cauteren. Allen werden ze echter gecounterd. De JuniOFCS definitieve uitval zou komen van Weste linck. Hij kreeg echter meer volk mee dat hem lief was. Leslie Huyghe, Geert Smekens, Gino Brijs, Chris Murphy en wr** t Franky Weemaes gingen mee in het (Vl£lt*10 Vk/lllPfTlC kielzog van de sleurende Westelinck. 1V III^III» Deze zes zouden strijden om de over winning. Dit werd stilaan glashelder. Gezien de vakantieperiode en daar er wel verschillende veteranen ongesteld waren door het hitte-offensief dat we thans beleven, besloten de inrichters één kategorie op te stellen, namelijk de kategorieën A, B, C en D samen; dus voor één uitslag, die gewonnen werd door Julien Logier, vóór Petrus Sergoris en Maurits Delanghe. De uitslag: 1. Julien Logier 2. Petrus Sergoris 3. Maurits Delanghe 4. Philemon Demeersman 5. Sylvain Vanderperre 6. Omer Van Molie 7. Jean Spenders 8. Albert Waeyenberg 9. Jean Merella 10. Pauljanssens 11. René Semeels 12. Daniel Goossens 13. Remi Van Ruyseveld 14. Karei Smets Mario Willems, vroegtijdig junior gewor den, behaalde vorig weekeinde in Loke ren meteen een zesde zege. In de spurt toonde hij zich duidelijk sterker dan Peter Schoonjans die tweede werd. Jan Moerman legde beslag op een derde plaats. Ivan Caethoven veruit de bedrijvigste - en Peter Schoonjans. Zij werden bijge haald waarna Chris Butzen, Ivan Cae thoven en Chris Hellemans een aktie ondernamen. Ook deze uitval bracht geen zoden aan de dijk. Op zo'n tien kilometer van hef einde werden de teerlingen geworpen toen Johan Claeys, Steven Hendrickx en Ivan Caethoven, weer hij, in de slag gingen. Een aantal anderen sloten korte tijd later aan waarna veertien manschappen zouden knokken voor de dichtste ere- lelrcnnen. Het vertrek van de amateurs tijdens Heiplaskermis in Lede (da) Zaterdag 11.08.90 werd het houtse koersweekeinde afgesloten met het kampioenschap van beide Vlaande ren van de vlaamse Wielerbond kat.C. De Dendermondenaar Paul Boel, mo menteel in zeer goede vorm en rijdend voor het Dendermondse Auotmobielbe- drijf Renault kwam zag en overwon. Van in de eerste ronde was hij mee in de aanval. In de tweede ronde was hij voor goed weg samen met nog 9 andere gezellen. In de derde ronde hadden de 10 vluchters reeds 1' voorsprong en zo zou het blijven tot op 2 ronden van het einde toen kwam er een tempoversnel ling van oud beroepsrenner Karl Clerks. Paul Boel die het gevaar bemerkte reed direkt naar Clerks toe; ging er op en over en reed de laatste ronde in met 150 m voorsprong. Hij kon die behouden tot op de eindmeet en werd zo verdiend kam pioen van beide Vlaanderen. Karei Clerks regelde de spurt voor de tweede plaats, voor Frans Van de Rijck die derde werd. Luc Rooms is de laatste weken flink op dreef. In eigen Waasland ging hij met de bloemen aan de haal en in de Vlaamse Ardennen troonde hij ook boven de anderen uit. In Bazel kon hij rekenen op heel wat supporters. De drukkende warmte maakte de wed strijden wel biezonder lastig, zegt de Temsenaar. In het begin zette Ronny Moras een aanval op. Ik heb dadelijk gereageerd, kwestie van mij niet in de luren te laten leggen. Op de duur waren we met vier vooruit en dat zou ook zo blijven. In de finale wedijverde ik met Gino Vercammen. Daarvan maakte Karei Peelman gebruik om aan de haal te gaan. We begrepen meteen dat het an ders moest en met vereende krachten riepen we de vluchten dadelijk tot de orde. Met z'n vieren trokken we naar de streep. Gino Vercammen zette de spurt op gang. Binnen de kortste keren kon ik hem "kortwieken" en behaalde een zes de zege. Zoals ik de laatste tijd presteer moet ik in staat zijn om nu ook in het zwaardere werk met anderen te wedijveren. In de trofee "Het Volk" hoop ik vast op een dichte plaats. Mee zijn met je goede ontsnapping zal zeer belangrijk zijn, be sluit de Temsenaar. EG Het Lokerse criterium verenigde 25 ren ners waarbij een eerste aktie werd on dernomen door Mario Buyle en Kurt Verbeke. Een paar ronden bleven zij voorop, waarna ze door de anderen werde gevat. Binnen de korste keren gingen dan Jurgen Pollefliet en Philip De Block in de spits evolueren. Later kre gen zij gezelschap van Kurt Verbeke. Weer volgde een hergroepering. Op de duur maakten Philip De Block en Fre- derik Bracke zich uit de voeten maar hun vlucht zou niet lang standhouden. De finale draaide uit op een massaspurt waarin Jurgen Pollefliet uit Knesselare zich de snelste toonde. Mario Buyle werd tweede (vier keer in rij dat hij op deze plaats beslag legt). Dennis Van Der Sijpt eindigde derde voor Rudy Colman en Jurgen De Clercq. EG Wielrenner Dirk De Cauwer (23) woonachtig in Sint-Gillis-Waas, is daar zondagochtend plots overleden aan een hartinfarkt. Hij behoorde tot de kring der betere Oostvlaamse amateurs. In dit seizoen behaalde hij de overwinning in Berlare (17-3), Hingene (7-4), Koewacht (29-4), Beveren (16-5), Sinaai (23-7) en Stekene (4-8). In de Ster der Amateurs, gewonnen door zijn ploegmaat Danny Daelman, ook uit Sint-Gillis-Waas, legde hij beslag op de derde plaats. Dirk De Cauwer was in Wase wielermiddens zeer geliefd. Spontaan als hij was, kon hij in het peloton met iedereen goed opschieten. Als nieuweling en junior bracht hij vaak de bloemen mee naar huis. Naast zes overwinningen behaalde hij dit seizoen ook verschillende tweede plaatsen. Normaal zou hij ook tijdens dit weekend aan de start moeten verschijnen. 's Morgens werd hij echter plots onwel en snel bijgeroepen doktershulp kon niet meer baten. Heel wielerminnend Waasland was gisteren onder de indruk bij het vernemen van Dirks overlijden. EG Wielrennen. Nog een kleini Lede-Heiplas (da) p voor de start van de amateurskoers in Wielrennen. Inschrijving van de renners tijdens Heiplaskermis in Lede (da) Steven Van Aken heeft afgelopen weekeinde degelijk gepresteerd. In de ASLK-prijs te Grimbergen werd hij derde. In Baasrode werd hij winnaar. „De ASLK-prijs verenigde 's lands beste juniores", zegt Steven. „Geruime tijd was ik een kanshebber op de zege, tot wanneer Johan De Geyter zich onverwacht uit de voeten maakte. Op zo'n zeven km. van het einde plaatste hij een démarrage. Iedere reaktie kwam te laat. Met Koen De Schuyter ben ik hem tevergeefs achterna gereden. Ik eindigde als derde. In Baasrode was ik geruime tijd op achtervolgen aangewezen. Ivan Caethoven en Gunther Penne hadden in een broeierige hitte zo'n 40 sec. voorsprong tot stand gebracht. Niettemin had zich om een tegenoffensief in te zetten. Ik heb het dan alleen geprobeerd, overigens met sukses. Toen het tempo stokte, kwamen een paar achtervolgers tevoorschijn. Op de duur ben ik op de vlucht geslagen met Roelandt en Caethoven. Ik won het duel aan de streep." Steven Van Aken realiseerde tot nu een degelijke competitie. Hij behaalde 18 overwinningen, werd vijf keer tweede en tien keer derde. „Ik koers tot 17 september. Daarna staan manoeuvres op stapel in Elsenbom. Ik vervul momenteel mijn legerdienst. In enkele weken wil ik nog drie tot vier keer winnen. Indien mij dat lukt zal ik met tevredenheid op het seizoen mogen terugblikken", zegt de junior uit Buggenhout.

De Voorpost | 1990 | | pagina 21